...

قیمت تیرآهن

بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
عنوان محصول
طول
قیمت
12 متر

12,670,000 تومان

12 متر

9,580,000 تومان

12 متر

8,350,000 تومان

12 متر

6,770,000 تومان

12 متر

5,640,000 تومان

12 متر

4,550,000 تومان

12 متر

30,500 تومان

12 متر

30,000 تومان

بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
عنوان محصول
طول
قیمت
12 متر

8,050,000 تومان

12 متر

3,600,000 تومان

12 متر

29,000 تومان

12 متر

26,400 تومان

12 متر

23,927 تومان

12 متر

22,936 تومان

بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
عنوان محصول
طول
قیمت
بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
عنوان محصول
طول
قیمت
12 متر

4,587,000 تومان

12 متر

3,761,000 تومان

12 متر

3,500,000 تومان

بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
عنوان محصول
طول
قیمت
12 متر

25,500 تومان

12 متر

22,294 تومان

بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
عنوان محصول
طول
قیمت
12 متر

22,202 تومان

12 متر

22,202 تومان

12 متر

21,697 تومان

سایر کارخانه ها
بروزرسانی : ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
بهترین قیمت تیرآهن را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

قیمت تیرآهن یکی از عوامل اساسی در خرید و ساخت سازه‌های آهنی است که بسیاری از صنایع ساختمانی و تولیدی به آن وابسته‌اند و با توجه به شرایط اقتصادی داخلی و خارجی تعیین می‌شود. قیمت تیرآهن وابسته به قیمت آهن امروز و عوامل بسیاری است که هر کدام به تنهایی می‌توانند قیمت روز تیرآهن را تغییر دهند. قیمت این مقطع فولادی به صورت روزانه در آهن‌رسان بروزرسانی می‌شود و شما می‌توانید پیش از خرید، قیمت آن را به دو صورت شاخه‌ای و کیلویی در سایت و شبکه‌های اجتماعی مشاهده کنید.

قیمت تیرآهن امروز

قیمت تیرآهن امروز با توجه به عوامل مختلفی چون سایز، برند تولیدکننده، وزن و ابعاد تیرآهن و هزینه حمل‌ونقل و دیگر عوامل وابسته تغییر می‌کند. اما جدا از این‌که کارخانه سازنده تیرآهن کدام باشد، وزن تیرآهن چقدر باشد، خصوصیات فنی و مکانیکی محصول چه باشد؛ قیمت روز تیرآهن در بازار به عوامل غیرقابل‌پیش‌بینی دیگری چون میزان عرضه و تقاضا، شرایط سیاسی و اقتصادی داخلی و خارجی، قیمت دلار، قیمت نفت و سنگ آهن، تغییرات آب‌وهوایی، تأثیر بورس کالا بر قیمت‌گذاری و … نیز بستگی دارد که با توجه به آن تعیین می‌شود. برای اطلاع از قیمت تیرآهن به روز در انواع مختلف صنعتی و ساختمانی و در سایزهای مختلف می‌توانید کانال قیمت آهن مشهد را مشاهده کنید.

قیمت روز تیرآهن

قیمت به روز تیرآهن برای خریداران این مقطع فولادی اهمیت بسیاری دارد و تأثیر بسزایی بر روند پروژه‌های ساختمانی، هزینه‌های تولید، سودآوری شرکت‌ها و حتی تصمیم‌گیری‌ برای سرمایه‌گذاری دارد. افزایش یا کاهش قیمت روز تیرآهن می‌تواند تأثیر مستقیمی بر تورم و قدرت خرید داشته باشد، برای مثال قیمت روز آهن ۱۴ اصفهان در مشهد به دلیل کاربرد فراوان و فروش زیاد این محصول بر قدرت خرید مصرف‌کنندگان این آهن در حجم زیاد تأثیر زیادی دارد.

قیمت روز تیرآهن را می‌توانید بر اساس وزن و هر شاخه ۱۲ متری در این صفحه از سایت آهن‌رسان مشاهده کنید یا از کارشناسان فروش ما (05131916☎) استعلام بگیرید. همچنین می‌توانید صورت سفارش خود را از طریق فرم استعلام فوری قیمت سایت ارسال کرده تا در کمترین زمان ممکن پیش فاکتور محصول مورد نظر را دریافت کنید.

قیمت یک شاخه تیرآهن

قیمت یک شاخه تیرآهن با توجه به عوامل مختلفی چون سایز تیرآهن، وزن هر شاخه، ابعاد، ضخامت و کارخانه تولید کننده تعیین می‌شود و معمولاً در شاخه‌های 12 متری اعلام می‌شود. قیمت تیرآهن در یک سایز و طول 12 متر از یک کارخانه با همان سایز و طول از یک کارخانه دیگر متفاوت است. برای مثال، قیمت یک شاخه تیرآهن 14 اصفهان 12 متری با قیمت یک شاخه تیرآهن 14 یزد 12 متری متفاوت است. بنابراین اطلاع از قیمت هر شاخه تیرآهن در سایز و برند مورد نظر می‌تواند به شما کمک کند که بتوانید با دید بازتری برای خرید تیرآهن اقدام کنید. برای اطلاع از قیمت هر شاخه تیرآهن 12 متری در آهن‌رسان، می‌توانید با شماره مندرج در سایت تماس بگیرید.

قیمت انواع تیرآهن

قیمت‌ انواع تیرآهن با توجه به نوع، اندازه، کیفیت و شرایط بازار متغیر است و جزئیات قیمت‌گذاری برای انواع مختلف تیرآهن متفاوت است. برای مثال، تیرآهن‌‌های H شکل به دلیل طول و عرض گسترده و کاربرد بیشتر قیمت بالاتری در مقایسه با تیرآهن I شکل دارند. از طرفی قیمت تیرآهن از برندهای تولیدکننده شناخته شده و دارای کیفیت بالاتر نیز از سایر تولیدکنندگان بیشتر است. برای مثال قیمت تیرآهن اصفهان امروز و قیمت تیرآهن اهواز از قیمت تیرآهن شاهین بناب بیشتر است. علاوه‌براین قیمت تیرآهن در برخی سایزهای پر فروش و پر کاربرد از تولیدکنندگان مطرح نیز از قیمت همان سایز از دیگر تولیدکنندگان بیشتر است. برای نمونه قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز از قیمت تیرآهن 14 کرمانشاه بیشتر است. به طور کلی شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت انواع تیرآهن‌ با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

قیمت هر کیلو تیرآهن

قیمت تیرآهن کیلویی به دلیل شرایط اقتصادی و نوسانات نرخ ارز تغییرات زیادی دارد و نمی‌توان نرخ ثابتی را برای آن در نظر گرفت. قیمت هر کیلو تیرآهن بر اساس جنس و استاندارد ساخت هر تیرآهن متفاوت است و با توجه به ابعاد، ضخامت و وزن تیرآهن محاسبه می‌شود. قیمت هر شاخه تیرآهن در سایزهای مختلف را می‌توانید در صفحات مربوطه مشاهده کنید و قیمت کیلویی آن را از کارشناسان ما دریافت کنید.

قیمت-تیرآهن---آهن-رسان-min

خرید تیرآهن

برای خرید تیرآهن در انواع مختلف، بهتر است اطلاعات لازم را پیش از خرید بدست آورید سپس از راه‌های موجود زیر اقدام به خرید کنید.

 1. خرید تلفنی از طریق تماس با شماره (05131916☎)
 2. ثبت سفارش اینترنتی از طریق فرم ثبت سفارش آنلاین
 3. خرید اعتباری و اقساطی با مراجعه به صفحه خرید آهن آلات با چک

برای خرید این محصول از کارخانه‌ها و تولیدکنندگان داخلی و خارجی در هر سایز و مشخصاتی، می‌توانید از کارشناسان فروش ما مشاوره رایگان دریافت کرده و محصولات مورد نیاز را سفارش دهید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل پروژه دریافت کنید.

انواع تیرآهن

به‌طورکلی تیرآهن به دو دسته صنعتی و ساختمانی تقسیم می‌شود و بر اساس سایز و استانداردهای ساخت به چند دسته زیر تقسیم می‌شوند:

الف) انواع تیرآهن بر اساس استاندارد

 1. تیرآهن معمولی اروپایی – با علامت IPE نشان داده می‌شود
 2. تیرآهن معمولی چین و روسی – با علامت INP نشان داده می‌شود.
 3. تیرآهن هاش یا بال پهن یا تیرآهن عریض – با علامت IPB نشان داده می‌شود.
 4. تیرآهن لانه زنبوری یا مشبک – با علامت CPE نشان داده می‌شود.

ب) انواع تیرآهن بر اساس سایز

یکی از فاکتورهای دسته‌بندی تیرآهن‌ها، سایز آن‌هاست که تعیین‌کننده قیمت تیرآهن است. سایزهای مختلف تیرآهن عموماً از تیرآهن 12، تیرآهن 14، تیرآهن 16، تیرآهن 18 شروع شده و تا تیرآهن 30 ادامه می‌یابد که معمولاً سایزهای 14، 16، 18 و 20 جزو پر فروش‌ترین‌ها هستند. برای اطلاع از قیمت تیرآهن 14، قیمت تیرآهن 16، قیمت تیرآهن 18 و قیمت تیرآهن 20 می‌توانید به صفحه مربوط به هر تیرآهن مراجعه کنید.

ج) انواع تیرآهن بر اساس شکل

 1. تیرآهن H: تیرهای H دارای یک فلنج پهن هستند و معمولاً برای کاربردهای سازه‌ای بزرگ مانند: پل‌ها و آسمان خراش‌ها استفاده می‌شوند.
 2. تیرآهن I: تیرهای I دارای فلنج باریک‌تری هستند و معمولاً در ساخت‌وسازهای مسکونی و ساختمان‌های تجاری کوچکتر استفاده می‌شوند.
 3. تیرآهن T: تیرهای T دارای سطح مقطع T شکل هستند و معمولاً برای سیستم‌های کف و سقف هر سازه استفاده می‌شوند.

کاربردهای تیرآهن

تیرآهن‌ها به دلیل استحکام و دوام بالایی که دارند، دارای کاربردهای گسترده‌ای در صنایع خودروسازی، کشتی‌سازی، صنایع هوایی و صنایع ساختمانی و انواع ساخت‌وسازها هستند که از جمله کاربردهای آن در ساخت‌وساز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

1. ساخت کفی ستون: برای افزایش استحکام و عمر سازه، از تیرها و میلگردها در کف‌سازی و فونداسیون استفاده می‌کنند. کفی ستون جایی است که ستون سازه را به کف و فونداسیون متصل می‌کند. کفی از صفحات فولادی ساخته می‌شود که در سطح آن سوراخ‌هایی برای اتصال پیچ‌ها و بست‌ها وجود دارد تا ستون و تیرها، نبشی و دیگر قطعات فولادی را به آن متصل کنند. ضخامت، ابعاد و استانداردهای کفی ستون در انواع مختلف متفاوت است. از مزیت‌های کفی ستون راحتی در اتصال نبشی و ستون‌ها به آن است که هم با پیچ و مهره و مهم با جوشکاری قابل انجام است.

2. ایجاد ستون سازه: ستون‌ها در هر سازه‌ای نقش مهمی دارند. آن‌ها وزن سقف را به خوبی تحمل کرده و نیروهای وارده را به کف و زمین منتقل می‌کنند. معمولاً برای اجرای ستون از تیرآهن‌های بال پهن و عریض با ضخامت بالا استفاده می‌شود که دارای میزان مقاومت و استحکام بالایی هستند. در برخی ساختمان‌ها نیز می‌توان از تیرآهن‌های معمولی در ساخت ستون استفاده کرد. احتمالاً در ساختمان‌های چند طبقه نیمه تمام ستون‌های بیرون زده از سقف را دیده‌اید که برای جوشکاری ستون طبقات بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

3. استفاده به‌عنوان شاه تیر یا تیر اصلی: شاه تیرها نقش بسیار مهمی در سازه دارند. آن‌ها از تیرک‌های میانی پشتیبانی کرده و آن‌ها را نگه می‌دارند. شاه تیر را به ستون متصل می‌کنند تا نیروهای وارد شده را از طریق ستون به فونداسیون منتقل کند.

4. استفاده به‌عنوان تیرک میانی: در اسکلت ساختمان‌ها و سازه‌های فولادی از تیرآهن‌های زیادی در سایز و استانداردهای مختلف استفاده می‌شود. تیرک‌ها در واقع تیرآهن‌هایی هستند که هم از ستون‌ها و هم از شاه تیرها کوچک‌تر می‌باشند. تیرک ها را در بالا و پایین تیرآهن ها قرار می‌دهند تا به آن ها در تحمل وزن سازه کمک کنند. وظیفه تیرک‌های میانی این است که درون هم قفل می شوند تا بتوانند فشار و نیروی زیادی را تحمل کرده و آن ها به صورت عمودی به شاه تیر و ستون ها منتقل کنند.

5. ساخت خرپا: تیرآهن مقطع فولادی مهمی برای ساخت انواع خرپاست که از آن در سقف انبارها و سوله‌ها و سازه‌های دیگر مثل پل‌ها استفاده می‌شود. خرپا سازه‌ای فولادی است که در اسکلت ساختمان‌ها و سازه‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرپا دارای هندسه مثلثی شکل است و برای ساخت آن می‌توان از میلگرد نیز استفاده کرد. این سازه مثلثی که برای ایجاد مقاومت در برابر بارهای خارجی استفاده می‌شود، انواع و استانداردهای مختلفی دارد و در قسمت‌های مختلفی مثل سقف ساختمان‌های صنعتی یک طبقه، سقف‌های با ارتفاع بلند، سقف ساختمان‌های چندطبقه استفاده می‌شوند.

6. استفاده به عنوان تیر باریک کرومیت: این محصولات در واقع تیرهای فولادی هستند که از تیرک‌ها نیز باریک‌تر می‌باشند. البته طول به مراتب بیشتری نسبت به تیرک‌ها دارند. این موضوع سبب شده تا به تیرهای باریک کرومیت، تیرک باریک نیز گفته شود. در این مقاطع یک سطح نشیمن‌گاه وجود دارد که برای جا دادن در روی تیر اصلی تعبیه شده است. از کاربردهای دیگر تیرآهن‌ها می‌توان به استفاده از آن در ساخت ستون، تیر کلاف و اسکلت سازه اشاره کرد.

قیمت تیرآهن امروز، قیمت روز تیرآهن در بازار و قیمت هر کیلو آهن | آهن رسان

کارخانه‌های تولید کننده تیرآهن

کارخانه‌های تولید کننده تیرآهن با استانداردهای رایج و مورد تأیید بین‌المللی، تیرآهن‌هایی با اندازه و مشخصات گوناگون و متناسب با نیاز صنایع داخلی و خارجی تولید می‌کنند. هر کارخانه تفاوت‌هایی در روش ساخت، استاندارد محصول، خصوصیات آن، وزن و قیمت تیرآهن دارد. در هر کارخانه علائم خاصی به‌صورت برجسته بر روی محصول خروجی حک می‌شود که این موجب شناسایی و تشخیص راحت‌تر می‌شود. به‌علاوه کارخانه تولیدکننده پلاک‌هایی شامل خصوصیات فنی و مشخصات محصول را به همراه آن در بسته‌بندی قرار می‌دهند. از جمله کارخانه‌های تولید کننده تیرآهن در بازارهای آلات شهرها از جمله بازار آهن شادآباد تهران و بازار آهن خین عرب مشهد عبارتند از:

 • کارخانه ذوب آهن اصفهان
 • کارخانه نورد کوثر اهواز
 • کارخانه فولاد غرب کرمانشاه
 • کارخانه ظفر بناب
 • کارخانه شاهین بناب
 • کارخانه ناب تبریز
 • کارخانه فولاد البرز ایرانیان (فایکو)
 • کارخانه آریان فولاد
 • کارخانه فولاد احرامیان یزد

در میان انواع کارخانه‌های تولید کننده، معروف‌ترین تولید کننده، کارخانه ذوب آهن اصفهان است که انواع تیرآهن در سایز و استاندارد مختلف را با بیشترین کیفیت تولید می‌کند.

ویژگی‌های تیرآهن 

تیرآهن‌ها در هر مدل یا استانداردی که باشند دارای ویژگی‌هایی هستند که به سازه کمک می‌کند تا طول عمر بیشتر و استحکام بهتری داشته باشند. از ویژگی‌های انواع تیرآهن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. قابلیت تحمل فشارهای کششی و خمشی
 2. مقاومت در برابر بارهای جانبی
 3. تنوع گسترده در سایز و ابعاد
 4. آسیب‌پذیری در برابر عوامل محیطی
 5. افزایش مقاومت سازه
 6. افزایش سرعت ساخت‌وساز
 7. قابل استفاده در ارتفاعات زیاد
 8. امکان توسعه سازه
 9. قابلیت اتصال سازه‌ها پس از ساخت
 10. امکان خریداری کردن قطعات پیش‌ساخته

مزایای خرید تیرآهن از آهن‌رسان

در آهن‌رسان این امکان برای شما فراهم است که تمامی مقاطع فولادی کارخانه‌های مختلف را با خیالی آسوده بخرید، از قیمت، کیفیت و دوام این پروفیل‌های فولادی مطمئن باشید و از مزایای زیر نیز بهره‌مند شوید.

 1. استعلام فوری قیمت و موجودی محصولات
 2. امکان مقایسه قیمت محصولات فولادی
 3. ارائه برگه آنالیز محصول
 4. دریافت مشاوره رایگان توسط کارشناسان فروش
 5. امکان خرید در کمترین زمان ممکن
 6. امکان سفارشی‌سازی محصول با توجه به نیاز شما
 7. امکان خرید اقساطی و اعتباری
 8. ارسال بار در کمترین زمان

قیمت-تیرآهن-امروز-درب-کارخانه---آهن-رسان-min

سوالات متداول

 1. قیمت تیرآهن امروز چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت روز تیرآهن با توجه به قیمت جهانی فولاد، میزان عرضه و تقاضا و نرخ دلار تعیین می‌شود و شما می‌توانید قیمت تیرآهن امروز را از سایت و شبکه‌های اجتماعی آهن‌رسان یا کارشناسان فروش استعلام بگیرید.

 1. قیمت تیرآهن بر اساس شاخه‌های چند کیلویی درج شده است؟

قیمت هر شاخه تیرآهن بر اساس وزن استاندارد همان کارخانه و معمولاً به صورت شاخه‌های 12 متری درج شده است.

 1. سایزهای پرفروش تیرآهن کدامند؟

سه سایز تیرآهن 14، 16 و 18 پرفروش‌ترین سایزهای تیرآهن‌ هستند.

 1. آیا می‌توانم تیرآهن را در طول دلخواه و مورد نیاز سفارش دهم؟

بله، چنانچه طول دلخواهی را برای تیرآهن مورد استفاده خود در نظر داشته باشید، خدمات برشکاری برای شما انجام شده و تیرآهن با طول دلخواه‌تان برایتان ارسال می‌شود.

 1. نحوه خرید تیرآهن به صورت کیلویی است یا شاخه‌ای؟

شما می‌توانید برای خرید تیرآهن با توجه به میزان نیاز خود به صورت کیلویی یا شاخه‌ای در آهن‌رسان اقدام کنید.

 1. چگونه می‌توانم انواع تیرآهن را از آهن‌رسان بخرم؟

برای خرید انواع تیرآهن در آهن‌رسان می‌توانید از طریق تماس تلفنی اقدام کنید.

 1. بعد از ثبت سفارش تیرآهن، زمان تحویل بار چقدر خواهد بود؟

زمان تحویل بار به عوامل بسیار زیادی چون حجم خرید شما، محل تحویل بار و … بستگی دارد؛ اما معمولاً بین 1 تا 3 روز کاری زمان می‌برد.

 1. نحوه ارسال بار تیرآهن به چه صورت است؟

ارسال بار به دو صورت ارسال از انبار و کارخانه انجام می‌گیرد که اطلاع از تفاوت این دو نحوه ارسال، پیش از خرید ضروری است و می‌‌توانید از کارشناسان ما جویا شوید.

 1. هزینه ارسال بار به عهده خریدار است یا فروشنده؟

به عهده خریدار است.

 1. برترین کارخانه‌های تولیدکننده انواع تیرآهن کدامند؟

شرکت ذوب آهن اصفهان یکی از برترین تولیدکنندگان داخلی تیرآهن است. به غیر از این کارخانه برندهای محبوب دیگری چون فایکو، اهواز، بناب و یزد نیز جزو بهترین‌ها هستند.