مهم ترین کارخانه های تولیدکننده ورق گالوانیزه

مهم ترین کارخانه های تولیدکننده ورق گالوانیزه


یکی از پرکاربردترین محصولات و مقاطع فولادی که اخیراً در بسیاری از پروژه های صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد، ورق گالوانیزه است. این محصول یکی از انواع ورق فولادی است که ویژگی های خاصی دارد و توسط برخی از کارخانه ها تولید می شود. در ادامه ضمن معرفی این محصول و مشخصات اصلی آن، مهم ترین کارخانه های تولیدکننده ورق گالوانیزه را نیز معرفی می کنیم. با آهن رسان همراه باشید.

ورق چیست

ورق فلزی محصولی با سطح مقطع چهارگوش است که نسبت اندازه ضخامت به ابعاد آن بسیار کمتر است. در ابعاد (طولی و عرضی) استاندارد و مشخص و در ضخامت های معین ساخته می شود. جنس این محصول می تواند از آهن، فولاد و انواع آلیاژهای آن، آلومینیوم، مس و … باشد.

ورق فلزی در صنایع مختلف همچون در ساخت و ساز، در صنایع خودروسازی، صنایع کشتی سازی، هوافضا، لوازم خانگی و… کاربردهای زیادی دارد.

بر اساس روش ساخت، جنس، کاربرد، ابعاد و ویژگی های دیگر، ورق ها در گروه ها و دسته های مختلف قرار می گیرند. به عنوان مثال می توان ورق سیاه، ورق روغنی، ورق رنگی، ورق گالوانیزه و… را نام برد.

ورق گالوانیزه چگونه ساخته می شود

هر یک از انواع معرفی شده فوق دارای ویژگی های خاصی هستند که آن‌ها را برای استفاده در شرایط خاص مناسب کرده است. ویژگی های هر نوع ورق ممکن است بر اساس جنس آن، روش ساخت و یا موارد دیگر به وجود آمده باشد. برای درک بهتر این موضوع روش ساخت ورق گالوانیزه را توضیح می دهیم.

ورق های فولادی معمولاً به دور روش اصلی نورد گرم و نورد سرد ساخته می شوند، بر این اساس آن‌ها را در دو دسته ورق سیاه و ورق روغنی تقسیم می کنند. ورق گالوانیزه نوعی ورق روغنی است که طی فرارند نورد سردکاری تولید می شود.

ورق های فولادی معمولاً به خاطر درصد و میزان کربن و ترکیب شیمیایی که دارند، در برابر شرایط جوی مختلف همچون رطوبت و اکسیژن، مواد شیمیایی، اسیدی و به طور کلی در برابر مواد خورنده مختلفی واکنش پذیر بوده و دچار خوردگی و پوسیدگی می شوند.

وقتی ورق های فولادی دچار خوردگی، زنگ زدگی و اکسیداسیون شوند، به مرور دچار فرسایش شده و از هم می پاشند. برای جلوگیری از خوردگی فلزات روش های مختلفی وجود دارد. معمولاً فلزات آهنی را با پوشش دهی سطحی مقاوم سازی می کنند. یکی از این روش ها، ایجاد پوشش گالوانیزه یا گالوانیزاسیون است.

روش کار به این صورت است که ورق (مقطع فولادی) را با یک یا چند لایه از فلز روی (زینک) پوشش می دهند. لایه روی که بر روی ورق ایجاد می شود از اکسیداسیون لایه زیرین آن جلوگیری می کند. به این صورت که روی زودتر اکسید شده، یک لایه اکسید ایجاد می کند و از لایه زیرین محافظت می کند.

برای گالوانیزه کرده دو روش اصلی وجود دارد. ۱- روش غوطه ور کردن محصول در داخل حوضچه داغ فلز روی ۲- روش گالوانیزه کردن به روش الکتریکی.

خصوصیات ورق گالوانیزه چیست

گالوانیزه کردن نسبت به بسیاری از روش های دیگر اقتصادی تر، سریع تر و بهتر است. ورق ها و محصولات فولادی که گالوانیزه می شوند مشخصات دیگری همچون استحکام بالا، شکل پذیری مناسب، مقاومت در برابر خوردگی، زیبایی ظاهری، سبکی، قابلیت بازیافت و هزینه پایین را دارند.

مهم ترین کارخانه های تولیدکننده ورق گالوانیزه

کارخانه ها و مجتمع های تولیدی مختلفی هستند که انواع ورق فولادی، گالوانیزه و … را تولید می کنند. برخی کارخانه ها به طور خاص فقط ورق فولادی تولید می کنند (کارخانه اکسین)، برخی کارخانه ها نیز در کنار تولید انواع مقاطع فولادی مثل تیرآهن، میلگرد، لوله و… خط تولید ورق فولادی را نیز دارند. استانداردهای جهانی، ملی و بین المللی مختلفی وجود دارند که برای تولید انواع مقاطع فولادی توسط کارخانه های داخلی و خارجی استفاده می شوند. در این استانداردها انواع ورق ها در اندازه، ابعاد، ضخامت ها و مشخصات مکانیکی و شیمیایی خاصی تولید می شوند.

به طور کلی استانداردها چهارچوب هایی برای تولید مقاطع فولادی هستند. هر کارخانه امکان دارد بر اساس استاندارد خاصی تولد کند ولی معمولاً کارخانه ها طبق استاندارد های معروف جهانی محصولات مختلف خود را تولید می کنند.

از کارخانه های مهم و مطرح که ورق گالوانیزه تولید می کنند می توان به کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، شرکت صنایع هفت الماس، شرکت فولاد امیرکببر کاشان، شرکت ورق خودرو شهر کرد، شرکت ورق پوشش دارد تاراز و … اشاره کرد.

عضویت در خبرنامه آهن رسان

    برای دریافت آخرین اخبار بازار آهن آلات شماره تماس خود را وارد کنید

    طراحی سایت ایده پردازش