میلگرد ksc مخفف چیست؟

میلگرد ksc چیست

KSC در اصل علامت اختصاری میلگرد نیشابوراست. مجتمع فولاد خراسان با استفاده از تکنولوژی های به‌روز و استانداردهای ملی و بین المللی، یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین تولیدکنندگان میلگرد در ایران است. در اصل علامت اختصاری که هرکدام از کارخانه‌های تولیدی برای میلگرد خود در نظر دارند، باعث تمایز آن میلگرد از سایر برندهای موجود در بازار خواهد شد. با شناخت کامل علامت انحصاری درج شده روی محصول مورد نظرمی توانیم کیفیت، اصالت و برند آن محصول را تشخیص دهیم. برای اطلاع از قیمت آهن امروز می‌توانید به سایت آهن رسان مراجعه کنید.

شناسه‌های میلگرد KSC

همان‌طور که در مقدمه هم گفته شد، میلگرد  KSC  متعلق به شرکت میلگرد نیشابور است؛ همین دلیل به میلگردهای تولیدشده توسط کارخانه فولاد خراسان (میلگرد مشهد یا میلگرد نیشابور) میلگرد ksc نیز می‌گویند. قیمت میلگرد را از لینک درج شده ببینید.شناسه‌های این میلگرد به صورت زیر هستند:

 • شناسایی کد علامت حک شده از میان یکی از علائم

J – L – C – H – S – F

روی محصول از روی استاندارد ملی تعریف شده به شماره ۳۱۳۲

 • تشخیص روش تولید محصول از روی یکی از سه علائم T  –  U  –  A حک شده روی آن مطابق با جدول استاندارد ملی ۳۱۳۲

این نوع میلگرد تحت نظر متخصصان فنی و بازرسان خط تولید محصولات نیز مورد بررسی قرار می گیرد و پس از آن  تست هایی مانند استحکام و خم و مقاومت و کشش روی این محصول انجام می‌شود تا خیال مصرف کننده بابت این قضیه راحت باشد.

میلگرد‌های KSC نیشابور چگونه است؟

اگر بخواهیم در مورد مشخصات ظاهری و فنی این نوع میلگرد صحبت داشته باشیم؛ باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • شکل ظاهری این محصول به صورت ساده و آج دار مارپیچ و جناغی بر اساس استاندارد روسی
 • در گریدهای  A2، A1  و A3 است.
 • روی این میلگردها آرمKSC  حک شده است.
 • میلگرد نیشابور با ضخامت ۳۲ میلی متریکی از میلگردهای معروف در بازار فولاد است.
 • این محصولات بر اساس استاندارد ملی ISIRI 3132 به صورت نورد گرم با روش تولید حرارتی Quench-Temper به مرحله تولید می رسند.
 • برای تشخیص اصالت کالا، علامت انحصاری فولاد خراسان به عنوان یک آرم روی شاخه های محصول حک شده است.

انواع سایز میلگرد KSC

محصولات مجتمع فولاد نیشابوربر اساس استانداردهای ملی ISIRI 3132 در سایزبندی های ۱۰، ۱۲، ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، ۲۲، ۲۵، ۲۸ و ۳۲ تولید می‌شود که انواع سایزهای آن به صورت زیر هستند:

 • میلگرد ساده با علامت س ۲۴۰
 • میلگرد آج دار مارپیچی با علامت مشخصه آج ۳۴۰
 • میلگرد آج دار جناغی با علامت مشخصه آج ۴۰۰
 • میلگرد مرکب نیشابور با علامت آج ۵۰۰
  میلگرد گذاری دیوار برشی

کد نشانه گذاری فرآیند تولید میلگرد KSC آج دار به صورت زیر است:

مشخصات میلگرد ksc

مشخصات بارز این میلگرد باعث شده که بتوان این محصول را از سایر میلگردهای موجود در بازار جدا دانست. درادامه در مورد مشخصات میلگرد نیشابور اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

 • مقاومت بالا: مقاومت بالای این نوع میلگرد، یکی از مهم‌ترین مشخصات آن است که باعث شده این محصول برای استفاده در ساختمان ها به عنوان بهترین گزینه شناخته شود.
 • وزن سبک: میلگرد نیشابور نسبت به سایر میلگردهای موجود در بازار وزن سبکی دارد. وزن میلگرد نیشابور حدود ۲۰ درصد سبک تر از سایر انواع میلگردها است.
 • آج دار بودن: این محصول دارای آج هایی است که نشان از میلگرد نیشابور هستند و به صورت مورب درج شده‌اند.

شما می توانید میلگرد با علامت اختصاری ksc را از فروشگاه آهن رسان خریداری کنید. در این فروشگاه می‌توانید هرآنچه که نیاز دارید را به صورت اقساطی و چکی از ما خریداری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد خرید آهن آلات با چک می‌توانید با کارشناسان ما ازطریق شماره ۰۵۱۳۱۹۱۶ در تماس باشید.

فرآیند تولید میلگرد KSC

میلگرد KSC با بیلت های متنوع ساخته می‌شود. بعد از ذوب شدن بیلت‌ها، سپس این فلز مذاب با دقت به داخل دستگاه ریخته گری هدایت می‌شود و در آنجا به شکل میله های بلند شکل می‌گیرد و بعد از آن، از طریق یک سری غلتک هدایت می‌شوند. در این مرحله، باتوجه به نورد میلگرد، میلگردها از قالب‌های مخصوص خود عبور داده می‌شوند که با الگوهای دنده‌ای مشخص روی آن‌ها نقش می‌بندند.

مرحله نهایی تولید میلگرد KSC شامل درنظر گرفتن یک فرآیند کنترل کیفیت دقیق است و این باعث شده که میلگرد نیشابور با سایرمیلگردهای موجود در بازار تفاوت داشته باشد. در مرحله آخر باید این محصول از نظر مقاومت کششی، استحکام تسلیم و ازدیاد طول، تحت یک باتری آزمایش قرار گیرد. فقط میلگردهایی که استانداردهای کیفی دقیق را رعایت می کنند با علامت KSC به بازار عرضه می‌شوند.

چطور علامت اختصاری روی میلگردها را بخوانیم؟

هرعلامت اختصاری درج شده روی میلگرد از ۳ قسمت تشکیل شده است:

 • قسمت اول نشان دهنده سازنده میلگرد است؛ این بخش معمولاً شامل یک یا چند حرف انگلیسی است که نشان دهنده مخفف نام کارخانه یا نام تجاری آن است. به عنوان مثال حرف E نشان دهنده کارخانه ذوب آهن اصفهان، حرف K نشان دهنده کارخانه فولاد خوزستان و حرف Z نشان دهنده کارخانه ذوب آهن زرند است.
 • قسمت دوم نشان دهنده نوع آج میلگرد است. این قسمت شامل یک حرف انگلیسی است که نوع و اندازه آج میلگرد را مشخص می کند. به عنوان مثال، حرف J نشان دهنده میلگرد آجدار مارپیچ با گام آج ۳۴۰، حرف C نشان دهنده میلگرد آجدار دندانه دار با گام آج ۴۰۰، و حرف S نشان دهنده میلگرد آجدار مرکب با گام آج ۵۰۰ است.
 • قسمت سوم دراصل روش تولید میلگرد را نشان می‌دهد. این قسمت همچنین از یک حرف انگلیسی واحد تشکیل شده است؛ برای مثال حرف T نشان دهنده تولید با روش ترمکس یا کوئنچینگ، حرف U نشان دهنده تولید با آلیاژسازی و حرف A نشان دهنده تولید با روش استاندارد مندرج در کارت شناسایی محصول است.
  تشخیص میلگرد ذوب‌آهن اصفهان

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله گفته شد، میلگرد  KSC  متعلق به شرکت میلگرد نیشابور است؛ همین دلیل به میلگردهای تولیدشده توسط کارخانه فولاد خراسان (میلگرد مشهد یا میلگرد نیشابور) میلگرد ksc نیز می‌گویند. کیفیت بالای این نوع میلگرد باعث شده که بتوان از آن برای بسیاری از کاربردهای مختلف استفاده کرد. برای خرید این نوع میلگرد می‌توانید با کارشناسان ما در آهن رسان در تماس باشید.

سوالات متداول

 1. آیا این محصولات به هر میزان و تناژی که لازم داشته باشیم موجود هست؟

در این مورد لطفا تماس بگیرید تا در همان زمان موجودی بار بررسی شود.

 1. آیا قیمت محصولات نیشابور ارزان تر از اصفهان است؟

در برخی سایزها بله ارزان تر است.

 1. برای خرید این نوع میلگرد چه کنیم؟

برای خرید میلگرد نیشابور می‌توانید با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

 1. آیا می‌توان این محصول را از آهن رسان به صورت قسطی خرید؟

بله شما می‌توانید تمامی مقاطع فولادی را در صورت عدم بودجه یا محدودیت در بودجه از ما به صورت چکی یا اقساطی خریداری کنید.

 1. آیا میلگرد فولاد نیشابور کیفیت خوبی دارد؟

بله. این محصول از کیفیت بالایی در بازار فولاد برخوردار است.

 

 

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *