0 تا 100 کارخانه ذوب آهن بیستون!

ذوب آهن بیستون

ذوب آهن بیستون از سال ۱۳۸۷ شروع به کار کرده و توانسته است انواع مختلف شمش فولادی و آهن اسفنجی را با کیفیت بالایی تولید کند. بیستون همچنین توانسته است برای افراد اشتغال زایی ایجاد کند و بخشی از شمش فولادی که کارخانجات نورد در منطقه به آن نیاز داشته اند را فراهم کرده است. این شرکت از ۶۰۰ نیروی کار برخوردار می باشد که در آنجا فعالیت دارند. این کمپانی همچنین تلاش می کند تا پروژه های مورد نظر خود را کامل کند. این شرکت کار خود را با ۲۰۰ هزار تن شمش فولادی، ۱۵۰ هزار تن آهن اسفنجی و ۱۲ مگا وات برق شروع کرده است. شمش فولادی که توسط این مجموعه تولید می شود، در واحد نورد به عنوان ماده اولیه به کار می رود. این شرکت همچنین باعث شده تا میزان زیادی ارز به طور سالیانه از کشور خارج نشوند. گروه صنعتی بازرگانی شکری این واحد تولیدی را احداث کرده اند و هم اکنون فاز اول این مجتمع توانسته است مواد اولیه مورد نیاز را فراهم کند و جزء یکی از بزرگ ترین کارخانجات در این زمینه محسوب می شود. فاز دوم این شرکت نیز از پیشرفت و توسعه قابل توجهی برخوردار بوده و در حال کامل شدن است. کارخانه ذوب آهن بیستون دارای پروژه های مختلفی می باشد که در اینجا به آنها اشاره می کنیم. این شرکت برای اینکه در انرژی صرفه جویی کند، قراضه های مختلف آهن را به قراضه آهن با کیفیت تبدیل می کند که در کوره های القایی مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله از آهن رسان مرجع قیمت آهن امروز همراه ما باشید.

ذوب آهن بیستون

ذوب آهن بیستون چه محصولاتی را در اختیار کاربران قرار می دهد؟

محصولاتی که ذوب آهن بیستون تولید می کنند، به صورت بیلت فولادی در اندازه های هندسی ۲۰۰×۲۰۰، ۱۵۰×۱۵۰ و ۱۳۰×۱۳۰ می باشند و طول آنها برحسب انتخاب از ۱ تا ۱۲ متر است. شمش یا بیلت قطعه ای می باشد که از فرآیند فولاد سازی به دست می آید و به شکل مناسبی تولید می شود. شمش یا بیلت در عملیات نوردکاری کاربرد زیادی دارد. این محصول در کارخانجات نورد میلگرد و مقاطع مورد استفاده قرار می گیرد.

 

  بهترین تیرآهن بازار ایران کدام است؟

 

شمش فولادی جزء یکی از محصولات جامد به شمار می آید که می توان آن را حمل و جابجا کرد. ویژگی های فیزیکی و مکانیکی آن، به این بستگی دارد که چگونه در قالب ریخته شوند و مذاب داخل قالب چگونه منجمد می شود. شمش محصولی است که از قبل ساخته شده و در اشکال مختلف در اختیار کاربران قرار می گیرد. این محصول در انواع مختلف شمش، بیلت، بلوم و ورق اسلب تولید می شود. برای اطلاع از قیمت ورق اسلب کلیک کنید.

 

چه فولادهایی توسط این کارخانه تولید می شوند؟

پس از استخراج آهن و فراوری آن، فولادهایی که توسط این کارخانه تولید می شوند، به دو نوع ساختمانی و آلیاژی در اختیار کاربران قرار می گیرند و به گونه های SP3، SP4، SP5، ST37 و ST52 می باشند. یکی دیگر از محصولات این شرکت، آهن اسفنجی است که برای تولید آن، سنگ آهن را به صورت مستقیم در کارخانه احیا می کنند. زغال سنگ حرارتی و یا گاز طبیعی جزء عوامل احیا محسوب می شوند. این محصول از عیار ۸۴ تا ۹۵ درصد برخوردار می باشد. این شرکت برای اینکه بتواند این محصول را با کیفیت بالاتری تولید کند، از گندله استفاده می کند. برای تامین مواد اولیه ذوب و تولید آهن، آهن اسفنجی منبع بسیار مهمی محسوب می شود. همچنین زمانی که آهن اسفنجی تولید می شود، حرارت خروجی به واحد تولید برق ارسال می شود. این شرکت در ۳۵ کیلومتری جاده کرمانشاه در شهر هرسین واقع شده است.

درصورت تمایل و به جهت کسب اطلاعات بیشتر، قیمت ورق st37 و قیمت ورق st52 را مشاهده نمایید.

زمانی که فاز اول بیستون افتتاح شده بود، دکتر حسن روحانی بازدیدی از قسمت های مختلف این کارخانه و همچنین گفتگویی با مهندسان و کارکنان این مجموعه داشته اند. در فاز اول این مجتمع، ۷ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است. هدف مجتمع ذوب آهن بیستون این است که صنعت و اقتصاد کشور را گسترش و همچنین بتواند صادرات را نیز توسعه دهد. این کمپانی تلاش می کند تا آرامش و رفاه کارکنان خود را فراهم کند و گروه هایی را انتخاب کرده تا نیازها و خواسته های پرسنل ها را بسنجند و تا حد امکان، آنها را تامین کند. این شرکت همچنین به خواسته های علمی، تفریحی و معیشتی کارکنان خود نیز اهمیت زیادی می دهد.

 

  معرفی و محصولات فولاد مبارکه اصفهان

 

فولادهایی که توسط ذوب آهن بیستون تولید می شوند، دو نوع ساختمانی و آلیاژی هستند.

محصولات ذوب آهن بیستون

استخدام در این شرکت دارای چه مزایایی می باشد؟

استخدام در ذوب آهن بیستون از مزایای زیادی برخوردار می باشد. به عنوان مثال، این کمپانی با خانه کتاب ساحلی قراردادی بسته است تا فرزندان کارکنان بتوانند از آن استفاده فرهنگی کنند. پرسنل های این شرکت همچنین می توانند از زائر سرای مشهد، قم و استراحتگاه بندر انزلی استفاده نمایند. کارکنان می توانند بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودروی خود را به طور اقساطی پرداخت کنند. پرسنل ها می توانند به راحتی از خدمات فروشگاه البسه، آموزشگاه زبان انگلیسی، آژانس هواپیمایی اطلس پرواز پارسیان، باشگاه ورزشی اسپید و ستاره و زورخانه استفاده کنند. این شرکت همچنین با استخرهای طراوت، پارسیان، زرین کرمانشاه و سرپوشیده هرسین، قراردادی بسته است تا کارکنان بتوانند از آنها استفاده نمایند.
این کمپانی همچنین به سلامت کارکنان خود نیز اهمیت ویژه ای داده است. این شرکت با یکی از معتبرترین درمانگاه های دندانپزشکی کرمانشاه، قرارداد بسته است تا پرسنل ها بتوانند با مقرون به صرفه ترین قیمت از خدمات آن استفاده کنند. کارکنان این شرکت همچنین می توانند با استفاده از بیمه تکمیلی و با پرداخت نازلترین هزینه در ماه، از کامل ترین خدمات درمانی استفاده نمایند. این کمپانی در تلاش است تا بتواند ایده آل ترین شرایط را برای کارکنان خود فراهم کند.

 

  قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز

 

استخدام در ذوب آهن بیستون از مزایای زیادی برخوردار می باشد.

مجتمع ذوب آهن بیستون

گروه صنعتی- بازرگانی شکری چه خدماتی را فراهم کرده اند؟

بنیان گذار گروه صنعتی- بازرگانی شکری، آقای عزیز شکری می باشد که در دهه ۳۰ شمسی، این گروه را پایه گذاری کرده است. این گروه در دهه ۷۰ گسترش یافته و بعد از اینکه سیستم های مکانیزه واحد موزاییک و سنگ کوبی را مجهز کرده، تصمیم گرفته تا آن را توسعه دهد. این گروه توانسته است کمپانی جهان موزاییک آذربایجانی را تاسیس کند. در دهه ۷۰ شمسی، این گروه در راه اندازی کارخانه دستکش مینا شریک شده و همچنین به عنوان تولید کننده ماشین آلات صنعتی، در تاسیس کمپانی تکنو تراش نیز مشارکت داشته است.

این گروه صنعتی، همچون ذوب آهن اصفهان طرح های متعدد تولیدی را اجرا کرده و اقدام به راه اندازی واحدهای صنعتی کرده است. این گروه همچنین برای اینکه بتواند صنایع آهن و فولاد کشور را گسترش دهد، کمپانی های جهان فولاد غرب، سیما فولاد جهان، جهان صنعت کرمانشاه، کارخانه ذوب آهن بیستون و جهان بار فولاد را تاسیس کرده است. این گروه همچنین نقش مهمی در اشتغال زایی جوانان استان کرمانشاه داشته است. این گروه برای اینکه بتواند زنجیره تولید خود را کامل کند، این مجموعه را احداث کرده و مجوزهای تاسیس کارخانه و تولید آلیاژ آهن و شمش را دریافت کرده است. این شرکت همچنین در حال بررسی برنامه هایی می باشد تا بتواند واحدهای نورد را نیز گسترش دهد. این کمپانی به حقوق مصرف کننده، احترام می گذارد و به همین دلیل، کیفیت را افزایش داده و قیمت را کاهش می دهد.

 

  معرفی کارخانه فولاد خوزستان و تولیدات آن

 

این شرکت، استانداردهای محیط زیست را رعایت می کند و به کارکنان و پرسنل های خود آموزش لازم را می دهد. این شرکت همچنین از تکنولوژی مدرن، بهره می برد و به واحد R&D اهمیت ویژه ای می دهد. مجتمع ذوب آهن بیستون همچنین تلاش می کند تا امور پژوهشی در زمینه گسترش را انجام دهد و بتواند استان کرمانشاه را صنعتی کند. این شرکت برای اینکه بتواند کیفیت محصولات خود را افزایش دهد، خرابی ها را کاهش دهد و سیستم تولید را اصلاح کند، فعالیت هایی را انجام داده است. این کمپانی برای اینکه بتواند کیفیت نسوزها را افزایش دهد و از عملکرد آنها مطمئن شود، واحد نسوز و ایزولاسیون را راه اندازی کرده است.

کارخانه ذوب آهن بیستون

 

ذوب آهن بیستون چه واحدهایی را راه اندازی کرده است؟

این کارخانه همچنین توانسته است با احداث واحد کنترل آلاینده و غبارگیر، سیستم ها و اتوماسیون آن را اصلاح کند و کیفیت محصولات خود را افزایش دهد. این شرکت واحد ریخته گری CCM را نیز راه اندازی کرده و در برخی متریال و سیستم های مکانیکی، تحولاتی ایجاد کرده است. این کمپانی واحد آبرسانی را تاسیس کرده و در سیستم های آن، تغییراتی ایجاد و کولینگ تاورها را نیز اصلاح کرده است. کارخانه ذوب آهن بیستون همچنین واحد هوای فشرده را نیز راه اندازی کرده و در سیستم انتقال، تحولاتی به وجود آورده تا عملکرد و کارایی محصولات خود را بهبود بخشد.

 

  کارخانه فولاد بهمن

 

این شرکت سیستم های هیدرولیک را اصلاح و مشکلات آن را برطرف کرده است. این شرکت همچنین سیستم های نگهداری و تعمیرات را نیز گسترش داده است. این کمپانی، آزمایشگاه کوانتومتری را راه اندازی کرده است. کوانتومتر نوعی دستگاه طیف سنج نوری می باشد که می تواند آلیاژها را با دقت بالایی، شناسایی کند. این دستگاه همچنین می تواند کیفیت و درصد عناصر آلیاژی را آنالیز و مشخص کند. این شرکت، آزمایشگاه مواد نسوز را نیز احداث کرده است.

در این قسمت بعد از اینکه مواد نسوز نمونه برداری می شوند، مورد بررسی و آزمایش قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که برای استفاده، مناسب هستند. در این آزمایشگاه، استحکام و مقاومت فشاری سرد اندازه گیری می شود، اندازه ذرات مشخص می شوند و همچنین درصد عناصر شیمیایی و دانسیته اندازه گیری می شوند. این کارخانه تیرآهن همچنین آزمایشگاه شیمی تر را نیز تاسیس کرده است. در این قسمت، عناصر شیمیایی که در سنگ آهن، آهن اسفنجی، فروسیلیکومنگنز و زغال سنگ موجود می باشند، با استفاده از شیوه شیمی تر اندازه گیری می شوند. محصولات ذوب آهن بیستون با کیفیت بالایی تولید می شوند و در اختیار کاربران قرار می گیرند.

قیمت تیرآهن را می توانید در لینک درج شده مشاهده نمایید.

 

سوالات متداول

آیا این کارخانه صادرات هم انجام می دهد؟

بله برخی محصولات آن به کشورهای همجوار ارسال می شود.

بهترین سایز تیرآهن این کارخانه چند است؟

تمام محصولات کارخانه فوق دارای استاندارد تولید است.

آیا امکان خرید مستقیم از کارخانه بیستون وجود دارد؟

بله مشتریان عزیز می توانند این کار را از طریق شرکت آهن رسان انجام دهند.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *