معرفی کارخانه هفت الماس

معرفی کارخانه هفت الماس


کارخانه هفت الماس یکی از ۳ کارخانه تولید کننده ورق روغنی در ایران است که محصولات خوبی را در بازار عرضه می کند. این کارخانه فوق العاده به روز است و توانایی تولید انواع ورق فولادی سرد را دارد. در این مقاله قرار است به معرفی کارخانه هفت الماس بپردازیم با آهن رسان همراه باشید.

شرکت صنایع کارخانه هفت الماس

فهمیدن اطلاعات در مورد تاریخچه هر کارخانه سبب می شود تا شما با آگهی بسیار بالا اقدام خرید محصولات آهنی و فولادی کنید. کارخانه ورق هفت الماس به منظور تولید انواع ورق گالوانیزه، ورق نورد سرد، قیمت ورق استیل همان فولاد زنگ نزن و …در سال ۱۳۷۵ در استان قزوین تاسیس شد و تقریبا بعد از گذشت ۷ سال در سال ۱۳۸۲ مورد بهره برداری قرار گرفت.

کارخانه هفت الماس قزوین

کارخانه ورق هفت الماس به منظور تولید انواع ورق گالوانیزه ، ورق نورد سرد ، ورق استنلس استیل ، انواع فولاد ضدزنگ و سایر مقاطع آهنی و فولادی در سال ۱۳۷۵ در استان قزوین تاسیس شد و تقریبا بعد از ۷ سال در سال ۱۳۸۲ مورد بهربرداری قرار گرفت. این کارخانه محصولات زیادی را تولید می کند و در دسته ی کارخانه های خوب ایرانی قرار می گیرد.

از جمله محصولات این کارخانه می توان به :

ورق اسیدشویی شده
ورق روغنی کارخانه هفت الماس
ورق نورد سرد
ورق گالوانیزه
ورق گالوالوم
ورق رنگی
لوله و پروفیل

اشاره کرد.

کارخانه هفت الماس

محصولات معرفی شده کارخانه هفت الماس

کارخانه هفت الماس تولید کننده انواع ورق روغنی در ایران است و از جمله محصولاتی که تولید می کند می توان به:

 1. ورق اسیدشویی شده

قیمت ورق اسید شویی شده در واقع همان ورق سیاه است که در طی فرآیند اسیدشویی پوسته زدایی می شود و سطح آن به کیفیت مناسبی می رسد.

 1. ورق نورد سرد

کارخانه هفت الماس توانایی تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن ورق نورد سرد را دارد که بخشی از این ورق های نورد سرد به عنوان مواد اولیه برای تولید سایر محصولات تولیدی کارخانه هفت الماس به کار می رود.

 1. ورق گالوانیزه

کارخانه هفت الماس سالانه ۱۰۰ هزار تن ورق گالوانیزه با ضخامت ۰.۳ تا ۲ میلی‌متر و عرض ۱۰۰۰ و ۱۲۵۰ میلی‌متر را تولید می کند. سهم کارخانه ورق هفت الماس در بازار ورق گالوانیزه ۱۵ درصد است. این کارخانه حدود ۲۰ الی ۴۰ درصد از تولید ورق های گالوانیزه خود را صادر می کند.

 1. ورق گالوالوم

ورق گالوالوم نوعی ورق است که سطح آن یگ پوشش محافظ روی دارد. این پوشش از ترکیب سیلسیم، روی و آلومینیوم به ترتیب با درصد های ۱.۵، ۴۳.۵ و ۵۵ درصد تولید می شود که این مواد به عنوان ماده اولیه ورق رنگی هفت الماس به کار می‌رود.

 1. ورق رنگی
بیشتر بدانید:    تأثیر بالقوه کووید۱۹ بر صنعت فولاد

ورق رنگی یکی از محصولات کاربردی گروه هفت الماس است که در ضخامت های ۰.۲ تا ۱.۲۵ میلی‌متر و عرض‌های مختلف تا ۱۲۵۰ میلی‌متر با ضخامت پوششی تا ۲۰۰ گرم بر مترمربع و تنوع رنگی بالا در بازار عرضه می شود.

تولیدات کارخانه هفت الماس

تولید ورق اسید شویی ورق هفت الماس
بخش تولید ورق اسیدشویی هفت الماس با ظرفیت سالانه ۱ میلیون تن در حال فعالیت می باشد. اولین مرحله ی تولید ورق گالوانیزه و روغنی پاکیزگی در سطح ورق می باشد که در واحد اسیدشویی صورت می پذیرد.

تولید ورق روغنی ورق هفت الماس

شرکت هفت الماس دو واحد تولید ورق روغنی رفت و برگشتی و چهار ، شش غلتکه دارد که در سال حدود یک میلیون تن ظرفیت تولید دارد.

واحد بازپخت

این واحد در شرکت هفت الماس با ظرفیت سالانه ی ۳۶۰ هزار تن در سال مشغول به فعالیت است که خط عملیات حرارت دهی و پخت کویل ها به منظور بهبود و یک نواختی سازی ساختار متالورژی صورت می پذیرد.

تولید ورق گالوانیزه هفت الماس

شرکت هفت الماس دو واحد تولید ورق گالوانیزه دارد که به روش غوطه وری در حوضچه مذاب روی Zn و آلومینیوم Al با ظرفیت تولید سالانه ۶۰۴ هزار تن در سال مشغول به کار می باشد.

تولید ورق رنگی ورق هفت الماس

خط تولید ورق رنگی هفت الماس به صورت خط پوشش دهی غلتکی با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تن در سال طراحی شده است. در خط کویل های اسکین شده ای وجود دارد که در خط شارژ شده و بعد از چربی زدایی و شست وشویی به منظور بهبود مقاومت و افزایش چسبندگی رنگ به سطح ورق کروماته روی صورت می پذیرد.

 1. لوله و پروفیل

لوله و پروفیل کارخانه هفت الماس در ۳ مدل:

 1. لوله و پروفیل روغنی
 2. لوله و پروفیل گالوالوم
 3. لوله و پروفیل گالوانیزه

 تولید می‌شود.

کارخانه هفت الماس قزوین

معرفی کارخانه هفت الماس

کارخانه ورق هفت الماس با هدف تولید ورق گالوانیزه و انواع ورق های استیل و…در سال ۱۳۵۷ تاسیس شد. عملیات عمرانی این شرکت در سال ۱۳۸۰ آغاز شد و در سال ۱۳۸۲ با ظرفیت سالانه ۱۰۰۰۰۰ تن ورق گالوانیزه با ضخامت های %۳ تا ۲ میلمتری و عرض ۱۰۰۰ تا ۱۲۵۰ میلمتری به بهره برداری رسید. شرکت هفت الماس در زمره ی کارخانه های معتبر تولید کننده ایرانی قرار دارد و موفق به دریافت لوح تقدیر از سوی وزیر صنایع و معادن شده است که به عنوان یک واحد نمونه ی صنعتی جز دومین تولید کننده ورق گالوانیزه در کشور می باشد. این کارخانه در حوزه اشتغال در مناطق هم نقش مهمی داشته است و در رشد اقتصاد کشور سهیم می باشد.دریافت نشان استاندارد ملی و گواهینامه کیفیت ISO و ISO ١٨٠٠٠ و ISO ١۴٠٠٠ و EFQM ٩٠٠١:٢٠٠٨ در تولید ورق گالوانیزه از جمله گواهینامه های بین المللی این کارخانه ملی است.کارخانه هفت الماس در حال حاضر آزمایشگاه های مجهزی دارد و با اخذ گواهینامه ی تایید موسسه استاندارد و تحقیقات انواع آزمون تست و آنالیز را روی محصولات خود انجام می دهد. خط تولید این کارخانه که بخش نوردکاری سرد در تیرماه سال ۱۳۸۷ به بهره برداری رسید و با ظرفیت اسمی ۸۰۰.۰۰۰ تن در سال ورق سرد تولید می کند. لازم به ذکر است که تولیدات این کارخانه در بازارهای مصرف داخلی و صادرات بین المللی عرضه و استفاده می شود.

بیشتر بدانید:   فولاد کورتن چیست

بیشتر بخوانید : قیمت ورق رنگی هفت الماس در تهران

قیمت ورق های کارخانه هفت الماس

وزن و کیفیت دو عامل بسیار مهم در تعیین قیمت آهن آلات هستند به طور کلی می توان گفت قیمت روق روغنی هفت الماس به نسبت کیفیت آن مناسب می باشد

خط تولید کارخانه هفت الماس

خط تولید کارخانه هفت الماس به منظور تولید انواع ورق روغنی تجهیز شده است که از جمله خطوط تولید آن می توان به:

 • خط اسیدشویی

خط اسیدشویی یکی از خطوط مهم تولیدی کارخانه هفت الماس می باشد که ظرفیت تولیدی برابر با یک میلیون تن در سال را دارد. در این خط تولیدی از سطح ورق برای انجام عملیات بعدی استفاده می شود که در طی فرایند اسیدشویی با اسیدکلریدریک کاملاً تمیز می‌شود.

 • خط نورد سرد

خط نورد سرد کارخانه هفت الماس از دو واحد نورد رفت و برگشت و چهار و شش غلتکه با ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون تن در حال فعالیت می باشد همچنین کاهش ضخامت ورق در دمای زیر ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد در این خط تولید صورت می‌گیرد.

 

 • خط بازپخت

بعد از اتمام مراحل نورد سرد ورق های روغنی تولید شده به صورت کویل در آمده و برای بهبود و یکنواخت سازی ساختاری عملیات حرارتی و بازپخت روی آن صورت می پذیرد. در پایان با رسیدن به خواص مورد نظر فرآیند خنک کاری صورت می پذیرد. خط تولید بازپخت کارخانه هفت الماس سالانه ۳۶۰ هزار تن ورق را تولید می کند.

 • خط تولید گالوانیزه

این خط تولید دارای ظرفیت سالانه ۶۴۰ هزار تن ورق گالوانیزه به روش غوطه وری گرم است. کویل های خروجی از خطوط نورد سرد به عنوان ماده اولیه برای خط گالوانیزه محسوب می شوند.

 • خط تولید گالوالوم

کارخانه هفت الماس جز اولین کارخانه هایی است که خط تولید ورق گالوالوم را در کشور راه اندازی کرد میزان ظرفیت تولید سالانه ورق گالوالوم در شرکت هفت الماس ۳۶۰ هزار تن است. ورق‌های گالوالوم به دلیل پوشش خاصی که دارد هم در برابر حرارت و هم در برابر خوردگی مقاوم می باشد.

 • خط تولید ورق رنگی

یکی دیگر از خطوط تولیدی کارخانه هفت الماس خط تولید ورق رنگی است که سالانه ۲۰۰ هزار تن ورق رنگی تولید می کند و از ورق گالوالوم به‌عنوان ماده اولیه تولید ورق‌های رنگی استفاده می کنند.

« عضویت در خبرنامه آهن رسان »

  برای دریافت آخرین اخبار بازار آهن آلات شماره تماس خود را وارد کنید