...

تفاوت لوله درزدار و بدون درز

ایمان شکوهیان
تفاوت لوله درزدار و بدون درز

قبل از هرچیزی برای افرادی که با هریک از این دو مدل لوله فولادی آشنا نیستند، یک توضیح کوتاهی از این محصولات قرار داده ایم. پس از آن با مقایسه ای که انجام می دهیم به طور کامل تفاوت ها و تشابهات آن ها را بررسی خواهیم داشت. این اطلاعات برای افرادی که قصد خرید لوله را دارند نیز می تواند مفید باشد زیرا کمک میکند بتوانند محصول مورد نیاز خود را بهتر بشناسند و انتخاب مناسب تری نیز داشته باشند. در این مقاله از آهن رسان مرجع قیمت آهن امروز همراه ما باشید تا در مورد قیمت لوله و تفاوت لوله درزدار و بدون درز نیز اطلاعات بیشتری کسب کنید.

لوله درزدار چیست

لوله درزدار با نام مستعار لوله درزجوش هم شناخته می شود و لوله بدون درز با نام لوله مانیسمان این محصولات کاربردی با به کارگیری آلیاژهای گسترده ای تولید می شوند و هر کدام دارای مشخصات، خواص و کاربردهای خاص خود هستند.

تفاوت لوله درزدار و بدون درز

انواع لوله درز دار

 1. لوله مبلی
 2. لوله اسپیرال
 3. لوله گاز
 4. لوله درز مستقیم
 5. لوله گالوانیزه

فرآیند تولید لوله درز دار

لوله ها به چندین روش مختلف تولید و به بهربرداری می رسند. در تولید لوله درزدار ورق برش داده می شود و بعد از نوردکاری به شکل دایره تبدیل می شود و درزهای آن جوش می خورد. جوش دادن لوله هم بسته به نوع ماده و ضخامت آن متغییر است که شامل:

 • جوشکاری القایی
 • جوشکاری با فرکانس بالا
 • جوشکاری مقاومتی
 • جوشکاری لیزری

و…می شود که بعد از جوشکاری به طول های مشخصی بریده شده و در ابعاد وضخامت های مختلف تولید می شود. برای اطلاع از قیمت لوله درزدار به لینک درج شده مراجعه کنید.

  لوله های مانیسمان لوله های درزدار
زمان تولید کمتر   ×
تلرانس ابعادی بهتر   ×
یکنواختی ضخامت   ×
هزینه کمتر   ×
دردسترس بودن × ×
کاربرد فشار بالا ×  
دیواره ضخیم ×  
جایگزین شدن برای سایر لوله ها ×  

جدول راهنمای لوله درز دار و بدون درز

 فرآیند تولید لوله بدون درز

لوله های بدون درز در کوره های حلقوی تولید می شوند که اتصالی ندارند و در طی فرآیند نورد گرم و نورد سرد به همراه کشش سرد و اکستروژن تولید می شوند و از قطر و ضخامت های متفاوتی هم برخوردار هستند. لوله بدون درز به جوشکاری نیازی ندارد و مستقیما از شمش تولید شده و با سنبه سوراخ می شود تا به اندازه و طول مورد نظر برسد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت لوله بدون درز به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

مزایایی لوله بدون درز

 • قیمت مناسب
 • قطر کم
 • عدم نیاز به جوشکاری

و…می باشد. لوله های بدون درز فاقد درز جوشکاری هستند و در برابر خرابی و خوردگی مقاوت بالایی دارند.

مزیت های لوله درز دار

لوله های بدون درز در دسته گران ترین لوله های درز جوش می باشند زیرا مزایای بیشتری دارند که از جمله آن می توان به:

 • مقاومت بالا در مواجه با خوردگی
 • مقاوم در برابر انواع فشار
 • مقاومت در برابر نیروهای کششی

و غیره اشاره کرد. لوله درز دار به دلیل قیمت مناسب و راحتی، سرعت در ساخت انتخاب مناسبی برای اکثر صنایع می باشد.

تفاوت لوله درزدار و بدون درز

تفاوت لوله درز دار و لوله بدون درز

تفاوت لوله درزدار و لوله بدون درز در مواد اولیه، خواص، تولید و قیمت آن ها می باشد. همیشه قیمت لوله مانیسمان به نسب لوله درزجوش بالاتر است به این دلیل که لوله مانیسمان فشار بیشتری را تحمل می کند و اصلی ترین علت تفاوت قیمت آن ها در روش تولید می باشد. لوله بدن درز از شمش فولادی تولید می شود و لوله درزدار از تسمه یا ورق فولادی و همواره قیمت و تفاوت لوله درزدار و بدون درز به قیمت لوله فولادی می باشد. جهت اطلاع از قیمت لوله در مشهد و سایر محصولات حوزه فولاد پیج آهن رسان  را دنبال کنید.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *