کارخانه نورد کوثر اهواز

م3
کارخانه میلگرد کوثر اهواز یکی از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های گروه ملی صنعتی فولاد است که در سال 1381 با هدف تولید محصولات نورد فولادی تاسیس شد. کارخانه نورد کوثر اهواز با بیش از سی سال فعالیت خود توانسته نقش مهمی را در رفع نیازهای داخل کشور به مقاطع فولادی نورد در زمان تحریم ایفا کند.

کارخانه میلگرد کوثر اهواز با بهره گرفتن از تکنولوژی تجهیزات روز دنیا، قادر به تولید سالانه ۵۵۰ هزارتن مقاطع سبک فولاد ساختمانی نظیر شامل میلگرد کوثر اهواز است. از محصولات دیگر کارخانه نورد کوثر اهواز می‌توان به انواع مفتول‌های ساده و آجدار، نبشی بال مساوی و بال نامساوی، ناودانی و انواع تسمه های فولادی اشاره کرد. قیمت آهن که ماده اصلی فولاد است به طور مستقیم بر نرخ این محصولات تاثیر دارد، به عوامل زیادی بستگی دارد و معمولا روزانه تعیین می‌شود.

کارخانه میلگرد کوثر اهواز

  معرفی و محصولات فولاد مبارکه اصفهان

محصولات کارخانه نورد کوثر اهواز

بیشتر تولیدات کارخانه کوثر اهواز در حوزه تولید نوردهای فولادی است که در این بین، می‌توان از میلگرد و تیرآهن به‌عنوان دو محصول اصلی و استراتژیک این کارخانه نام برد. در ادامه به بررسی و معرفی محصولات مهم این کارخانه می‌پردازیم.

تیرآهن کوثر اهواز

تیرآهن یکی دیگر از مقاطع فولادی پرکاربرد است که در کارخانه کوثر اهواز تولید می‌شود. این کارخانه در حال حاضر، در ۴ سایز مختلف ۱۴، ۱۶، ۱۸ و ۲۰ تیرآهن‌های خود را روانه بازار می‌کند. قیمت تیرآهن نیز با عواملی مانند کاهش و افزایش تقاضا، تغییر قیمت محصولات اولیه، نرخ ارز و … به‌صورت روزانه سنجیده می‌شود.

کارخانه میلگرد کوثر اهواز

  کارخانه فولاد بهمن

میلگرد کوثر اهواز

میلگرد یکی از محصولات با کیفیت و پرتقاضای کارخانه نورد کوثر اهواز است که کاربرد بسیاری در صنعت ساختمان‌سازی دارد. کیفیت میلگرد کوثر اهواز به قدری بالاست که با سایر تولیدکنندگان فولاد جهان رقابت می‌کند. میلگرد به‌دلیل مقاومت کششی بالایی که دارد درون بتن قرار می‌گیرد تا به‌وسیله آن مقاومت کششی بتن نیز اصلاح شده و به بتن آرمه تبدیل شود. باید بدانید که میلگرد فقط در ستون‌ها استفاده نمی‌شود و از پایین‌ترین نقطه ساختمان یعنی در فونداسیون تا بالاترین نقطه برای شکل دادن به ساختمان از این نوع فولاد استفاده می‌شود.  همچنین نوعی دیگر از میلگرد که به میلگرد کلافی معروف است در صنعت ساختمان‌سازی کاربرد فراوانی دارد و در ساخت خرپا و تیرچه، سیم خاردار، سیم بکسل، توری، میخ و پیچ استفاده می‌شود. قیمت میلگرد بنابردلایل مختلفی دائما در حال تغییر است و روزانه اعلام می‌شود.

میلگردها عموما از نظر استاندارد به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند:

  • میلگرد A1: این میلگرد صاف و ساده است که دارای مقاومت تسلیم ۲۳۰۰ سانتی متر و مقاومت کششی ۳۸۰۰ بر سانتی متر است.
  • میلگردA2: این میلگرد آجدار است و دارای مقاومت تسلیم ۳۰۰۰ سانتی متر مربع و مقاومت کششی ۵۰۰۰ بر سانتی متر است.
  • میلگرد A3: این میلگرد آجدار است و دارای مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ سانتی متر و مقاومت کششی ۶۰۰۰ بر سانتی متر است.

کارخانه میلگرد کوثر اهواز

  کارخانه فایکو: شرکت فولاد فایکو چه تولیداتی دارد؟

جدول وزن میلگرد کوثر اهواز

وزن میلگرد همیشه جزو نکاتی است که خریداران در زمان خرید محصول به آن توجه دارند. به‌طورکلی وزن هر میلگرد استاندارد در یک محدوده مشخص قرار می‌گیرد. میلگرد کوثر اهواز بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ تولید می‌شود و به همین دلیل از دستور‌العمل‌های این استاندارد پیروی می‌کند. وزن تقریبی میلگرد کوثر اهواز را می‌توانید برای سایزهای مختلف، در جدول زیر مشاهده کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که وزن دقیق میلگرد کوثر اهواز در زمان خرید از وزن کردن میلگرد توسط دستگاه‌های توزیع به دست می‌آید و اعدادی که در این جدول نوشته شده تنها حدود وزن میلگرد را مشخص می‌کند.

 

سایز میلگرد(mm)

 

۱۰ ۱۲ ۱۴ ۱۶ ۱۸ ۲۰ ۲۲ ۲۵ ۲۸
وزن میلگرد (kg)

 

۷ ۱۱ ۱۴.۳ ۱۸.۵ ۲۳ ۲۹ ۳۴.۸ ۴۶ ۵۷

 

 

علامت اختصاری کارخانه میلگرد کوثر اهواز

همان‌طور که می‌دانید هر تولیدکننده یک علامت اختصاری دارد که به صورت برجسته بر روی محصولاتش حک می‌کند تا از محصول کارخانه‌های دیگر به راحتی متمایز شود. با اینکار از فرصت طلبی افراد سودجو جلوگیری می‌شود که نتوانند هر محصولی را به‌صورت تقلبی به‌جای محصولات اصل یک کارخانه به بازار و مصرف‌کننده ارائه کنند. با توجه به اینکه کارخانه‌های متعددی برای آهن‌آلات و مقاطع فولادی در کشور وجود دارد، بهتر است تا با علامت اختصاری هر کارخانه و هر محصول آشنا باشید تا در صورت لزوم به راحتی محصولات اصل را از تقلبی تشخیص دهید. کارخانه نورد کوثر اهواز نیز علامت GCT را بر روی محصولات میلگرد خود حک می‌کند.

  جامع ترین اطلاعات درمورد شرکت فولاد یزد

شماره تماس و دفتر فروش میلگرد کوثر اهواز

برای دسترسی مستقیم به کارخانه نورد اهواز می‌توانید به آدرس کارخانه نورد کوثر اهواز مراجعه کرده یا تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را در مورد قیمت و مشخصات فنی محصول موردنظرتان به‌دست آورید.

دفتر فروش میلگرد کوثر اهواز: خوزستان – اهواز – کیلومتر ۹ جاده اهواز خرمشهر

شماره تماس کارخانه میلگرد کوثر اهواز: ۳۳۳۱۰۳۳۰ (۰۶۱) – ۳۳۳۱۰۱۱۴ (۰۶۱) – ۳۳۳۱۰۲۰۸ (۰۶۱) – ۳۳۳۱۰۰۳۲ (۰۶۱)کارخانه میلگرد کوثر اهواز

  معرفی و محصولات فولاد مبارکه اصفهان

سخن آخر

اگر محصولات فولادی کارخانه نورد کوثر اهواز توجه شما را جلب کرده، می‌توانید برای اطلاعات بیشتر از قیمت محصولات این کارخانه و مقایسه همه جانبه آن‌ها با محصولات مشابه باقی کارخانه‌ها به سایت آهن‌رسان مراجعه کنید و یا از طریق شماره تلفن ۰۵۱۳۱۹۱۶ با کارشناسان ما تماس بگیرید تا از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان حرفه‌ای آهن‌رسان بهره مند شوید.

  کارخانه گروه ملی صنعتی فولاد ایران

 

سوالات متداول

کارخانه کوثر اهواز در چه سالی تأسیس شده است؟

کارخانه نورد کوثر اهواز در سال ۱۳۸۱ تأسیس شده است.

آیا قیمت‌های کارخانه میلگرد کوثر اهواز نسبت به ذوب آهن کمتر است؟

بله؛ قیمت محصولات میلگرد کمتر است.

علامت اختصاری کارخانه کوثر اهواز چیست؟

علامت اختصاری تعیین شده توسط کارخانه نورد کوثر اهواز GCT است که این کارخانه، این علامت را جهت شناخت راحت محصولاتش بر روی میلگردهای خود حک می کند.

آیا قیمت های درج شده در وبسایت به قیمت درب کارخانه هستند؟

بله؛ تمامی قیمت های درج شده در وبسایت آهن رسان به قیمت درب کارخانه می باشند.

شماره تماس کارخانه میلگرد کوثر اهواز چیست؟

شما می توانید برای دریافت شماره تماس کارخانه میلگرد کوثر اهواز از طریق شماره تلفن ۰۵۱۳۱۹۱۶ با کارشناسان ما تماس بگیرید تا اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار دهند.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *