...

کارخانه جات تولیدکننده ورق روغنی در ایران و جهان

ایمان شکوهیان
تولید کنندگان ورق روغنی

ورق فلزی انواع مختلفی دارد. هر محصول بر حسب ویژگی هایش کاربردهای متنوعی نیز دارد. شرکت های فولاد مبارکه، فولاد غرب آسیا، هفت الماس از تولید کنندگان مهم ورق روغنی داخل کشور هستند که محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت مناسب تولید می کنند. به طور کلی قبل از خرید هر نوع محصول باید نکاتی مد نظر قرار بگیرد، روغنی تولید شده کدام کارخانه است، چه سایز و ابعادی دارد و قیمت ورق روغنی امروز تحت تاثیر چه عواملی است. اینها از جمله نکاتی است که باید مدنظر قرار بگیرد. در این مقاله قصد داریم با کارخانه های تولید کننده ورق روغنی در ایران و جهان آشنا شویم، پس با آهن رسان مرجع تخصصی قیمت آهن امروز همراه باشید.

کارخانه های ورق روغنی

ورق روغنی چیست؟

ورق روغنی به ورق سرد هم معروف است که توسط نورد سرد تولید می شود و بعد از تولید به دلیل جلوگیری از زنگ زدگی روغن کاری می شود. در صنعت فولاد به ورق هایی که با نورد گرم تولید می شوند ورق سیاه و به ورق هایی که با نورد سرد تولید می شوند ورق روغنی گفته می شود.

 

به دلیل ظاهر زیبایی که این سبک ورق ها دارند عمدتا در کارهایی که نیاز به ظاهر زیبا دارند مورد استفاده قرار می گیرند. برای مشاهده قیمت ورق سیاه و قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه امروز کلیک کنید.

مهمترین کاربردهای ورق های روغنی در موارد زیر است:

  • مصالح ساختمانی
  • بدنه خودرو
  • لوازم خانگی
  • ساخت انواع پانل

و غیره کاربرد دارند.

 

 

بهترین کارخانجات تولید کننده ورق در ایران

از جمله برترین کارخانه های تولید کننده ورق در ایران می توان موارد زیر را نام برد:

تولید کنندگان ورق روغنی

 

 

تولید کنندگان ورق روغنی ایران

ورق روغنی از آن دسته از محصولات فولادی است که در صنایع مختلف زیادی کاربرد دارد، سهم زیادی در تولید لوازم خانگی دارد، در خودروسازی به خصوص در ساخت بدنه خودرو استفاده می شود و در ساخت و ساز هم نقش زیادی دارد. از آن همچنین در تولید ورق رنگی، قوطی سازی، کنسرو سازی و غیره استفاده می شود. به همین دلیل است که کارخانه های زیادی در کشور آن را تولید و عرضه می کنند. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت ورق رنگی امروز به لینک درج شده مراجعه کنید.

تولید کنندگان ورق روغنی جهان

 

کشور ایران یکی از برترین و بزرگ ترین تولید کنندگان ورق روغنی در ایران است. از مهم ترین کارخانجات ورق روغنی در ایران موارد زیر را می توان نام برد.

  • کارخانه فولاد مبارکه اصفهان
  • فولاد غرب آسیا
  • هفت الماس

کارخانجات تولید ورق روغنی هر کدام محصولات خود را با مشخصات خاصی وارد بازار می کنند.

 

 

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان

 مجتمع فولاد مبارکه اصفهان یکی از بهترین تولید کنندگان در ایران می باشد که علاوه بر تولید ورق روغنی، ورق سیاه هم تولید می کند. محصولات این کارخانه از کیفیت بالایی برخوردار است. شرکت فولاد مبارکه اصفهان از بزرگ ترین تولیدکنندگان ورق فولادی و آهنی ایران است تاکنون جوایز و افتخارات زیادی را کسب کرده است. تأمین کننده بخش عمده انواع ورق فولادی گرم و سرد مثل ورق گالوانیزه، ورق آجدار، ورق رنگی و ورق قلع اندود، ورق سیاه بازار می باشد. این محصولات ورق در کارخانه ها، مجتمع ها و کارگاه های تولیدی برای ساخت انواع لوله، پروفیل، تجهیزات و ادوات سبک و سنگین استفاده می شوند. لازم به ذکر است محصولات این کارخانه با کیفیت بالا و تطابق زیاد با استانداردها تولید می شود و یکی از اولین گزینه ها برای انتخاب مصرف کنندگان است. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه، قیمت ورق آجدار امروز، قیمت ورق رنگی امروز و قیمت ورق قلع اندود امروز به لینک های درج شده مراجعه کنید.

 تولیدکننده گان ورق روغنی

 نکته:

یکی از عوامل سنجش کیفیت ورق روغنی پایین بودن تلورانس ابعادی عرض ورق است. محصولات فولاد مبارکه از تلورانس ابعادی پایین تری برخوردار هستند.

بهترین کارخانجات ورق روغنی

کارخانه فولاد غرب آسیا

شرکت فولاد غرب آسیا واقع در دلیجان استان قم با استفاده از تجربه های متخصصی فولاد مبارکه اصفهان استفاده کرده و در سال حدود ۵۵۰ هزار تن محصول ورق روغنی در استانداردهای مختلف تولید می کند. سهم خط تولید نورد این کارخانه ۳۰۰ هزار تن و سهم تولید بخش نورد ۲۰۰۰۰۰ هزار تن می باشد. مواد اولیه تولیدآن همان مواد ورق سیاه است که در طی فرآیند نورد سرد سطح صیقلی تر و ضخامت کمتری پیدا می کند. کارخانه فولاد غرب آسیا برای تولید ورق روغنی با ضخامت ۰.۲ میلی متری از ورق با ضخامت ۱.۶ میلی متری استفاده می شود.

کارخانه فولاد هفت الماس

شرکت صنایع هفت الماس یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ ورق ایران به شمار می رود که در نزدیکی تهران قرار دارد، کارخانه هفت الماس ظرفیت بالایی بالغ بر ۸۰۰ هزار تن در سال تولید دارد و حدود ۱۵ درصد از نیاز صنایع کشور را تأمین می کند. مهم ترین محصولات این کارخانه انواع ورق روغنی، رنگی و گالوانیزه است که از آن ها بیشتر در تولید لوازم خانه و خودروسازی استفاده می شود. این کارخانه محصولات خود را براساس استاندارد EN 10130 -2006 و‌استاندارد ملی ایران به شماره INSO 5723 تولید و در بازار عرضه می‌کند.

این کارخانه مدعی این است که توانایی تولید انواع ورق های مسطح و کلاف های نواری دارد. روی ورق های این کارخانه به میزان ۰.۲ تا ۱ گرم بر متر مربع روغن محافظ استفاده شده است. کلاف های نواری وزنی معادل ۱۹۰۰۰ را دارند. قیمت محصولات این کارخانه مناسب بوده و از کیفیت خوبی هم برخوردار می باشند.

کارخانجات ورق روغنی

 

 

مجتمع ورق گیلان

این مجتمع در ساخت ورق سیاه معروف است، امروز راه اندازی خط تولید ورق روغنی را نیز در دستور کار خود قرار داده است. محصولات کارخانه گیلان با استانداردهای فولاد st12, st13, st14 و st16 تولید می شوند.

کارخانه فولاد شهر کرد

این کارخانه با نام شرکت ورق خودرو شهرکرد نیز معروف است، از تولیدکنندگان بزرگ ورق گالوانیزه کشور است و سهم زیادی در تامین نیاز خودروسازان (بدنه خودرو) دارد. این شرکت در چهارمحال و بختیاری واقع است و ظرفیتی بالغ بر ۴۰۰ هزار تن در سال را پوشش می دهد. می توان گفت کیفیت ورق های تولید شده این کارخانه با محصولات وارداتی رقابت می کند و نیاز کشور را به ورق های خارجی برطرف کرده است.

شرکت امیرکبیر کاشان

تولید کننده بزرگ دیگر در زمینه ورق های گالوانیزه است. خط تولید این کارخانه سالانه بیش از ۱۳۰ هزار تن ورق گالوانیزه گرم تولید می کند. لازم به ذکر است که فولاد ورودی به خط تولید این کارخانه از نوع کلاف سرد نورد شده و دارای کیفیت فول هارد و آنیل شده است.
شرکت صنایع تاراز در استان چهارمحال و بختیاری است و ظرفیتی در حدود ۲۶۰ تن در سال برای ورق گالوانیزه دارد. البته محصولات دیگری همچون ورق گالوالوم نیز تولید می کند. محصولات این کارخانه را در تولید انواع لوازم خانه، سقف و غیره استفاده می کنند. برای مشاهده قیمت ورق گالوانیزه کلیک کنید.

تولید کنندگان ورق روغنی ایران

 

تولید کنندگان ورق روغنی جهان

کارخانه جات بزرگ تولیدکننده ورق روغنی در جهان به شرح ذیل می باشند:

کارخانه آرسلور میتال

این کارخانه به عنوان یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان فولاد در جهان است و در شهر لوکزامبورگ واقع شده است. این کارخانه از جمله مهم ترین تولید کنندگان مواد اولیه برای صنعت خودروسازی در کشورهای اروپایی و آمریکا محسوب می شود.

بائو استیل

از بهترین کارخانجات ورق روغنی کارخانه بائو استیل یکی دیگر از تولید کنندگان ورق روغنی در جهان است که بخش مهم و قابل توجهی از نیاز جهان را به محصولات فولادی تامین می کند این کارخانه واقع در کشور چین است.

پوسکو

کارخانه پوسکو در واقع همان شرکت آهن و فولاد پوهانگ است که در کشور کره جنوبی قرار دارد.

تولید کنندگان ورق روغنی

 

 

شاگانگ

کشور چین به عنوان یکی ازتولید کنندگان و مصرف کنندگان فولاد در جهان است که کارخانه های فولادی زیادی را دارد این شرکت تولیدی یکی از جمله کارخانه های فولادی است که علاوه بر تولید ورق روغنی به تولید انواع مقاطع فولادی طویل مشغول است.برای مشاهده قیمت روز انواع مقاطع آهنی و فولادی پیج اینستاگرام آهن رسان را دنبال کنید.

 کارخانجات ورق روغنی

جمع بندی و نتیجه گیری

ورق های روغنی مانند سایر مقاطع فولادی از نظر :

  • ابعاد
  • وزن
  • ضخامت

و غیره انواع متنوعی دارند.

ازکارخانه های برتر تولید کننده روق روغنی در ایران می توان به کارخانه های : فولاد مبارکه اصفهان،کارخانه فولاد غرب اسیا و کارخانه هفت الماس اشاره کرد. این کارخانجات ظرفیت تولید مشخصی دارند و همین امر  سبب شده که قیمت ورق همچون قیمت آهن و سایر محصولات در کشور تغییراتی زیادی داشته باشد. با وجود این کارخانه ها اما هنوز هم واردات ورق از کشورهای خارجی انجام می شود. ورق روغنی یک نوع ورق فولاد است که به خاطر ظاهر روغنی و صیقلی که دارد به این نام معروف شده است. این ورق در ابعاد و ضخامت های مختلف و با استانداردهای روز دنیا تولید می شود. از ورق روغنی معمولاً در ساخت لوازم خانگی، ساخت بدنه خودرو، سقف ساختمانها، قوطی و کنسرو سازی و غیره استفاده می کنند. این محصول از نظر استحکام و مقاومت در درجه های مختلفی قرار دارد و جزء محصولات پرکاربرد صنایع به شمار می رود. در ایران و در جهان کارخانه ها و شرکت های تولید کننده ورق روغنی زیادی وجود دارد که در این مقاله معرفی شدند. قیمت ورق روغنی بر اساس برند، سایز و مشخصات فنی آن قابل محاسبه است که برای کارخانه هایی مثل فولاد مبارکه معمولا بالاتر می باشد. بنابراین قیمت این محصول همچون قیمت میلگرد و سایر مقاطع فولادی تحت تاثیر عوامل مختلف است.

 

سوالات متداول

مهم ترین کارخانه های تولید ورق روغنی در ایران کدام هستند؟

فولاد مبارکه، فولاد غرب آسیا، صنایع فولاد هفت الماس، فولاد اکسین خوزستان و غیره

با توجه به تولید ورق روغنی در کارخانه های فولادی کشور آیا نیاز به واردات ورق روغنی درایران برطرف شده است؟

با درنظر داشتن تولیدات ورق روغنی در کشور هنوز نیاز به واردات ورق ورغنی از کشورهای خارجی احساس می شود.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *