آشنایی با کارخانه آناهیتا گیلان

ایمان شکوهیان
شرکت آناهیتا گیلان
شرکت فولاد آناهیتا گیلان یکی از اصلی‌ترین تولیدکنندگان برتر در شمال کشور است که انواع مقاطع فولادی پرمصرف را مطابق با استانداردهای ملی و جهانی تولید و عرضه می کند. مهم‌ترین محصول این کارخانه میلگرد است و قیمت میلگرد در کارخانه آناهیتا متعیر است.

شرکت فولاد آناهیتا گیلان در شمال ایران واقع شده و جزو یکی از برترین و اصلی‌ترین تولیدکنندگان میلگرد فولادی در کشور به‌حساب می‌آید که حجم قابل توجهی از مقاطع فولادی موجود در بازار را تامین می‌کند. کارخانه فولاد آناهیتا گیلان پرمصرف‌ترین میلگردها را بر اساس استانداردهای ملی و جهانی تولید کرده و روانه بازار می‌کند تا کیفیت قابل توجهی را به سازه‌های شما ببخشد.

اگر قصد خرید انواع محصولات فولاد آناهیتا گیلان را دارید، اطلاع از قیمت آهن امروز امری مهم و حیاتی برای شما محسوب می‌شود، چرا که امکان تجربه خریدی مقرون‌به‌صرفه را در بهترین زمان ممکن برایتان رقم می‌زند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کارخانه حتما تا انتهای این متن ما را همراهی کنید.

معرفی کامل شرکت فولاد آناهیتا گیلان

شرکت فولاد آناهیتا گیلان جزو شرکت‌های سهامی خاص محسوب می‌شود که با هدف خرید سهام و تغییر کاربری در سال ۱۳۸۹ ثبت شد و در راستای این موضوع باید بدانید که تغییر کاربری اراضی انجام شده در این شرکت به تولید انواع میلگردهای فولادی ساختمان‌ها مربوط می‌شود.

با توجه به اطلاعیه‌های رسمی قرار گرفته شده در سایت کارخانه فولاد آناهیتا گیلان، این کارخانه در زمینی به مساحت ۲۰۹۰۸ متر مربع و با هدف خودکفا شدن در صنعت فولاد فعالیت خود را شروع کرد. این کارخانه در ابتدای کار بخش‌های مختلفی را برای شروع کار تولید، مدیریت و تدارکات در نظر گرفت.

کارخانه آناهیتا گیلان از نظر موقعیت جغرافیایی در محدوده شهر صنعتی شهرستان رشت قرار گرفته و این شرایط مکانی توانسته موقعیت استراتژیک را برای فعالیت‌های آن فراهم کند؛ در ضمن این کارخانه با شماره ۱۶۱۷۴ در اداره محلی رشت توانست مجوز فعالیت از مراجع ذیربط را دریافت کند.

یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های این کارخانه این بود که توانست فرصت‌های شغلی بسیار زیادی را برای نیروی کار جوان فراهم کند؛ شاید برایتان جالب باشد که بدانید تاکنون برای ۲۵۰ نفر به صورت حضوری و برای ۱۳۰۰ نفر به صورت غیر حضوری زمینه کار را فراهم کرده است و همچنین این موضوع خالی از لطف نیست که بدانید کارخانه آناهیتا گیلان اولین مجموعه‌ای است که توانسته جایزه معتبر ملی تعالی ایران را دریافت کند.

از دیگر افتخارات این کارخانه ممتاز می‌توان به دریافت مجوز تاسیس از سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در سال ۱۳۹۰ اشاره کرد. این کارخانه در اوایل سال ۱۳۹۱ بود که توانست ماشین‌آلات صنعتی خریداری شده از شرکت‌های خارجی و اروپایی را با کمک کارشناسان داخلی راه‌اندازی کند.

  بزرگترین شرکت های فولاد جهان

بعد از گذشت چند مدت و پشت سر گذاشتن سختی‌ها و چالش‌های بسیار این مجموعه سرانجام موفق شد تا اولین تولید آزمایشی خود را در سال ۱۳۹۲ انجام دهد. اکنون ظرفیت تولید میلگرد فولادی آن به ۳۲۰۰۰۰ تن در سال می‌رسد و آن‌ها را در سایزهای ۸ تا ۳۲ و با گریدهای A2 و A3 روانه بازار می‌کند تا به دست خریداران مختلف برسد. اطلاع از قیمت پروفیل جزو اقدامات واجب قبل از ثبت سفارش محسوب می‌شود که باید حتما نسبت به استعلام آن هوشیارانه عمل کنید.

امروزه بسیاری از افراد این مجموعه را به عنوان یک پروژه نمونه و ممتاز صنعتی می‌شناسند، چرا که توانسته با تکیه بر نیروهای انسانی متخصص، قابلیت‌ها و توانمندی‌های پژوهشی، سیستم‌های نوین و جدید کنترل و همچنین مدیریت کیفیت به موفقیت‌های بسیار زیادی از جمله دریافت اعتبار ملی و همچنین دریافت گواهینامه ۵ ستاره از سمت وزارت صنعت و معدن دست پیدا کند.

فازهای تولید کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

در این قسمت قصد داریم تا شما را با انواع فازهای تولید کارخانه فولاد آناهیتا گیلان آشنا کنیم:

· فاز اول: تولید میلگرد فولادی

همان‌طور که می‌دانید میلگردهای فولادی جزو مصالح اصلی و حیاتی بسیاری از سازه‌ها محسوب می‌شوند و کاربرد زیادی در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی و زیربناها دارند و تمام تمرکز این کارخانه در این فاز تولید روی ارائه میلگردهای فولادی با ظرفیت اولیه ۲۵۰۰۰۰ تن در سال است که هم‌اکنون این عدد به ۳۲۰۰۰۰ تن در سال افزایش پیدا کرده است. برای اطلاع از قیمت میلگرد به سایت آهن رسان مراجعه کنید.

· فاز دوم: خط ذوب فولاد

در این فاز تمامی اقدامات جهت ذوب فولاد برای فراهم کردن مواد اولیه جهت تولید میلگردهای فولادی انجام می‌شود و به همین خاطر این فاز اهمیت بسیار زیادی در روند تولید میلگردهای این مجموعه دارد چرا که بدون تبدیل مواد خام به فولاد مذاب امکان تولید محصولات مختلف فولادی وجود ندارد.

·  فاز سوم: تولید میلگردهای فولادی سایز کوچک

این فاز مربوط به تولید میلگردهای فولادی سایز کوچک می‌شود و از این میلگردها بیشتر در پروژه‌ها و سازه‌هایی استفاده می‌کنند که به میلگردهای سایز متفاوت یا کوچک نیاز دارند. با این تفاسیر شرکت فولاد آناهیتا گیلان به راحتی می‌تواند نیاز بازار به هر سایزی را تامین کند.

لازم به ذکر است که بدانید فعالیت تمامی این فازها بر کیفیت کلی این کارخانه تاثیر بسیار چشمگیری دارند و باعث می‌شوند تا این مجموعه بتواند به عنوان یک تولیدکننده برجسته مقاطع فولادی در شمال کشور به فعالیت خود ادامه دهد.

  لیستوفر میلگرد چیست؟

استاندارد محصولات کارخانه آناهیتا گیلان

فولاد آناهیتا گیلان برای تولیدات خود از استاندارد کشور روسیه یعنی GOST 5781 پیروی می‌کند و همان‌طور که گفتیم میلگردهایی در گرید A2 و A3 و همچنین با سایزهای مختلف ۸ تا ۳۲ را تولید کرده و به دست مشتری می‌رساند. تمامی میلگردهای تولید شده تحت استاندارد ملی ایران یعنی ISIRI 3132 و معادل میلگردهای Aje 340 و Ajr 400 هستند.

در بین سایزهای ۸ تا ۳۲ سایزهای ۸ و ۱۰ مطابق با گرید A2 و مابقی سایزها مطابق با گرید A3 تولید شده‌اند و این موضوع بیانگر این است که تمامی میلگردهای فولادی این کارخانه با استانداردهای کیفیت بین‌المللی و ملی تطابق دارند و می‌توان از انواع آن‌ها در کارهای مختلف ساختمانی و صنعتی استفاده کرد.

اگر قصد خرید انواع سایزهای میلگرد تولید شده در کارخانه فولاد آناهیتا گیلان را دارید، باید پیش از ثبت خرید به فاکتورهای مختلفی از جمله قیمت، سایز، استاندارد، اوضاع سیاسی و اقتصادی حاکم بر کشور، وزن میلگرد و… توجه داشته باشید که برای بررسی تمامی آن‌ها می‌توانید از همکاران ما در مجموعه آهن رسان کمک بگیرید که دائما آماده پاسخگویی و برطرف کردن نیازات شما مشتریان عزیز هستند.

محصولات کارخانه فولاد آناهیتا گیلان

شرکت فولاد آناهیتا گیلان تنوع بالایی در تولید محصولات خود دارد که در این قسمت آن‌ها را برایتان شرح خواهیم داد، اما پیش از هر چیزی باید بدانید که استاندارد ملی ایران نامگذاری محصولات این شکرت با نام GOST روسیه را منسوخ کرده و به همین خاطر این شرکت را موظف کرده تا محصولات خود را با نام‌های زیر طبقه‌بندی و تولید کند.

میلگرد ساده آج ۲۴۰

میلگرد آجدار مارپیچ (یکنواخت یا دوکی) آج ۳۴۰

میلگرد آجدار مارپیچ (یکنواخت یا دوکی) آج ۳۵۰

میلگرد آجدار جناغی (یکنواخت یا دوکی) آج ۴۰۰

میلگرد آجدار جناغی (یکنواخت یا دوکی) آج ۴۲۰

میلگرد آجدار مرکب (دوکی) آج ۵۰۰

میلگرد آجدار مرکب (دوکی) آج ۵۲۰

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با وزن پروفیل به لینک مربوطه مراجعه کنید.

جمع بندی

همان‌طور که گفتیم کارخانه فولاد آناهیتا گیلان به عنوان یکی از تولیدکنندگان برجسته و پیشرو میلگردهای فولادی با سایزهای مختلف در شمال کشور شناخته می‌شود که سالانه حجم بالایی از میلگردهای بازار آهن را با رعایت استانداردهای ملی و بین‌المللی تامین می‌کند و به همین خاطر با خیالی آسوده می‌توانید محصولات شرکت فولاد آناهیتا گیلان را برای اجرای پروژه‌های و سازه‌های ساختمانی یا صنعتی خود خریداری کنید.

فولاد آناهیتا گیلان تاکنون توانسته جمعیت زیادی از نسل جوان را به کار مشغول کند و با اشتغال‌زایی محبوبیت دوچندانی را در بین مردم کسب کرده است.

  محاسبه تحمل بار تیرآهن

سوالات متداول

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان در چه سالی تولید آزمایشی خود را آغاز کرد؟

این مجموعه در سال ۱۳۹۲ اولین تولید آزمایشی خود را آغاز کرد.

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان میلگردها را در چه سایزهایی تولید می کند؟

این کارخانه میلگردهای خود را از سایز ۸ تا ۳۲ تولید کرده و روانه بازار می‌کند تا در مصارف گوناگون مورد استفاده قرار گیرند.

فولاد آناهیتا گیلان تاکنون برای چند نفر اشتغال زایی داشته است؟

شرکت فولاد آناهیتا گیلان تاکنون توانسته برای ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم و برای ۱۳۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زایی کند.

کارخانه فولاد آناهیتا گیلان محصولات خود را با چه استانداردی تولید می کند؟

این مجموعه محصولات خود را با استاندارد کشور روسیه یعنی GOST 5781 تولید می‌کند که البته این نام امروزه از سمت استاندارد ملی ایران منسوخ شده و به همین خاطر این شرکت را موظف کرده تا محصولات خود را با نام دیگری روانه بازار کند که در این متن به آن اشاره کردیم.

میلگردهای کارخانه فولاد آناهیتا گیلان را از کجا بخریم؟

برای خرید میلگرد آناهیتا گیلان در سایزها و گریدهای مختلف می‌توانید روی خدمات سایت آهن رسان حساب باز کرده و محصولاتی با کیفیت و اقتصادی با امکان خرید چکی و اقساطی در اختیار داشته باشید.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *