...

راهنمای خرید آهن آلات

ایمان شکوهیان
نکات خرید آهن آلات

عوامل مختلفی در خرید آهن و قیمت آهن امروز تاثیر گذارند. هر کدام از مقاطه فولادی، انواع مختلفی دارند و هر یک از آنها ویژگی‌، خواص و کاربرد خاص خود را دارند که با دیگری متفاوت است. راهنمای خرید آهن به شما کمک می‌کند با مقاطع فلزی مختلف و انواع آن، کاربرد آنها، وزن و ابعاد مقاطع فولادی، کارخانجات تولیدکننده فولاد، نکات انتخاب آهن و روش‌های خرید و انبارداری آن آشنا شوید تا بهترین تجربه خرید آهن آلات را داشته باشید و متضرر نشوید.

راهنمای خرید فولاد

آهن و فولاد گاهی به اشتباه دو فلز یکسان درنظر گرفته می‌شوند اما در اصل تفاوت‌هایی با هم دارند. سنگ آهن ماده‌ای است که از طبیعت استخراج و با تغییراتی که در ترکیب آن ایجاد می‌شود آهن و فولاد شکل می‌گیرند. آهن به تنهایی نمی‌تواند برای ساخت مقاطع فلزی مورد استفاده قرار گیرد بنابراین باید برای بهبود خواص، آن را با عناصر دیگری مثل، کربن، کروم و سایر عناصر ترکیب کرد. با این کار استحکام، مقاومت در برابر زنگ‌زدگی، شکل‌پذیری و خواص دیگری ازین دست بهبود میابد. انواع مقاطع فولادی و آهنی که به خصوص در ساخت‌و‌ساز و البته سایر صنایع کاربرد دارند عبارت‌انداز:

 • تیرآهن
 • میلگرد
 • ناودانی
 • ورق آهن
 • نبشی
 • پروفیل (بسیاری از موارد ذکر شده پروفیل هستند و این گزینه به نوع خاصی از آن اشاره دارد)
 • لوله

برخی از نکات خرید آهن آلات، بین همه‌ی این مقاطع مشترک است و برخی دیگر مختص یک نوع از قطعه آهنی است. در ابتدای راهنمای خرید آهن، به موارد مشترک اشاره می‌کنیم و سپس به تفکیک مقاطع فولادی ذکر شده را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

اصلی‌ترین نکات خرید آهن آلات

فارغ از اینکه شما چه قطعه فلزی می‌خرید توجه به این نکات حیاتی است و بعنوان عوامل موثر بر قیمت آهن حائز اهمیت است! مخصوصاً اینکه در بازار آهن و فولاد که فروشندگان و تولید‌کنندگان مختلفی حضور دارند خرید از افراد و شرکت‌های نامعتبر خسارات بزرگی در پی خواهد داشت.

 1. در مورد قطعه مورد نظر خود تحقیقات کامل انجام دهید: فرقی نمی‌کند کدام یک از قطعات ذکر شده را مدنظر دارید. هر کدام از آنها خواص، ویژگی‌ها و انواع مختلفی دارند لازم است با آنها آشنا شوید تا نکات انتخاب آهن مورد نظر را بدانید و بررسی کنید. اگر این موارد را ندانید متضرر می‌شوید. به طور مثال میلگرد انواع گوناگونی دارد و برخی نباید برای جوشکاری فلزات آهنی استفاده شوند.
 2. وزن و ابعاد قطعه آهنی یا فولادی: فروش اغلب آهن آلات به صورت وزنی یا شاخه‌ای انجام می‌شود. پس هرچه وزن قطعات مدنظر خود را با دقت بیشتری محاسبه کنید هم برآورد بهتری از قیمت تما‌م‌شده کار خود خواهید داشت هم به مقدار موردنیاز خود سفارش خواهید داد. محاسبه وزن یک کار مهندسی است بنابراین دقت و زمان کافی را برای محاسبه آن لحاظ کنید.
  علاوه بر این وزن شاخصی از کیفیت قطعه آهنی مدنظر شماست. هرچه وزن قطعات به جدول وزن استاندارد اشتال نزدیکتر باشد نشان‌دهنده کیفیت بیشتر آنها است. پس از میان موارد مطرح شده توجه ویژه‌ای نسبت به وزن داشته باشید.
 3. کاربری قطعه مدنظر شما چیست: در قدم اول با انواع گوناگون قطعه مدنظر خود آشنا شدید. حال باید نیاز پروژه خود را در نظر بگیرید و از میان قطعات گزینه‌ای را انتخاب کنید که به بهترین شکل نیاز شما را برطرف می‌کند. به طور مثال شاید پروژه شما ساخت یک نمایشگاه خودرو باشد. با توجه به بار متمرکز زیادی که خودرو دارد باید تیرآهن‌های مستحکم‌تری نسبت به یک پروژه مسکونی تهیه کنید. اگر این موضوع را درنظر نگیرید ممکن است تیرآهن نامناسبی را خریداری کنید.
 4. کارخانه‌های مختلف را بشناسید: در کشور ما کارخانجات تولید آهن و فولاد وجود دارند که هرکدام قطعات خاصی تولید می‌کنند و کیفیت، ابعاد و قیمت محصولات آنها با هم متفاوت است. پس لازم است کارخانه‌های مختلف را بشناسید تا متناسب با نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید.
 5. مشاوره و راهنمایی بگیرید: همانطور که در موارد بالا ملاحظه کردید موارد بسیار مهمی را باید برای انتخاب قطعه مورد نظر خود در نظر بگیرید شاید مسلط به تمام این موارد نباشید یا دچار تردید باشید پس بهتر است از افراد حرفه‌ای و دلسوز مشورت بگیرید.
 6. برای محاسبه وزن و انتخاب قطعات از مهندسان پروژه خود مشورت بگیرید که اشراف بیشتری روی کار شما دارند و می‌توانند بهترین راهنمایی را برایتان داشته باشند.
  برای انتخاب مناسب‌ترین آهن تولید کارخانه‌ها، از فروشندگان متخصص و آگاه مشورت بگیرید تا شما را با اطلاعات به‌روز راهنمایی کنند. در این راستا می‌توانید با کارشناسان فروش شرکت آهن رسان مشورت کنید تا در انتخاب آهن و فولاد شما را راهنمایی کنند.
 7. کنترل سفارش نهایی هنگام تحویل بار: پس از اینکه سفارش خود را ثبت و نهایی کردید محصولات مورد نظر برای شما ارسال می‌شوند. دقت داشته باشید بار ارسال شده، با فاکتور، برگه کنترل کیفی، برگه بارنامه و برگه باسکول مطابقت داشته باشد.
  همچنین به شناسنامه قطعات، علائم حک شده بر روی قطعه و وضعیت ظاهری(زنگ‌زدگی، تاب‌داشتن، ترک خوردگی و مواردی ازین دست) آن دقت کنید.
 8. انبارداری اصولی: پس از دریافت محصولات کار شما تمام نشده! حال باید دقت کنید قطعات آهنی و فولادی به درستی دپو شوند تا آسیب ندیده، ترک نخورند، تاب برندارند و دچار زنگ‌زدگی یا شوره نشوند. هر کدام ازین موارد می‌تواند هزینه‌های اضافی برای شما ایجاد کند.

 

راهنمای خرید فولاد به تفکیک هریک از مقاطع

پس از آشنایی با راهنمای خرید آهن آلات به صورت کلی. به بررسی دقیق‌تر هر کدام از قطعات پرکاربرد می‌پردازیم و به نکات انتخاب آهن مختص هرکدام از این قطعات اشاره خواهد شد.

راهنمای خرید آهن آلات

راهنمای خرید آهن – تیرآهن

 • هر تیر اهن دو بال و یک جان دارد. عضوی که عمود بر دو عضو دیگر است جان و اعضایی که دو طرف تیرآهن هستند بال نام دارند.
  اگر اندازه بال و جان تیرآهن برابر باشد به آن هاش می‌گویند و اگر این طور نباشد به آن تیرآهن آی می‌گویند.
 • تیرآهن‌های هاش با علامت IPB شناخته می‌شوند و بر اساس وزن، به سه دسته سبک یا HEA، سنگین یا HEB و فوق‌سنگین یا HEB(v) شناخته می‌شوند. سطح مقطع این قطعه به شکل H است و تیرآهن بال‌پهن نام دیگر آن است. برای اطلاع از قیمت تیرآهن هاش کلیک کنید.
 • تیرآهن‌های آی به دو نوع IPE که ضخامت بال آن یکسان است یا INP که ضخامت بال آن متغیر است تقسیم می‌شود سطح مقطع این قطعه به شکل I است.

نوع دیگری از تیرآهن لانه زنبوری است که بر روی جان آن حفره‌های به شکل ۶ضلعی و مشابه لانه زنبور وجود دارد. برای اطلاع از قیمت تیرآهن لانه زنبوری به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

شماره(نمره یا سایز) تیرآهن بر اساس ارتفاع جان آن ذکر می‌شود مثلا وقتی می‌گوییم IPE14 یعنی تیرآهن از نوع IPE است و ارتفاع جان آن ۱۴ سانتی‌متر است. برای دیدن اندازه‌های مختلف تیرآهن‌های موجود در بازار به جدول قیمت تیرآهن مراجعه کنید.

طول تیرآهن در کارخانه‌های مختلف به صورت شاخه‌های ۶متری و ۱۲متری است. البته شما می‌توانید با هماهنگی با فروشنده تیرآهن طول دلخواه خود را نیز سفارش دهید. وزن تیرآهن با توجه به جدول اشتال مشخص می‌شود. با مراجعه به این جدول وزن تیرآهن مدنظر خود را پیدا می‌کنید. البته روش‌های ریاضی هم برای محاسبه وزن وجود دارد. لزوما وزن تیرآهن خریداری شده توسط شما با وزن جدول اشتال یکی نیست اما هرچه وزن آن به وزن جدول استاندارد نزدیک باشد نشان از کیفیت بالاتر محصول دارد. کاربرد تیرآهن با توجه به نظر طراح سازه تعیین می‌شود اما به عنوان ستون، تیر اصلی، تیرفرعی و یا خرپا و همچنین در پل‌سازی، سدسازی، سوله سازی و راه‌سازی تیرآهن می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

برخی از کارخانه‌های داخلی تولید کننده تیرآهن عبارتند از:

نکات مهم پس از تحویل بار تیرآهن

نوع، کیفیت، وزن و سلامت تیرآهن را با فاکتور، برگه بارنامه، برگه کنترل کیفی و برگه باسکول مقایسه کنید تا همخوانی داشته باشند و مسئله‌ای برای شما ایجاد نشود. رنگ تیرآهن باید یکدست، بدون زنگ‌زدگی و نوک‌مدادی باشد. گاهی برای جلوگیری از زنگ‌زدگی روی تیرآهن رنگ نارنجی می‌زنند برای بررسی احتمال زنگ‌زدگی این نوع تیرآهن مقداری روی آن را بخراشید اگر رنگ نارنجی از بین رفت جای نگرانی وجود ندارد.

راهنمای خرید فولاد

 

 

تیرآهن استاندارد نباید تاب‌خوردگی یا ترک داشته باشد.

بارکدهایی روی تیرآهن‌هایی که دریافت می‌کنید وجود دارد. این بارکد مثل شناسنامه محصول است که کارخانه تولید‌کننده، سایز، طول، تاریخ و استاندارد تولید روی اون ذکر شده. حتما بررسی کنید که این بارکد با فاکتور دریافتی مطابقت داشته باشه.

نکات مهم در انبارداری تیرآهن در بخش ابتدای راهنما ذکر شده است.

 

راهنمای خرید آهن – میلگرد

میلگرد به طور کلی به دو دسته آجدار و ساده تقسیم می‌شود:

 • استاندارد میلگرد، ۴ دسته کلی برای آن درنظر می‌گیرد. میلگرد A1 که از نوع ساده است و میلگرد‌های A2,A3,A4 که از نوع آجدار هستند. تفاوت این سه میلگرد در شکل آج، خواص و ویژگی‌های آنها است.
 • طول میلگرد معمولا ۱۲متر است و قطر آن از ۸ تا ۵۰ میلی‌متر متغیر است و بسته به قطر آن به صورت کلاف یا شاخه‌ای بسته‌بندی می‌شود.
 • وزن میلگرد در حالت استاندارد مانند تیرآهن در جدول اشتال ذکر شده. روش‌های بازاری هم برای محاسبه وزن میلگرد وجود دارد. هرچه وزن میلگردی که خریداری کرده‌اید به وزن جدول استاندارد نزدیکتر باشد کیفیت آن مرغوب‌تر است.

کاربرد میلگرد بیشتر برای مسلح کردن بتن است چون ضعف بتن در تحمل کشش را جبران کرده و مقاومت آن را افزایش می‌دهد. علاوه بر این در ساخت سیم‌خاردار، سیم بکسل، توری، صنایع فنرسازی و قطعه‌سازی هم از میلگرد استفاده می‌شود.

برخی از کارخانه‌های تولید میلگرد عبارتند از:

نکات مهم پس از تحویل بار میلگرد

نوع، کیفیت، وزن و سلامت میلگرد را با فاکتور، برگه بارنامه، برگه کنترل کیفی و برگه باسکول مقایسه کنید تا همخوانی داشته باشند و مسئله‌ای برای شما ایجاد نشود.
میلگردها باید فاقد هرگونه زنگ زدگی باشند.
برای اطمینان از کیفیت محصول باید علامت حک شده روی میلگرد و بارکد بندیل میلگرد که شامل اطلاعاتی مثل قطر، طول، وزن و تاریخ تولید میلگرد است را کنترل کنید تا با فاکتور دریافتی مطابقت داشته باشه.

نکات مهم در انبارداری میلگرد

 • انبار نگه‌داری میلگرد تمیز باشد.
 • میلگردها را با فاصله از زمین، روی یک سکو(پالت) انبار کنید.
 • اگر انواع مختلفی از میلگرد دارید، بهتر است آنها را تفکیک کنید.
 • روی میگردها را با روکش بپوشانید.

راهنمای خرید آهن – ورق

ورق‌ها انواع گوناگونی دارند که برای مصارف مختلف استفاده می‌شوند. ابتدا باید بر اساس نیاز خود ورق مورد‌نظرتان را انتخاب کنید. برخی از انواع ورق عبارتند از:

 • ورق روغنی
 • ورق سیاه
 • ورق آلیاژی
 • ورق رنگی
 • ورق گالوانیزه
 • ورق اسید‌شویی
 • ورق آلومینیوم
 • ورق آجدار
 • ورق استیل و ضدزنگ

نوردکاری ورق بستگی به فرآیند تولید آن در کارخانه دارد. ورق‌ها به دو صورت نورد گرم(سیاه) و سرد(روغنی) تولید می‌شوند.

 

 

ابعاد ورق بازه متفاوتی دارد. علاوه بر طول و عرض، ضخامت ورق هم پارامتر مهم و تاثیرگذاری است چون کاربرد ورق را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. دقت ابعاد و اندازه در ورق نورد سرد بیشتر از نورد گرم است پس اگر دقت ابعاد ورق برای شما موضوع مهمی‌ است از ورق نورد سرد استفاده کنید. همچنین اگر ابعاد ورق متناسب با نیاز شما و پروژه‌تان باشد پرتی کمتری خواهد داشت پس در سفارش ورق با ابعاد موردنظر دقت کافی به خرج دهید. ابعاد ورق گالوانیزه را ببینید تا اطلاعات کاملتری بدست آورید.

شکل ظاهری ورق پس از خروج از کارخانه به پنج دسته کلی تقسیم می‌شود :

 1. رول: به آن کویل هم می‌گویند. یکی از اشکالی است که کارخانه‌ها ورق را تحویل می‌دهند
 2. شیت فابریک: در این حالت کارخانه ورق را به صورت شیت تولید می‌کند.
 3. شیت برشی: رول ورق در اندازه‌های مختلف برش زده می‌شوند و دقت ابعاد و گونیا بودن آن کمتر از شیت فابریک است.
 4. پلاک: ورق در ابعاد کوچک مثل مربع، مثلث(لچکی) و اشکالی از این دست تولید می‌شود.
 5. تسمه: برش ورق در عرض کم و طول زیاد را تسمه می‌گویند.

کاربرد ورق با توجه به نوع آن متفاوت است اما به طور کلی در صنعت خودروسازی، ساخت قالب، ساندویچ پنل، کنسروسازی و سایر مصارف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کارخانه‌های تولید کننده ورق هر کدام بعضی از انواع آن را تولید می‌کنند که می‌توانید در صفحه قیمت ورق آنها را مشاهده کنید.

نکات مهم تحویل گرفتن و انبارداری ورق در بخش ابتدای راهنمای خرید آهن ذکر شده است.

راهنمای خرید آهن

راهنمای خرید آهن – نبشی

نبشی به دو نوع بال مساوی و بال نامساوی تقسیم می‌شود. همانطور که از نام آن مشخص است در نبشی بال مساوی دوبال نبشی اندازه یکسانی دارند و در نوع بال نامساوی اینطور نیست. پارامتر دیگری که در نام نبشی ذکر می‌شود، ضخامت نبشی است به طور مثال ۸*۸۰*۸۰ یعنی نبشی که طول بال آن ۸ سانتی‌متر و ضخامت آن ۸ میلیمتر است.

روش تولید نبشی به دو صورت پرسی و فابریک است:

 1. پرسی: در این روش ورق‌های فولادی را با کمک دستگاه خم زده و تبدیل به نبشی می‌کنند.
 2. فابریک: در این روش نبشی از شمش فولادی و به شیوه نورد کاری تولید می‌شود.

طول نبشی ۶ و ۱۲ متر است و در طول‌های دلخواه هم قابل سفارش است. اندازه بال و ضخامت آن هم انواع متفاوت دارد که به تناسب کاربرد آن انتخاب می‌شود برای دیدن ابعاد گوناگون نبشی به صفحه قیمت نبشی مراجعه کنید.

 

 

وزن نبشی در دو دسته سبک و سنگین تقسیم‌بندی می‌شود.

کاربرد نبشی بیشتر برای اتصال اعضا به هم استفاده می‌شود مثل اتصال ستون به صفحه ستون، اتصال پل به ستون و همچنین ساخت خرپا، ستون و مواردی ازین دست.

برخی از کارخانه‌های تولید نبشی عبارتند از:

 • آریان فولاد
 • شکفته
 • ظهوریان
 • ناب تبریز
 • جاوید بناب
 • آونگان
 • منظومه
 • زنجان
 • ابهر
 • نستا

نکات مهم تحویل گرفتن و انبارداری نبشی در بخش ابتدای راهنمای خرید آهن ذکر شده است.

راهنمای خرید آهن – ناودانی

ناودانی از یک جان و دو بال تشکیل شده است. دو بال آن یا با هم موازی هستند یا شیب دار. بر همین اساس دو نوع U وC را به آن اختصاص می‌دهند.

روش تولید ناودانی به دو صورت است:

 1. پرسی
 2. فابریک

ظاهر ناودانی به دو شکل است:

 1. ناودانی مشبک
 2. ساده

وزن ناودانی به دو دسته تقسیم می‌شود:

 1. سبک
 2. سنگین

کاربرد ناودانی در ساخت چهارچوب‌ها، تجهیزات دریایی، سینی تاسیسات و مواردی ازین دست است.

 

 

برخی از کارخانه‌های تولید ناودانی عبارتند از:

 • فولاد ناب تبریز
 • شکفته
 • فراد
 • فولاد تهران
 • فولاد کوهپایه
 • فولاد البرز ایرانیان
 • آریان فولاد
 • ابهر
 • سپهر ایرانیان
 • مگا استیل

نکات مهم تحویل گرفتن و انبارداری ناودانی در بخش ابتدای راهنمای خرید آهن ذکر شده است.

راهنمای خرید آهن – پروفیل

در بازار به مقاطع مربعی، مستطیلی و مشابه این که تووخالی هستند پروفیل یا قوطی گفته می‌شود.

ضخامت و وزن پروفیل آن را به دو دسته تقسیم می‌کند:

 1. سبک: به روش نورد سرد تولید می‌شود و با ضخامت کمتر از ۱.۵ میلیمتر
 2. سنگین: ضخامت بالاتر از ۱.۵ میلیمتر.

تولید پروفیل به دو صورت زیر انجام می‌گیرد:

 1. مستقیم
 2. غیر مستقیم

کابرد پروفیل سبک در صنایع خودروسازی، لوازم خانگی و مبل و صندلی است.

کاربرد پروفیل سنگین در شاسی ماشین‌آلات، ابزارهای صنعتی و در و پنجره است.

 

 

کارخانه‌های تولید پروفیل مختلف، در ضخامت‌ها متفاوت این مقاطع را تولید می‌کنند اما برخی از کارخانه‌های معروف عبارتنداز:

 • ساوه
 • نیکان
 • فولاد یزد
 • جهان پروفیل پارس
 • هیربد زرندیه

نکات مهم تحویل گرفتن و انبارداری پروفیل در بخش ابتدای راهنمای خرید آهن ذکر شده است.

راهنمای خرید آهن – لوله

سطح مقطع لوله دایره و گزینه اول برای انتقال میعانات و سیالات است. لوله انواع مختلفی دارد که عبارت‌اند از:

 • گازی
 • مسی
 • اسپیرال
 • لوله مانسیمان
 • داربست
 • مبلی
 • گالوانیزه
 • لوله استنلس استیل
 • درز دار و بدون درز
 • آتشخوار
 • ای پی آی
 • مبلی
 • گوشت‌دار

کابرد لوله در ساختمان سازی، کشاورزی، تجهیزات پزشکی، لوازم خانگی، خودروسازی و ازین دست است.

کارخانه‌های تولید لوله هر کدام، نوع خاصی از آن را با سایز، آلیاژ و رده خاصی تولید می‌کنند. می‌توانید انواع آن را در صفحه قیمت لوله مشاهده کنید.

نکات مهم تحویل گرفتن و انبارداری لوله در بخش ابتدای راهنمای خرید آهن ذکر شده است.

نکات خرید آهن آلات

قیمت هر کدام ازین مقاطع آهنی و فولادی تابع برخی عوامل است که به اختصار به آنها اشاره می‌شود:

 • نوسانات نرخ ارز
 • قیمت‌های جهانی
 • مواد اولیه و مصرفی
 • پروسه تولید
 • کارخانجات تولیدکننده فولاد
 • فاصله محل بارگیری تا پروژه و وسیله حمل آن
 • وضعیت عرضه و تقاضا در بازار
 • شرایط سیاسی و اجتماعی
 • شرایط آب و هوایی

برای دریافت راهنمای خرید فولاد و اطلاع از قیمت‌ آهن امروز با کارشناسان فروش شرکت آهن رسان تماس بگیرید تا به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.

روش خرید آهن

 

 

روش خرید آهن

به چهار روش کلی می‌توان خرید آهن آلات و فولاد را انجام داد. شرایط این روش‌‌ها را با هم بررسی می‌کنیم:

۱. خرید از کارخانه

در این روش باید تناژ خرید شما بالای ۲۰ تن باشد.

اگر فاصله پروژه شما تا کارخانه زیاد باشد هزینه حمل و نقل آن بالا خواهد رفت.

فروش در همه روزها وجود ندارد.

۲. خرید از بورس

در این روش باید کد بورسی داشته باشید.

زمان تحویل بار به شما معمولا حدود ۱ تا ۲ ماه است.

۳. خرید از بنگاه

برای حجم پایین مثل خرید شاخه‌ای مناسب است

۴. خرید آهن از شرکت‌ها

شرکت آهن رسان خدمات زیر را به خریداران خود ارائه می‌دهد:

 • خرید به مقدار دلخواه و در روزهای مختلف هفته.
 • تحویل از نزدیک‌ترین انبار به محل پروژه شما به منظور کم شدن هزینه باربری.
 • بیمه بار شما در صورت مورد تایید بودن شرکت باربری.
 • امکان پرداخت هزینه بابری پس از تحویل بار.
 • ارائه خدمات برش‌ کاری و تهیه طول دلخواه از محصول موردنظر شما.

مراحل خرید آهن آلات:

 • تماس با کارشناسان فروش شرکت آهن رسان
 • انتخاب نوع آهن، کارخانه تولیدکننده، تعیین وزن و مقدار آن.
 • تعیین حدودی قیمت و دریافت پیش‌فاکتور
 • واریز مبلغ
 • تعیین نوع وسیله حمل بار و محل دریافت آن
 • بارگیری و ارسال

نکات نگه‌داری آهن و فولاد پس از دریافت، به صورت کلی در بخش اول راهنمای خرید آهن ذکر شد. برای تیرآهن و میلگرد نیز موارد ضروری به صورت جزئی در بخش مربوط به آن ذکر شد. حتما این موارد را بررسی و مطالعه کنید. چنانچه قصد استعلام قیمت و خرید انواع تیرآهن را در سایزهای پر کاربرد از برندهای معتبر مثل قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان، قیمت روز آهن ۱۴ اصفهان در مشهد، قیمت تیرآهن ۱۴ اهواز و … را دارید، می‌توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید و برای خرید انواع تیرآهن سایز ۱۴ در مشهد و سایر شهرها اقدام کنید.

در خرید آهن به چه مواردی توجه کنیم؟

هزینه نهایی پروژه به شدت تحت تاثیر نکات انتخاب آهن است بنابراین دانستن و رعایت این نکات ضروری است. در راهنمای خرید آهن به مهترین نکات برای انتخاب هر مقطع فولادی به صورت کلی و جزئی اشاره شد به علاوه روش خرید آهن و استعلام قیمت آهن امروز و قیمت میلگرد، نکات مهم حین تحویل گرفتن بار و انبارداری اصولی هم مورد بررسی قرار گرفت. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر در هر یک از این موارد دارید با کارشناسان فروش شرکت آهن رسان تماس بگیرید.

 

سوالات متداول

آیا شما قیمت کارخانه را می دهید؟

بله در بسیاری از سفارش ها قیمت درب کارخانه ارائه می شود.

آیا هزینه ارسال بار به عهده شما است؟

خیر به عهده مشتری است.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *