...

فرمینگ ورق گالوانیزه

ایمان شکوهیان
فرمینگ ورق گالوانیزه چیست

فرمینگ ورق گالوانیزه، توسط دستگاه های فرمینگ صورت می گیرد. ورق گالوانیزه، ورقی فولادی می باشد که پوششی از جنس روی، سطح آن را کاور کرده است. این ورق ها در صنایع مختلفی کاربرد دارند و به عنوان پوشش ابزارهای فلزی و جلوگیری از زنگ زدگی ابزار فلزی، مورد استفاده قرار می گیرند. اصولا این نوع ورق ها، ورق رنگی هستند و تنوع رنگی بالایی دارند. با آهن رسان،‌مرجع خرید و فروش و استعلام قیمت آهن و قیمت ورق رنگی امروز همراه باشید تا درمورد صفر تا ۱۰۰ فرایند و انواع فرمینگ این ورق اطلاع کامل کسب کنید.

 

فرمینگ ورق گالوانیزه چیست؟

همانطور که قبلا در سایر مقالات مطالعه کردید، رنگ آمیزی ورق گالوانیزه به وسیله اسپری انجام می شود، یا گاها ورق ها شده در داخل کوره های مخصوصی قرار می گیرند و از این طریق، رنگ می پذیرند. ضخامت ورق های گالوانیزه اصولا بین ۰.۱۸ میلی متر تا ۶ میلی متر، می باشد. دستگاه فرمینگ، این ورق را با هر ضخامتی و با هر رنگی را فرم می دهد و طرح های مختلف را ایجاد می کند. معروف ترین تنوع طرح هایی که دستگاه فرمینگ می تواند بر روی ورق نام برده اجرا کند، شامل دو نوع سینوسی و ذوزنقه ای می شود.

  • طرح های سینوسی: یکی از طرح های سنتی و قدیمی دستگاه فرمینگ ورق گالوانیزه، طرح سینوسی، می باشد. همان طور که از اسمش پیداست، طرح سینوسی شبیه موج دریا است، درست شبیه تابع سینوسی که به امواج دریا، شباهت دارد. طرح های سینوسی در ساخت سقف شیروانی و سقف های کاذب، کاربرد دارد.
  • طرح های ذوزنقه ای: یکی دیگر از انواع دستگاه فرمینگ ورق گالوانیزه که مناسب فضاهای پرتردد با آب و هوای مرطوب می باشد، طرح های ذوزنقه ای می باشد. طرح های ذوزنقه ای شامل سه نوع مختلف می شود که نوع دامپا، ورق های گالوانیزه ای هستند که در پوشش سقف و یا قسمت های داخلی دیوار، کاربرد دارند. نوع دیگر این ورق ها، طرح نماهایی هستند که برای ساخت سطوح شیب دار مورد استفاده قرار می گیرند و نوع آخر طرح های ذوزنقه ای، طرح نمایی هستند که برای سطوح خارجی و سوله ها، کاربرد دارند.

 

 

در حالت کلی، ورق های گالوانیزه شده با طرح های متنوع، از نظر اندازه و مقاومت، با یکدیگر متفاوت می باشند. انتخاب طرح ورق، بسته به نوع مصرف، محل مورد استفاده، فشارهای وارده بر ورق، طول ورق و ضخامت آن، متفاوت می باشد. هر چه ضخامت بیشتر باشد، وزن ورق بیشتر خواهد شد و از این رو، قیمت ورق گالوانیزه افزایش می یابد.

فرمینگ ورق گالوانیزه

بررسی انواع فرمینگ ورق گالوانیزه

  • ورق های شیروانی

یکی از انواع فرمینگ ورق گالوانیزه، شامل ورق شیروانی می شود. ورق های شیروانی را با نام ورق های سقفی هم می شناسند که برای ساخت سقف های کاذب، کاربرد دارند. این نوع ورق ها دارای طرح های متنوعی اعم از سینوسی یا کرکره ای، شیروانی شادولاین و شیروانی ذوزنقه ای، می باشند. برای اطلاع از قیمت ورق شیروانی ۶ متری به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

  • تیپ پالرمو

تیپ پالرمو یکی از انواع فرمینگ ورق از نوع گالوانیزه می باشد که بر روی ورق های ۵۰ میلی متری، اجرا می شود. تیپ پالرمو را به فرم سفال یا فرانسه هم می شناسند.

  • طرح ذوزنقه ای

طرح ذوزنقه ای، یکی از محبوب ترین انواع فرمینگ می باشد که شامل طرح های متنوعی می شود. این نوع طرح، فوق العاده زیبا و سبک، می باشد که در عین آن که قیمت مناسبی دارد، در برابر رطوبت، مقاوم بوده و در برابر بلاهای طبیعی مثل زلزله، ایمن است. طرح های ذوزنقه ای شامل طرح های دامپا، نما و آبرو، می شوند که عمدتا در مناطق شمالی کشور، کاربرد گسترده ای دارند و در برابر بارش بالا، دچار آسیب و خرابی نمی شوند.

 

 

فرمینگ با طرح ذوزنقه ای، موجب ایجاد امواج مربعی بر روی ورق می شود. کاربرد این نوع طرح، شامل پوشش سقف شیروانی و سوله ها، تیرچه سفالی در ساخت سقف (با طراحی عرشه فولادی)، حصار دور زمین و ساختمان و استفاده به عنوان ساندویچ پانل سقفی، می شود. طرح دامپا، برای پوشش داخلی دیوار و سقف ساختمان، می باشد و طرح نما برای قسمت های بیرونی ساختمان، است تا از ساختمان در برابر رطوبت، محافظت گردد. در آخر، طرح آبرو، به منظور هدایت آب باران، بر روی سقف های شیروانی، طراحی شده است که در اصل، نوعی کانال پیش ساخته، می باشد.

  • طرح شادولاین

یکی از زیباترین طرح های موجود برای فرمینگ ورق گالوانیزه، طرح شادولاین است. زیبایی این طرح، موجب کاربرد بالای آن، شده است. عمدتا از این نوع فرمینگ، در سقف و نمای بیرونی ساختمان، استفاده می شود که فوق العاده زیبا، شکیل و مدرن، است. قیمت طرح شادولاین، اصولا بالاتر از سایر طرح ها است.

  • طرح سفال

طرح سفال یا طرح فرانسه، یکی از قدیمی ترین طرح های فرمینگ ورق گالوانیزه می باشد که عمدتا در مناطقی که بارش بالایی دارند، کاربرد دارد. ورق با طرح سفالی، جایگزین سفال ها شده است و در عین سبک بودن، فوق العاده ایمن است و استحکام و دوام بالایی دارد. از این رو، عمر ورق گالوانیزه با طرح سفال، طولانی می-باشد و به مرور، دچار شکستگی نمی شود. طرح سفال، رنگ بندی های متنوعی را دارد که رنگ این نوع ورق ها، ماندگاری بالایی دارد و به راحتی از بین نمی رود. عمدتا از این نوع طرح ها در ساختمان سازی به خصوص در ساخت سقف های دو لایه، استفاده می شود.

انواع فرمینگ ورق گالوانیزه

 

 

  • طرح کرکره ای یا سینوسی

یکی از معروف ترین و قدیمی ترین طراحی های انواع فرمینگ ورق، شامل طرح سینوسی می شود. به طرح سینوسی، طرح کرکره ای هم گفته می شود. یکی از دلایل محبوبیت این نوع طرح، در قیمت پایینی است که ورق های کرکره ای گالوانیزه، دارند. طرح کرکره ای، عمدتا در سقف ها کاربرد دارد و در رنگ های متنوعی، تولید شده است. مقاومت این نوع ورق های گالوانیزه شده، در برابر احتمال زنگ زدگی و خوردگی، بالا می باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت ورق کرکره گالوانیزه به لینک درج شده مراجعه کنید.

بررسی چگونگی فرآیند فرمینگ ورق های گالوانیزه

فرآیند فرمینگ ورق گالوانیزه، طی عملیات نوردکاری گرم، انجام می شود. همانطورکه می دانید، به فرآیند فنی دستگاه رول فرمینگ، فرمینگ ورق می گویند. ورق گالوانیزه شده طی گالوانیزاسیون فلزات، در ابتدا توسط اسپری و یا توسط کوره های خاص، رنگ آمیزی می شود. عمدتا رنگ آمیزی توسط کوره های خاص و با مواد شیمیایی ویژه ای، انجام می شود. پس از رنگ پذیری ورق های گالوانیزه شده، ورق های فولادی وارد فرآیند فرمینگ می شوند. در ابتدای ورود ورق های فولادی به دستگاه فرمینگ ورق گالوانیزه شده، ورق های فولادی بر روی غلتک های فولادی به حرکت درمی آیند. این غلتک ها وظیفه ی جابه جایی ورق های فولادی را برعهده دارند، از این رو، ورق ها به وسیله غلتک ها، به مرحله بعدی، می روند.

در این قسمت، ورق های گالوانیزه شده توسط پانچ، فرم می گیرند. پانچ، اسم ابزاری است که بر روی ورق، فشار وارد می کند و فرم های گوناگونی را بر روی آن، ایجاد می کند. در واقع، ورق تولید شده، فرم پانچ را می گیرد و به حالت آن، درمی آید. برای جلوگیری از شکستگی و خوردگی ورق های گالوانیزه شده در هنگام پانچ شدن، می بایستی ورق گرم شود. از این رو، فرآیند گرمادهی توسط کوره های مخصوص، انجام می شود و قسمت هایی از ورق گالوانیزه که قرار است تحت فشار، دچار تغییر شکل شوند، را گرم می کند تا در هنگام خم شدن، دچار شکستگی و خوردگی نشوند. میزان گرما، برحسب نقطه ذوب ورق و ضخامت آن، تعیین می شود.

اگر میزان گرمای کوره ها، کم تر از حد مورد نیاز باشد، موجب شکسته شدن ورق فولاد می شود و اگر میزان گرما، بیشتر از حد مورد نیاز باشد، موجب از بین رفتن ورق، می شود و از این رو، فرآیند فرمینگ ورق گالوانیزه، ناموفق به اتمام می رسد. تنظیم درجه حرارت کوره در این فرآیند، اهمیت بالایی دارد تا بتوان اشکال مختلف ورق های گالوانیزه که شامل طرح های سفالی، ذوزنقه ای، کرکره ای یا سینوسی و شادولاین، می شود، را تولید کرد. ورق های فرمینگ شده، همگی کاربردهای خاصی در صنایع دارند.

 

 

روش فرم دهی ورق ها

روش فرم دهی ورق های گالوانیزه، شامل فرآیند فرمینگ سرد و گرم، می شود. در روش فرم دهی ورق گالوانیزه به صورت گرم، جهت جلوگیری از شکستگی و خوردگی ورق های فولادی، به قسمت های خمشی ورق، حرارت وارد می شود. پیش تر، حول این موضوع به صورت کامل، صحبت کردیم. در روش فرم دهی به صورت سرد، این فرآیند بر روی ورق های فولادی با ضخامت کم و با درجه حرارت کم تر، اجرا می شود، در حالی که در فرآیند فرمینگ گرم، ضخامت ورق ها، می بایست زیاد باشد. شکل دهی ورق به روش سرد، کاربردهای بسیاری در ساخت و ساز و صنایع خودروسازی، دارد، از طرفی، فرآیند فرمینگ گرم، کاربرد کمی در صنعت دارد.

از این رو، روش فرم دهی ورق گالوانیزه به صورت سرد، نیازمند دقت بالایی است تا محصول باکیفیت وارد صنعت شود. در فرآیند فرمینگ گرم، می بایست به تنظیم حرارت کوره های گرم کن، دقت کرد تا ورق های فولادی، از دست نروند. از این رو، بنا به حساسیت های پیش رو، اکثر تولیدکنندگان فولاد ایران و جهان، ترجیح می دهند که از روش فرمینگ گرم، دوری کنند و عمدتا از فرآیند فرمینگ سرد، استقبال می کنند.

فرایند فرمینگ ورق گالوانیزه

 

 

انواع دستگاه وکیوم فرمینگ ورق

انتخاب نوع دستگاه وکیوم فرمینگ ورق گالوانیزه، بستگی به ضخامت ورق دارد. اگر ورق گالوانیزه شده، ضخیم باشد، می بایست از دستگاه های نورد گرم استفاده شود و اگر ضخامت ورق کم بود، از دستگاه نورد سرد، استفاده می شود. از این رو، ضخامت ورق تعیین کننده می باشد.

نحوه شکل دهی ورق های گالوانیزه شده

نحوه شکل دهی ورق گالوانیزه به این صورت است که ابتدا گرمای مستقیم یا القایی به ورق وارد می گردد و سپس گرمای هیتر، ورق را تبدیل به خمیر می کند. به این روش شکل دهی یا قالب گیری ورق، قالب گیری به شکل خلا، گفته می شود. از این رو، ورق های نرم و گرمادیده در داخل قالب ها ریخته می شوند و ورق های نرم، شکل و شمایل قالب ها را می گیرند. پس از آن که دستگاه، ورق های گالوانیزه شده را شکل داد، فرآیند نحوه شکل دهی ورق گالوانیزه، با موفقیت به اتمام می رسد.

روش فرم دهی ورق گالوانیزه

درکل، نحوه شکل دهی ورق به سه شکل می باشد، که یکی از این روش ها، شکل دهی با خلا می باشد و دو روش دیگر، شامل شکل دهی با فشار هوا و شکل دهی مکانیکی، می شوند. فرمینگ و شکل دهی ورق های گالوانیزه شده، در کارخانجات تولید ورق فولاد و کارگاه های کشور انجام می شود و ورق های گالوانیزه فرم دهی شده، سپس بعد از آماده شدن، به بازار عرضه می شوند و بنا به کاربرد گسترده ای که دارند، در صنایع مختلف استفاده می شود.

 

سوالات متداول

دلیل فرم دهی ورق های فولادی چیست؟

زیبایی و کاربری آن به عنوان سقف یکی از مهم ترین موضوعات است.

کدام فرم ها بیشتر کاربرد دارند؟

فرم های سینوسی و ذوزنقه ای بیشتر دیده می شوند.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *