راهنمای خرید ورق استیل

ایمان شکوهیان
چطور ورق استیل بخریم

آیا می دانید چطور ورق استیل بخریم که محصول باکیفیتی باشد؟ در اینجا یک راهنمای جامع خرید ورق استیل را ارائه می دهیم. قبل از هرچیزی لازم است تا مشخص کنید که محصول مورد نیاز شما باید دارای چه مشخصاتی از نظر ابعاد، ضخامت، نوع برش، شکل، رنگ و قابلیت های مختلف داشته باشد؛ مثلاً اگر نیاز است که عملیاتی مثل جوشکاری، ماشین کاری، خمکاری و غیره بر روی این ورق ها انجام شود، باید جنس ورق به گونه ای باشد که این امکان برای آن فراهم باشد. با سایت آنلاین خرید و فروش و مشاهده قیمت آهن همراه باشید.

نکات خرید ورق استیل

کارخانه ها و تولیدکنندگان مختلفی هستند که ورق استیل تولید می کنند، قطعاً کیفیت و استانداردهای هر کارخانه تا حدی با دیگری تفاوت دارد اما با توجه به اینکه برای هر نوع ورقی استانداردهای جهانی خاصی وجود دارد؛ هرچه محصول تولید شده به استاندارد مورد نظر نزدیک تر باشد و تطابق بیشتری با آن داشته باشد، کیفیت بالاتری داشته مناسب تر است.

معمولاً قیمت ورق استیل امروز در سری های مختلف در محدوده مشخصی قرار دارد که ممکن است در بنگاه های مختلف اندکی با هم تفاوت داشته باشند. برای گرفتن قیمت ورق می توانید با آهن رسان در تماس باشید.

چطور ورق استیل بخریم

 

  راهنمای خرید ورق سیاه مرغوب بازار!

 

چند نوع استیل و ورق استیل داریم؟

کلمه استیل – steel به معنی فولاد است. فولاد مهم ترین آلیاژ آهن است که مقامت بالاتر، استحکام بالاتر و از خصوصیات فنی و مکانیکی بهتری برخوردار می باشد به همین دلیل است که انواع مختلفی از استانداردهای فولاد ساخته شده و در صنایع به کار می رود. فولاد معمولی به خاطر داشتن پایه آهنی، دچار زنگ آهن می شود. برای جلوگیری از این اتفاق و مشکل خرابی فولاد، روش های آلیاژی برای ایجاد خاصیت ضد زنگی در فولاد به کار می رود و محصولی که ساخته می شود را استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ می نامند. در ترکیب شیمیایی آهن که به فولاد استنلس استیل تبدیل شده است، مقدار قابل توجهی از کروم و نیکل وجود دارد و موجب شده تا در برابر خوردگی مقاوم شود. معمولاً در بازار به فولاد ضد زنگ به طور خلاصه استیل گفته می شود و ورق فولادی ضد زنگ را با نام ورق استیل می شناسند. با این توضیحات به سراغ انواع فولاد ضد زنگ یا استیل می رویم و در ادامه آن انواع ورق استیل مورد استفاده در صنایع را معرفی می کنیم.

راهنمای خرید ورق استیل

بر اساس نوع و میزان عناصر تشکیل دهنده ترکیب شیمیایی، خصوصیات مهم و بارز و کاربردهایی که هر سری از این فولادها دارند، چند دسته یا سری از فولادهای ضد زنگ ساخته شده است:

استیل سری ۶۰۰، استیل های سری ۵۰۰، استیل های سری ۴۰۰، استیل های سری ۳۰۰، استیل های سری ۲۰۰

 

  مراحل تولید ورق فولادی

 

در این میان تعداد محدودی از استیل ها ضد زنگ را می شناسیم که بیشتر کاربرد دارند و رایج تر هستند.

 • استیل ۳۰۴
 • استیل ۳۱۶
 • استیل ۳۲۱
 • استیل ۴۱۰
 • استیل ۴۲۰
 • استیل ۴۳۰

استیل ها تنوع زیادی دارند. این محصولات ممکن است سطحی براق و صاف و یا مات و خش دار داشته باشند. هر یک با توجه به خصوصیاتش، کاربرد خاصی نیز می تواند داشته باشد.

نکات خرید ورق استیل

 

  راهنمای خرید ورق آلومینیوم

 

چگونه ورق استیل بخریم؟

برای اینکه بتوانید ورق استیل خوب و مناسبی بخرید باید ابتدا با این محصول به خوبی آشنا باشید؛ مثلاً در بازار استیل سری ۳۰۴ کاربرد زیادی دارد. ورق استیل ۳۰۴ که قبلاً با نام استیل ۱۸.۸ شناخته می شد، دارای ترکیب شیمیایی با ۸ درصد نیکل و ۱۸ درصد کروم است. این ورق قابلیت های خوبی در شکل پذیری، انجام عملیات حرارتی و جوش پذیری دارد و در برابر خوردگی و زنگ زدگی نیز بسیار مقاوم است. می دانید که خوردگی آهن آلات و فولادها به جز در شرایط مرطوب، ممکن است در اثر مجاورت با آب شور دریا، مواد اسیدی، قلیایی، شیمیایی، روغن ها و غیره نیز باشد؛ بنابراین مقاومت داشتن ورق استیل ضد زنگ ۳۰۴ در برابر این مواد و شرایط خورنده مد نظر است و این به معنی کیفیت و استحکام بالای این نوع ورق ها و کاربردهای گسترده آن ها می باشد.

ورق های استیل در خاصیت ضد زنگی با هم مشترک هستند اما در برخی مشخصات بر یکدیگر برتری دارند؛ مثلاً تعدادی از آن‌ها خاصیت مغناطیسی دارند و در اصطلاح بگیر هستند، یعنی جذب آهنربا می شوند. مثال: استیل های سری ۴۰۰ – ورق استیل ۴۱۰، ۴۲۰ و ۴۳۰ بگیر هستند.

 • این ورق ها معمولاً در صنعت خودروسازی، ساخت تجهیزات، ساخت واشر، لوازم آشپزخانه مثل یخچال، کابینت، ظروف، ساخت دودکش، توربین گازی، اتصال دهنده ها، انواع بولت، پیچ و مهره مورد استفاده قرار می گیرند.
 • برخی نیز بر خلاف نوع قبلی جذب آهنربا نمی شوند و به آن ها نگیر می گویند. مثال: استیل سری ۳۰۰ مثل ۳۰۴، استیل ۳۰۹ و استیل ۳۱۰ نگیر هستند.
 • این ورق ها را در ساخت انواع سینک و لوازم آشپزخانه، وان حمام و سیستم های آبرسانی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • برخی ورق های استیل در برابر آتش مقاوم هستند و به آنها استیل نسوز می گویند.

 

راهنمای خرید ورق استیل

 

  راهنمای خرید ورق گالوانیزه

 

راهکارهای مهم خرید ورق استیل

باید بتوانید محصول خوب را از بد تشخیص بدهید. برای تشخیص ورق استیل خوب نیاز نیست حتماً در این زمینه متخصص شوید، بهتر است که به یک متخصص و یا فروشنده مورد اعتماد مراجعه کنید. با این حال روش های مختلفی هست که مشخصات یک ورق استیل سالم را نشان می دهد؛ مثلاً ظاهر ورق، سطح موجدار و یا صاف ورق، توجه به مشخصات درج شده در برگه آنالیز محصول یا گرفتن آزمایش های مربوطه از آزمایشگاه های متالوژی معتبر می تواند اطلاعات کاملی از وضعیت ورق استیل را دراختیار شما قرار دهد.

عوامل مؤثر بر خرید ورق استیل

برخی انواع ورق استیل براق هستند و ظاهر زیباتری نسبت به بقیه دارند. این محصولات سطح صاف، صیقلی و تمیز دارند و این مشخصه باعث شده تا کاربردشان در دکوراسیون و زیبایی منازل و ساختمان ها بیشتر باشد. استیل دکوراتیو نامی است که به این محصولات اطلاق می شود. معمولاً قبل از خرید هر نوع ورق استیلی باید کاربرد آن را مشخص کنند تا انتخاب صحیح انجام شود. لازم به ذکر است که قیمت این ورق ها نسبت به انواع دیگر متفاوت است.

چه عواملی بر قیمت فروش استیل تأثیر می گذارد؟

با توجه به توضیحاتی که در مورد انواع استیل و ویژگی های هر یک گفته شد می توان نتیجه گرفت که قیمت این محصولات با هم فرق داشته باشد. عوامل و فاکتورهایی هستند که بر قیمت ورق استیل در بازار تأثیر می گذارد که شامل:

 • خاصیت مغناطیسی
 • میزان عنصر کروم
 • میزان خاصیت ضد زنگی
 • میزان قابلیت شکل پذیری
 • قابل اشتعال بودن
 • میزان مقاومت و استحکام
 • قابلیت جوشکاری

ابعاد و نوع ورق می شود.

 

  راهنمای خرید ورق روغنی

 

نکات خرید ورق استیل

راهنمای خرید و فروش آنلاین استیل

با پیشرفت فناوری اطلاعات، کسب و کارهای آنلاین هم رشد یافته و بیشتر شده اند. امروزه برای خرید آنلاین آهن آلات وب سایت هایی ساخته شده است و کاربران به راحتی می توانند از طریق اینترنت قیمت ورق استیل را به دست آورند و بهترین بنگاه را از نظر کیفیت ارائه خدمات و قیمت انتخاب نمایند.

سایت آهن رسان یه عنوان یک مرجع آنلاین، تمام خدمات ارائه قیمت به روز آهن آلات، خرید و فروش انواع فولاد و مقاطع آهنی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. راهنمای خرید ورق استیل به شما کمک می کند که محصول مناسبی برای پروژه خود تهیه نمایید.

 

  راهنمای خرید ورق آلیاژی

 

اطلاعات لازم قبل از خرید ورق استیل

چیزهایی مثل قیمت و کیفیت در هنگام خرید محصولات فولادی و آهنی مهم هستند اما کافی نیستند. قبل از خرید ورق استیل این موارد را بدانید که آیا بنگاه و فروشنده امکان ارسال بار به تمام نقاط را دارد؟ در غیر این صورت شما باید درگیر ماشین و راننده با هزینه اضافه باشید. یا اینکه مطمئن شوید که فروشنده امکان خرید عمده و یا با حجم کم را داشته باشد. اگر نیاز به پرداخت هزینه به صورت اقساط، چک و یا شرایط داشته باشید، بهتر است از شرکت هایی خرید کنید که این شرایط را در اختیار مشتریان قرار می دهند.

نکات خرید ورق استیل

ورق استیل نیز همچون ورق آلیاژی پرطرفدار است. لازم است در مورد باربری و شرایط ارسال و تحویل بار نیز اطلاعاتی به دست آورید. بار شما باید بیمه شده باشد، به طور سالم و در موعد مشخص شده به مقصد برسد.
ورق های فولادی و آهنی کاربردهای زیاد و متنوعی دارند. این محصولات در ابعاد، ضخامت، شکل و جنس مختلف ساخته می شوند تا صنایع نظامی، ماشین سازی، ساخت و ساز و غیره به کار بروند؛

 

  راهنمای خرید تیرآهن

 

اما ورق استیل ضد زنگ کاربردهای خاص تری دارد و از آن در:

 • ساختمان سازی، معماری، شهرسازی و راه سازی
 • ساخت ماشین آلات و تجهیزات کارخانه ها
 • ساخت دستگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی، پزشکی و دارویی
 • خط تولید صنایع غذایی
 • و صنایع بزرگ، مهم و حساس استفاده می شود.

نکات خرید ورق استیل

سوالات متداول

آیا ورق استیل زنگ می زند؟

خیر ورق های استیل ضد زنگ دچار خوردگی نمی شوند.

آیا ورق استیل گران تر از ورق سیاه است؟

بله ورق های استیل قیمت بالاتری دارند.

ورق استیل ۳۰۴L به چه معنی است؟

حرف L به معنی کم کربن بودن است.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *