...

گالوانیزه سرد چیست؟

ایمان شکوهیان
گالوانیزه سرد چیست

آسیب ‌پذیری و خوردگی در مقاطع فولادی و آهن‌ها یکی از چالش های اساسی برای همه افراد فعال در این حوزه است. یکی از روش‌های رایجی که می‌توان برای این کار استفاده کرد، پوشاندن سطح فلزات و قطعات فولادی است؛ این کار برای کاهش خوردگی و آسیب و زیاد شدن استحکام و مقاومت آن‌ها کاربرد دارد. بهتر است برحسب کاربرد و نوع ورق خود از روش مناسبی استفاده کنید. یکی از این روش‌ها گالوانیزه سرد نام دارد. در روش گالوانیزه سرد فلزات با استفاده از روکش مخصوصی پوشانده می‌شوند.
از مزایای مهم این روش کم هزینه بودن و سادگی در اجرای آن است. در ادامه این مقاله از مرجع قیمت آهن به تمامی سوالات شما از قبیل کاربر گالوانیزه سرد، مراحل اجرای گالوانیزه سرد وغیره پاسخ می‌دهیم.

روش گالوانیزه سرد

در مقاله ورق گالوانیزه گرم، نکات مهمی درمورد مراحل و مزایای این روش گالوانیزاسیون ذکر شد. در این مقاله به روش سرد گالوانیزه کردن می پردازیم. گالوانیزه سرد یکی از روش‌های پرطرفدار برای محافظت کردن از فلزات در برابر صدمات بیرونی است. این روش در صنعت فولاد کاربرد فراوانی دارد. البته بهتر است بدانید روش گالوانیزه سرد تفاوت زیادی با روش های گالوانیزاسیون دیگر دارد؛ در این روش از فلز روی غنی شده با غلظت حدود ۹۲ درصد استفاده می‌شود. لازم به ذکر است برای پوشاندن فلزات در این روش، از ابزارهایی مثل قلم مو، اسپری، پیستوله و … استفاده می‌شود. در ادامه مراحل گالوانیزاسیون سرد را برای شما شرح می‌دهیم.

قبل از انجام گالوانیزاسیون به نکات زیر توجه کنید:

همانطور که گفتیم روش گالوانیزاسیون سرد با هدف حفاظت از قطعات فولادی و آهنی استفاده می‌شود. بهتر است قبل از هر اقدامی به نکات زیر توجه کنید:

  • ابتدا سطح فلز یا قطعه موردنظر خود را از هر گونه آلودگی و روغنی تمیز کنید.
  • با یک برس آهنی تمامی خوردگی های فلزی و صدمات قبلی را پاک کنید.
  • دقت داشته باشید که سطح مورد نظر کاملا خشک و تمیز باشد.

گالوانیزه سرد چگونه انجام می‌شود؟

روش اجرای گالوانیزاسیون سرد با دیگر روش های موجود کمی تفاوت دارد. با استفاده از اسپری یا قلمو مراحل آبکاری گالوانیزه سرد انجام می‌شود.

گالوانیزاسیون سرد

  • اسپری گالوانیزه

در اسپری گالوانیزه سرد از فلز روی غنی شده استفاده می کنند. در این روش فرایند آماده سازی با حذف اولیه کالامین و از بین بردن آلودگی ها و مواد زائد به انجام می‌رسد. رنگ های روی با استفاده قلمو یا اسپری مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این مرحله باید سطح مورد نظر برای استفاده از روکش روی، کاملا آماده باشد؛ در این روش پیچیدگی کمتری وجود دارد. پس از اینکه سطح فولاد یا قطعه شما آماده شد، باید روکشی از فلز روی بر اساس تعداد لایه هایی که نیاز است، روی سطح قرار بگیرد.

استانداردهای  گالوانیزه

بصورت کلی از پوشش گالوانیزه برای فلزاتی مثل آهن و استیل استفاده می کنند. در این مبحث دو عامل ضخامت و نوع دانه ها مورد توجه زیادی است.

ضخامت پوشش یکی از مهمترین مسائل در عملکرد و کیفیت محصول شما است. هرچه ضخامت پوشش بیشتر باشد، مقاومت و دوام قطعه نیز بالاتر می‌رود. البته ضخامت با جوش پذیری و فرم ‌پذیری رابطه معکوسی دارد؛ یعنی هر چه قدر ضخامت ورق گالوانیزه کمتر شود، میزان فرم پذیری قطعه شما بالاتر می‌رود و قیمت ورق گالوانیزه هم تغییر می‌کند. با این اوصاف می‌توان نتیجه گرفت که انجام گالوانیزه از استانداردهایی مثل iso 1461 CAN/CSA G164 ASTM A123 برخوردار است.

مراحل گالوانیزاسیون سرد

کاربرد گالوانیزه سرد

از کاربرد های مهم روش گالوانیزه سرد می‌توان به ورق صنعت خودروسازی، طراجی و ساخت قطعات و ساخت پیچ و مهره اشاره کرد. همچنین این روش در تولید سقف شیروانی و ورق های رنگی کاربرد زیادی دارد. برای اطلاع از قیمت ورق رنگی امروز و قیمت ورق شیروانی به صفحات مربوطه مراجعه کنید.

مزایای روش گالوانیزه سرد

این روش به دلیل فرایند آسان و هزینه معقول از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. به صورت کلی مزایای گالوانیزاسیون سرد به شرح زیر است:

  • پیچیدگی بسیار کم و استفاده از دستگاه های ساده
  • در روش گالوانیزه سرد محصولات به دلیل ظاهر براق از زیبایی خوبی بهره مند هستند.
  • روش گالوانیزه سرد در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می شود؛ از این رو بسیاری از افراد به دلیل صرفه جویی در زمان خود از این روش استفاده می کنند.
  • روش گالوانیزه سرد هزینه پایین و اقتصادی دارد.

مزایای گالوانیزاسیون سرد

معایب گالوانیزاسیون سرد

تا به اینجا با معرفی کلی روش گالوانیزه سرد و کاربرد آن آشنا شده اید؛ اما قطعا این روش همانند دیگر روش‌های موجود معایبی نیز دارد. از جمله مهم ترین عیب این روش، دوام و استحکام پایین آن نسبت به دیگر روش ها است. به دلیل پیوند زیاد فلزات با مواد شیمیایی این عامل به وجود آمده است. توجه داشته باشید در مکان‌هایی که میزان رطوبت بالایی وجود دارد روش گالوانیزه سرد کاربرد مناسبی ندارد.

از دیگر معایب این روش می‌توان به انتشار در آلودگی اشاره کرد. در این روش با پخش شدن مواد زائد، مواد اسیدی و… در هوا به محیط زیست آسیب بسیار زیادی وارد می‌شود.

فاکتور ها و عوامل موثر بر خواص

عوامل و فاکتور های متفاوتی بر خواص و نتیجه نهایی تاثیرگذار هستند. بهتر است در حین انجام فرایند گالوانیزه سرد به موارد زیادی مثل شرایط اولیه، کاربرد، نوع فرایند و اعمال پوشش، شرایط جوی و آب و هوایی حاکم در محیط، پخت رنگ ها و … توجه لازم را داشته باشید.

روش گالوانیزه گرم با گالوانیزاسیون سرد چه تفاوتی دارد؟

هر دو این روش ها برای یک نتیجه یکسان استفاده می شوند. اما روش انجام و نوع اجرای فرایند با یکدیگر متفاوت است. در روش گالوانیزه سرد محصولات و قطعات از دوام پایین تری برخودار هستند. اما این روش نسبت به روش گرم، از هزینه و زمان پایین تری برخوردار است. مشخصات و قیمت ورق آهن ۲ میل برای کاربردهای مختلف صنعتی و ساختمانی را در لینک درج شده مشاهده نمایید.

کاربرد گالوانیزاسیون سرد

نتیجه‌گیری

در این مقاله شما را با روش گالوانیزاسیون سرد آشنا کردیم. همچنین شما پس از مطالعه این مقاله با مزایا و معایب این روش آشنا می شود. روش گالوانیزاسیون سرد از هزینه پایین و فرایند ساده ای بهره مند است؛ اما عیب این روش این است که دوام پایین تری نسبت به روش های دیگر مثل روش گالوانیزه گرم دارد. شما می توانید بر حسب شرایط و کاربرد ورق خود از روش مناسبی استفاده کنید. آگاهی کامل و انتخاب اصولی باعث موفقیت شما در اجرای فرایند پوشش دهی و حفاظت می شود. امیدواریم این مقاله شما را به نتیجه نهایی درست نزدیک کرده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد تمامی ورق ها و مشخصات و قیمت ورق آهن برای کاربری های مختلف، به لینک درج شده مراجعه نمایید.

سوالات متداول

آیا استحکام گالوانیزه سرد بیشتر از نوع گرم است؟

معمولا گالوانیزه گرم مقاوم تر است.

آیا از نظر قیمت با هم فرق دارند؟

بله فرق می کنند.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *