لوله سیاه درزدار چیست؟

ایمان شکوهیان
آشنایی با لوله سیاه درزدار

کارخانه ها و مجتمع های صنعتی آهن آلات محصولات و مقاطع فلزی مختلفی را تولید و به بازار عرضه می کنند. این محصولات در انواع، اندازه ها و استانداردهای مختلف ساخته می شوند و کاربردهای مختلفی نیز در صنایع دارند. لوله از محصولاتی است که به دو روش اصلی درزدار و بدون درز ساخته می شود. در صنعت لوله ها را در جنس آهن، فولاد، آلومینیوم، مس و … تولید می کنند. در ادامه مطالبی را جهت آشنایی با لوله سیاه درزدار ارائه می دهیم. برای اطلاع از قیمت لوله فولادی در انواع مختلف این سایت را ببینید. با آهن رسان مرجع قیمت آهن همراه باشید.

انواع لوله فولادی

لوله های فولادی را به دو روش اصلی تولید می کنند. ۱- لوله درزدار (درزجوش یا درز مستقیم) ۲ – لوله بدون درز (مانیسمان). برای اطلاع از قیمت لوله درزدار و قیمت لوله مانیسمان کلیک کنید.

اگر برای ساخت لوله از خم کردن، فرم دادن و جوش دادن ورق های فولادی استفاده شود، لوله درزدار تولید می شود. لوله های درز جوش دو مدل اصلی دارند؛ ۱- لوله درز مستقیم ۲ – لوله اسپیرال.

لوله درز مستقیم به این شکل است که یک خط جوش مستقیم بر روی سطح طولی لوله وجود دارد که حاصل از جوش دادن لبه های ورق فولادی (خم شده) است. در لوله اسپیرال ورق های فولادی را به صورت مارپیچ و حلزونی توسط دستگاه خم کرده و جوشکاری انجام می شود. آشنایی با لوله سیاه درزدار برای کاربردهای صنعتی مهم است.

آشنایی با لوله فولادی درزدار

لوله سیاه نامی است که برای لوله صنعتی نیز استفاده می شود. این نوع لوله را با نام لوله درزدار یا لوله سنگین نیز می شناسند. دلیل اینکه به آن لوله سیاه گفته می شود دقیقاً به همان دلیل است که به ورق تولید شده از فرایند نورد گرم، ورق سیاه می گویند؛ بنابراین لوله سیاه تحت فرایند نوردکاری به شیوه گرم ساخته می شود.

برای تولید لوله درزجوش با روش نورد گرم ابتدا ورق های فولادی را فرم دهی کرده، خم می کنند و لبه های به هم نزدیک شده را با جوشکاری به هم متصل می کنند. در نهایت نیز لوله را در طول های مناسب برش داده و از خط تولید خارج می شود.

نکته: فرایند تولید به این مراحل ختم نمی شود و بعد از خروج از خط تولید برای انجام آزمایش ها و تست های کنترل کیفیت مراحل مختلف دیگری نیز بر روی محصول انجام می گیرد. آشنایی با لوله سیاه درزدار از طریق مطالعه مقالات بلاگ سایت امکان پذیر می باشد.

  معرفی کارخانه فولاد غرب کرمانشاه

آزمایش و کنترل کیفیت لوله درزدار

تست کیفیت لوله از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا این محصول کاربردهای زیادی در صنایع مختلف جهت انتقال سیالات، مواد شیمیایی و … دارد. برخی از لوله ها در زیر زمین و یا داخل سازه جاسازی می شوند بنابراین اطمینان از کیفیت لوله بسیار ضروری و حیاتی است.

لوله هایی که بعد از انجام آزمایش ها کاملاً بی نقص و بدون نشتی تشخیص داده شوند، بر اساس استانداردها تولید شده و ابعاد و ضخامت آن‌ها تأیید شده باشد، برای فروش به بازار عرضه می شوند.

لوله هایی که از آزمایش ها رد شوند، نشتی داشته باشند، از نظر استانداردها مورد تأیید نباشند ولی امکان اصلاح و تعمیر آن‌ها وجود داشته باشد، برای عیب گیری به انبار منتقل می شوند.

لوله هایی که از آزمایش ها رد شوند به طوری که عیوب و مشکلات آن‌ها قابل اصلاح و تعمیر نیز نباشد، بازگشت داده می شوند و همراه با ضایعات به چرخه بازیافت وارد می شوند. برای آشنایی با لوله سیاه درزدار و کاربردهای آن با ما تماس بگیرید.

از تست ها و آزمایش های دیگری که بر روی لوله انجام می شود می توان به تست فشار، کشش، پیچش و خمش اشاره کرد.

کاربرد لوله سیاه درزدار

از این لوله ها می توان برای انتقال آب و سیالات دیگر استفاده کرد. برخی از این لوله ها برای گاز رسانی در صنایع پتروشیمی کاربرد دارند. البته باد خواص مکانیکی و شیمیایی لوله را نیز در نظر داشت. لوله سیاه که دارای هیچگونه پوشش محافظی نباشد به راحتی در مجاورت با اکسیژن و رطوبت دچار خوردگی و فرسایش می شود. در چنین مواردی لوله را با پوششی از فلز روی گالوانیزه می کنند تا در برابر خوردگی مقاوم شود.

لوله هایی که در برابر خوردگی مقاوم هستند برای لوله کشی آب مناسب می باشند.

به طور کلی لوله سیاه درزدار در مواردی همچون انتقال میعانات، گازرسانی، پتروشیمی، انتقال محتوای مخازن، آب رسانی، در ساخت و سازها، کشتی سازی، پروفیل، در معادن، سازه های فلزی، انتقال نفت و … به کار گرفت.

آشنایی با لوله سیاه درزدار

آشنایی با لوله سیاه درزدار

معمولاً لوله سیاه درزدار را در ضخامت ۲ میلی متر و بیشتر تولید می کنند. برای ساخت لوله از محصولاتی مثل شمش فولادی، تختال، شمشه، شمشال و ورق فولادی در ضخامت های مختلف استفاده می شود.

لوله سیاه درزدار را از خم کردن و جوش دادن ورق فولادی کویل شده تولید می کنند. ورق های فولادی که تحت فرایند نورد گرم و یا سرد و توسط کارخانه های مختلف تولید شده اند را وارد فرایند تولید لوله کرده و با ابزارها و ماشین آلات مختلف به لوله درزدار تبدیل می کنند.

  رابیتس سقف چیست؟

توجه داشته باشید که برای تولید لوله درزدار استفاده از هر نوع ورق فولادی مناسب نیست. ورق فولادی باید ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشد که امکان تولید لوله با کیفیت را فراهم کند.

مشخصات ورق مصرفی برای تولید لوله سیاه درزدار

  • قابلیت جوشکاری داشته باشد.
  • دارای سطحی صاف باشد و مشکلاتی از قبیل پوسته های اکسیدی در کمترین حد باشد.
  • زائده ها و نقص های سطحی در کمترین حد باشد.
  • تاب خوردگی نداشته باشد و در صورت وجود در کمترین حد باشد.
  • انحنا نداشته باشد و یا در کمترین حد باشد.
  • تنش داخلی در ورق نباشد.

به طور کلی باید از ورق هایی استفاده شود که ترکیب شیمیایی آن ها مشخص بوده و خواص مکانیکی خوب و قابل قبولی ارائه دهد. از نظر ریزساختار، اندازه دانه ها، میزان جوش پذیری و … مناسب باشد. برای آشنایی با لوله سیاه درزدار و کارخانه های سازنده آن به آهن رسان مراجعه کنید. جدول مشخصات فنی این محصول را در زیر مشاهده می کنید:

سایز اینچ ۱/۸ ۱/۴ ۳/۸ ۱/۲ ۳/۴ ۱
میلیمتر ۱۰٫۳ ۱۳٫۷ ۱۷٫۱ ۲۱٫۳ ۲۶٫۷ ۳۳٫۴
ضخامت ( میلیمتر) ۱٫۴ ۰٫۳۰۷ ۰٫۴۲۵ ۰٫۵۴۲ ۰٫۶۸۷ ۰٫۸۷۳ ۱٫۱۰۵
۱٫۵ ۰٫۳۲۶ ۰٫۴۵۱ ۰٫۵۷۷ ۰٫۷۳۲ ۰٫۹۳۲ ۱٫۱۸۰
۱٫۶ ۰٫۳۴۳ ۰٫۴۷۷ ۰٫۶۱۲ ۰٫۷۷۷ ۰٫۹۹۰ ۱٫۲۵۵
۱٫۷۵ ۰٫۳۶۹ ۰٫۵۱۶ ۰٫۶۶۲ ۰٫۸۴۴ ۱٫۰۷۷ ۱٫۳۶۶
۱٫۸ ۰٫۳۷۷ ۰٫۵۲۸ ۰٫۶۷۹ ۰٫۸۶۶ ۱٫۱۰۵ ۱٫۴۰۳
۲ ۰٫۴۰۹ ۰٫۵۷۷ ۰٫۷۴۵ ۰٫۹۵۲ ۱٫۲۱۸ ۱٫۵۴۹
۲٫۳ ۰٫۴۵۴ ۰٫۶۴۷ ۰٫۸۳۹ ۱٫۰۷۸ ۱٫۳۸۴ ۱٫۷۶۴
۲٫۳۵ ۰٫۴۶۱ ۰٫۶۵۸ ۰٫۸۵۵ ۱٫۰۹۸ ۱٫۴۱۱ ۱٫۷۹۹
۲٫۵ ۰٫۴۸۱ ۰٫۶۹۰ ۰٫۹۰۰ ۱٫۱۵۹ ۱٫۴۹۲ ۱٫۹۰۵
۲٫۹ ۰٫۵۲۹ ۰٫۷۷۲ ۱٫۰۱۵ ۱٫۳۱۶ ۱٫۷۰۲ ۲٫۱۸۱
۳ ۰٫۵۴۰ ۰٫۷۹۲ ۱٫۰۴۳ ۱٫۳۵۴ ۱٫۷۵۳ ۲٫۲۴۹

روش ساخت لوله درزجوش

همان‌طور که بالاتر نیز مطرح شد، برای ساخت لوله درزدار چند مرحله اصلی باید انجام شود. ابتدا ورق های فولادی در طول و عرض های مشخص وارد خط تولید می شوند. این ورق ها معمولاً دارای عرضی به اندازه محیط لوله نهایی هستند. طول ورق ها نیز به دلخواه ممکن است متغیر باشد. معمولاً از ورق‌های کویل شده استفاده می شود و با طول های دلخواه در فرایند تولید برش می دهند.

در تولید لوله سیاه درزدار نوع جوشکاری و کیفیت انجام آن بسیار مهم است. روش های مختلفی برای جوشکاری لوله درزدار وجود دارد که مورد استفاده قرار می گیرد. در این میان دو روش جوشکاری قوسی فلز پوشش دار SMAW و جوشکاری فلز – گاز GMAW بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. آشنایی با لوله سیاه درزدار

در فرایند تولید لوله ابزارها، وسایل و ماشین آلات مختلفی به کار گرفته می شوند. غلتک هایی که در این فرایند استفاده می شوند شامل غلتک های شکل دهنده، غلتک های عمودی گردکننده و غلتک های مرحله آخر هستند.

  خم کاری لوله چگونه صورت می پذیرد

بعد از انجام عمل جوشکاری بر روی لبه های ورق و شکل گیری اولیه لوله، محصول را درون محلول آب صابون وارد می کنند تا خنک شود. بعد از خنک شدن لوله آن را به قسمتی می برند تا تعیین اندازه صورت گرفته و برش بخورد. برای برش دادن لوله روش های مختلفی به صورت دستی و اتوماتیک وجود دارد. ابزارهای مختلفی نیز برای برش لوله طراحی شده است که برای ابعاد و ضخامت های مختلف لوله مناسب هستند. در نهایت لوله خارج شده از خط تولید به مرحله تست و آزمایش رفته و کنترل کیفی صورت می گیرد.

تست و بازرسی کیفیت لوله به طور کلی در چهار مرحله انجام می گیرد: بازرسی قبل از تولید، بازرسی حین تولید، بازرسی بعد از تولید و بازرسی دوره ای جهت نگهداری محصول.

همان‌طور که پیش تر نیز گفته شد، برای جوشکاری لوله درزدار روش های مختلفی وجود دارد. معمولاً برای تولید لوله سیاه درزدار از جوشکاری فیوژن (جوش پیوسته) استفاده می شود. محصولاتی که با این روش جوشکاری شده و تولید می شوند بین ۴ سایز متغیر هستند. برای اطلاع از قیمت لوله در مشهد به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *