قیمت ورق آلوزینک امروز


قیمت ورق آلوزینک امروز را می توانید در این صفحه از سایت آهن رسان مشاهده کنید.

قیمت‌ها بدون احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است.

لیست قیمت ورق آلوزینک کارخانه هفت الماس

بروز‌رسانی : ۳۱ شهریور , ۰۸:۴۴

لیست قیمت ورق آلوزینک هفت الماس
نام ضخامت ابعاد / عرض قیمت / کیلوگرم
ورق آلوزینک ۰.۷ عرض ۱۰۰۰ ۰.۷ میلی متر ۱۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق آلوزینک ۰.۷ عرض ۱۲۵۰ ۰.۷ میلی متر ۱۲۵۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق آلوزینک ۰.۶ عرض ۱۰۰۰ ۰.۶ میلی متر ۱۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق آلوزینک ۰.۶ عرض ۱۲۵۰ ۰.۶ میلی متر ۱۲۵۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق آلوزینک ۰.۵ عرض ۱۲۵۰ ۰.۵ میلی متر ۱۲۵۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق آلوزینک ۰.۵ عرض ۱۰۰۰ ۰.۵ میلی متر ۱۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید

از محصولات بسیار پرکاربرد و مهم بازار می‌توان به ورق آلوزینک، زینکالوم یا گالوالوم اشاره کرد. همان‌طور که از نامش برمی‌آید این یک ورق فولادی است در دارای ترکیب آلومینیوم و زینک می‌باشد؛ اما این محصول چه خصوصیاتی دارد؟ قبل از اینکه ورق آلوزینک را توضیح دهیم بهتر است مختصری در مورد ورق گالوانیزه بگوییم.

ورق گالوانیزه محصولی فولادی است که سطح آن دارای لایه پوششی با فلز زینک (روی) است. لایه پوششی و محافظ زینک از خوردگی و زنگ‌زدگی ورق فولادی جلوگیری می‌کند و از فرسایش آن در محیط‌های مرطوب محافظت و جلوگیری می‌کند.

ورق آلوزینک نیز مشابه ورق گالوانیزه ساخته می‌شود با این تفاوت که در لایه پوششی آن علاوه بر زینک، فلز آلومینیوم و مقدار کمی سیلیکون (سیلیس) هم وجود دارد. درصد عناصر مشارکت کننده در لایه پوششی به‌صورت زیر است:

  • آلومینیوم ۵۵ درصد
  • زینک ۴۳.۴ درصد
  • سیلیس ۱.۶ درصد

در این ترکیب نقش آلومینیوم علاوه بر ایجاد مقاومت در برابر خوردگی، افزایش استحکام فلز است، نقش مهم زینک نیز برای محافظت از خوردگی فلز است و سیلیس برای ایجاد چسبندگی بیشتر لایه پوششی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت ورق آلوزینک نسبت به ورق فولادی معمولی بالاتر است.

قیمت ورق آلوزینک

ورق گالوالوم نیز همانند ورق گالوانیزه قابلیت رنگ‌کاری را دارد و رنگ‌های متنوعی از آن را می‌توان در بازار آهن مشاهده کرد.

از مشخصات و خصوصیات ورق آلوزینک می‌توان به قابلیت انعطاف بالا، جوش‌پذیری بالا، مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی جوی و اتمسفری و داشتن مقاومت به خوردگی در محیط‌های با اسیدیته بالا می‌باشد.

ضخامت رایج این محصول معمولاً ۰.۵ میلی‌متر است و از عمده کاربردهای آن می‌توان به استفاده در ساخت ساندویچ پانل سقفی، ساخت نمای ساختمان (به علت داشتن ظاهر تمیز و زیبا و براق) ساخت سقف سایبان، کانتینر، روکش دیوار، سقف شیروانی، درب گاراژ، ساخت دیگ بخار و… اشاره نمود. قیمت ورق آلوزینک در ابعاد و ضخامت های مختلف با هم متفاوت است.

برای اطلاع از آخرین اخبار حوزه آهن و فولاد صفحه اینستاگرام آهن رسان را دنبال کنید.

اما استفاده و کاربرد ورق آلوزینک با ممنوعیت‌ها و نکاتی همراه است که باید مورد توجه قرار گرفته شود.

  • برخی محیط‌ها و مواد با آلوزینگ ناسازگار هستند و موجب خراب شدن و خوردگی آن می‌شوند. به عنوان مثال نباید در تماس مستقیم با فلز مس یا سرب قرار بگیرد.
  • از ورق آلوزینک نباید در محیط خیلی مرطوب مثل بندرها و سواحل و دریا استفاده کرد.
  • در محیط های قلیایی از آلوزینک استفاده نشود زیرا اثر تخریبی بر پوشش ورق دارد.
  • از ورق آلوزینک برای ساخت محیط‌های نگهداری حیوانات استفاده نشود زیرا فضولات دامی در اثر تماس با آلوزینگ گاز آمونیاک تولید می‌کنند.