...

کارخانه ظفر بناب و مهمترین محصولات آن

ایمان شکوهیان
آشنایی با کارخانه ظفر بناب

کارخانه ظفر بناب، مجتمعی صنعتی است که در سال ۱۳۸۶ در استان آذربایجان شرقی و شهر بناب و با هدف گسترش تولید میلگرد مورد بهره برداری قرار گفت. ظرفیت تولید سالانه این مجتمع بر اساس گزارش‌های صنعتی ارائه شده به طور تقریبی ۲۰۰ هزار تن در سال است. به کارگیری متخصصین پرتلاش و همچنین فراهم بودن امکان تولید در سه شیفت کاری متداوم را می‌توان از جمله علل توانمندی مجتمع فولاد ظفر بناب در دست یابی به این حجم از تولید سالانه آهن آلات به شمار آورد. شایان ذکر است که این شرکت پس از مدتی از آغاز فعالیت خود در زمینه تولید میلگرد، به احداث فاز دوم مجموعه خود پرداخت و توانست به پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه کسب سهم عمده‌‌ بازار محصولات فولادی کشور دست یابد. از جمله چشم اندازهای مهم مجتمع فولاد ظفر بناب، می‌توان به ایجاد یک واحد ذوب آهن و تولید انواع مقاطع ریلی جاده‌ای و همچنین انواع ورق‌ فولادی اشاره کرد. در این مقاله از آهن رسان مرجع تخصصی قیمت آهن امروز همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد این کارخانه کسب کنید.

مجتمع فولاد ظفر بناب

محصولات کارخانه ظفر بناب

شایان ذکر است که محصولات تولیدی کارخانه ظفر بناب، محدود به نوع خاصی نبوده و طیف مختلفی از محصولات فولادی را شامل می‌شود. این مجموعه از دو خط تولید میلگرد و همچنین سه خط تولید ناودانی، نبشی آهن و تیرآهن برخوردار است. برای اطلاع از قیمت نبشی و قیمت تیرآهن به لینک های درج شده مراجعه کنید.

 

 

در نظر داشته باشید که با توجه به افزایش محصولات فولادی نامرغوب در بازار، کارخانه میلگرد ظفر بناب از علامت ZN جهت نشان دادن اصالت محصولات خود استفاده می‌کند. در صورت تمایل به خرید محصولات فولادی این مجتمع حتما نسبت به برخورداری محصول از علامت ZN ، اطمینان لازم را کسب کنید. در ادامه به برخی از مهم‌ترین محصولات کارخانه میلگرد ظفر بناب پرداخته می‌شود.

میلگرد

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، دو خط از پنج خط تولید کارخانه ظفر بناب به تولید میلگرد اختصاص یافته اند. بر همین اساس می‌توان میلگرد را مهم‌ترین محصول و خروجی این مجتمع به شمار آورد. که یکی از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی نیز به شمار می رود. این محصول در ساخت سوله انواع سازه‌های فلزی و ساختمان‌های صنعتی و مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه از این محصول به طور فعال در ساخت پل‌ها، ریختن فونداسیون، سنگ فرش و پیاده روها، جاده‌ها یا مش‌های جوش داده شده استفاده می‌شود. در نظر داشته باشید که به لطف استفاده از میلگرد همراه با ملات، چارچوب سازه بادوام‌تر و مقاوم‌تر در برابر بارها شده و همچنین از ترک خوردگی و تخریب سریع سازه محافظت می‌شود.

براساس بازدیدهای به عمل آمده از کارخانه ظفر بناب ، دو خط تولیدی ظفر ( خط تولید میلگردهای آجدار A2 در سایزهای مختلف ۸، ۱۰، ۱۲ و ۱۴) و نوین گستر ظفر(خط تولید میلگردهای دارای آج A3 در سایز و اندازه‌های مختلف ۸ تا ۳۲) به تولید میلگرد اختصاص یافته‌اند. شایان ذکر است که تمامی این میلگردها بر اساس آخرین استانداردهای ملی ایران و همچنین استانداردهای به روز اروپایی و آمریکایی تولید می‌شوند. (استاندارد DIN اروپا و استاندارد ASTM آمریکا). معمولا قیمت میلگرد در استانداردهای مختلف متفاوت است.

 

 

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، تولیدات این مجموعه در دو نوع A2 و A3 تولید و به بازار عرضه می‌شوند. مهمترین تفاوت این دو گرید، مربوط به شکل آج و همچنین نوع ساختار آن‌ها می‌باشد. به گونه‌ای که با کمی دقت می‌توانید این دو گرید را از هم متمایز سازید. به عنوان مثال در گرید A3 ، آج‌های محصول به شکل ضربدری و هفت و هشت هستند. در حالی که در گرید A2 ، این آج‌ها به صورت منفرد و موازی هستند. در ادامه به شرح این دو میلگرد پرداخته می‌شود:

میلگرد گرید A2

این محصول در گروه میلگردهای نیمه سخت طبقه بندی شده و به آن میلگرد آج ساده نیز گفته می‌شود. مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع و همچنین تنش و استرس ۳۰۰۰ کیلوگرم از مهمترین مشخصات این گرید است. در نظر داشته باشید که بدنه میلگردهای A2 ، نیمه نرم و نیمه خشک بوده و از این نظر برای عملیات ساختمانی بسیار مناسب هستند.

میلگرد گرید A3

این محصول در گروه میلگردهای سخت طبقه بندی شده و به آن میلگرد آج پیچیده نیز گفته می‌شود.  این میلگرد آجدار مقاومت کششی ۶۰۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر و همچنین تنش و استرس ۴۰۰۰ کیلوگرم بر متر مربع از مهمترین مشخصات فنی این گرید است. در نظر داشته باشید که جنس بدنه میلگردهای گرید A3 ترد بوده و از این نظر جهت عملیات‌های صنعتی و ساخت و ساز مناسب می‌باشد. با توجه به سختی این گرید، استفاده از آن جهت آهنگری محصول مناسب نمی‌باشد.

 

 

مقرون به صرفه بودن تولیدات کارخانه ظفر بناب

در نظر داشته باشید که یکی از مهمترین مزیت‌های رقابتی میلگردهای تولیدی کارخانه ظفر بناب، سبک بودن وزن آن است. همین ویژگی قیمت محصول را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است. بنابراین در صورتی که جهت انجام پروژه‌های ساخت و ساز خود نیازمند میلگردهایی مقرون به صرفه می‌باشید، استفاده از تولیدات کارخانه میلگرد ظفر بناب انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نمی‌باشد که این مجتمع به دلیل دسترسی به شاهراه‌های اصلی توانسته است در صرفه جویی هزینه‌های حمل و نقل مشتریان نیز نقش بسزایی ایفا نماید.

تیرآهن بناب

تیر آهن یک عضو سازه‌ای افقی در ساختمان برای مقاومت در برابر بارهای جانبی وارد شده به محور تیر است. در نظر داشته باشید که تیرآهن را می‌توان پرکاربردترین پروفیل ساختمانی در نظر گرفت. نقش این پروفیل، تحمل و انتقال بارهایی است که به سازه تحمیل می‌شود. ساختار تیرآهن‌ها متشکل از دو بخش جان و بال است. به گونه‌ای که بخش میانی تیراهن را جان و بخش‌های کناری آن را بال می‌نامند. در نظر داشته باشید که فعالیت کارخانه ظفر بناب در زمینه تولید تیرآهن، تنها به تولید و عرضه تیرآهن ۱۴ اختصاص دارد (هر چند متخصصین این مجموعه از توانایی لازم جهت تولید اندازه و سایزهای مختلفی از تیرآهن مدل IPE بال پهن موازی نیمه سبک نیز برخوردار هستند). شایان ذکر است که بخش عمده‌ای از تیرآهن‌های تولیدی این مجموعه (حدودا ۸۰ درصد) به بازارهای خارجی صادر می‌شوند. کیفیت این تیرآهن ها همچون تیرآهن ۱۴ اصفهان مرغوب است. برای اطلاع از قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز کلیک کنید.

 

 

کارخانه فولاد ظفر بناب

نبشی بناب

نبشی نیز یکی از مهم‌ترین و پرمصرف‌ترین محصولات فولادی در صنعت ساخت و ساز است. سطح مقطع این پروفیل‌های ساختمانی به صورت عمود بر هم بوده و مهم ترین عامل تمایز آن‌ها، اندازه بال و همچنین ضخامت نبشی می‌باشد. از نظر ظاهری، این نبشی‌ها را می‌توان در دو طبقه نبشی بال مساوی و نبشی بال نامساوی طبقه بندی کرد. در نظر داشته باشید که نبشی‌ها از کاربرد گسترده‌ای در سازه‌های فلزی برخوردار هستند و معمولا به صورت شاخه‌ای و یا خرد شده (نبشی لقمه) به کار گرفته می‌شوند.

در خط تولید نبشی نیز، مجتمع فولاد ظفر بناب این محصول را در سایز و اندازه‌های مختلف ۴۰*۴۰*۴، ۵۰*۵۰*۵، ۶۰*۶۰*۶، ۷۰*۷۰*۷، ۹۰*۹۰*۹ و ۱۰۰*۱۰۰*۱۰ تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کند.

 

 

ناودانی

از دیگر پروفیل‌های ساختمانی معروف می‌توان به ناودانی اشاره کرد. این محصول یک پروفیل باز است که تصویر مقطع آن به صورت حرف لاتین U می‌باشد. از نظر فرایند تولید، ناودانی‌ها را می‌توان به دو نوع ناودانی نورد شده و ناودانی پرسی و همچنین از نظر شکل ظاهری به انواع مختلفی از ناودانی‌های مشبک و ناودانی‌های ساده طبقه بندی کرد. در نظر داشته باشید که این محصول فولادی متشکل از یک سطح افقی(جان) و دو سطح عمودی(بال) است.

محصولات کارخانه ظفر بناب

شایان ذکر است که ناودانی از دیگر محصولات مجتمع فولاد ظفر بناب است که در دو نوع سنگین و سبک و همچنین در سایز و اندازه‌های مختلف ۱۶۰، ۱۲۰، ۱۴۰ و ۱۰۰ تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود. این محصول نیز مشابه با نبشی و میلگرد بر اساس آخرین استانداردهای اروپایی تولید می‌شود.

 

 

علل تمایز مجتمع فولاد ظفر بناب در میان رقبا

از مهم‌ترین علل تمایز مجتمع فولاد ظفر بناب و منحصر به فرد بودن این مجموعه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تلاش گسترده جهت اجرای طرح مربوط به طبقه بندی مشاغل
  2. بهبود سطح ایمنی از طریق کاهش سوانح و حوادث
  3. آموزش ضمن خدمت و برگزاری کلاس‌های آموزشی بر اساس نیازهای آموزشی مختلف کارکنان
  4. توجه به فرایند تحقیق و توسعه
  5. بهره مندی از فضای مجازی و بکارگیری فناوری و تکنولوژی‌های نوین
  6. تمرکز بر افزایش راندمان و بهره وری تولید
  7. افتخارات کارخانه ظفر بناب

در ادامه به برخی از مهمترین افتخارات کارخانه ظفر بناب پرداخته می‌شود:

  • اخذ عنوان کارگروه نمونه استان آذربایجان شرقی از سوی اداره کل کار
  • واحد نمونه استاندارد
  • روابط عمومی برتر در در حوزه تولید و کار

 

 

مرکز فروش کارخانه ظفر بناب

در پایان لازم به یادآوری است که در صورت نیاز به دسترسی به بهترین محصولات فولادی بازار از جمله نبشی، ناودان، میلگرد، تیرآهن و غیره می‌توانید با کارشناسان و متخصصین فروش مجتمع فولاد ظفر بناب تماس بگیرید. رسالت و ماموریت این مجتمع، جلب رضایتمندی و وفاداری مشتریان از طریق تولید و عرضه محصولات فولادی برخوردار از جدیدترین استانداردهای کیفی است و از این نظر توانسته است اعتبار قابل توجهی در میان مشتریان برای خود کسب نماید. بنابراین، در خرید از این مجموعه تردید نداشته و با اعتماد کامل نسبت به کیفیت و خوش قیمتی محصولات کارخانه ظفر بناب، سفارش خرید خود را ثبت نمایید. شایان ذکر است که بخش پشتیبانی آهن رسان نیز در خدمت کلیه مشتریان است و در صورت نیاز به طرح هر گونه سوالی در حوزه محصولات این کارخانه می‌توانید با کارشناسان این بخش ارتباط بگیرید. همچنین برای مشاهده قیمت آهن در انواع مختلف، به قسمت های مختلف سایت مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

در کارخانه ظفر بناب چه محصولاتی تولید می شود؟

انواع مقاطع طویل مثل تیرآهن، میلگرد و ناودانی

آیا میلگرد و تیرآهن کارخانه ظفر بناب موجود دارید؟

بله تمام سایزها و استانداردهای این کارخانه ارائه می شود.

اشتراک گذاری مقاله
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *