ناودانی ۸ ناب تبریز ۱۲ متری

مشخصات فنی ناودانی ۸ ناب تبریز ۱۲ متری
کد کالا ۱۶۸
نام کالا ناودانی 8 ناب تبریز
سایز ۸ میل
طول ۱۲ متر
ضخامت
کارخانه ناب تبریز
آخرین قیمت
۲ خرداد ۱۴۰۱ , ۱۵:۱۳
۲۰,۴۵۰ تومان

قیمت ناودانی ۸ ناب تبریز را در این صفحه می توانید مشاهده کنید. ناودانی کاربردهای زیادی در ساختمان و صنعت دارد. این محصول فولادی دارای شکلی ساده و متقارن است. وزن ناودانی در خرید و فروش آن مهم است.

ناودانی چیست

این محصول در ابعاد و ضخامت های استاندارد ساخته می شود.ناودانی ها یا به صورت پرسی و یا به صورت فابریک ساخته می شوند. معمولا کیفیت، استحکام و مقاومت ناودانی فابریک بالاتر و بهتر است. برای خرید و فروش ناودانی وزن آن را مد نظر قرار می دهند و برای این کار فرمول های مشخصی وجود دارد. ناودانی در ابعاد استاندارد به صورت لقمه و یا شاخه ساخته می شود.  قیمت ناودانی با محاسبه وزن آن ممکن است.

قیمت ناودانی 8 ناب تبریز 

ناودانی مقطع فولادی و فلزی پرکاربردی در ساخت و ساز است. این محصول در انواع و استانداردهای مختلفی ساخته می شود. به عنوان مثال استانداردهای رایج آن با علامت های UPN, UNP, UPE, UPA و .. نشان داده می شود. در کل ناودانی با علامت U نمایش داده می شود که این از شکل ظاهری سطح مقطع آن گرفته شده است. معمولا قیمت ناودانی به استاندارد آن بستگی دارد.

علاوه بر آن ناودانی های C هم ساخته می شوند که خصوصیات متفاوتی دارند. قیمت ناودانی ۸ ناب تبریز به عنوان یک محصول مهم و پر کاربرد در اینجا قرار داده شده و هر روز آپدیت می شود. شما می توانید محصولات با سایزها و ضخامت های مختلف را نیز در سایت  آهن رسان پیدا کنید.

برترین کارخانجات تولید ناودانی در داخل کشور به شرح زیر می باشند:

 • البرز غرب
 • فایکو
 • ناب تبریز
 • شکفته
 • آریان فولاد
 • ذوب آهن
 • فولاد تهران

و… می باشند. معمولا قیمت ناودانی کارخانه های مختلف با هم متفاوت است.

ناودانی ها به ۳ دسته :

 • اروپایی
 • هم وزن اروپایی
 • ساختمانی

تولید و به بازار عرضه می گردد .

انواع ناودانی از نظر وزن به شرح زیر تقسیم می گردنند:

 1. سبک
 2. سنگین

از منظر طول به اندازه ۶ تا ۱۲ متری تقسیم بندی می شود که به ناودانی نرمال نیز معروف می باشد. قیمت ناودانی ۸ ناب تبریز

کاربردهای ناودانی در صنعت ساخت و ساز را نام ببرید :

پروفیل ناودانی با توجه به شکل هندسی و کاربرد موثری که دارد در ایجاد قاب و پایه ها درصنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. اما به طور عمده گرید های مختلف  آن در ساخت و اجرای خرپاها ،بادبندها در سازه مورد استفاده قرار می گیرد.

درمجموع ناودانی کاربردهای زیادی در ساختمان و صنعت دارد. این محصول فولادی دارای شکلی ساده و متقارن است. وزن ناودانی در خرید و فروش آن مهم می باشد. این محصول در ابعاد و ضخامت های استاندارد ساخته و به بازار عرضه می گردد ناودانی ها به دو صورت پرسی و فابریک ساخته می شوند و معمولا از کیفیت مقاومت و استحکام بالایی برخوردارمی باشد.لازم به ذکر است که درهنگام در هنگام خرید و فروش ناودانی توجه به وزن آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

صفحه آهن رسان در اینستاگرام: کلیک کنید.

پروفیل ناودانی وکاربردهای آن:

شکل ظاهری مقطع فولادی ناودانی به شکل کلمه انگلیسی ناودانی U  می باشد که مخفف عبارت UNP که علامت اختصاری این مقطع فلزی در دنیای آهن آلات می باشد. ناودانی تشکیل شده از یک جان و دو بال می باشد که به صورت عمود بر جان قرار گرفته شده است و در پروژه های صنعتی و ساختمانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت ناودانی ۸ ناب تبریز

 نوسانات قیمت ناودانی دربازار :

ازجمله کاربردهای ناودانی در صنایع مختلف :

 • مقاوم سازی ساختمان
 • صنایع دریائی
 • ساخت دکل های صنعتی
 • شاسی ماشین آلات صنعتی

ناودانی ها به دو دسته سبک و سنگین تولید می شوند

ناودانی سنگین:
ناودانی سنگین در بازار به ناودانی اروپائی نیز معروف است که براساس استاندارد های جهانی تولید می شود و ابعاد،ضخامت، وزن آن طبق استانداردهای بین المللی با دقت و کیفیت می باشد که در کشور عزیز ما ایران برخی از کارخانه جات معتبر در تهیه ناودانی بر اساس استانداردهای اروپائی فعالیت می کنند.

ناودانی سبک:
ناودانی های سبک در کارخانه جات تولید داخلی به سرعت درحال تولید می باشدو دارای وزن کمتری به نسبت نوع قبلی است همچنین سبک تر است و در صرفه جویی هزینه ها بسیار مطلوب و موثر می باشد. قیمت ناودانی ۸ ناب تبریز

استاندارد تولید ناودانی در داخل وخارج:

 • استاندارد اروپاست معروف به استاندارد DIN 1026 ( UNP)
 • استاندارد روسیه
 • استاندارد NF A 45-255 معروف به استاندارد فرانسه
 • استاندارد DIN EN ISO 12944-3

ناودانی سبک U و C :
ازآن جایی که پروفیل ها انواع مختلفی دارند از این جهت برای دسته بندی آن ها نیز می بایست یکسری معیارها درنظر گرفته شود که سطح مقطع پروفیل ها همان معیاری می باشد که برای دسته بندی این مقاطع مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورت این که بال های ناودانی به صورت موازی از هم باشند جز سبک C قرار می گیرد. استاندارد UPE

درصورتی که بال ها به شکل مخروطی باشند جز دسته U قرار می گیرند. استاندارد UPN

ناودانی فابریک و پرسی:

 • ناودانی فابریک: روش تولید ناودانی در این سبک به این صورت می باشد که ابتدا شمش فولادی در کوره حرارت داده و پس از ان از بین غلتک ها نورد عبور می کنند یعنی از همان ابتدا به صورت ناودانی صورت U یا C شکل ازکوره درمی آید.
 • ناودانی پرسی: روش تولیدی ناودانی پرسی به این صورت می باشد که ابتدا ورق ها که معمولا طول آن ها به ۶ متر می رسد بریده می شود بعد گذر از نیروهای وارده شده دستگاه پرس به شکل نهایی ناودانی تولید می شود . قیمت ناودانی ۸ ناب تبریز

ناودانی ساده و مشبک:
ناودانی ساده:   همان ورق های ساده معمولی یا گالوانیزه می باشند .
ناودانی مشبک: ناودانی های مشبک معمولا از ورق های گالوانیزه تولید می شود.(روش گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد)

کاربردهای ناودانی:

کاربرد هر نوع ناودانی بر اساس شکل, ابعاد و ساختار متفاوت است

 1. سازه های ساختمانی در تیرها, ستون ها, خرپاها
 2. اسکلت کامیون
 3. بناهای معماری
 4. تجهیزات دریایی
 5. پل ها

اما اصلی ترین کاربرد ناودانی در صنعت ساختمان می باشد که عمدتا برای پوشش دهی سقف ها ،سقف های کاذب،نماهای ساختمان،پایه ها،ستون  و…مورد استفاده قرار می گیرد . قیمت ناودانی ۸ ناب تبریز