قیمت ورق a283 امروز


قیمت ورق a283 امروز را در ادامه این صفحه می توانید مشاهده کنید. قیمت روز انواع ورق فولادی را از کارخانه های مختلفی همچون فولاد مبارکه اصفهان، اکسین خوزستان و غیره توسط آهن رسان ارائه می شود. برای خرید ورق A283 با ما تماس بگیرید. ورق آلیاژی A283 نوعی ورق مخزنی است. عمده کاربرد این محصول برای ساخت انواع مخزن نگه دارنده، لوله و قطعات صنعتی است. جهت استعلام فوری قیمت ورق A283 همین حالا با شماره های درج شده در سایت تماس گرفته و یا لیست و صورت سفارش خود را برای ما ارسال کنید.

 قیمت‌ها بدون احتساب ۹% مالیات بر ارزش افزوده است

لیست قیمت ورق آلیاژی (A283) فولاد مبارکه اصفهان

بروز‌رسانی : ۲ خرداد , ۱۵:۱۵

لیست قیمت ورق A283 فولاد مبارکه اصفهان
کد نام گرید ضخامت ابعاد/عرض قیمت / کیلوگرم
۶۳۹ ورق A۲۸۳ فولاد مبارکه C ۱۵ میل ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی متر ۲۴,۵۰۰ تومان
۶۴۰ ورق A۲۸۳ فولاد مبارکه C ۱۲ میل ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی متر ۲۴,۵۵۰ تومان
۶۳۷ ورق A۲۸۳ فولاد مبارکه C ۱۰ میل ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی متر ۲۴,۵۰۰ تومان
۳۶۰ ورق A۲۸۳ فولاد مبارکه C ۸ میل ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی متر ۲۴,۵۵۰ تومان
۳۶۱ ورق A۲۸۳ فولاد مبارکه C ۶ میل ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی متر ۲۵,۱۰۰ تومان

 

فهرست

ورق A283 چیست

استانداردها و انواع آن

کاربردها و مصارف ورق A283

خصوصیات بارز ورق مخزنی

آنالیز ترکیب شیمیایی ورق A283

خصوصیات مکانیکی و فنی

قیمت ورق A283

کارخانه های تولیدکننده

 

ورق‌های فلزی به خصوص انواع فولادی آن‌ها کاربردهای زیادی در صنایع مختلف دارند و می‌توان ادعا کرد که مهم‌ترین مقاطع برای صنایع بزرگ و کوچک به شمار می‌روند. ورق A283 نوعی ورق فولاد کربنی است که دارای آلیاژی بالا از نظر استحکام و مقاومت است. این ورق فولادی خصوصیات فنی بسیار خوبی دارد و دلیل اینکه جوشکاری و خم‌کاری خوبی دارد، گزینه مناسبی برای ساخت لوله و مخزن می‌باشد به همین دلیل با نام ورق مخزنی معروف شده است.

ورق A283 چیست

در استانداردهای مختلف این ورق آلیاژی را با نام‌های مختلف می‌شناسند، ASTM A283 ورق فولادی پرکاربردی است که در ۴ رده، درجه بندی شده است. این گریدها از نظر خصوصیات فنی با هم تفاوت‌هایی دارند. میزان استحکام کششی آن کم و متوسط است و به شیوه نوردکاری گرم ساخته می‌شود. در کارخانه‌های محدودی این محصول ساخته می‌شود و فرایند تولید به صورت زیر است.

فولاد آلیاژی درون کوره‌ها حرارت داده شده و پالایش می‌شوند تا اکسیژن و عناصر اضافی از آن خارج شوند. با غلتک کاری تحت‌فشار و دمای بالا ورق‌های فابریک یا برشی در ابعاد و ضخامت‌های استاندارد ساخته می‌شود. سپس آزمایش‌های مختلفی برای کنترل کیفیت انجام شده و در نهایت محصول بسته بندی شده و به بازار عرضه می‌شود.

قیمت ورق A283

استانداردها و انواع آن

انواع ورق مخزنی A283 بر اساس ترکیب شیمیایی متفاوتی که دارند معرفی می‌شوند. این محصولات ازنظر میزان عناصر سازنده به‌خصوص کربن با هم فرق دارند و این تفاوت‌ها موجب شده تا در کاربرد و قیمت نیز با هم فرق داشته باشند. ورق A283 در ۴ گرید مختلف ساخته می‌شود که با A,B,C و D مشخص می‌شوند. لازم به ذکر است که گرید C یعنی A283-C در منطقه خاورمیانه محبوبیت و کاربرد بیشتری دارد.

آنالیز ترکیب شیمیایی ورق A283

مهم‌ترین عناصر تشکیل دهنده ترکیب شیمیایی این ورق فولادی آلیاژی شامل کربن، فسفر، منگنز، سیلیکون و مس است و فلز پایه آن آهن می باشد که مسلماً می‌دانید فلز پایه تمام فولادها آهن است.

میزان تمام عناصر در تمام گریدها تقریباً یکسان و تنها عنصر کربن در آن‌ها با هم تفاوت دارد. به جدول زیر دقت کنید:

کربن سیلیسیم منگنز فسفر مس گوگرد
A283-A ۰.۱۴ ۰.۴ ۰.۹۰ ۰.۰۳۵ ۰.۲۰ ۰.۰۴۰
A283-B ۰.۱۷ ۰.۴ ۰.۹۰ ۰.۰۳۵ ۰.۲۰ ۰.۰۴۰
A283-C ۰.۲۴ ۰.۴ ۰.۹۰ ۰.۰۳۵ ۰.۲۰ ۰.۰۴۰
A283-D ۰.۲۷ ۰.۴ ۰.۹۰ ۰.۰۳۵ ۰.۲۰ ۰.۰۴۰

کربن تأثیر بالایی در میزان سختی فولاد دارد، هرچه بیشتر باشد، فولاد سخت‌تر و برای انجام عملیات حرارتی مناسب‌تر خواهد بود.

کاربردها و مصارف ورق A283

خصوصیت جوش‌پذیری بالا، مقاومت به دما و فشار بالا، مقاومت به خوردگی و قابلیت خم‌کاری خوبی که در این محصول وجود دارد؛ سبب شده تا در ساخت انواع مخازن تحت‌فشار که مورداستفاده در صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، دیگ‌های بخار، در ساخت تانکرها و بویلرها مورد توجه واقع شود. البته این ورق آلیاژی ارزشمند است و کاربردهای گسترده‌ای دارد و از آن در موارد زیر استفاده می‌شود:

  • ساخت‌وسازها، پل‌سازی، راه‌سازی، شهرسازی و تأسیسات
  • تولید انواع لوله و پروفیل صنعتی و ساختمانی
  • ساخت انواع مخزن نگه‌دارنده، تانکر و بویلر
  • در کشتی‌سازی، سازه‌های دریایی، اسکله و غیره
  • در قطعه‌سازی و ماشین‌سازی

خصوصیات بارز ورق مخزنی

همان‌طور که ذکر شد، ورق A283 دارای استحکام کششی متوسط، قابلیت خم‌کاری و جوشکاری بالا و مقاومت خوب در برابر خوردگی است. بااین‌حال در صورت نیاز به داشتن مقاومت بالاتر در برابر زنگ‌زدگی، می‌توان ورق مخزنی گالوانیزه شده یا روکش‌دار را مورد استفاده قرار داد.

برای جوشکاری این ورق می‌توان از روش‌های مختلف و کم هزینه استفاده کرد، روش‌های جوشکاری قوسی بال الکترود روکش دار، جوشکاری قوس فلزی با گاز محافظ و جوشکاری اکسی استیلن روش‌های مناسب و خوبی برای این محصول به شمار می‌روند. لازم است بدانید مقاطع فولادی که از A283 ساخت شده‌اند را می‌توان با پیچ و مهره نیز به هم سایر سازه‌ها متصل کرد.

قیمت ورق A283

خصوصیات مکانیکی و فنی

در بازار ابعاد و اندازه‌های استانداردی از این ورق‌های فولادی وجود دارد. به طور رایج ورق مخزنی در ضخامت‌های ۶ تا ۱۵۰ میلی‌متر، عرض‌های ۱.۵ تا ۴.۱ متر و طول ۶ تا ۲۰ متر ساخته می‌شود.

این محصول دارای چگالی ۷.۹ گرم بر سانتی‌متر مکعب، نقطه ذوب ۲۷۵۰ درجه فارنهایت، میانگین ضریب حرارتی ۶.۷ و مدول الاستیسیته تنش ۳۰ و مدول الاستیک پیچ خوردگی ۱۱ است.

در جدول زیر خصوصیات مکانیکی گریدهای مختلف ورق A283 را مشاهده می‌کنید.

A283-A A283-B A283-C A283-D
استحکام کششی ۴۱۵ مگاپاسکال ۴۵۰ مگاپاسکال ۵۱۵ مگا پاسکال ۵۵۰ مگاپاسکال
استحکام تسلیم ۱۶۵ مگاپاسکال ۱۸۵ مگاپاسکال ۲۰۵ مگاپاسکال ۲۳۰ مگاپاسکال

قیمت ورق A283

برای خرید ورق فولادی A283 می‌توانید با کارشناسان خبره ما در آهن رسان تماس بگیرید. قیمت این محصول به عوامل متعددی بستگی دارد. معمولاً قیمت ورق A283 بر اساس وزن و مشخصات فیزیکی آن تعیین می‌شود برای محاسبه وزن ورق نیز از فرمول آن استفاده می‌کنند. علاوه بر استاندارد، خصوصیات فنی، کاربرد، برند و کارخانه، قیمت نفت، دلار، مواد اولیه، سوخت و حامل‌های انرژی، قیمت شمش، هزینه حمل‌ونقل، شرایط آب و هوایی و فصلی، شرایط سیاسی و غیره نیز بر قیمت ورق مخزنی در بازار تأثیر می‌گذارد.

قیمت ورق A283

کارخانه‌های تولیدکننده

این محصول توسط چند کارخانه در ایران تولید و عرضه می‌شود کارخانه‌های فولاد مبارکه اصفهان و اکسین اهواز تولیدکنندگان این محصول هستند؛ به همین دلیل برای تأمین نیاز بازار تنها به تولید داخل اکتفا نمی‌شود و محصولات ورق A283 به صورت وارداتی از کشورهای چین، کره، اوکراین، بلژیک و آلمان نیز تأمین می‌گردد.