قیمت تیرآهن

بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
عنوان محصول
طول
قیمت
بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
عنوان محصول
طول
قیمت
12 متر

8,300,000 تومان

12 متر

3,600,000 تومان

12 متر

28,800 تومان

12 متر

23,927 تومان

12 متر

22,936 تومان

12 متر

22,844 تومان

بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
عنوان محصول
طول
قیمت
بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
عنوان محصول
طول
قیمت
12 متر

4,587,000 تومان

12 متر

3,761,000 تومان

12 متر

3,150,000 تومان

بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
عنوان محصول
طول
قیمت
12 متر

26,750 تومان

12 متر

22,294 تومان

بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
عنوان محصول
طول
قیمت
12 متر

22,202 تومان

12 متر

21,697 تومان

سایر کارخانه ها
بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
بهترین قیمت تیرآهن را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

قیمت تیرآهن یکی از مهم‌ترین مواردی است که پیش از خرید این محصول باید بررسی شود. قیمت تیرآهن در ابعاد و سایزهای مختلف، با توجه به عوامل مختلفی به صورت روزانه تغییر کرده و توسط تولیدکنندگان اعلام می‌شود. برای خرید تیرآهن و اطلاع از قیمت تیرآهن امروز باید به این نکته توجه کنید که، عرضه تیرآهن به دو صورت شاخه‌ای و کیلویی است. لذا قیمت تیرآهن کارخانه در تمامی برندهای مختلف به دو صورت کیلویی و شاخه‌ای اعلام می‌شود و با توجه به قیمت آهن امروز تغییر می‌کند.

قیمت تیرآهن امروز

قیمت تیرآهن امروز با توجه به عوامل مختلفی چون سایز تیرآهن، برند تیرآهن، وزن تیرآهن و هزینه حمل‌ونقل و دیگر عوامل وابسته تغییر می‌کند. اما جدا از این‌که کارخانه سازنده تیرآهن کدام باشد، وزن تیرآهن چقدر باشد، خصوصیات فنی و مکانیکی محصول چه باشد، قیمت روز تیرآهن در بازار به عوامل غیرقابل‌پیش‌بینی دیگری چون میزان عرضه و تقاضا، شرایط سیاسی و اجتماعی جامعه، قیمت دلار، قیمت نفت و … نیز بستگی دارد که قیمت روز تیرآهن با توجه به آن تعیین می‌شود.

در این صفحه، قیمت تیرآهن ۱۴ اصفهان امروز، قیمت آهن ۱۴ یزد در مشهد امروز، قیمت آهن ۱۴ فایکو در مشهد، قیمت تیرآهن 16 اصفهان، قیمت تیرآهن 18 اصفهان، کرمانشاه، اهواز و محصولات کارخانه‌های مختلف داخلی و تیرآهن وارداتی را در استانداردهای مختلف و در اندازه و سایزهای گوناگون در لیست‌های جداگانه در اختیار شما قرار دادیم. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت این‌ تیرآهن‌ها و دیدن مشخصات بیشتر به صفحه هرکدام مراجعه کنید.

قیمت روز تیرآهن

قیمت روز تیرآهن در بازار را می‌توانید هر روز به صورت آنلاین در این صفحه از سایت آهن‌رسان مشاهده کرده و آن را با قیمت دیگر منابع مقایسه کنید. برای خرید و اطلاع از قیمت روز تیرآهن بر اساس وزن و شاخه ۱۲ متری می‌توانید با کارشناسان آهن‌آلات سایت ما تماس گرفته یا صورت سفارش خود را از طریق فرم استعلام فوری قیمت سایت ارسال کرده تا در کمترین زمان ممکن پیش فاکتور محصول مورد نظر را دریافت کنید.

قیمت هر کیلو آهن امروز

برای محاسبه قیمت هر کیلو تیرآهن و خرید بهترین تیرآهن باید وزن آن را محاسبه کنید. این مورد با فرمول‌هایی انجام می‌شود و بر اساس جنس و استاندارد آن فرق می‌کند. مشخصات و قیمت تیرآهن اصفهان در سایزهای مختلف را می‌توانید در لینک درج شده مشاهده کنید. علاوه‌براین اگر بخواهید از قیمت هر کیلو تیرآهن در بازار و قیمت سایر مقاطع فولادی به صورت همزمان مطلع شوید، می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس گرفته و از کارشناسان ما در این مورد راهنمایی دریافت کنید.

خرید تیرآهن

بر اساس توضیحاتی که داده شد، قبل از خرید تیرآهن در انواع مختلف، بهتر است تا اطلاعات لازم را در مورد آن بدست آورید. تیرآهن عضو مهمی در تأمین استحکام سازه است بنابراین باید از استاندارد و کیفیت لازم برخوردار بوده و به‌درستی انتخاب و مورد استفاده قرار بگیرد. اگر می‌خواهید در مورد قیمت روز آهن ۱۴ اصفهان در مشهد یا قیمت آهن ۱۴ یزد در مشهد بروز باشید با آهن‌رسان تماس بگیرید یا از طریق سایت به صورت آنلاین استعلام فوری بگیرید. برای خرید این محصول از کارخانه‌ها و تولیدکنندگان فولاد داخلی و خارجی در هر سایز و مشخصاتی، کارشناسان بازار آهن آهن‌رسان مشاوره کامل ارائه داده و در تمام مراحل سفارش تا خرید و تحویل بار در کنار شما خواهند بود.

انواع تیرآهن

تیرآهن‌ها بر اساس سایز و استانداردهای ساخت به چند دسته تقسیم می‌شوند:

الف) انواع استانداردهای ساخت تیرآهن

 1. تیرآهن معمولی اروپایی – با علامت IPE نشان داده می‌شود
 2. تیرآهن معمولی چین و روسی – با علامت INP نشان داده می‌شود.
 3. تیرآهن هاش یا بال پهن یا تیرآهن عریض – با علامت IPB نشان داده می‌شود.
 4. تیرآهن لانه زنبوری یا مشبک – با علامت CPE نشان داده می‌شود.

ب) انواع سایزهای تیرآهن

یکی از فاکتورهای دسته‌بندی تیرآهن‌ها، سایز آن‌هاست. قیمت تیرآهن به میزان زیادی وابسته به سایز آن است. سایزهای مختلف تیرآهن عموماً از تیرآهن 12، تیرآهن 14، تیرآهن 16، تیرآهن 18 شروع شده و تا تیرآهن 30 ادامه می‌یابد.

قیمت-تیرآهن---آهن-رسان-min

کاربردهای تیرآهن

تیرآهن‌ها به دلیل استحکام و دوام بالایی که دارند، دارای کاربردهای گسترده‌ای در انواع ساخت‌وساز هستند. تیرهای H دارای یک فلنج پهن هستند و معمولاً برای کاربردهای سازه‌ای بزرگ مانند: پل‌ها و آسمان خراش‌ها استفاده می‌شوند. تیرهای I دارای فلنج باریک‌تری هستند و معمولاً در ساخت‌وسازهای مسکونی و ساختمان‌های تجاری کوچکتر استفاده می‌شوند. تیرهای T دارای سطح مقطع T شکل هستند و معمولاً برای سیستم‌های کف و سقف هر سازه استفاده می‌شوند. در بازار آهن تهران و سایر شهرها این محصول اغلب برای ساختمان‌سازی و به طور کلی در ساخت‌وسازها خریداری و استفاده می‌شود. بر حسب نوع و وسعت پروژه می‌توان از انواع مختلف تیرهای فولادی استفاده کرد. به طور خلاصه کاربردهای تیرآهن را در ساخت‌وساز می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

 1. استفاده از تیر فولادی در کفی ستون

برای افزایش استحکام و عمر سازه، از تیرها و میلگردها در کف‌سازی و فونداسیون استفاده می‌کنند. کفی ستون جایی است که ستون سازه را به کف و فونداسیون متصل می‌کند. کفی از صفحات فولادی ساخته می‌شود که در سطح آن سوراخ‌هایی برای اتصال پیچ‌ها و بست‌ها وجود دارد تا ستون و تیرها، نبشی و دیگر قطعات فولادی را به آن متصل کنند. ضخامت، ابعاد و استانداردهای کفی ستون در انواع مختلف متفاوت است. از مزیت‌های کفی ستون راحتی در اتصال نبشی و ستون‌ها به آن است که هم با پیچ و مهره و مهم با جوشکاری قابل انجام است.

 1. استفاده از تیرآهن در ستون سازه

ستون‌ها در هر سازه‌ای نقش مهمی دارند. آن‌ها وزن سقف را به خوبی تحمل کرده و نیروهای وارده را به کف و زمین منتقل می‌کنند. معمولاً برای اجرای ستون از تیرآهن‌های بال پهن و عریض با ضخامت بالا استفاده می‌شود که دارای میزان مقاومت و استحکام بالایی هستند. در برخی ساختمان‌ها نیز می‌توان از تیرآهن‌های معمولی در ساخت ستون استفاده کرد. احتمالاً در ساختمان‌های چند طبقه نیمه تمام ستون‌های بیرون زده از سقف را دیده‌اید که برای جوشکاری ستون طبقات بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 1. استفاده به‌عنوان شاه تیر یا تیر اصلی

شاه تیرها نقش بسیار مهمی در سازه دارند. آن‌ها از تیرک‌های میانی پشتیبانی کرده و آن‌ها را نگه می‌دارند. شاه تیر را به ستون متصل می‌کنند تا نیروهای وارد شده را از طریق ستون به فونداسیون منتقل کند.

 1. استفاده به‌عنوان تیرک میانی

در اسکلت ساختمان‌ها و سازه‌های فولادی از تیرآهن‌های زیادی در سایز و استانداردهای مختلف استفاده می‌شود. تیرک‌ها در واقع تیرآهن‌هایی هستند که هم از ستون‌ها و هم از شاه تیرها کوچک‌تر می‌باشند. تیرک ها را در بالا و پایین تیرآهن ها قرار می دهند تا به آن ها در تحمل وزن سازه کمک کنند. وظیفه تیرک های میانی این است که درون هم قفل می شوند تا بتوانند فشار و نیروی زیادی را تحمل کرده و آن ها به صورت عمودی به شاه تیر و ستون ها منتقل کنند.

 1. استفاده در ساخت خرپا

خرپا سازه‌ای فولادی است که در اسکلت ساختمان‌ها و سازه‌های فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خرپا دارای هندسه مثلثی شکل است و برای ساخت آن می‌توان از میلگرد نیز استفاده کرد. این سازه مثلثی که برای ایجاد مقاومت در برابر بارهای خارجی استفاده می‌شود، انواع و استانداردهای مختلفی دارد و در قسمت‌های مختلفی مثل سقف ساختمان‌های صنعتی یک طبقه، سقف‌های با ارتفاع بلند، سقف ساختمان‌های چندطبقه استفاده می‌شوند.

تیرآهن مقطع فولادی مهمی برای ساخت انواع خرپاست که از آن در سقف انبارها و سوله‌ها و سازه‌های دیگر مثل پل‌ها استفاده می‌شود.

 1. استفاده به عنوان تیر باریک کرومیت

این محصولات در واقع تیرهای فولادی هستند که از تیرک‌ها نیز باریک‌تر می‌باشند. البته طول به مراتب بیشتری نسبت به تیرک‌ها دارند. این موضوع سبب شده تا به تیرهای باریک کرومیت، تیرک باریک نیز گفته شود. در این مقاطع یک سطح نشیمن‌گاه وجود دارد که برای جا دادن در روی تیر اصلی تعبیه شده است. از کاربردهای دیگر تیرآهن‌ها می‌توان به استفاده از آن در ساخت ستون، تیر کلاف و اسکلت سازه اشاره کرد.

کارخانه‌ها و تولیدکنندگان تیرآهن

در دنیا کارخانه‌های فولاد مختلف و زیادی وجود دارند که محصولات متنوعی ازجمله تیرآهن تولید می‌کنند. در ایران نیز چندین کارخانه با استانداردهای رایج و مورد تائید کشورهای مختلف، تیرآهن‌هایی با اندازه و مشخصات گوناگون می‌سازند تا نیاز صنایع داخلی به آن تأمین گردد. همان‌طور که می‌دانید قیمت آهن بر اساس نوع کارخانه سازنده و ویژگی‌هایی که آن محصول دارد، متغیر است. دلیل این امر وجود تفاوت‌هایی در روش ساخت، استاندارد محصول، خصوصیات آن، وزن و … است. به همین دلیل است که شاهد تفاوت قیمت در محصولات کارخانه‌های مختلف هستید. در هر کارخانه علائم خاصی به‌صورت برجسته بر روی محصول خروجی حک می‌شود که این موجب شناسایی و تشخیص راحت‌تر می‌شود. به‌علاوه کارخانه تولیدکننده پلاک‌هایی شامل خصوصیات فنی و مشخصات محصول را به همراه آن در بسته‌بندی قرار می‌دهند. از آنجا که این محصول مهم و کاربردی است، تولیدکنندگان تیرآهن زیادی در ایران فعالیت می‌کنند. معروف‌ترین کارخانه که حتماً نام آن به گوشتان خورده است نیز ذوب آهن اصفهان است که انواع تیر آهن در سایز و استاندارد مختلف را می‌سازد. علاوه‌بر آن کارخانه‌های کرمانشاه ازجمله فولاد غرب کرمانشاه، یزد، فولاد خوزستان، ساری، تبریز، بناب، آریان فولاد، ماهکار و غیره نیز کارخانه‌های فولاد و تیرآهن هستند.

کارخانه ذوب‌آهن اصفهان سابقه بالاتری داشته و معمولاً محصولات آن تطابق بیشتری با استانداردهای رایج دارند. در ادامه، جدول استاندارد و وزنی تیرآهن اصفهان را می‌بینید که در این میان، تیرآهن ۱۴ اصفهان و تیرآهن ۱۶ اصفهان تقاضای بیشتری دارند:

شماره تیرآهن ابعاد و رواداری ها بر حسب میلی متر
ارتفاع عرض بال ضخامت جان ضخامت بال شعاع انحنای گوشه ها
مقدار اسمی رواداری مقدار اسمی رواداری مقدار اسمی رواداری مقدار اسمی رواداری
12 120 3+

2-

64 4+

1-

4.4 0.7+

0.7-

6.3 1.5+

0.5-

7
14 140 73 4.7 6.9 2+

1-

7
16 160 82 5.0 7.4 9
18 180 91 5.3 8.0 9
20 200 4+

2-

100 5.6 8.5 12
22 220 110 5.9 9.2 12
24 240 120 4+

2-

6.2 9.8 15
27 270 135 6.6 10.2 2.5+

1.5-

15
30 300 150 7.1 1-

1+

10.7 15

ادامه جدول

وزن
وزن یک متر  کیلوگرم رواداری
شاخه بسته یا محموله
10.4 6+

6-

4+

4-

12.9
15.8
18.8
22.4
26.2
30.7
36.1
42.2

مزایای استفاده انواع تیرآهن در سازه‌ها

تیرآهن‌ها در هر مدل یا استانداردی که باشند دارای مزایایی هستند که به محبوبیت بیشتر آن‌ها منجر شده است. توجه کنید که ساخت سازه‌های بلند و مرتفع، سازه‌های بزرگ و عظیم و ساختمان‌های چندمنظوره و لوکس، سازه‌هایی با عمر طولانی و مقاوم در برابر انواع مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی، تنها با کمک مقاطع فلزی و فولادی همچون تیرآهن امکان‌پذیر است. با این اوصاف می‌توان گفت تیرهای فولادی در هر سازه‌ای که استفاده شوند باعث می‌شوند تا:

 1. مقاومت سازه افزایش چشمگیری داشته باشد.
 2. استفاده از آهن‌آلات را در سازه‌ها کاهش می‌دهد.
 3. ساخت‌وساز را سرعت می‌بخشد.
 4. به سرعت قابل اجراست.
 5. در ارتفاعات بالا کاربرد راحتی دارد.
 6. پس از پایان یافتن سازه، همچنان می‌توان آن را توسعه داد.
 7. چندین قطعه در سازه فولادی را می‌توان به هم متصل کرد.
 8. در بازار قطعات و اجزای پیش ساخته از آن وجود دارد.

مزایای خرید تیرآهن از آهن‌رسان

در آهن‌رسان این امکان برای شما فراهم است که تمامی مقاطع فولادی کارخانه‌های مختلف را با خیالی آسوده بخرید، از قیمت، کیفیت و دوام این پروفیل‌های فولادی مطمئن باشید و از مزایای زیر نیز بهره‌مند شوید.

 1. بروزرسانی قیمت جدول تیرآهن در کارخانه و انبار اصفهان به همراه جدول تاریخچه قیمتی از طریق سایت
 2. استعلام فوری قیمت و موجودی محصولات
 3. امکان مقایسه قیمت محصولات فولادی در بازه‌ زمانی‌های مختلف و اطلاع از بهترین زمان خرید آهن‌آلات
 4. ارائه برگه آنالیز محصول
 5. دریافت مشاوره توسط کارشناسان آهن‌رسان به شما جهت خرید محصول و ارسال محصول مورد نظر
 6. امکان ثبت سفارش برای خرید محصولات فولادی از کارخانه‌جات مختلف از طریق سایت، شبکه‌های اجتماعی و تماس با کارشناسان آهن‌رسان در کمترین زمان ممکن
 7. امکان سفارشی‌سازی محصول با توجه به نیاز شما
 8. امکان خرید نقدی یا اعتباری
 9. ارسال بار در کمترین زمان
 10. بروزرسانی و افزایش دانش خود با مطالعه مطالب گردآوری شده آهن‌رسان پیرامون صنعت و بازار فولاد در مقالات و دیگر بخش‌های سایت

قیمت-تیرآهن-امروز-درب-کارخانه---آهن-رسان-min

جمع‌بندی

تیرآهن از فرآورده‌های ساختمانی پرمصرف است. چنانچه قصد خرید تیرآهن با کیفیت بالا را برای سازه‌های خود را دارید و دوام و طول عمر بالای تیرآهن و سازه‌هایتان برای‌تان مهم است و در کنار آن قیمت مناسب آن محصول نیز برایتان اهمیت دارد، پیشنهاد ما به شما خرید تیرآهن از برندهای معتبر است. مجموعه آهن‌رسان، با بهره‌مندی از برترین برندهای صنعت فولاد و باکیفیت‌ترین محصولات فولادی تلاش دارد تا در جهت تسهیل فروش محصولات با کمترین قیمت و در سریع‌‎ترین زمان سفارشات شما را تحویل دهد. شما می توانید در صورت داشتن هرگونه پرسش در خصوص خدمات مجموعه یا سفارش انواع آهن‌آلات با قیمت روز از طریق سایت اقدام کرده یا با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

 1. قیمت تیرآهن چگونه تعیین می‌شود؟

قیمت تیرآهن، با توجه به عواملی چون قیمت جهانی فولاد، میزان عرضه و تقاضا، تالار صنعتی بورس کالا، قیمت دلار و … در بازار آهن‌آلات تعیین می‌شود و روزانه با نوسان‌های افزایشی یا کاهشی روبه‌روست؛ به همین دلیل آهن‌رسان همواره به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهد که قبل از خرید خود قیمت تیرآهن امروز را از سایت آهن‌رسان، شبکه‌های اجتماعی ما یا کارشناسان فروش استعلام بگیرند.

 1. قیمت تیرآهن بر اساس شاخه‌های چند کیلویی درج شده است؟

قیمت هر شاخه تیرآهن بر اساس وزن استاندارد همان کارخانه درج شده است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

 1. قیمت تیرآهن امروز را از کجا مشاهده کنم؟

در سایت آهن‌رسان و شبکه‌های اجتماعی آن، قیمت روز تیرآهن در تمامی سایزهای 14، 16، 18 و … ارائه شده از سمت این کارخانه، قابل رویت است.

 1. چگونه از قیمت تیرآهن شاخه‌ای و قیمت تیرآهن به کیلوگرم مطلع شوم؟

برای اطلاع از قیمت تیرآهن لحظه‌ای به صورت کیلوگرم می‌توانید از جدول قیمت تیرآهن در ابتدای همین صفحه، قیمت‌ها را بررسی کنید و جهت اطلاع از قیمت تیرآهن به صورت شاخه‌ای می‌توانید با کارشناسان فروش آهن رسان در تماس باشید.

 1. سایزهای پرفروش تیرآهن کدامند؟

سه سایز تیرآهن 14، 16 و 18 پرفروش‌ترین نوع تیرآهن‌ها هستند که مصرف‌کنندگان براساس نیاز خود این محصولات را در ابعاد متفاوت خریداری می‌کنند.

 1. آیا می‌توانم تیرآهن را در طول دلخواه و مورد نیاز سفارش دهم؟

بله، چنانچه طول دلخواهی را برای تیرآهن مورد استفاده خود در نظر داشته باشید، خدمات برشکاری برای شما انجام شده و تیرآهن با طول دلخواه‌تان برایتان ارسال می‌شود.

 1. نحوه خرید تیرآهن به صورت کیلویی است یا شاخه‌ای؟

شما می‌توانید برای خرید تیرآهن با توجه به میزان نیاز خود به صورت کیلویی یا شاخه‌ای در آهن‌رسان اقدام کنید.

 1. چگونه می‌توانم انواع تیرآهن را از آهن‌رسان بخرم؟

برای خرید انواع تیرآهن و سایر پروفیل‌های فولادی در آهن‌رسان می‌توانید به دو روش تلفنی و ثبت سفارش اینترنتی در سایت، محصولات مورد نظر خود را سفارش دهید و آن را در محل دلخواه خود تحویل بگیرید.

 1. بعد از ثبت سفارش تیرآهن، زمان تحویل بار چقدر خواهد بود؟

زمان تحویل بار به عوامل بسیار زیادی چون حجم خرید شما، محل تحویل بار و … بستگی دارد؛ اما آهن‌رسان همواره در تلاش است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن تیرآهن خریداری شده را به دست شما برساند. اما برای اطلاع دقیق از زمان تحویل بار می‌توانید، از کارشناسان مربوطه در این مورد جویا شوید.

 1. نحوه ارسال بار تیرآهن به چه صورت است؟

ارسال بار به دو صورت ارسال از انبار و ارسال از کارخانه انجام می‌گیرد که اطلاع از تفاوت این سه نحوه ارسال، پیش از خرید ضروری است و اطلاعات لازم را در این مورد می‌‌توانید از کارشناسان فروش آهن‌رسان کسب کنید.

 1. آیا می‌توانیم هزینه باربری را بعد از تحویل بار پرداخت کنیم؟

بله، در این خصوص باید با کارشناسان فروش آهن رسان در تماس باشید.

 1. برترین کارخانه‌های تولیدکننده انواع تیرآهن کدامند؟

شرکت ذوب آهن اصفهان یکی از برترین تولیدکنندگان داخلی تیرآهن است. به غیر از این کارخانه برندهای محبوب دیگری همچون فایکو، ماهان، اهواز، یزد و تهران نیز در بازار داخلی فعالیت دارند.