ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از کرونا

ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از کرونا


ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از کرونا می تواند امکان پذیر باشد و برای این مورد توجه به نکاتی ضروری است. صنعت ساختمان بخشی از اقتصاد است اما می‌تواند از این بیماری همه‌گیری راحت‌تر بیرون بیاید. این خبر خوبی برای کارشناسان بیمه ساخت‌وساز است؛ اما حرکت به سمت جلو هم‌زمان با سازگاری پیمانکاران با مشاغل در دنیای COVID-19 با چند چالش مواجه شده است.

دنت بک، رهبر ملی ساخت‌وساز در خدمات بیمه یو اس آی مستقر در واحالا، نیویورک، می‌گوید مشتریان ساختمانی وی با این مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند، اما پروتکل‌های جدید ایمنی هزینه جدیدی را به این موارد اضافه می‌کنند.

وی گفت: هیچ‌کس برنامه‌ای برای این کار نداشت و افزود که برخی از پروژه‌های ساختمانی ۲۴ ساعت وقت داشتند تا همه را از محل پروژه ساخت‌وساز خارج کنند؛ که این سؤالات پیش آمد چگونه پروژه را با خیال راحت می‌بندید؟ چگونه کارکنان را ارزیابی می‌کنید؟ فراخوان برای اقدام فوری بوده؟ آیا به دنبال قیمت روزانه فولاد و آهن و محصولات وابسته هستید؟ برای دیدن قیمت ورق st52 اینجا کلیک کنید.

وی گفت، پیمانکاران دارای سایت‌های پروژه در چندین ایالت هم‌زمان با قوانین مختلف روبرو هستند. بک خاطرنشان کرد: پیمانکاران انعطاف‌پذیر بوده و همیشه بوده‌اند. آن‌ها نیروی کار را متزلزل کردند. آن‌ها در سایت‌ها را دچار مشکل کردند. آن‌ها پروژه‌ها را تعطیل و برنامه‌هایی برای ایجاد مجدد و راه‌اندازی در صورت امکان ایجاد می‌کردند.

و متخصصین بیمه مانند بک آماده بودند تا در مواردی که مشاوره دهند توصیه می‌کنند، به‌ویژه هنگامی‌که تأخیر پروژه به معنای تأمین پوشش‌های اضافی بیمه است. ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از بیماری همه‌گیر کرونا به روش های مختلف انجام پذیر است.

آلن فرگوسن، رئیس US Assure، مدیر برنامه متخصص در پوشش‌های خطر سازنده، به نمایندگان گفت که زودتر از این بحث بی‌سرانجام بیرون بیایند و با مشتریان و پیمانکاران خود صحبت کنند.

یک برنامه‌ریزی ایمنی برای ساخت‌وساز

وی گفت: آن‌ها با تأخیر روبرو هستند و با لغو این مهلت قانونی، عوامل باید سریعاً به محل کار مراجعه کنند تا ببینند آیا تخلف صورت گرفته است و این ادعاها را به‌موقع گزارش کنند. وی توصیه کرد اما آن‌ها همچنین باید در مورد هرگونه تأخیر در اتمام پروژه با پیمانکاران مذاکره کنند.

فرگوسن گفت: به دوره بیمه‌نامه‌ای که برای آن‌ها بیمه‌شده‌اند نگاه کنید و تعیین کنید که آیا باید این بیمه‌نامه‌ها را باید تمدید کنید یا نه. ازنظر انتخاب ریسک و قیمت‌گذاری، در برخی از مناطق کشور با تأخیر روبرو هستند.

به‌عنوان‌مثال، پروژه‌هایی که ممکن است فقط در معرض یک‌ فصل پر از باد برای طوفان قرارگرفته باشند اکنون در معرض دو فصل بادی قرار می‌گیرند. وی گفت: بنابراین این مواجهه در پیشبرد قیمت‌گذاری اثر می‌گذارد.

بک پیش‌بینی کرد، به‌طورکلی، صنعت ساخت‌وساز بهتر از صنایع سخت‌گیر مانند مهمانی، سرگرمی و رستوران‌ها خواهد بود.

وی گفت: «این حداقل ساخت‌وساز است، این فقط نیک نوع دیدگاه دیگر بود زیرا ما هنوز در حال کار بودیم.» آیا ایالات تعطیل شدند؟ بله اما آن‌ها ۳۰ یا ۵ روز تعطیل شدند و اما نه ماه‌ها. او می‌گوید، پیمانکاران با برخی تغییرات در آینده حتماً مواجه می‌شوند.

ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از کرونا

بیشترین کندی در ایالت‌هایی اتفاق افتاد که بخش ساخت‌وساز را غیرضروری می‌دانند. فرگوسن گفت: مطمئناً این امر با تعطیل کردن مشاغل و عدم اجازه شروع مشاغل جدید، بر صنعت تأثیر می‌گذارد.

در سایر مناطق کشور که ساخت‌وساز همچنان ادامه دارد، در مورد دستورالعمل‌های فاصله اجتماعی در انواع شغل‌ها موانعی وجود داشته است.

فرگوسن گفت: «بسیاری از حوزه‌های قضایی فقط اجازه می‌دهند که روزانه یک پیمانکار تجارت در یک سایت شغلی قرار گیرد.» به‌عنوان‌مثال، اگر پیمانکار گرمایش و تهویه مطبوع در آنجا در حال انجام یک زحمت برای کانال‌کشی باشد، لوله‌کش‌ها نمی‌توانند در طبقه پایین به‌سختی کار لوله‌کشی را انجام دهند. آن‌ها باید منتظر بمانند تا کار تهویه مطبوع به پایان برسند تا وارد کار شوند.

این امر منجر به تأخیر در اتمام پروژه می‌شود. فرگوسن گفت، قبل از COVID، یک سایت شغلی معمولی می‌تواند روزانه شش تا هشت پیمانکار تجاری داشته باشد. وی گفت: بنابراین اکنون شما آن زمان کار را تمدید می‌کنید که به مدت‌زمان اتمام می‌افزاید و این امر باعث می‌شود قرارداد کار با پیمانکار بیشتر شود.

تاد ژرمانو، مدیرعامل Optio Insurance Services North America، شرکت گروهی که شامل برنامه‌های Cove، Ascent و Bay Risk است، گفت که بیشتر پیمانکاران ازنظر زمان تحویل خود انتظار تغییرات قابل‌توجهی را دارند. وی گفت: بنابراین، برنامه‌ریزی در زمان همان چیزی است که ما بیشتر دنبال آن هستیم.

آنچه او را نگران می‌کند تأخیر پروژه نیست، بلکه پروژه‌هایی که کاملاً تعطیل‌شده هستند.

وی گفت: این چیزی است که ما با دقت در حال مشاهده آن هستیم تا بفهمیم مردم در مقابل آنچه افراد با تأخیر انجام می‌دهند چه چیزی را رها می‌کنند.

در تأمین مجوزها نیز موارد تأخیر وجود داشته است. به دلیل برنامه‌های متناوب افرادی که در دفتر کار می‌کنند تا از برنامه‌های CAD دیجیتال سنگین استفاده کنند، تأخیر در برنامه‌های معماری و مهندسی ساختمان‌های جدید وجود دارد. فرگوسن گفت: این کار سرعت کار مهندسی را که باید برای گرفتن پروانه‌های ساختمانی انجام شود را کاهش می‌دهد.

به گفته برایان پرمنتر، معاون رئیس‌جمهور که اضافه کرد نقاط روشن احتمالی در مسکونی و زیرساخت‌ها هستند، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز شاهد اجرای پروژه‌های ساختمانی هستند. فرگوسن برای سایر پروژه‌های ساختمانی گفت که سفارش‌ها در خانه به‌جای تأخیر، مانند پروژه‌های خیابان و جاده، منجر به تسریع در اتمام پروژه می‌شود.

«شاید اداره حمل‌ونقل به‌طورمعمول به کارگران اجازه می‌داد ۱۰ ساعت در روز در سایت فعال باشند، اما ازآنجاکه همه مجبور به ماندن در خانه می‌شوند و هیچ ترافیکی وجود ندارد، این پیمانکاران اکنون مجاز به کار ۲۰ ساعت در روز هستند.» او گفت. خطر ساخت برای سازنده کمی کاهش‌یافته است. هر روز قیمت میلگرد آجدار را در این سایت مشاهده کنید.

بازگردانی

ساخت‌وساز در حال حاضر شاهد پیشرفت است. در ماه مه شاهد بیشترین افزایش ماهانه مشاغل ساختمانی از زمان شروع دولت در سال ۱۹۳۹ در زمینه اشتغال بوده است که از ماه آوریل بهبود چشمگیری داشته است که بزرگ‌ترین افت شغل در صنعت را به ثبت رسانده است. طبق تجزیه‌وتحلیل Associated Builders and Contractors از داده‌های اداره آمار کار ایالات‌متحده (BLS)، صنعت ساخت‌وساز ۴۶۴،۰۰۰ شغل خالص جدید در ماه مه اضافه کرده است. انیربان باسو، اقتصاددان ارشد ABC، ​​گفت: برای پیمانکاران، این خبر کاملاً خوبی است. با شروع بهبود اقتصاد زودتر و چشمگیرتر ازآنچه پیش‌بینی می‌شد، احتمالاً تعداد کمتری از پروژه‌ها به تعویق می‌افتند یا لغو می‌شوند.

با این گفته، باسو افزود که امور مالی دولت و دولت محلی همچنان در وضعیت سختی قرار دارد و بسیاری از کارگران دولت محلی در ماه مه شغل خود را از دست داده‌اند. باسو گفت: «اشتباه نکنید – این زمان‌ها همچنان جنایت‌کارانه باقی‌مانده‌اند.» وی افزود: اگرچه بهبود اقتصادی آغاز شده است، اما با شروع مجدد فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و سایر مشاغل، شاهد وجود دوباره بیماری هستیم.

وی افزود که اگرچه نرخ بیکاری در ماه مه به ۱۳.۳ درصد کاهش‌یافته، اما خیلی‌ها همچنان بیکار هستند. مشارکت نیروی کار در ماه‌های اخیر متزلزل شده است و ممکن است این‌گونه باشد که بسیاری از کارگران جابجا شده و ازجمله کارگران ساختمانی برای مدت نامعلومی از نیروی کار خارج شوند.

نرخ بیکاری ساخت‌وساز در ماه می به ۱۲.۷ درصد کاهش یافت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۵ درصد افزایش داشت، اما نسبت به آوریل سال ۲۰۲۰ ۳.۹ واحد کاهش داشته. نرخ بیکاری در کل صنایع به ۱۳.۳ درصد در ماه می کاهش یافت، درحالی‌که ۱۴.۷ درصد در آوریل بود.

برخلاف رکود بزرگ در سال ۲۰۰۸، انتظار می‌رود رکود اقتصادی امروز راهی متفاوت برای صنعت ساختمان داشته باشد. ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از کرونا می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

فرگوسن US Assure گفت: «از منظر ما، ما به‌طورقطع شاهد کاهش سرعت هستیم.» اما آنچه جالب است این است که وقتی آنچه را که ما اکنون از آن عبور می‌کنیم مقایسه می‌کنید، در مقایسه با رکود بزرگ که ساخت‌وساز و مسکن به‌ویژه اقتصاد را به زوال می‌کشاند. فرگوسن گفت: در دنیای امروز ما واقعاً معتقدیم که ساخت‌وساز همه ما را رهبری کند.

ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از کرونا

به نظر می‌رسد اقتصاددانان ساخت‌وساز با این نظر موافق هستند. درحالی‌که پیش‌بینی تأثیر طولانی‌مدت COVID-19 بر ساخت‌وساز دشوار است، اما کاهش فعالیت ساختمانی ممکن است در کوتاه‌مدت اتفاق بیفتد.

به نظر می‌رسد اقتصاددانان ساخت‌وساز با این نظر موافق هستند. درحالی‌که پیش‌بینی تأثیر طولانی‌مدت COVID-19 بر ساخت‌وساز دشوار است، اما کاهش فعالیت ساختمانی ممکن است کوتاه‌مدت باشد.

رابرت دیتز، اقتصاددان ارشد انجمن ملی سازندگان خانه‌ها، در بیانیه اخیر گفت: بازارها در حال حاضر مقاومت نشان می‌دهند و داده‌های مربوط به مسکن خوب است. انتظار نمی‌رود بهبود صنعت ساخت‌وساز سریع اتفاق بیفتد، اما گزارش مشاغل ماه می شواهدی از اقتصاد در حال برگشت را ارائه می‌دهد.

مانند فرگوسن، دیتز معتقد است که مسکن و ساخت‌وساز راهگشا خواهد بود. دیتز گفت: به‌خصوص سازندگان و بازسازی‌کنندگان خانه ۲۲۶۰۰۰ شغل در ماه می شروع شده‌اند. وی گفت: واضح است که استخدام مجدداً آغازشده و شرایط فعالیت‌های ساختمانی بهبودیافته است.

بازار بیمه

 تاکنون، بیماری همه‌گیر تأثیر قابل‌توجهی در بازار بیمه برای پیمانکاران نداشته است، بازاری که به گفته کارشناسان قبلاً شرایط سخت شدن را تجربه کرده بودند.

بر اساس گزارش اخیر ویلیس تاورز واتسون، با عنوان بیمه بازار واقعیت‌های ۲۰۲۰ بهار به‌روزرسانی – ساخت‌وساز نرخ‌های بیمه قبل از همه‌گیری شتاب می‌گرفتند و نه به دلیل همه‌گیری، اما این بدان معنا نیست که شرایط نرخ بیمه بیشتر نخواهد شد وخامت بعد از بیماری کووید ۱۹.

در این گزارش آمده است: «انتظار می‌رود گسترش COVID-19 بازار سخت سازی را تشدید کند، زیرا کاهش قابل‌توجه نیروی کار معمولاً منجر به افزایش ضرر در غرامت کارگران و مسئولیت عموم می‌شود.» شرکت‌های مخابراتی در حال آماده‌سازی برای سیل سؤالات در مورد تفسیر پوشش هستند، درحالی‌که خریداران بیمه می‌توانند انتظار تأخیر در جایگذاری پروژه را داشته باشند.

USI’s Beck گفت، منطقه‌ای که قیمت‌های بیمه در سال‌های اخیر سر به فلک کشیده است، به‌ویژه در شرکت آمبرلا. وی گفت: «تورم اجتماعی، احکام هسته‌ای و تأمین مالی دعاوی شخص ثالث، همراه با شرایطی که رانندگی منحرف در اتومبیل را برای همه احاطه کرده است، بازار چتر را دشوارتر می‌کند.» وی افزود، اکنون بخش شاهد قضاوت‌های بزرگ‌تری در مورد مصدومین نیز هست. «دیگر هیچ ارتباط مستقیمی بین قیمت‌گذاری چتر بر اساس میزان بازده اساسی وجود ندارد.» او گفت که این بیشترین حد آن است. برای دیدین ویدئوها و کیلپ های جذاب و جالب در زمینه آهن و فولاد می توانید کانال آپارت آهن رسان را دنبال کنید.

گزارش WTW گفت: پیمانکاران در پوشش برای آمبرلا و خطوط مسئولیت اضافی افزایش نرخ و محدودیت قابل‌توجهی را تجربه می‌کنند. در این گزارش آمده است که نرخ‌ها از ۲۵٪ تا ۵۰٪ برای چتر (سرب) و از ۵۰٪ تا ۱۰۰٪ برای مسئولیت اضافی افزایش‌یافته است. WTW پیش‌بینی می‌کند که این شرایط در طول سال ۲۰۲۰ ادامه داشته باشد و حتی ممکن است به دلیل بیماری همه‌گیر حتی از این هم بدتر شود. برای بررسی بهتر و دقیق تر ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از کرونا متخصصان زیادی در حال کار بر روی این موضوع هستند.

RPS’s Permenter گفت که بازار آمبرلا و بدهی‌های اضافی هر هفته دیگر بیشتر می‌شود. بیمه گران در حال بررسی دقیق اطلاعات حساب هستند و جزئیات بیشتری را می‌خواهند؛ بنابراین در حال حاضر، کاری که ما سعی می‌کنیم انجام دهیم این است که خرده‌فروشان خود را برای گفتن یک سری چیزها آماده کنند، ما به بهترین اطلاعات موجود نیاز داریم. به‌خصوص حالا، شما باید اطمینان حاصل کنید که خود را همیشه در بالای لیست نگه دارید. همه‌چیز تغییر می‌کند و ممکن است حمل‌کننده‌ها برای ایالت‌های مختلف الزامات مختلفی داشته باشند. برخی از ایالات اکنون در حال تبدیل‌شدن به ایالت‌های «نقص ساختمانی» هستند. این‌ها حالاتی است که شما فکر نمی‌کردید [در گذشته] دارای یک بازه زمانی بد در حال ساخت باشد. اکنون این به ثمر رسیده است.

USI’s Beck گفت، بیشتر خطوط دیگر پوشش برای پیمانکاران همچنان سخت می‌شوند، اما با سرعت قابل‌کنترل‌تری قابل. بک اظهار داشت: بازار ریسک سازنده هنوز زنده است و هنوز بازارهای زیادی وجود دارد.

در این گزارش آمده است: «سازندگان بازار را در معرض خطر قرار می‌دهند، اگرچه به‌طورکلی با ظرفیت فراوان آمریکا رقابت می‌کنند، اما در سال ۲۰۲۰ پس از مهروموم‌ها شرایط نرم علائم سخت شدن را نشان داده است.» یک استثنا آن ساخت قاب فریم دار است. این گزارش اضافه می‌کند: فریم چوبی همچنان یک کلاس بسیار دشوار در تجارت است.

بک موافقت کرد که ساخت فریم کلاس سخت‌تری از تجارت است و به دلیل چندین ضرر بزرگ در اواخر سال ۲۰۱۹ و اوایل سال ۲۰۲۰ دشوارتر می‌شود. فرگوسن گفت که بازار قاب در طی ۳۰ تا ۳۶ ماه گذشته به‌طور مداوم سخت شده است. وی گفت: «نه‌تنها ازنظر قیمت‌گذاری، بلکه ازنظر ظرفیت نیز.» شما بازارهای زیادی را می‌بینید که می‌خواهند بر اساس سهمیه شرکت کنند، اما لزوماً نمی‌خواهند کل خطر را بپذیرند هنگامی‌که یک پروژه از یک حد خاص عبور کرد.

وی گفت: برای ساخت فریم حدود ۱۰ میلیون دلار محدودیت وجود دارد که غیرمعمول است. آتش‌سوزی‌های اخیر در کالیفرنیا و فاجعه‌های بزرگ در سراسر کشور این روند را هدایت می‌کند.

چشم‌انداز

روبه‌جلو، ژرمانو می‌گوید مشتریان بزرگ‌تر سازنده خانه گفته‌اند که باوجود تحولات سال ۲۰۲۰، پیش‌بینی‌های سالانه آن‌ها تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد. خانه‌سازان کوچک‌تر ممکن است داستان متفاوتی باشند. ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از کرونا همواره با چالش های زیادی همراه است که باید به دقت مورد بررسی قرار بگیرد.

 درمجموع، ساخت خانه یک خانواده حدود ۱۵٪ کاهش‌یافته است؛ بنابراین اگر مشتری‌های بزرگ‌تر می‌گویند تغییری مشاهده نمی‌کنند، احساس می‌شود که بین سازندگان حرفه‌ای بزرگ‌تر و سازندگان کوچک‌تر اختلاف وجود دارد.

این نوعی از شاخص است که نشان می‌دهد سازندگان بزرگ‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌توانند سطح فعالیت خود را حفظ کنند و این بدان معنی است که باید در جایی دیگر که نشان می‌دهد که احساس می‌کند بین سازندگان حرفه‌ای بزرگ‌تر و سازندگان کوچک‌تر اختلاف وجود دارد.

 ازنظر وی، در ساخت‌وسازها برنده و بازنده وجود دارد، اما به‌طورکلی، بازار بهبود خواهد یافت. وی گفت: اگر شما به‌عنوان یک تجارت ساختمانی بیش‌ازحد در معرض سرگرمی، ساخت استادیوم، سالن کنسرت، اماکن تفریحی قرار نگیرید، برای مدتی خوب پیشرفت نخواهید کرد؛ اما اگر بیشتر در بخش صنعتی یا زیرساخت هستید، انتظار دارم که بهبود سریع‌تر و ضربه کمتری بگذارد.

این نوعی از شاخص است که نشان می‌دهد سازندگان بزرگ‌تر و حرفه‌ای‌تر می‌توانند سطح فعالیت خود را حفظ کنند و این به این معنی است که باید درجایی دیگر سریع‌تر منقبض شوند که نشان می‌دهد سازندگان جزئی‌تر هستند.

ازنظر وی، در ساخت‌وسازها برنده و بازنده وجود دارد، اما به‌طورکلی، بازار بهبود خواهد یافت. وی گفت: اگر شما به‌عنوان یک تجارت ساختمانی بیش‌ازحد در معرض سرگرمی، ساخت استادیوم، سالن کنسرت، اماکن تفریحی قرار نگیرید، برای مدتی خوب نخواهد بود اما اگر بیشتر در بخش صنعتی یا زیرساخت هستید، انتظار دارم که بهبود سریع‌تر و ضربه کمتری بخورید.

ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از کرونا

هنوز مکان‌های ساختمانی ناشناخته‌ای وجود دارد. جرمانو گفت: گفتن این دشوار است، اما پیش‌بینی این است که مردم مناطق شهری را به مقصد مناطق حومه‌ای ترک می‌کنند.

فرگوسن چنین اتفاقی را پیش‌بینی می‌کند. وی گفت: «من فکر می‌کنم جستجو برای فضا وجود دارد و مردم می‌خواهند بعدازاین گسترش پیدا کنند.» هرچه بیشتر و بیشتر به محل کار خود از خانه برویم، شرکت‌هایی که در دفاتر به مشتریان سرویس می‌دهند نیز فضای کاری آن‌ها را به میزان قابل‌توجهی تغییر می‌دهند.

این می‌تواند به معنای بازگشت به مترمربع بیشتر برای هر نفر، دیوارهای اتاقک بالاتر، دفاتر دردار و فضای باز و مشارکت کمتر باشد. وی گفت: یا آن فضاهایی که باز هستند به دلیل فاصله اجتماعی مجبور به گسترش هستند.

 فرگوسن گفت، باوجود رکود اقتصادی ناشی از بیماری همه‌گیر COVID-19، هنوز رقابت ثابت برای خطرات ساختمانی وجود دارد؛ اما بیشتر این مورد انتخابی است. در این مقاله در رابطه با ایجاد یک بازار ساخت‌وساز بعد از کرونا صحبت کردیم شما می توانید نظرات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

عضویت در خبرنامه آهن رسان

    برای دریافت آخرین اخبار بازار آهن آلات شماره تماس خود را وارد کنید