نوردکاری چیست؟ مراحل و انواع نوردکاری

نورد فولاد

نوردکاری چیست و چگونه انجام می گردد؟ در واقع باید بدانید که نوردکاری یکی از مهمترین فرایندهای تولید فلزات به شمار می رود. فرآیند نورد آهن و فولاد جهت ساخت اشکال گوناگون فلزات خام به کار گرفته خواهد شد. ساختار اساسی انواع فلزات با استفاده از این فرآیند تغییر پیدا خواهد کرد. به وسیله دستگاه نورد هر یک از فلزات به صورت گرم و سرد نورد کاری می شوند. را مرجع استعلام قیمت آهن همراه باشید.

اصول نوردکاری چیست؟

دستگاه نورد به عنوان یک دستگاه پیچیده شناخته می شود که دارای بخش های متفاوتی است و در کارخانه ذوب آهن اصفهان و جاهای دیگر وجود دارد. غلتک های نگهدارنده، دنده کاهشی، چرخ گردان، پایه غلطک، چرخ دنده های اتصال و غیره از جمله تجهیزات مهم دستگاه نورد هستند. غلطک های انواع دستگاه نورد طبق نوع محصول نورد با یکدیگر فرق می کنند. برخی از این غلطک ها شیاردار و برخی از آنها ساده می باشند. اگر شما نمی دانید که نوردکاری فولاد چیست باید بدانید که نوردکاری یکی از کاربردی ‌ترین روش‌ های شکل دهی فلزات به شمار می‌ رود. به وسیله غلتک هایی که کوچک و بزرگ هستند نوردکاری انجام خواهد شد. اصول نوردکاری به این نحو است که غلطک ها به وسیله موتور ها بر اساس حرکت دورانی که دارند هر یک از انواع فلزات را شکل می دهند. تولید ورق سرد و ورق گرم با هر یک از روش های نورد سرد و نورد گرم دارای مزیت های متفاوتی هستند. بر اساس شرایط گوناگون یکی از این روش های نوردکاری استفاده خواهد شد.

 

  مراحل تولید ورق فولادی

 

بررسی تاریخچه نوردکاری فولاد

بسیاری از افراد می خواهند بدانند که نوردکاری فولاد چیست، با بررسی تاریخچه نوردکاری اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب می کنند. نورد را ابتدا جهت فشرده سازی و صاف کردن انواع فلزات به کار می گرفتند. بعد از فشرده سازی و صاف کردن هر یک از فلزات، سطح مقطع آنها کاهش پیدا می‌ کرد. اما باید بدانید که معنی واقعی نوردکاری در دنیای امروز از سده هفدهم آغاز شد. در گذشته هر یک از فلزاتی که در ابعاد کوچک و بزرگ بودند با استفاده از عملیات نوردکاری شکل داده می‌ شدند.

نوردکاری فولاد چیست

در گذشته اصول نوردکاری به این نحو بود که دو عدد از غلطک های چدنی را روی یک چهارچوب چوبی قرار می ‌دادند. سپس فلزاتی مانند سرب و قلع را با استفاده از غلطک ها نورد می کردند. بعد از مدتی ابعاد نورد گسترش پیدا کرد و غلتک های سنگین تر و بزرگتری را تولید کردند. نیروی مورد نیاز برای حرکت دادن این غلطک ها به وسیله پره های آبی و همچنین نیروی اسب تامین می ‌شد.

به مرور زمان فرایند نورد فولاد گسترش پیدا کرد. با ایجاد شیار روی غلطک ها شکل های متفاوتی از آهن و مقاطع فولادی را تولید کردند. در ابتدا شکل دادن به فلزات و فولاد با استفاده از دو غلطک کوچک انجام می شد. استفاده کردن از غلطک های کوچک برای نوردکاری، به توان و نیروی کمتری نیاز داشت. به همین دلیل طرح جدیدی از نوردها را طراحی کردند که این طرح جدید می تواند غلطک کوچک و بزرگ را پشتیبانی کند. با اختراع دیگ بخار، نوردهای گرم فولادی شکل گرفتند و پس از آن به مرور زمان غلتک ها بزرگ تر شدند.

 

  فرمول محاسبه وزن ورق آهن

 

آشنایی با عملیات نوردکاری

در فرایند نورد فولاد ابتدا مواد مورد استفاده را نیاز است که بین دو غلطک قرار دهید. این غلطک ها به صورت دائم در حال چرخش می باشند. نیرویی که در غلطک ها وجود دارد جهت کاهش دادن ضخامت فلزها است که به بهترین نحو ممکن اعمال می شود. نیروی ایجاد شده روی ساختار هر یک از مواد تاثیر زیادی می گذارد. کاهش ضخامت هر یک از فلز ها را می توانیم بعد از نوردکاری با محاسبه اختلاف ضخامت بعد و قبل، اندازه گیری کنیم.

به این عملیاتی که مهمترین بخش اصول نوردکاری می باشد کشیدگی می‌گویند. علاوه بر کاهش دادن ضخامت فلزات، غلطک های دستگاه مواد را به سمت جلو هدایت می سازند. چرا که هر یک از غلطک ها در جهت مخالف یکدیگر نیرو تولید می کنند و می چرخند. به همین دلیل است که وجود غلطک ها را به عنوان یکی از ضروری ترین عملیات نوردکاری می‌ شناسند. اما اصطکاک بیش از اندازه هر یک از فلزات به دلایل متفاوت، امکان دارد که ضرر زیادی ایجاد کند. در مورد ویژگی های مهم فلز آهن و تفاوت آهن و فولاد می توانید اینجا بخوانید.

در فرایند نورد فولاد، سطح اصطکاک که بین قطعه و غلطک ها وجود دارد باید کنترل گردد. روان کننده ها از جمله مهمترین تجهیزاتی هستند که در این امر تاثیر زیادی دارند. فرایند نورد کاری جهت کاهش دادن ضخامت قطعات استفاده خواهد شد. طی فرایند انجام شده شکل هندسی هر یک از قطعات تغییر پیدا می کند. اما حجم انواع فلزات دچار تغییر نخواهد شد. در برخی از مواقع در این فرآیند، تنش یا همان نیروی خاصی روی قطعه اعمال می گردد. این تنش امکان دارد که در قسمت پشت، جلو و یا هر دو طرف اعمال گردد.

نوردکاری چیست

انواع نوردکاری

اکنون که متوجه شدید نوردکاری چیست و چگونه انجام می شود باید با انواع آن آشنا گردید. نورد کاری را به دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می کنند. نورد گرم عملیاتی است که موجب تغییر دادن شکل پلاستیکی هر یک از فلزات در دمای بالا می شود. این دما بسیار بالا است و استانداردهای خاصی دارد. در دمایی که نورد گرم می تواند، تغییر شکل فلزات را انجام دهد کریستال های فلزی زیادی رشد خواهند کرد. نورد سرد برای تغییر شکل انواع فلزات در درجه حرارت پایین انجام می شود.

 

  تمیز کردن فولاد ضد زنگ

 

در بسیاری از موارد اصول نوردکاری سرد را برای کارایی بهتر، در دمای محیط انجام می دهند. هر یک از فلزات به وسیله نیرویی اصطکاکی که دارند بین غلطک های دستگاه وارد می شوند. پس از آن با نیروی فشاری که غلطک ها ایجاد می کنند به صورت مساوی در خلاف جهت حرکت خواهند کرد. بعد از تمام شدن این عملیات، تغییر فرم و شکل فلزات را مشاهده خواهید کرد. در فرایند نورد کاری سرد، ذوب و براده برداری اصلا وجود ندارد. به همین دلیل نوردکاری سرد را بهترین روش شکل دهی فلزات می شناسد.

ماده اولیه در این روش نورد فولاد به طور معمول از تولیدات ریخته گری می باشد. نوردکاری سرد برای به دست آوردن اهداف متفاوت از جمله تولید انواع ورق فولادی با ابعاد متنوع، انجام می شود. به طور کلی شما باید به خوبی بدانید که کاهش دادن ضخامت ورق های فلزی برای ساخت ماشین آلات فلزی و قطعات ماشین آلات کاربرد زیادی دارد. مشخصات و قیمت ورق در انواع مختلف را در لینک درج شده مشاهده نمایید.

مراحل نوردکاری چیست؟

طبق مطالبی که بیان کردیم، شما به خوبی متوجه شدید که انواع نوردکاری فولاد چیست و هر یک از انواع نوردکاری چگونه انجام می شود. مراحلی که مربوط به نوردکاری و شکل گیری فلزات است در دسته بندی های متفاوتی معرفی می گردد. این مراحل عبارت هستند از:

مراحل نوردکاری

۱. ریخته گری پیوسته شمش

ریخته گری پیوسته شمش یکی از مهمترین مراحل نوردکاری می باشد. در این مرحله فولاد مذاب به وسیله ظرف های مسی تقسیم بندی می گردد و پس از آن وارد ظرف های خطوط تولید می‌ شود. زمانی که سطح فلز ذوب شده درون قالب به ارتفاع مشخص شده ای برسد باید کف قالب همراه با شمش به سمت پایین حرکت کند. در این مرحله شمش گداخته شده را وارد یکی از بخش های خنک کننده دستگاه نوردکاری می کنند. با پایان یافتن این مرحله قطع کننده ها شکل قیچی به دست می آورند و عملیات برش انجام می‌ شود. ماشین های ریخته گری دارای سه مدل می باشند که هر یک از آنها را برای نوردکاری سرد و گرم نیاز دارید.

 

  پرفروش ترین ورق های بازار ایران در ۱۴۰۱ کدامند؟

 

۲. عملیات نورد فولاد گرم

یکی دیگر از مراحل نوردکاری، نورد گرم است. برای تولید انواع ورق فلزی با ابعاد متفاوت که هر یک از آنها شکل خاصی دارند نوردکاری گرم انجام می‌ شود. نورد گرم موجب یکنواخت شدن استحکام فلزات و ترکیبات شیمیایی آنها می‌ گردد. هر یک از ورق ها با ضخامت خشن، متوسط و ظریف در این عملیات شکل داده می شوند.

۳. کوره پیش گرمکن

کوره پیش گرمکن یکی دیگر از مراحل نوردکاری می باشد. تختال ها برای تبدیل شدن به ورق های ظریف نیاز است که حرارت زیادی ببینند تا به ضخامت مد نظر برسند. کوره پیش گرمکن تختال ها را به مقدار مشخص شده‌ ای حرارت می دهد تا آنها به دمای مورد نظر برسند. توزیع دما یکی از مهمترین مواردی است که در این مرحله اهمیت دارد.

نوردکاری فولاد چیست

۴. نورد فولاد مقدماتی خشن

نورد مقدماتی خشن مرحله دیگر نوردکاری فولاد است. هر یک از تختال ها در این مرحله نوردکاری، دارای ضخامت بالا هستند. برای اینکه انواع تختال ها به ضخامت مد نظر برسند باید در مرحله نورد مقدماتی خشن ضخامت شان کاهش پیدا کند. ضخامت تختال ها را در این مرحله از اندازه ۲۵۰ به ۲۵ میلی متر کاهش پیدا می کند. در مورد قیمت ورق اسلب فولادی می توانید اینجا بخوانید.

۵. میز انتقال

میز انتقال برای جلوگیری و هماهنگی برخورد تختال ها استفاده خواهد شد. استفاده از این میز موجب هماهنگی سرعت تختال ها می گردد. طبق اصول نوردکاری، طول این میز باید زیاد باشد.

اصول نوردکاری

 

  نقش ورق فلزی در ساخت و ساز چیست؟

 

۶. نورد فولاد به صورت نهایی

نورد نهایی یکی دیگر از مراحل نوردکاری است. تختال ها از میز انتقال برای تولید ورق ها به قسمت قفسه نورد می روند. در این مرحله نحوه دقیق خنک سازی و زمان نگهداری ورق ها اهمیت زیادی دارد.

۷. اسید شویی

اسیدشویی یکی دیگر از اصول نوردکاری است که روی ورق های نورد گرم انجام خواهد شد. در این مرحله پوسته های اکسیدی برای فرسایش غلطک های گرم، نقش مهمی بر عهده دارند.

نوردکاری چیست

۸. نورد فولاد سرد و نورد پوسته ای

نورد سرد و نورد پوستی به عنوان یکی دیگر از مراحل نوردکاری هستند که خواص مکانیکی فلزات را افزایش می دهند. عملیات نورد سرد بر اساس استانداردهای بین المللی انجام می شود. در نورد پوسته ای، ورق ها به صورت کلاف در عملیات حرارتی استفاده می شوند.

امیدواریم اطلاعات کامل درمورد نوردکاری در اختیارتان قرار داده باشیم. می توانید سوالات و نظرات خود را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید. برای استعلام قیمت ورق و قیمت تیرآهن می توانید با  کارشناسان ما در ارتباط باشید یا به صفحات مربوطه مراجعه نمایید. همچنین می توانید فرم مندرج در صفحه اصلی را تکمیل نمایید تا با شما ارتباط برقرار شود.

 

سوالات متداول

نورد کاری چیست؟

به کاری که در آن فولاد یا فلز را از میان غلتک عبور می دهند تا ضخامتش کم و طولش بیشتر شود و قطعه فلزی ساخته شود، نورد کاری می گویند.

چند مدل نورد کاری وجود دارد؟

دو نوع سرد و گرم

آیا همه محصولات آهنی نورد می شوند؟

خیر برای تولید و ساخت برخی محصولات از روش های دیگر استفاده می شود.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *