هشت سازه فولادی معروف  

 هشت سازه فولادی معروف  


در سراسر جهان بناهایی برای ثبت ارتفاعات بلند، پل هایی که در وسعت رودخانه ها قرار دارند و مجسمه هایی که ملت ها را متحد می کند، وجود دارد. و با این حال، گاهی اوقات فراموش می کنیم که بسیاری از سازه های نمادین جهان، مانند  هشت سازه فولادی معروف که در اینجا ذکر شده اند، بدون استفاده از فولاد امکان پذیر نبودند.

 هشت سازه فولادی معروف  

خانه فولاد, تگزاس

ممکن است به عنوان یک بنای معروف طبقه بندی نشود، اما این بنا واقعاً فراموش نشدنی است. خانه فولاد رویای آدمیزاد است، ساختن خانه ای غول پیکر که کاملاً از فولاد ساخته شده باشد. این خانه با چهار پایه غول پیکر که از ۱۵۰ تن پشتیبانی می کند، مشرف به چشم اندازهای شهرستان لوبوک است. رابرت برونو، خالق پروژه، که خود یک مجسمه ساز بود کل پروژه را عملاً به تنهایی انجام داد. او هر قطعه فولاد را با دست جوش داد و این فرایند از سال ۱۹۷۳ میلادی آغاز و تا زمان مرگش در سال ۲۰۰۸ ادامه داشت. متاسفانه خانه نا تمام ماند, اما یک چشمه از قدرت فولاد و دید خلاق است. برای اطلاع از قیمت آهن ۱۶ اصفهان کلیک کنید.

 هشت سازه فولادی معروف  

برج ویلیس, شیکاگو

برج ویلیس شیکاگو، که قبلاً برج سیرز نامیده می شد، سازه ای بسیار قابل توجه و تماشایی است. به نظر می رسد که چندین ساختار مشخص، همه با ارتفاع متفاوت با هم پیچیده اند تا در برابر بادهای شدید ایستادگی کنند که شیکاگو بتواند نماد قدرت بیشتری باشد. فولاد نقش مهمی را در ساختار برج ویلیس دارد ، زیرا آن قاب فولادی هر قسمت از ساختمان را به هم متصل می کند. یکی از هشت سازه فولادی معروف جهان این برج معروف است.

 هشت سازه فولادی معروف  

The city square in the evening

برج شون هینگ,  شنزن

در حال حاضر رکورد بزرگترین ساختمان تمام فولادی چین را دارد ، برج  شون هینگ با سرعت شگفت انگیز در چهار طبقه هر نه روز هفته ساخته شد. قیمت پروفیل امروز

 هشت سازه فولادی معروف  

برج ۱۰۱ تایپه, تایوان

برج ۱۰۱ تایپه که با باندای نیم کیلومتر، نشانگر مقاومت و دوام فولاد است.این برج دارای ۶۱ آسانسور است و اسم این برج جزو یکی از هفت عجایب مهندسی دنیا در شبکه دیسکاوری ثبت شده است.

 هشت سازه فولادی معروف  

Brooklyn bridge and Manhattan

پل بروکلین

یکی دیگر از نماد های نیو یورک. پل بروکلین سزاوار قرار گرفتن در میان ۱۰ سازه برتر است زیرا  اولین پل معلق سیم مفتولی از جنس فولاد بود که در سال ۱۸۶۹ ساخته شد. فولاد آن بسیار ضخیم و ساخت آن چالش برانگیز بود و تکمیل آن یک دهه طول کشید. بنابراین پل بروکلین یکی دیگر از هشت سازه فولادی معروف به شمار می رود.

 هشت سازه فولادی معروف  

The Harbour Bridge

پل بندر گاه سیدنی

پل بندر سیدنی بزرگترین پل قوسی فولادی جهان (ولی نه طولانی ترین) و مشهورترین نماد بین المللی استرالیا است. وزن کل فولاد ۵۲۸۰۰ تن است که و قوس ان ۳۹۰۰۰ است. طول ۴۹ متری آن هشت مسیر باورنکردنی ، دو خط قطار ، یک مسیر پیاده رو و یک مسیر دوچرخه سواری را حمل می کند.

 هشت سازه فولادی معروف  

New York City Manhattan aerial view

ساختمان امپایر استیت

یکی از برج های نمادین نیویورک ساختمان امپایر استیت است در سال ۱۹۳۱ساخته شده است و از ان زمان انسان های زیادی را تحت تاثیر قرار داده است. اسکلت فلزی ساختمان ۵۷۰۰۰ تن وزن دارد ، در حالی که نمای خارجی زیبای آرت دکو از ۲۰۰۰ فوت مکعب از سنگ آهک و گرانیت تشکیل شده است. از۱۰ میلیون آجر و ۷۳۰ تن آلومینیوم و فولاد ضد زنگ تشکیل شده است. ساخت آن فقط ۱۳ ماه طول کشید.

بیشتر بدانید:   خستگی فلز چیست

بیشتر بخوانید: تاثیر آب و هوا بر ساخت و ساز

 هشت سازه فولادی معروف  

استادیوم پکن,  شهر پکن

استادیوم ملی پکن ، همچنین به عنوان استادیوم آشیانه پرنده شناخته شد ، ساخت آن پنج سال طول کشید و میزبان بازی های المپیک ۲۰۰۸ چین بود. آن یک شگفتی معماری است که با بیش از ۴۲۰۰۰ تن فولاد ساخته شده است و یکی از بزرگترین سازه های فلزی  جهان است. در این نوشته شما با هشت سازه فولادی معروف جهان آشنا شدید. شاید سازه های معروف دیگری نیز وجود داشته باشد که شما بخواهید آن ها را به ما معرفی کنید. پس از طریق ارسال نظرات خود در آدرس صفحه اینستاگرام آهن رسان با ما در تماس باشید.

« عضویت در خبرنامه آهن رسان »

    برای دریافت آخرین اخبار بازار آهن آلات شماره تماس خود را وارد کنید