راهنمای خرید رابیتس

رابیتس یکی از مصالح ساختمانی مهم است که انواع مختلفی دارد و هر نوع آن برای مصارف مختلف به کار گرفته می‌شود. به منظور اجتناب از صرف هزینه اضافی، باید با نکات مهم قبل از خرید، نحوه و مراحل خرید و همچنین نکات مهم پس از خرید رابیتس آشنا شوید. در این مقاله ضمن بررسی این موضوع به عوامل موثر بر قیمت رابیتس همچون قیمت آهن امروز هم خواهیم پرداخت.

رابیتس یکی از مواد ساختمانی است که از ورق‌های گالوانیزه با کشش و فشرده‌سازی ساخته می‌شود. این مصالح دارای انواع مختلفی هستند که برای کاربردهای متنوعی استفاده می‌شوند. بررسی نقاط اساسی قبل از خرید، روش و مراحل خرید و نکات اساسی پس از خرید از طریق این راهنما به شما کمک می‌کند تا راه‌اندازی مناسب و بهینه‌ای برای انتخاب و استفاده از رابیتس داشته باشید.

نکات مهم قبل از خرید رابیتس

رابیتس برای گچ‌کاری سقف‌های کاذب، سنگ‌کاری نما، پوشاندن تیرآهن‌ها و بتن‌های سیمانی و ایجاد پوشش برای تاسیسات استفاده می‌شود. این محصول از مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی برخوردار است. همچنین با توجه به وزن و تعداد ستون‌های رابیتس، برای مصارف مختلف قابل استفاده است.
قبل از خرید باید مواردی نظیر نوع، سایز، ابعاد، وزن، کیفیت، کارخانه تولیدکننده و قیمت رابیتس را بررسی کنید. برای تولید این محصول از ورق گالوانیزه استفاده می‌شود و با انجام پرس‌کاری و برش کاری روی این ورق‌ها تولید می‌شود. تنوع این محصول براساس تعداد ستون و وزن مشخص می‌گردد.
این محصول به صورت سبک, نیمه سنگین و سنگین موجود است که نوع ۹، ۱۱ و ۱۳ ستونه مورد استفاده فراوان قرار می‌گیرند. در ادامه قصد داریم به بررسی برخی نکات قبل از خرید این محصول بپردازیم تا خریدی مناسب داشته باشید و هزینه‌های اضافی را متحمل نشوید. توصیه می‌شود در کارهای ساختمانی از رابیتس‌های ۱۳ ستونه نیمه سنگین و سنگین استفاده کنید. تا نوع خریداری شده مطابق وزن اسمی ثبت شده در فاکتور باشد.

براساس ردیف

رابیتس با اشکال مختلف در هر ورق ساخته می‌شود و با بررسی آن، تفاوت تعداد ردیف‌ها در هر ورق قابل مشاهده است. این ردیف‌ها به عنوان ستون یا پل شناخته می‌شوند و معمولا رابیتس با ۹، ۱۱، ۱۳ و ۱۷ ردیف در بازار موجود است. بهتر است از رابیتس ۹ یا ۱۱ ردیف برای ساخت سقف‌های کاذب استفاده شود، زیرا وزن کمتری دارند. رابیتس ۱۳ ردیف نیز برای ساخت نما مناسب است.

براساس چشمه

روی رابیتس بین ستون‌ها، چشمه‌ها وجود دارد. مشتریان می‌توانند انواع دو چشمه یا سه چشمه رابیتس را خریداری کنند. همچنین چشمه‌های این محصول به‌صورت مربع، مستطیل یا متوازی‌الاضلاع طراحی می‌شوند. تعداد چشمه‌های رابیتس بیشتر، مقاومت آن را افزایش می‌دهد. به‌عنوان ‌مثال، در جاهایی که انعطاف‌پذیری و مقاومت بالا ضروری است، استفاده از رابیتس سه چشمه و با شکل متوازی‌الاضلاع بهترین گزینه است.

براساس وزن

همچنین، رابیتس می‌توانند بر اساس وزن به انواع سبک، نیمه‌سنگین، سنگین و فوق‌سنگین تقسیم شوند. اگرچه رابیتس فوق‌سنگین بهترین کیفیت و قدرت را دارد، اما خرید نیمه‌سنگین رابیتس رایج‌تر است و هزینه بالاتری دارد.

بررسی سایز رابیتس

برای بررسی اندازه رابیتس، باید بدانیم که این محصول از ورق‌های گالوانیزه با عرض عرضی و کشش تولید می‌شود. پس از مراحل مختلف پرس و برش، رابیتس با ابعاد و ضخامت‌های متنوع به بازار عرضه می‌شود. ورق‌های رابیتس معمولاً با ضخامت ۰.۲۵ تا ۰.۵ میلی‌متر ساخته شده و فروخته می‌شوند.

بررسی ابعاد رابیتس

به‌طورکلی، رابیتس‌ها با ابعاد ۶۰*۲۴۰ سانتی‌متر تولید و به بازار عرضه می‌شوند، که مساحت هر کدام حدود ۱.۴۴ مترمربع است. مشتریان می‌توانند با توجه به نیاز خود و با تقسیم متراژ کار بر مساحت رابیتس، تعداد مورد نیاز خود را ارزیابی کنند و جلوی خرید اضافی و هزینه‌های غیرضروری را بگیرند.

بررسی کیفیت و استاندارد رابیتس

از دیدگاه کیفیت و استاندارد، ورق‌های رابیتس با استفاده از فرآیند گالوانیزاسیون با استانداردهای مختلف تولید می‌شوند. در نتیجه قبل از خرید، باید به کیفیت و استاندارد این محصول توجه و آن‌ها را بررسی کنید. برای ارزیابی کیفیت، مشتریان باید استحکام رابیتس را در شرایط مختلف محیطی، از جمله محیط‌های خشک یا مرطوب بسنجند.

بررسی وزن رابیتس

یکی از نکات اساسی قبل از خرید رابیتس، بررسی وزن آن است. رابیتس‌ها بر اساس وزنشان، به دسته‌های سبک، نیمه‌سنگین، سنگین و فوق‌سنگین تقسیم می‌شوند. به عبارت دیگر، رابیتس سبک با وزن کمتر از ۴۰۰ گرم و رابیتس فوق‌سنگین با وزن تقریبی ۱۴۰۰ گرم در بازار موجود هستند.

بررسی کارخانه‌های تولیدکننده رابیتس (برندهای مطرح تولید رابیتس)

اکنون در سراسر کشور، کارخانه‌های زیادی وجود دارند که این محصول را با کیفیت بالا تولید می‌کنند. این امر باعث شده است که رقابت میان تولیدکنندگان رابیتس برای فروش و جذب مشتریان به شدت افزایش یابد. پیش از خرید رابیتس، مشتریان باید برندهای معتبر تولید این محصول را شناخته و با یکدیگر مقایسه کرده تا تصمیم بهتری بگیرند.

بررسی قیمت رابیتس و مراجع قیمت‌گذاری

عوامل متعددی بر روی قیمت رابیتس تأثیرگذارند؛ این عوامل شامل وزن، ابعاد، اندازه و برند این محصول می‌شوند. همچنین، قیمت رابیتس با توجه به مسائل روز، عرضه و تقاضا و نوسانات ارز، تغییر می‌کند. بنابراین، مشتریان باید قبل از خرید این محصول، مراجع قیمت‌گذاری و عوامل اثرگذار بر قیمت آن را در نظر بگیرند. همچنین، می‌توانند از طریق وب‌سایت‌های معتبری همچون آهن‌رسان اطلاعات درجه یکی از قیمت جاری این کالا را کسب کنند.

نحوه خرید رابیتس

مشتریان می‌توانند این محصول را از طریق روش‌های متعددی تهیه کنند. به عبارت دیگر، با توجه به شرایط بازار و عرف، می‌توانند رابیتس را مستقیماً از کارخانه یا از شرکت‌های تجاری خریداری کنند. در ادامه این متن، شرایط هر یک از این روش‌های خرید توضیح داده شده است.

خرید رابیتس از کارخانه

در صورتی که مشتریان تمایل به خرید عمده این محصول داشته باشند، بهتر است تا خرید خود را مستقیماً از کارخانه تولیدکننده رابیتس انجام دهند. این روش خرید این مزیت را دارد که واسطه‌ها حذف می‌شوند و هزینه‌های اضافی کاهش پیدا می‌کند. با این وجود، کارخانه‌ها امکان خرید جزئی این محصول را برای مشتریان فراهم نمی‌کنند.

خرید رابیتس از شرکت‌های بازرگانی

بسیاری از شرکت‌های بازرگانی مثل آهن‌رسان در سرتاسر کشور در زمینه خرید و فروش رابیتس فعالیت دارند. این شرکت‌ها امکان خرید رابیتس به‌صورت جزئی و عمده را برای مشتریان فراهم می‌کنند. همچنین با وجود رقابت بین شرکت‌های بازرگانی برای جذب مشتریان بیشتر، برندهای متنوعی از رابیتس برای فروش در این شرکت‌ها موجود است.

مراحل خرید رابیتس از مرکزهای آهن

به هر روشی که مشتریان بخواهند رابیتس مورد نیاز خود را خریداری کنند، باید مراحل یکسانی را طی کنند. اطلاع از این مراحل به مشتریان کمک می‌کند تا در هنگام خرید این کالا اشتباه نکنند و همچنین خرید بهتر و مقرون‌به‌صرفه‌تری داشته باشند. مراحل خرید این محصول شامل موارد زیر می‌شود.

نکات مهم پس از خرید رابیتس

پس از سفارش رابیتس، فرآیند خرید این محصول هنوز تکمیل نشده است. به مشتریان توصیه می‌شود که پس از تحویل سفارش خود، با رعایت چندین نکته، از اصالت آن اطمینان حاصل کنند. همچنین آن‌ها می‌توانند با رعایت این نکات، از رابیتس به درستی نگهداری کنند. نکات مهم پس از خرید رابیتس شامل موارد زیر می‌شود:

بررسی ویژگی‌های ظاهری رابیتس

در برخی شرایط، ممکن است رابیتس هنگام حمل و نقل آسیب ببیند. بنابراین پس از دریافت رابیتس، توصیه می‌شود ظاهر آن را بررسی کنید تا از سالم بودن محصول اطمینان حاصل کنید. در صورت دیدن آسیب در رابیتس، مشتری می‌تواند این موضوع را به فروشنده اطلاع دهد.

نگهداری رابیتس

پس از تحویل، بهتر است رابیتس را در انبار خشک و تمیز نگهداری کنید. در صورت خرید به صورت عمده و متنوع، توصیه می‌شود آن‌ها را جداگانه و با فاصله از زمین قرار دهید. در صورت عدم وجود انبار مسقف، می‌توانید رابیتس را با روکشی محافظتی بپوشانید تا از نفوذ رطوبت جلوگیری کنید.

جمع‌بندی

اکنون که در این راهنما اطلاعات مربوط به انواع، موارد کاربرد و ویژگی‌های رابیتس را بررسی کردیم، می‌توانید رابیتس مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید. با در نظر گرفتن نحوه و مراحل خرید، می‌توانید خرید مقرون‌به‌صرفه‌تری داشته باشید و پس از خرید، اصالت و کیفیت رابیتس را بررسی کنید.

سوالات متداول

۱. رابیتس چیست؟
رابیتس یکی از مواد ساختمانی است که از ورق‌های گالوانیزه با کشش و فشرده‌سازی ساخته می‌شود.

۲. رابیتس را به چه روش‌هایی می‌شود خرید کرد؟
به سه روش خرید از کارخانه، خرید از شرکت‌های بازرگانی و خرید از مرکزهای آهن امکان خرید رابیتس وجود دارد.

۳. برای اطلاع از جزئیات رابیتس و قیمت آن با چه شماره‌ای تماس بگیریم؟
برای این امر، تنها کافی است تا با شماره ۰۵۱۳۱۹۱۶ تماس بگیرید.

۴. برای نگهداری رابیتس چه مواردی را باید رعایت کرد؟
پس از تحویل، بهتر است رابیتس را در انبار خشک و تمیز نگهداری کنید. در صورت خرید به صورت عمده و متنوع، توصیه می‌شود آن‌ها را جداگانه و با فاصله از زمین قرار دهید.

۵. چه عواملی بر قیمت رابیتس تاثیر گذارند؟
عوامل متعددی همچون وزن، ابعاد، اندازه و برند این محصول بر روی قیمت رابیتس تأثیرگذارند.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *