خرید ورق هاردوکس – قیمت امروز ورق هاردوکس


خرید ورق هاردوکس به عنوان یک نوع ورق ضد سایش یکی از مواردی است که بسیار مورد اهمیت است. در این نوشته می خوهیم در مورد این محصول فولادی صحبت کنیم با ما همراه باشید و نظرات خود را در میان بگذارید. هاردوکس به نوعی ورق فولادی می گویند که ضد سایش است و در مقابل زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم است، این ورق توسط فرآیند نورد تولید می شود، در واقع این نوع ورق عمری طولانی دارد،  از این نوع ورق در جاهایی مانند: ساخت و سازها، معادن سنگ، نوار نقاله، حمل مواد و…استفاده می کنند. معمولاً ورق هاردوکس در قطعاتی بیشتر کاربرد دارد که شرایط کاری سخت دارند و نیاز است که طول عمر بیشتری داشته باشند.

نکاتی در مورد پدیده ی سایش

عمل سایش، لغزش یا ساییده شدن دو سطح بر روی هم را که باعث فرسودگی می شود را گویند، که این عمل به مرور باعث کنده شدن ذرات روی سطوح در حال سایش می شود،  به این پدیده سایش سطحی نیز می گویند. این پدیده از جمله مشکلات لاینحلی است که در صنعت وجود دارد. پدیده ی سایش به خاطر عوامل بسیاری پیش می آید،  پس هر چه دانش ما در این زمینه بیشتر باشد،  برای مقابله با این مشکل بهترین و مقاوم ترین متریال را انتخاب خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: نحوه اندازه گیری سختی فلز

ورق هاردوکس ( ضد سایش) چگونه ورقی است؟

هاردوکس نوعی ورق ضد سایش فولادی است که مقاومت بالایی نیز دارد، و در شرایطی که تحت بارهای الکتریکی بزرگ هم باشد مقاوم می باشد به همین دلیل آن را صفحه ی ضد سایش نیز می نامند. از دیگر ویژگی های ورق هاردوکس خاصیت شکل دهی بالا، جوش پذیری و ماشینکاری می باشد . ویژگی ضد سایش بودن ورق هاردوکس، آن را بین شرکت های تولید کننده ی بیل مکانیکی، بدنه ی تانکر و ماسه و سنگ بسیار محبوب کرده است. همچنین ورق ضد سایش هاردوکس به فولاد خاموش نیز شناخته می‌شود. قبل از خرید ورق هاردوکس باید اطلاعاتی در مورد آن و برندهای انواع ورق ضد سایش در بازار به دست آورد.

خرید ورق هاردوکس

همچنین می توانید اخبار روز آهن آلات را در صفحه اینستاگرام آهن رسان دنبال کنید.

انواع گریدهای ورق هاردوکس

ورق هاردوکس در گریدهای مختلف تولید می شود، البته گرید ها  معرف درجه ی انعطاف پذیری،  جوش پذیری و سختی ورق می باشد.  می توان گفت خصوصیت بارز همه ی این گریدها عمر طولانی آنها می باشد. مقاومت فولاد در مقابل فرو روندگی  را با معیار برینل می سنجند. این روش را اولین بار یک مهندس سوئدی به نام یوهان آگوست برینل به کار برد.

استحکام تسلیم

MPa

سختی

HB

 

۱۱۰۰-۹۰۰

۴۳۰-۳۷۰

هاردوکس ۴۰۰

۱۳۰۰-۱۰۰۰

۴۷۵-۳۹۰

هاردوکس ۴۵۰

۱۴۰۰-۱۲۵۰

۵۴۰-۴۵۰

هاردوکس ۵۰۰

۵۷۵-۵۲۵

هاردوکس ۵۵۰

۶۴۰-۵۵۰

هاردوکس ۶۰۰

  • ورق هاردوکس ۴۰۰ با ضخامتی بین ۳_۱۳۰ میلیمتر و درجه ی سختی بین ۳۷۰_۴۳۰ برینل.
  • ورق هاردوکس ۴۵۰ با ضخامتی بین ۳_۸۰ میلیمتر و درجه ی سختی بین ۴۲۵_۴۷۵ برینل.

زمانی که خواص کاری سرد و سایش بالا باشد مثل ساخت ماشین آلات سنگ خرد کن، نوار نقاله، حفاری و کامیون، از گرید های ذکر شده استفاده می کنند. اگر شما هم نیاز به خرید ورق هاردوکس در ابعاد و اندازه های مختلف دارید با ما تماس بگیرید.

  • ورق هاردوکس ۵۰۰ با ضخامتی بین ۴_۳۲ میلیمتر و درجه ی سختی ۴۷۰_۵۳۰ برینل.
  • ورق هاردوکس ۵۰۰ با ضخامتی بین ۳۲_۸۰ میلیمتر و درجه ی سختی ۳۷۰ _ ۴۳۰ برینل.
  • ورق هاردوکس ۵۵۰ با ضخامتی بین ۱۰_۵۰ میلیمتر و درجه ی سختی ۵۲۵_۵۷۵ برینل.

 ورق هایی که در این گرید قرار دارند اگر در معرض درجه حرارت بیش از ۲۵۰ درجه سانتیگراد قرار بگیرند خاصیت خود را از دست می دهند. از این گرید معمولاً برای تیغه های حفاری و چرخ دنده، سطل خاکبرداری، گاوصندوق، کارخانه ها ی خرد کننده و ورق ضد دریل استفاده می کنند.

  • ورق هاردوکس ۶۰۰ با ضخامتی بین ۸_۵۰ و درجه ی سختی ۵۶۰_۶۴۰ برینل.

خواص و کاربرد این  گرید نیز مانند دیگر گریدهای ذکر شده در بالا می باشد. و برای ساختن چکش، موج شکن و… از این گرید استفاده می شود. در این نوشته با انواع محصول ورق ضد سایش و روش خرید ورق هاردوکس آشنا شدید در صورتی که هر سوالی داشتید تماس بگیرید.

« عضویت در خبرنامه آهن رسان »

    برای دریافت آخرین اخبار بازار آهن آلات شماره تماس خود را وارد کنید