ورق کرکره چیست

ورق کرکره چیست

آیا تا به حال ورق‌های کرکره‌ای را دیده‌اید؟ ورق کرکره چیست و چه کاربردی دارد؟ جنس ورق کرکره‌ای چیست؟ این ورق چه کاربردی دارد؟ با آهن رسان مرجع قیمت آهن و قیمت ورق همراه باشید.

به ورق‌های (فلزی یا غیرفلزی) فرم دهی شده که سطح آن به شکل موج‌های سینوسی یا ذوزنقه‌ای باشد را ورق کرکره می‌گویند.

شاید رایج‌ترین کاربرد ورق کرکره در سقف شیروانی باشد. ورق کرکره را در جنس فلزی و غیرفلزی و در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع تولید می‌کنند؛ اما نوع فلزی آن دارای کیفیت بالا و ویژگی‌های زیادی است. برای اطلاع از قیمت ورق کرکره گالوانیزه امروز کلیک کنید.

چرا از این ورق بیشتر در سقف شیروانی‌ها استفاده می‌شود؟

برای جلوگیری از باقی ماندن آب بر روی سقف به‌خصوص در مناطق پرباران و مرطوب، از سقف‌های شیروانی بیشتر استفاده می‌شود. ورق کرکره‌ای بهترین گزینه برای سقف‌های شیروانی است؛ اما درصورتی‌که از ورق فلزی به‌عنوان ورق کرکره استفاده شود، درنتیجه مجاورت با رطوبت بالا امکان خوردگی، زنگ‌زدگی و فرسایش آن بالاست. به همین دلیل از ورق‌های گالوانیزه یا پوشش اپوکسی برای ساخت ورق کرکره استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید: سخت کاری چیست

ازنظر شکل و ظاهر انواع ورق کرکره چیست:

  • ذوزنقه‌ای
  • سینوسی
  • ورق طرح سفال
  • ورق شادولاین

مزایا و ویژگی‌های ورق کرکره:

  • ظاهر زیبا و قیمت مناسب
  • به‌راحتی و سریع نصب و اجرا می‌شود
  • به‌واسطه وزن سبک، در برابر زلزله ایمنی بالایی دارد
  • در برابر رطوبت مقاوم است
  • یکپارچه بودن و عدم شکستن

ورق کرکره را در جنس، ابعاد، اندازه، ضخامت و طول‌های مختلف تولید می‌کنند، استفاده از انواع سایزها و قیمت ورق کرکره بستگی به نوع کاربرد دارد. انتخاب ورق مناسب توسط نصاب آن می‌تواند تعیین شود.

قیمت امروز میلگرد سمانته

همان‌طور که گفته شد ورق فلزی کرکره از فرم دهی ورق فلزی معمولی ساخته می‌شود. فرم دهی و شکل‌دهی به ورق، آن را تحت پروسه‌هایی مثل خمش، کشش و کشش عمیق قرار می‌دهد. ورق فولادی که برای ورق کرکره مورداستفاده قرار می‌گیرد باید دارای خواص مکانیکی مختلفی ازجمله استحکام کششی مناسب، مقاومت تنش تسلیم، ازدیاد طول کل و یکنواخت و. باشد تا کیفیت مناسبی برای استفاده و شکل‌دهی را داشته باشد. برای اطمینان از داشتن خواص مکانیکی و شیمیایی ورق، آزمایش‌های مختلفی با استانداردهای جهانی انجام می‌شود. در اینجا در مورد اینکه ورق کرکره چیست و چه کاربردهای مهمی دارد صحبت کردیم، سایر مقالات وبلاگ آهن رسان را نیز دنبال کنید و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. در جدول زیر مشخصات مکانیکی نوعی ورق سینوسی با طول ۱ متر را می توانید مشاهده کنید. علاوه بر این ها برای اطلاع از قیمت ورق کرکره‌ای در مشهد می‌توانید به لینک درج شده مراجعه کنید.

  آشنایی با استاندارد ورق فلزی و فولادی
ضخامت ورق

mm

نوع فرمینگ  عرض ورق

mm

عرض فرم

cm

وزن هرشیت

یک متری

۰/۵۰ سینوسی دنده درشت ۱۰۰۰ ۹۰ ۴.۳۶۱
۰/۵۰ سینوسی دنده درشت ۱۲۵۰ ۱۱۵ ۴.۲۶۶
۰/۶۰ سینوسی دنده درشت ۱۰۰۰ ۹۰ ۵.۲۳۳
۰/۶۰ سینوسی دنده درشت ۱۲۵۰ ۱۱۵ ۵.۱۱۹
۰.۷۰ سینوسی دنده درشت ۱۰۰۰ ۹۰ ۶.۱۰۵
۰.۷ سینوسی دنده درشت ۱۲۵۰ ۱۱۵ ۵.۹۷۲
اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *