سایر دسته بندی ها

در حال حاضر قیمت هر کیلو هاش در تاریخ ۲۷ تیر ۱۴۰۳ بین 56,850 تومان تا 64,545 تومان است .

قیمت هاش

قیمت هاش
بروزرسانی : ۲۷ تیر ۱۴۰۳
عنوان محصول
طول
قیمت
12 متر

59,091 تومان

12 متر

59,091 تومان

12 متر

59,091 تومان

12 متر

59,091 تومان

12 متر

63,636 تومان

12 متر

63,636 تومان

12 متر

63,636 تومان

12 متر

56,850 تومان

12 متر

63,636 تومان

12 متر

63,636 تومان

12 متر

64,545 تومان

بهترین قیمت هاش را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

قیمت هاش امروز در سایت آهن رسان به صورت جداول آورده شده می باشد. برای خرید تیرآهن H نوع سبک یا سنگین در طول های مختلف با ما تماس بگیرید. قیمت هاش سبک 18 ذوب آهن و هاش سنگین کره و ترک را طبق جداول زیر هر روز می توانید رصد نمایید. قیمت تیرآهن بال پهن بر اساس نوع و استاندارد ساخت متفاوت است. شما می توانید آنلاین و یا تلفنی با صرف وقت کم استعلام فوری قیمت تیر هاش کارخانه ذوب آهن اصفهان و دیگر کارخانه های داخلی و خارجی را اینجا ببینید. تمام انواع محصولات تیرآهن عریض و بال پهن از سایزهای 10 تا 100 را از تولید کنندگان مختلف در اختیار شما قرار می دهیم.


تیرآهن هاش چیست؟

تیرآهن هاش یکی از انواع تیرآهن های مهم و مورد استفاده در صنعت ساخت ساز می باشد. این نوع از انواع تیرآهن که در اصطلاح تیرآهن بال پهن هم نامیده می شود ویژگی ها و کاربرد های خاص خود را دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم. در مقاله تیرآهن هاش چیست، اطلاعات کاملی در این زمینه کسب می کنید.

تیرآهن بال پهن یا هاش یکی از محصولات مهم و پرکاربردی است که در اینجا معرفی می کنیم. تیرآهن معمولی دارای سطح مقطعی به شکل I است در حالی که سطح مقطع تیر بال پهن به شکل هاش H است. این یعنی اندازه بال ها و جان تیرآهن هاش با هم برابر است. البته در ساخت تیرهاش محدودیت کمتری از نظر سایز وجود دارد می توان تیرآهن های هاش بزرگ را نیز تولید کرد در حالی که در تیرآهن معمولی تنها طول ها و اندازه های مشخصی به صورت استاندارد می باشد. تیرآهن هاش یکی از مهم ترین مصالح در ساخت و سازهای عمرانی و صنعتی محسوب می شود این مقطع فولادی در قسمت های فلزی ساختمان سازی نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و از آن برای اسکلت بندی اصلی ساختمان استفاده می شود. قیمت تیرآهن امروز را در لینک درج شده مشاهده نمایید.

انواع تیر هاش

تیرآهن هاش از دو قسمت

  • بال های پهن
  • جان

تشکیل شده است که بخش جان تیراهن برای مقاومت در برابر نیروهای برشی است و بال های آن برای استقامت طراحی شده اند. هنگامی که هاش به صورت افقی قرار بگیرد شبیه به نماد H انگلیسی می شود به همین جهت به آن تیرآهن هاش گفته می شود.

  1. تیرآهن هاش فوق سنگین IPBV)): نماد v نشان دهنده وزن سنگین تیرآهن هاش می باشد که اصولا این نوع تیرآهن مطابق استاندارد فولاد کشور آلمان می باشد و تحت سایزهای 100 الی 1000 میلی متری تولید و در ارتفاع مقطعی 120 الی 1008 میلی متری با طول 106 تا 302 میلی متر به عرضه می رسد.
  2. تیرآهن هاش سنگین (IPB): این سبک تیرآهن هم مطابق استاندارد فولاد کشور آلمان تولید می شود. تیرآهن هاش سنگین با ارتفاع مقطعی 100الی 1000 میلی متری تولید و با طول بال 100 الی 300 میلی متری عرضه می شود.
  3. تیرآهن هاش سبک (IPBL): هاش سبک با نماد L انگلیسی نمایش داده می شود که به وزن سبک تیرآهن اشاره می کند. این نوع تیرآهن از سایز 100 الی 1000 میلی متری با ارتفاع مقطعی 96 الی 990 میلی متری با طول بال های 100 الی 300 میلی متری تولید می شود.

برای تجربه خرید بهتر، حتما مقاله بهترین تیرآهن را مطالعه نمایید. همچنین، می توانید تفاوت تیرآهن IPB، INP و IPE را ببینید.

کاربردهای تیرآهن هاش

هاش کاربردهای مختلفی دارد در حوزه ساختمان سازی اما از جمله مهم ترین کاربرد تیرآهن هاش می توان به:

خرپا: در هر پروژه ای که تصمیم گرفته شود که ستون ها حذف شوند از خرپاها به جای ستون استفاده می شود.

به کارگیری در ساختمان‌های ضد زلزله: این تیرآهن به دلیل سطح مقطع پهنی که دارد تنش کمتری را انتقال می دهد و همین امر سبب  عدم انتقال نیروهای وارده به سازه می شود. از همین رو استفاده از این تیرآهن در ساختمان های ضد زلزله از اهمیت بالایی برخوردار است.

برج‌سازی: هاش ها اکثرا اندازه های طویلی دارند که تا طول 100 متر نیز می رسند از این رو یکی از بهترین مصالح در صنعت برج سازی محسوب می شوند.

پل‌ها: ساختار اصلی و بدنه پل ها را تیرهای فولادی و بتنی تشکیل می دهند که برای ساخت پل هایی با مقاومت بالا از تیرآهن های مستحکم و بلند همانند هاش سنگین استفاده می شود که باعث استحکام و بقای طول عمر بیشتر پل ها می‌شود.

پالایشگاه: تیراهن هاش در پالایشگاه‌ها به صورت بست تیرآهنی، مورد استفاده قرار گرفته می شود.

اشاره کرد.

تیرآهن H ارتفاع MM طول بال MM
تیرآهن سبک IPBL 990-96 300-100
تیرآهن سنگینIPB 1000-100 300-100
تیرآهن فوق سنگینIPBV 1008-120 302-106

جدول مشخصات تیرآهن بال پهن

کارخانه های تولید کننده تیرآهن هاش سنگین و سبک

کارخانه های فولاد تولیدکننده تیر هاش عبارتند از:

  • کارخانه‌ی ذوب آهن اصفهان
  • جهان فولاد غرب کرمانشاه
  • کارخانه‌ی فولاد غرب آسیا
  • کارخانه‌ی فولاد البرز ایرانیان

قیمت هاش

در مقاله تولید تیرآهن هاش اطلاعات بیشتری در این زمینه مطالعه نمایید. همچنین با مشاهده ویدئوی زیر، اطلاعات کامل تری درمورد این محصول بدست آورید:

قیمت تیرآهن هاش بال پهن

همچون قیمت تیرآهن اصفهان، قیمت تیر هاش نیز وابسته به عوامل مختلف بوده و در روزهای مختلف قیمت آن در بازار متغیر است. برای استعلام فوری قیمت هاش و قیمت آهن امروز می توانید با کارشناسان ما بعنوان بهترین کارشناسان آهن آلات تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا این محصول را می توان در ساختمان معمولی استفاده کرد؟

برای استفاده اصولی از مصالح و مقاطع باید با مهندسین مروبطه در مورد پروژه خود صحبت کنید. یا می توانید با کارشناسان آهن رسان تماس بگیرید.

چگونه می توانم تیرآهن هاش بال پهن سبک و سنگین از آهن رسان سفارش دهم؟

ازطریق برقراری تماس با شماره 05131916 یا 02191091911 با کارشناسان فروش آهن رسان سفارش خود را ثبت کنید.

آیا بار سفارش شده بیمه می شود؟

بله در صورتی که محصول خریداری شده از طریق باربری مورد تایید آهن رسان باشد، بار نامه بیمه دارد.