کارخانه فولاد بهمن

ایمان شکوهیان
امتیازات رنگ کاری فولاد بهمن

کارخانه فولاد بهمن توانسته در رقابت با دیگر کارخانه های بزرگ جایگاه خوبی را به دست آورد. به دست آوردن این جایگاه به دلیل تولید محصولات متنوع و باکیفیت آهن آلات است. این کارخانه محصولات متنوع و مختلفی را تولید می کند. این کارخانه تولیدکننده انواع ورق فولادی رنگی است یکی از پرکاربردترین محصولات تولیدی کارخانه صنعتی فولاد بهمن، ورق‌ شیروانی رنگی است. برای آشنایی بیشتر با این کارخانه و محصولات آن پیشنهاد می کنیم در ادامه مطلب همراه آهن رسان مرجع تخصصی قیمت آهن امروز باشید.

معرفی گروه صنعتی فولاد بهمن

این مجتمع یکی از کارخانه های فعال در زمینه تولید ورق‌ رنگی در کشور است. گروه صنعتی این کارخانه در سال ۱۳۹۰ در شهرستان قائم شهر واقع در استان مازندران فعالیت خود را شروع کرده است. خط تولید کارخانه فولاد بهمن از چندین واحد مختلف تشکیل شده که هر یک از این واحدها یک سری عملیات روی مواد اولیه انجام می‌دهند و در نهایت محصول نهایی تولید می شود. هدف این مجموعه تولید انواع ورق های رنگی و گالوانیزه و انواع کویل فولادی باکیفیت است. کارخانه صنعتی فولاد بهمن سهم زیادی در بازار فولاد کشور دارد. این مجموعه از مراکز تحقیقاتی و دانش و تجربه نیروهای مجرب بهره می برد. ظرفیت تولید این کارخانه در سال حدود ۱۲۰ هزار تن می باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت ورق رنگی از کارخانجات مختلف به صفحه قیمت ورق رنگی امروز مراجعه کنید.

گروه صنعتی فولاد بهمن

محصولات کارخانه فولاد بهمن

کارخانه فولاد بهمن محصولات مختلفی را تولید می کند که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم. قبل از بیان این مورد باید بگوییم ابتدا ورق های گالوانیزه رنگ کاری شده و یک پوشش لمینت روی آن‌ها قرار می‌گیرد. سپس این ورق ها فرم‌دهی می شوند‌. این کارخانه ورق ها را در طیف رنگی مختلف برای تولید محصولات متنوعی تولید می کند. ورق های رنگی به دلیل زیبایی که دارند برای مصارفی که زیبایی اهمیت دارد استفاده می شوند. برخی از کاربردهای ورق های رنگی استفاده از آن‌ها در تولید لوازم خانگی، صنعت خودروسازی و غیره است. همچنین نمونه های فرم داده شده آن به صورت سقف های شیروانی در منازل استفاده می شوند.

محصولات این گروه صنعتی بسیار متنوع هستند و از امتیازات رنگ کاری فولاد بهمن بهره می‌برند. زیرا رنگ کاری در این کارخانه به وسیله پوشش‌دهی غلتکی انجام می شود. در این روش سرعت انجام کار بالا بوده و در مصرف رنگ صرفه‌جویی می‌شود، همچنین با محیط زیست سازگاری خوبی دارند.

 

  معرفی کارخانه فولاد خراسان نیشابور

 

تمامی محصولات این کارخانه در رنگ های مختلف تولید می شوند. همچنین این محصولات دارای استاندارد ملی، استاندارد JIS G3312 و استاندارد ISO 9016 هستند.
محصولات این کارخانه در دو دسته‌بندی تولید می شوند. این دو دسته عبارت از محصولات پایه و محصولات نهایی هستند. محصولات پایه کارخانه فولاد بهمن به صورت ورق هایی هستند که رنگ‌آمیزی شده اند و با PVC سطح آن پوشانده شده است. این محصولات در نهایت به صورت کلاف هایی بزرگ از خط تولید خارج می شوند تا برای کاربردهای مختلف استفاده شوند.

کارخانه صنعتی فولاد بهمن

محصولات نهایی این کارخانه عبارتند از:

 • عرشه فولادی: یک مدل سقف است که با استفاده از بتن، آرماتور و ورق های طرح ذوزنقه گالوانیزه تهیه می‌شود. این سقف ها اندازه های مختلفی دارند. ارتفاع آن ها بین ۶۵ تا ۷۵ میلی‌متر بوده و عرضی بین ۹۱ تا ۹۵ سانتی‌متر دارند.
 • کرکره سینوسی ریز: ورق های کرکره سینوسی یکی از رایج‌ترین مدل های ورق های گالوانیزه هستند. به دلیل موج‌دار بودن به آن ورق کرکره ای و به دلیل شکل ظاهری آن ها به این نوع ورق ها، سینوسی گفته می‌شود.
  کرکره سینوسی درشت: این نوع ورق ها مانند کرکره سینوسی ریز هستند و فقط اندازه آن‌ها متفاوت است. بیشترین کاربرد این ورق ها در ساخت سوله و خانه های ویلایی می باشد. این ورق ها دوام و استحکام خوبی دارند و از قیمت مناسبی برخوردار هستند. عرض این کرکره بعد از طراحی حدود ۸ سانتی متر بیشتر از کرکره سینوسی ریز است.
 • ورق سفالی کارخانه فولاد بهمن: این ورق ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند کاربرد زیادی در ساختمان‌سازی دارند. همچنین نصب راحتی داشته و از وزن پایینی برخوردار هستند. این ورق ها در برابر زلزله مقاوم بوده و در صورت نیاز به راحتی جابجا می شوند. این ورق ها را می توان برای کاربردهای مختلفی از جمله سقف های شیروانی، سردرب منازل و پارکینگ ها، سقف های شیب‌دار، پوشش سقف سوله، سقف و دیوار آلاچیق، استفاده برای عایق‌کاری استفاده کرد. یکی از طرح های جذاب این ورق ها طرح بهمن است.
 • طرح نما ریز کوب و برجسته: استفاده از این طرح ها در ساختمان های مدرن رواج زیادی دارند. استفاده از این نما مزیت های زیادی دارد، به عنوان نمونه عایق بسیار خوبی در برابر حرارت و صدا هستند و نصب سریع تری دارند. ضداحتراق بوده و در برابر شرایط جوی مقاومت بالایی دارند.
 • ورق شادولاین کارخانه فولاد بهمن: ورق های شادولاین از زیباترین ورق های شیروانی محسوب می شوند. امروزه تقاضای زیادی برای خرید این ورق ها برای استفاده در ساخت سقف و … وجود دارد.
 • ورق ذوزنقه ای: این محصول موج های مربع شکلی در عرض خود دارد. این ورق از نظر ظاهر، مقاومت و ابعاد تفاوت هایی دارد. شما می توانید این ورق ها را در هر مقدار طولی که بخواهید سفارش دهید و محدودیتی دررابطه با ابعاد آن نخواهید داشت.
 • ورق سفالی ایتالیا، سوئد، چین، ژاپن و فرانسه: کاربرد این ورق های سفالی نیز مانند دیگر ورق های سفالی می باشد ولی در طرح آن تفاوت هایی وجود دارد.

و غیره.

محصولات گروه صنعتی فولاد بهمن

فرایند تولید محصولات گروه صنعتی فولاد بهمن

کارخانه فولاد بهمن محصولات مختلفی تولید می کند که این محصولات فرایندی را در خط تولید طی می کنند. به عنوان نمونه اینجا به فرایند تولید ورق فلزی رنگی اشاره می کنیم. ورق های گالوانیزه به عنوان ورودی در خط تولید قرار می‌گیرند. این ورق‌ها می توانند با ضخامت بین ۲/۰ تا ۷/۰ میلی متر و عرض بین ۶۰۰ تا ۱۲۵۰ میلی متر وارد خط تولید شوند. این ورق‌ها بعد از اسکن شدن باز می شوند و سپس به هم متصل خواهند شد. این ورق‌ها را با مواد قلیایی چربی‌زدایی کرده و آن را شسته و خشک می کنند. سپس در دو طرف ورق ها یک پوشش شیمیایی قرار می‌گیرد و در کوره حرارت داده می شوند.

خب حال ورق ها برای رنگ شدن آماده شده اند. رنگ در دو طرف ورق و در دو مرحله به سطح آن‌ها زده می شود و در هر مرحله ورق ها در کوره قرار می گیرند تا رنگ خشک شود. بعد از رنگ کردن روی ورق یک پوشش لمینت پی وی سی قرار می گیرد. سپس محصول باید خنک‌کاری شده و در نهایت خشک شود. نهایتا محصول آماده شده توسط پرسنل مجرب و دستگاه های جدید در واحد کیفیت ارزیابی و بازرسی می شوند. از این ورق های رنگی می توان برای تولید محصولاتی مانند ورق کرکره گالوانیزه رنگی، ورق های طرح سفال، عرشه فولادی و غیره استفاده نمود.

خط تولید انواع ورق های فولادی در کارخانه فولاد بهمن مشخصاتی دارند که در اینجا به مشخصات آن ها اشاره می کنیم:

 • ورق های ورودی به خط تولید تماما از جنس گالوانیزه هستند.
 • ضخامت ورق های ورودی بین ۲/۰ تا ۷/۰ میلی‌متر است.
 • ورق های ورودی خط تولید عرضی بین ۶۰۰ تا ۱۲۵۰ میلی‌متر دارند.
 • ضخامت پوشش آستر بین ۴ تا ۷ میکرون است.
 • رنگ زیر ورق بین ۵ تا ۸ میکرون است.
 • رنگ رویی ورق بین ۱۸ تا ۲۰ میکرون است.
 • ضخامت لایه های مختلف پوشش ورق ها بین ۲۷ تا ۳۵ میکرون هستند.

گروه صنعتی فولاد بهمن

ویژگی های محصولات کارخانه فولاد بهمن

کارخانه فولاد بهمن تمامی محصولات تولید شده را طبق استانداردهای بین المللی تولید می کند. این محصولات در شرایط آب و هوایی مختلف مقاومت خوب و بالایی دارند. همچنین در برابر شکل‌پذیری و خوردگی نیز عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده‌اند. ورق های رنگی تولید شده در این مجموعه استحکام و مقاومت بسیار خوبی دارند. رنگی که روی این ورق‌ها زده می شود نیز سبب افزایش مقاومت آن‌ها خواهد شد. همچنین ورق را در برابر رطوبت و زنگ‌زدگی نیز حفظ می کند و ظاهر زیبایی به ورق می بخشد. از این ورق های رنگی در صنایع ساختمانی، صنایع فلزی، ساخت لوازم خانگی و صنعت خودروسازی استفاده می شود. اما بیشترین کاربرد آن ها برای استفاده به عنوان سقف های شیروانی و انواع کرکره است.

 

  کارخانه فایکو: شرکت فولاد فایکو چه تولیداتی دارد؟

 

به دلیل کیفیت بالای محصولات تولید شده در این کارخانه، این محصولات در بازار طرفداران بسیاری دارند. در واقع از مهم ترین مزایای محصولات این کارخانه نسبت به دیگر کارخانه ها مقاومت بالای ورق ها در برابر رطوبت و خوردگی، وزن سبک و قیمت مناسب هستند. همچنین تنوع محصولات این مجموعه بسیار بالا است و این تنوع می تواند جوابگوی بسیاری از نیازها در پروژه های مختلف باشد.

قیمت محصولات کارخانه فولاد بهمن

این کارخانه از بزرگ‌ترین کارخانه های تولید ورق برشی و رول رنگی در کشور محسوب می شود. قیمت محصولات فولاد بهمن به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 • قیمت مواد اولیه
 • قیمت دلار
 • ترکیب عناصر در ورق آهن
 • میزان تقاضا بازار
 • هزینه های حمل و نقل و حامل های انرژی
 • شرایط سیاسی
 • نوع کاربرد

ورق رنگی فولاد بهمن در اندازه استاندارد با عرض ۱ متر و ۱۲۵۰ میلی‌متر موجود هستند. اگر قصد تهیه هر یک از محصولات کارخانه فولاد بهمن را دارید، به دلیل نوساناتی که در بازار وجود دارند می توانید با مشاوران حرفه‌ای تماس بگیرید. مشاوران فروش در زمینه خرید برای کاربرد موردنظر شما و قیمت های محصولات به شما راهنمایی لازم را می کنند. شما می‌توانید به طور مستقیم و بدون واسطه تمام محصولات را با قیمت درب کارخانه خریداری نمایید. در سایت آهن رسان، قیمت ورق رنگی فولاد بهمن امروز در انواع مختلف همواره بروزرسانی می شود.

خط تولید کارخانه فولاد بهمن

نتیجه گیری

کارخانه فولاد بهمن با استفاده از جدیدترین روش های روز دنیا و استفاده از افراد متخصص و مجرب و چندین سال تجربه توانسته محصولات فولادی مختلف را با بهترین کیفیت و مطابق با استانداردهای بین‌المللی تولید و عرضه نماید. با توجه به رقابت زیادی که در بازار فولاد وجود دارد فقط کارخانه هایی می توانند در بازار سهمی به خود اختصاص دهند که محصولات باکیفیتی تولید نمایند.

امروزه به دلیل تحریم های موجود صادرات محصولات و تامین مواد اولیه برای کارخانه ها بسیار دشوار شده است. اما با وجود تمام مشکلات، این مجموعه در تلاش است تا با ارتقاء دانش کارکنان و افزایش کیفیت محصولات، حضور خود را در بازارهای بین‌المللی بیشتر و پررنگ تر کرده و در بازار رقابت جهانی به خوبی بدرخشد.  برای مشاهده قیمت آهن برای کاربردهای مختلف، به صفحه محصولات مربوطه مراجعه نمایید یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

سوالات متداول

آیا در این کارخانه ورق های گالوانیزه رنگی نیز ساخته می شود؟

بله کارخانه فولاد بهمن انواع ورق گالوانیزه رنگی تولید می کند.

بهترین رنگ برای استفاده در ورق سقف شیروانی چیست؟

این یک موضوع سلیقه ای است و می تواند هر نوع رنگی باشد.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *