میلگرد آجدار ۱۲ بافق یزد A3 شاخه۱۲متری

مشخصات فنی میلگرد آجدار ۱۲ بافق یزد A3 شاخه۱۲متری
کد کالا ۱۶۴۸
نام کالا میلگرد آجدار 12 بافق یزد
آخرین قیمت
۶ مرداد ۱۴۰۰ , ۱۳:۵۷
تماس بگیرید

قیمت میلگرد آجدار ۱۲ بافق یزد به فاکتورهای زیادی وابسته است. میلگرد محبوبیت زیادی در ساخت و ساز دارد. این محصول به مقدار زیادی در فونداسیون، دیوارها، ستونها و سقف سازه ها و ساختمان ها به کار می رود. به میلگردهایی که در داخل بتن و فونداسیون استفاده می شود، اصطلاحا آرماتور می گویند و به عمل بستن این میلگردها به هم و آماده سازی آن بری بتن ریزی، آرماتوربندی گفته می شود. برای بستن میلگردها به یکدیگر معمولا از سیم های فولادی استفاده می شود که به آن سیم آرماتوربندی گفته می شود. در بعضی مواقع از جوشکاری برای اتصال میلگردها استفاده می شود.

قیمت میلگرد آجدار 12 بافق یزد

بهترین میلگرد برای خرید کدام است

برای اینکه بدانیم بهترین میلگرد برای خرید کدام است، باید انواع میلگرد و خصوصیات هریک را به‌خوبی بشناسیم. میلگرد از پرکاربردترین محصولات فولادی است که در صنایع مختلف ازجمله در ساختمان‌سازی کاربرد زیادی دارد.

میلگردها اصولاً برای افزایش میزان مقاومت و استحکام بتن در فونداسیون، دیوار و سقف ساختمان‌ها استفاده می‌شوند. بر همین اساس خصوصیات مکانیکی و شیمیایی میلگرد برای مهندسان سازه بسیار مهم است. چه عواملی بر خصوصیات میلگرد تأثیر می‌گذارد؟ مواد اولیه، روش ساخت و کارخانه سازنده و نوع محصول تعیین‌کننده خصوصیات اصلی آن است. قیمت میلگرد آجدار ۱۲ بافق یزد

قیمت میلگرد آجدار

برای ساخت میلگرد استاندارد هر کشور ممکن است متفاوت باشد. دلیل این امر شرایط اقلیمی متنوع، نوع کاربری غالب و سیاست‌های داخلی آن کشور است. در ایران نیز استاندارهای ملی و بین‌المللی خاصی برای تولید میلگرد در کارخانه‌های مختلفی مثل ذوب‌آهن اصفهان، کارخانه راد همدان، کارخانه میانه و … استفاده می‌شود.

قیمت میلگرد تولیدشده توسط کارخانه‌های مختلف ممکن است باهم تفاوت داشته باشد؛ بنابراین برای استعلام قیمت روز میلگرد می‌توانید با آهن‌آلات شکوهیان تماس بگیرید.

حالا می‌دانید چطور باید فهمید که بهترین میلگرد برای خرید کدام است؟ یک میلگرد خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

نکات مهم در تشخیص میلگرد مناسب

مهندس سازه می‌داند که برای ساخت‌وساز در مناطق مختلف جغرافیایی به چه میلگردهایی نیاز دارد. همچنین می‌داند که برای قسمت‌های مختلف یک سازه به چه نوع میلگردی با چه مشخصاتی نیاز دارد؟ مهندسان صنعتی نیز بر اساس نیاز خود و نوع کاربرد میلگرد در صنایع مختلف، نیز به‌خوبی می‌دانند که میلگرد مصرفی آن‌ها چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد. بر همین اساس می‌خواهیم بدانیم چه فاکتورهایی بر بهتر بودن یک محصول و یا برند میلگرد مؤثر است. قیمت میلگرد آجدار ۱۲ بافق یزد

نکات انتخاب بهترین میلگرد

  • توجه به شرایط اقلیمی و منطقه‌ای که قرار است میلگرد در آن استفاده شود.
  • توجه به کارخانه تولیدکننده محصول
  • توجه به روش ساخت میلگرد
  • توجه به نوع سازه‌ای که میلگرد در آن استفاده می‌شود.
  • توجه به عناصر و ترکیبات شیمیایی به‌کاررفته در ساخت محصول
  • میزان ضخامت و ابعاد محصول
  • توجه به شرایط اقتصادی
  • توجه به خصوصیات مکانیکی ازجمله قابلیت جوشکاری محصول

انواع میلگرد کدام ­اند

میلگردها در دو دسته اصلی میلگردهای ساده و آجدار تقسیم می‌شوند. همان‌طور که گفته شد استاندارد ساخت در کشورهای مختلف متفاوت است. در ایران از استاندارد بین‌المللی و استاندارد روسی برای ساخت میلگرد استفاده می‌شود. بر این اساس میلگردها را در انواع A1 تا A4 تولید می‌کنند که هر یک ویژگی‌های خاصی دارند. به‌عنوان‌مثال میلگرد نوع A1 قابلیت جوشکاری خوبی دارد اما میلگرد نوع A3 اصلاً مناسب جوشکاری نیست.

کاربرد اصلی میلگرد، مسلح کردن بتن و افزایش استحکام آن است؛ بنابراین باید در برابر نیروهای برشی، کششی و فشاری تحمل بالایی دارد؛ بنابراین میلگرد باید مقاومت بالای کششی، خمشی و… داشته باشد. ساختمان‌ها ممکن است در مناطق مرطوب بنا شوند، پس میلگردهایی که در برابر عواملی مثل اکسیژن و رطوبت و عوامل خورنده مقاوم‌تر باشند، باعث افزایش عمر سازه می‌شوند.

میلگرد باید به خوبی در بتن فرو رفته و با آن درگیر شود تا استحکام را افزایش دهد؛ بنابراین میلگردهای آجدار می‌توانند در این مورد انتخاب مناسبی باشند. می‌دانید که میلگردهای آجدار نیز انواع مختلفی دارند. پس معیارهای زیادی برای سنجش و انتخاب بهترین میلگرد وجود دارد. قیمت میلگرد آجدار ۱۲ بافق یزد

میلگرد اپوکسی، میلگرد استیل، میلگرد استیل ضد زنگ، میلگرد گالوانیزه و میلگرد فایبرگلاس تنها تعدادی از انواع میلگرد هستند که جنس، روش ساخت و خصوصیات مختلفی دارند.

کانال اینستاگرام آهن رسان کلیک کنید.

در مناطق زلزله‌خیز بر اثر نیروهای رفت و برگشتی وارده بر بتن و سازه، باید از مصالحی استفاده کرد که بتوانند از تخریب سازه به خاطر نیروهای وارده محافظت کنند. در مرود مناطق زلزله‌خیز عموماً میلگردهای با استاندارد ژاپنی استفاده می‌شوند زیرا دارای قابلیت خمشی بالایی هستند.

روش‌های تولید میلگرد

میلگردها اغلب به روش‌های نوردکاری گرم و سرد تولید می‌شوند. از روش‌های ساخت میلگرد که روش سرد کردن آن سریع است، ترمکس نام دارد. میلگردهای ساخته‌شده به روش ترمکس برای مناطق زلزله‌خیز مناسب نیستند.

کاربرد انواع میلگرد

برای ساخت اسکله، ساختمان‌هایی که در حاشیه دریا و آب شور قرار دارند، ساختمان‌هایی که در مناطق مرطوب و خورنده ساخته می‌شوند و سازه‌هایی که در پالایشگاه‌ها ساخته می‌شوند و محیطی اسیدی دارند، درصورتی‌که دارای مقاطع فولادی معمولی باشند، زودتر فرسوده می‌شوند، در این مناطق بهتر است که از میلگردها و مقاطع فولادی مقاوم در برابر خوردگی و اکسید شدن استفاده شود. میلگردهای گالوانیزه شده، میلگرد اپوکسی، میلگردهای فایبرگلاس و میلگردهای استیل ضدزنگ را می‌توان در این مناطق استفاده کرد. قیمت میلگرد آجدار ۱۲ بافق یزد

البته قیمت میلگرد در این انواع با هم متفاوت است. پس بر اساس نیاز، شرایط اقتصادی، اهمیت کار و فاکتورهای دیگر می‌بایست تعیین کرد که بهترین میلگرد برای خرید کدام است.