قیمت میلگرد بستر امروز


قیمت میلگرد بستر امروز را می توانید در این صفحه از سایت آهن رسان مشاهده کنید.

 قیمت‌ها بدون احتساب ۹% مالیات بر ارزش افزوده است

لیست قیمت میلگرد بستر

بروز‌رسانی : ۸ تیر , ۱۲:۰۶

لیست قیمت میلگرد بستر
کد نام طول استاندارد قیمت / کیلوگرم
۱۵۳۵۱ میلگرد بستر ۴ میل گالوانیزه ۳ متر آجدار تماس بگیرید

میلگرد بستر چیست

از میلگرد بستر برای مقاوم سازی ساختمان در برابر زلزله استفاده می شود.

میلگرد بستر یا (Bed joint Reinforcement) از جمله روش هایی برای افزایش استحکام در سازه هستند که در حوزه ساختمان سازی به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد بستر مدت زمان زیادی است که در برخی از کشورها به منظور مقاوم سازی و مسلح نمودن دیوار در برابر نیروهای خارجی الخصوص زلزله و… به کار برده می شود در ایران هم  در سال ۱۳۹۲ میلگرد بستر با مقطعی فولادی و با ضخامت ۴ میلیمتر به صورت آجدار ساخته شده که در بین دیوارهای آجری وسفالی قرار می گیرد به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و افزایش طول عمر این میلگرد ها آن ها را پوشش گالوانیزه می دهند. اگر می خواهید مطالب بیشتری در این زمینه بدانید، مقاله میلگرد بستر چیست را مطالعه نمایید.

مزایای استفاده از میلگرد بستر

 • امکان اجرا به صورت عمودی وجود دارد.
 • امکان اتصال دیوارهای متقاطع به یک دیگر وجود دارد.
 • در مواجه با خطر زلزله و…استحکام بالایی دارد.
 • مقاومت برشی افزایش می یابد.
 • همچنین مقاومت برشی افرایش می دهد.
 • نیازی به دوغ آب بندی ندارد.
 • مقاومت دیوار را تا حد بسیاری افزایش می دهد.

انواع و کاربرد آن

میلگرد از محصولاتی است که در ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. این محصول انواع و اقسام گوناگون دارد و هر نوع روش ساخت، خصوصیات فنی و مکانیکی و کاربردهای به خصوصی دارد. یکی از انواع آن میلگرد بستر است. از میلگرد بستر به صورت عمودی و افقی در میان دیوارها و یا بستر آن‌ها استفاده می‌شود تا استحکام و مقاومت آن‌ها را افزایش دهند. با قرار گرفتن میلگرد بستر در بین و بستر دیوارها از آن در برابر نیروهای کششی، فشاری و… محافظت می‌شود.

از ویژگی‌های مهم میلگرد بسترمی توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • میلگرد بستر مفتولی است
 • می‌تواند آجدار باشد
 • ضخامت رایج آن ۴ میلی‌متر است
 • ضدزنگ و ضد فرسایش و مقاوم می‌باشد

همان‌طور که گفته شد میلگرد بستر در میلان و کف دیوار قرار می‌گیرد؛ بنابراین امکان خوردگی آن در اثر رطوبت بالا است پس باید ضدزنگ باشد. ازآنجاکه استفاده از میلگرد بستر استنلس استیل هزینه بالایی را در پی دارد، معمولاً آن را از جنس فولاد گالوانیزه می‌سازند.

قیمت میلگرد بستر

اگر از میلگرد بستر ضدزنگ یا گالوانیزه و یا مقاوم به خوردگی استفاده نشود نه‌تنها باعث افزایش مقاومت و استحکام دیوار و سازه نمی‌شود بلکه خود عامل فرسایش و تخریب سازه نیز خواهد بود.

دو روش اجرای میلگرد بستر

 1. به‌صورت افقی: در این حالت میلگردهایی با قطر ۴ یا ۶ میلی‌متر را به صورت نردبانی یا خرپا ایجاد می‌کنند. بر اساس عرض دیوار عرض میلگرد بستر تعیین می‌شود. توجه داشته باشید که میلگرد بستر باید کاملاً در ملات پنهان شود بنابراین باید عرض میلگرد بستر دو یا سه سانتی‌متر کمتر از قطر آن در نظر گرفته شود.
 2. به‌صورت عمودی: در این حالت میلگرد بستر را در فضای خالی ایجاد شده از فرایند چیدمان بلوک‌ها بر روی هم و به صورت عمودی قرار می‌دهند.

قیمت میلگرد بستر

قیمت میلگرد بستر بر اساس جنس و ابعاد آن مشخص می شود. برای اطلاع از قیمت میلگرد بستر همچون سایر محصولات، با بهترین کارشناسان بازار آهن آلات یعنی مشاورین سایت ahanresan در تماس باشید.