قیمت میلگرد بستر امروز


قیمت میلگرد بستر امروز را می توانید در این صفحه از سایت آهن رسان مشاهده کنید.

 قیمت‌ها بدون احتساب ۹% مالیات بر ارزش افزوده است

لیست قیمت میلگرد بستر

بروز‌رسانی : ۲۹ دی , ۰۷:۵۴

لیست قیمت میلگرد بستر
کد نام طول استاندارد قیمت / کیلوگرم
۱۵۳۵۱ میلگرد بستر ۴ میل گالوانیزه ۳ متر آجدار تماس بگیرید

انواع و کاربرد آن

میلگرد از محصولاتی است که در ساختمان سازی کاربرد زیادی دارد. این محصول انواع و اقسام گوناگون دارد و هر نوع روش ساخت، خصوصیات فنی و مکانیکی و کاربردهای به خصوصی دارد. یکی از انواع آن میلگرد بستر است. از میلگرد بستر به صورت عمودی و افقی در میان دیوارها و یا بستر آن‌ها استفاده می‌شود تا استحکام و مقاومت آن‌ها را افزایش دهند. با قرار گرفتن میلگرد بستر در بین و بستر دیوارها از آن در برابر نیروهای کششی، فشاری و… محافظت می‌شود.

از ویژگی‌های مهم میلگرد بسترمی توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • میلگرد بستر مفتولی است
  • می‌تواند آجدار باشد
  • ضخامت رایج آن ۴ میلی‌متر است
  • ضدزنگ و ضد فرسایش و مقاوم می‌باشد

همان‌طور که گفته شد میلگرد بستر در میلان و کف دیوار قرار می‌گیرد؛ بنابراین امکان خوردگی آن در اثر رطوبت بالا است پس باید ضدزنگ باشد. ازآنجاکه استفاده از میلگرد بستر استنلس استیل هزینه بالایی را در پی دارد، معمولاً آن را از جنس فولاد گالوانیزه می‌سازند. قیمت میلگرد بستر بر اساس جنس و ابعاد آن مشخص می شود.

قیمت میلگرد بستر

اگر از میلگرد بستر ضدزنگ یا گالوانیزه و یا مقاوم به خوردگی استفاده نشود نه‌تنها باعث افزایش مقاومت و استحکام دیوار و سازه نمی‌شود بلکه خود عامل فرسایش و تخریب سازه نیز خواهد بود.

دو روش اجرای میلگرد بستر

  1. به‌صورت افقی: در این حالت میلگردهایی با قطر ۴ یا ۶ میلی‌متر را به صورت نردبانی یا خرپا ایجاد می‌کنند. بر اساس عرض دیوار  عرض میلگرد بستر تعیین می‌شود. توجه داشته باشید که میلگرد بستر باید کاملاً در ملات پنهان شود بنابراین باید عرض میلگرد بستر دو یا سه سانتی‌متر کمتر از قطر آن در نظر گرفته شود.
  2. به‌صورت عمودی: در این حالت میلگرد بستر را در فضای خالی ایجاد شده از فرایند چیدمان بلوک‌ها بر روی هم و به صورت عمودی قرار می‌دهند.

مقاله مرتبط: میلگرد بستر چیست