میلگرد ksc چیست؟ علامت اختصاری میلگرد ksc مخفف چیست؟

میلگرد ksc چیست

با وجود کارخانه‌ها و تولیدکنندگان زیادی که در عرصه محصولات فولادی و آهن‌ آلات فعالیت می‌کنند، در نظر گرفتن روشی برای شناخت و تشخیص محصولات تقلبی از محصولات اصل، بسیار مهم است. وجود سازوکار مناسب برای انحصاری کردن علائم و نشانه‌های هر شرکت و شناساندن آن به خریداران و مصرف‌کنندگان از موضوعات ضروری به شمار می‌رود. اگر قبل از خرید میلگرد علامت ksc را روی میلگرد مشاهده کرده‌اید و دلیل آن را متوجه نشده‌اید و می‌خواهید بدانید میلگرد ksc چیست، با آهن رسان مرجع قیمت آهن امروز همراه باشید.

مهم‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد در ایران

  • کارخانه فولاد خراسان (کارخانه نیشابور)
  • کارخانه ذوب‌ آهن اصفهان
  • کارخانه فولاد تیکمه داش
  • کارخانه راد همدان
  • کارخانه ظفر بناب
  • کارخانه فولاد میانه
  • کارخانه سمنان
  • کارخانه شاهرود

و بسیاری دیگر از تولیدکنندگان که محصولات با کیفیت فولادی تولید می‌کنند.

کارخانه نیشابور که با نام مجتمع فولاد نیشابور خراسان نیز شناخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان میلگرد به‌خصوص میلگرد آجدار است. کارخانه میلگرد آجدار نیشابور محصولاتی بسیار باکیفیت و استاندارد تولید می‌کند و همین باعث شده تا به‌عنوان یکی از تأمین‌کنندگان مقاطع فولادی اصلی کشور به‌حساب بیایید.

برای جلوگیری از تقلب و جعل برند کارخانه و شناخت و تشخیص محصولات آن و دیگر کارخانه‌ها، تمام محصولات هر برند تحت نام و نشان تجاری انحصاری آن تولید و عرضه می‌شوند؛ بنابراین اگر روی سطح محصولات فولادی را با دقت مشاهده کنید، خواهید دید که یک علامت مخصوص بر روی آن حک شده است. قیمت میلگرد مشهد را در سایت قرار داده ایم.

علامت کارخانه نیشابور

کارخانه فولاد نیشابور برای مشخص کردن میلگردهای تولیدی خود، بر روی آن‌ها علامت انحصاری ksc را حک می‌کند. به همین دلیل به میلگردهای تولیدشده توسط کارخانه فولاد خراسان (میلگرد مشهد یا میلگرد نیشابور) میلگرد ksc نیز می‌گویند. قیمت میلگرد را از لینک درج شده ببینید.

ویژگی‌های میلگرد مشهد

وقتی میلگرد از خط تولید خارج می‌شود، توسط مهندسین ناظر مورد آزمایش و آنالیز قرار می‌گیرد تا از نظر کشش، قابلیت خم شدن، میزان مقاومت و استحکام برش و … بررسی شود. درصورتی‌که مورد تائید واقع شد، به بازار عرضه می‌شود.

میلگرد خراسان در انواع ساده و آجدار (آجدار فنری، جناغی و مرکب) در استانداردهای مختلف تولید می‌شود. سایز و قطر میلگردهای نیشابور از ۱۴ الی ۳۲ میلی‌متر به‌طور رایج و سایز ۳۲ میلی‌متری میلگرد خراسان از امتیازات این کارخانه به شمار می‌رود.

استاندارد میلگرد آجدار جناقی کارخانه نیشابور بر اساس استاندارد ملی ISIRI 3132 است میلگردهای تولیدشده بر اساس این استاندارد دارای ضخامت ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۵، ۲۸ و ۳۲ میل هستند.

  قرار دادن میلگرد در دیوار برشی
آزمون خمشی سرد آزمون کشش علامت و مشخصه طبقه بندی
قطر فک خمش قطر اسمی حداقل ازدیاد طول نسبی حداقل مقاومت کششی حداقل تنش تسلیم آج ۳۴۰ آجدار مارپیچ
۳D <=16 ۱۸ ۵۰۰ ۳۴۰
۶D ۱۶<D<=32 ۱۶ ۶۰۰ ۴۰۰ آج ۴۰۰ آجدار جناقی
۷D ۳۲<D<=50
زاویه خمش (درجه)

۱۶۰ – ۱۸۰

در کارخانه میلگرد مشهد محصولات با روش نورد گرم و با حرارت دهی Quench-Temper ساخت می‌شوند. برای اطلاع از آخرین اخبار حوزه فولاد کانال تلگرام آهن رسان را دنبال کنید.

سابقه فولاد خراسان

برای درک بهتر اینکه میلگرد ksc چیست سراغ کارخانه فولاد خراسان می رویم. این کارخانه در سال ۸۶ فعالیت خود را در نیشابور آغاز کرد. در این کارخانه محصولات ساده و آجدار با قطرهای کم‌وزیاد تولید می‌شود. در کارخانه نیشابور نورد فولاد به‌صورت سبک و ظرفیت تولیدی ۵۵۰ هزار تن انجام می‌شود، همچنین در آن واحدهای احیاء با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن فعالیت می‌کنند و با ظرفیت ۶۳۰ هزار تن بیلت فولادی تولید می‌شود.

اکنون کارخانه نیشابور با تجهیز و ارتقاء ماشین‌آلات خود توانسته حجم بالایی از میلگردهای قطور و آجدار کشور را تولید و تأمین کند. شرکت فولاد نیشابور با برخورداری از نیروهای متخصص، ماشین‌آلات و فناوری‌های جدید و پیشرفته توانسته خود را به‌عنوان قطب سوم فولاد در ایران و شمال شرق کشور معرفی کند. حالا می‌دانید که میلگرد kcs چیست. برای تشخیص میلگرد نیشابور از میلگرد کارخانه‌های دیگر این علامت را بر روی محصول حک می‌کنند. به علاوه در بسته‌بندی میلگردها نیز علامت ksc را در پلاک نوشته و در هر بندیل قرار می‌دهند. برای اطلاع از قیمت میلگرد در مشهد می توانید با کارشناسان فروش آهن رسان ارتباط بگیرید.

چه محصولاتی در کارخانه فولاد خراسان تولید می شود؟

در این مجتمع محصولات زیادی مثل میلگرد ساده، اجدار، شمش، بریکت، آهن اسفنجی و گندله تولید می شود.

محصولات میلگرد فولاد خراسان در استانداردهای ساده ۲۴۰s ، اجدار مارپیچی ۳۴۰، آجدار جناغی۴۰۰ و میلگرد آجدار مرکب ۵۰۰ عرضه می شوند. این محصولات طبق استاندارد ملی شماره ۳۱۳۲ تولید می شوند. در جدول زیر مشخصات میلگردهای کارخانه نیشابور را مشاهده می کنید:

قطر اسمی سطح مقطع اسمی آج عرضی آج طولی گام – میلی متر وزن محاسباتی – ۱ متر
حداقل ارتفاع در وسط ارتفاع در ۱.۴ از وسط حداکثر ارتفاع اسمی حداقل حداکثر اسمی رواداری- درصد
۱۰ ۷۸.۵ ۰.۶۵ ۰.۴۵ ۱.۵ ۶.۵ ۵.۵ ۷.۵ ۰.۶۱۶ +-۶
۱۲ ۱۱۳ ۰.۷۸ ۰.۵۴ ۱.۸ ۷.۲ ۶.۱ ۸.۳ ۰.۸۸۸
۱۴ ۱۵۴ ۰.۹۱ ۰.۶۳ ۲.۱ ۸.۴ ۷.۱ ۹.۷ ۱.۲۱۰ +-۵
۱۶ ۲۰۱ ۱.۰۴ ۰.۷۲ ۲.۴ ۹.۶ ۸.۲ ۱۱ ۱.۵۸
۱۸ ۲۵۴ ۱.۱۷ ۰.۸۱ ۲.۷ ۱۰.۸ ۹.۲ ۱۲.۴ ۲
۲۰ ۳۱۴ ۱.۳۰ ۰.۹۰ ۳ ۱۲ ۱۰.۲ ۱۳.۸ ۲.۴۷
۲۲ ۳۸۰ ۱.۴۳ ۰.۹۹ ۳.۳ ۱۳.۲ ۱۱.۲ ۱۵.۲ ۲.۹۸
۲۵ ۴۹۱ ۱.۶۳ ۱.۱۳ ۳.۷۵ ۱۵ ۱۲.۸ ۱۷.۳ ۳.۸۵ +-۴
۲۸ ۶۱۶ ۱.۸۲ ۱.۲۶ ۴.۲ ۱۶.۸ ۱۴.۳ ۱۹.۳ ۴.۸۳
۳۲ ۸۰۴ ۲.۰۸ ۱.۴۴ ۴.۸ ۱۹.۲ ۱۶.۲ ۲۲ ۶.۳۱۰
  کارخانه نورد کوثر اهواز

خصوصیت های مکانیکی این محصولات نیز بسیار مهم است به همین دلیل در جدول زیر درج شده است. این مشخصات برای مهندسین سازه مهم است تا در انتخاب مصالح و مقاطع مورد نظر داشته باشند.

طبقه بندی علامت مشخصه جداقل تنش تسلیم حداقل مقامت کشش حداقل درصد ازدیاد طول نسبی قطر اسمی قطر فک خمش
آجدار مرکب آج ۵۰۰ ۵۰۰ ۶۵۰ ۱۰ ۱۶>= ۳d
۳۲>=d>16 ۶d
۵۰>=d>32 ۷d
زاویه خمش ۱۶۰-۱۸۰ درجه

سوالات متداول

آیا این محصولات به هر میزان و تناژی که لازم داشته باشیم موجود هست؟

در این مورد لطفا تماس بگیرید تا در همان زمان موجودی بار بررسی شود.

آیا قیمت محصولات نیشابور ارزان تر از اصفهان است؟

در برخی سایزها بله ارزان تر است.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *