...

در حال حاضر قیمت هر کیلو نبشی در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ بین 22,000 تومان تا 220,000 تومان است .

قیمت نبشی

قیمت نبشی
بروزرسانی : ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
عنوان محصول
ضخامت
قیمت
4 میلی متر

27,550 تومان

6 میلی متر

27,200 تومان

10 میلی متر

28,150 تومان

10 میلی متر

27,200 تومان

10 میلی متر

23,550 تومان

10 میلی متر

27,200 تومان

10 میلی متر

24,300 تومان

10 میلی متر

22,000 تومان

10 میلی متر

23,940 تومان

10 میلی متر

28,600 تومان

بهترین قیمت نبشی را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

قیمت نبشی همچون قیمت مقاطع فولادی پر فروش مثل قیمت آهن امروز با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود و نوسانات را تجربه می‌کند. از آنجایی‌که این مقطع، یکی از محصولات فولادی پرکاربرد در صنایع ساختمان‌سازی و خودروسازی است، اطلاع از تغییرات قیمتی آن برای خریداران اهمیت زیادی دارد. چراکه، کوچک‌ترین نوسانات قیمتی، تأثیر به‌سزایی روی قیمت تمام شده پروژه دارد. قیمت نبشی براساس فاکتورهایی مانند: نوع نبشی، سایز و ضخامت، جنس نبشی، طول نبشی، انداره بال‌ها و کارخانه تولیدکننده، وزن و دیگر عوامل وابسته تعیین می‌شود.

قیمت روز نبشی و قوطی

قیمت روز نبشی و قوطی، مانند دیگر مقاطع فولادی، با توجه به قیمت مواد اولیه، نوسانات نرخ ارز، میزان عرضه و تقاضا، نرخ تورم، هزینه‌های تولید، شرایط بازار جهانی و شرایط سیاسی اقتصادی جامعه نوسانات قیمتی را در طول هفته‌ها و ماه‌ها تجربه می‌کند. لذا، امکان پیش‌بینی دقیق قیمت وجود ندارد و شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت نبشی امروز با کارشناسان فروش آهن‌رسان (05131916 ☎) تماس بگیرید و اطلاعات لازم را کسب کنید.

البته قیمت لیست انواع نبشی در جداول‌ ارائه شده در صفحه قیمت نبشی و قیمت نبشی مشهد نیز برای اطلاع دقیق شما از قیمت روز نبشی فراهم شده است تا شما از قیمت روز هر محصول در اندازه‌های متفاوت و کارخانه‌های مختلف مطلع شوید.

قیمت نبشی 2

قیمت نبشی 2 سانتی با توجه به وزن نبشی تعیین می‌شود و بر اساس کیلوگرم به خرید و فروش می‌رسد. بنابراین هرچه وزن نبشی 2 بیشتر باشد، قیمت هر شاخه آن نیز بیشتر می‌شود. نبشی ۲ یا همان نبشی 20*20*2 (نبشی 2 در 2) کوچکترین سایز نبشی در بازار است که در دو دسته پرسی و فابریک و وزن‌های سبک و سنگین تولید می‌شود. نبشی 2 برای در پروژه‌های عمرانی، ساختمانی و صنعتی استفاده می‌شود.

قیمت نبشی 5

قیمت نبشی ۵، نسبت‌ به قیمت نبشی 4 سبک بیشتر است. نبشی ۵ به نبشی‌ای گفته می‌شود که اندازه‌ی طول بال‌‌های آن 5 سانتی‌متر است و به دو دسته بال مساوی و بال نامساوی و با ضخامت 5 میلی‌متر تقسیم می‌شود. نبشی ۵ بال مساوی یکی از رایج‌ترین انواع نبشی است که طول هر دو بال با هم برابر بوده و به شکل حرف L انگلیسی دیده می‌‌شود. اما در نبشی ۵ بال نامساوی طول دو بال با یکدیگر متفاوت است و ممکن است یک بال بلندتر و دیگری کوتاه‌‌تر باشد. نبشی ۵، به دلیل مقاومت و استحکام بیشتری که دارد، برای سازه‌های بزرگ ‌مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت انواع نبشی

قیمت انواع نبشی با توجه به المان‌های متنوعی تعیین می‌شود، برای مثال عواملی همچون جنس و وزن نبشی، ضخامت، انداره بال‌ها و طول نبشی در قیمت نهایی آن تعیین‌کننده است. اما یکی از مهم‌ترین این عوامل سایز نبشی است که در ادامه قیمت انواع سایزهای نبشی را بررسی می‌کنیم.

 1. قیمت نبشی 3

قیمت نبشی 3 مشهد، نسبت به سایر انواع نبشی ارزان‌تر است، زیرا وزن و ضخامت کم‌تری دارد. اما از آنجایی‌که این مقطع فولادی در ساختمان‌سازی بسیار استفاده می‌شود، باید توجه داشت که مقرون‌به‌صرفه بودن قیمت نبشی ۳ هزینه ساخت‌وساز را کاهش می‌دهد.

 1. قیمت نبشی 4

قیمت نبشی 4 به وزن نبشی 4 و ابعاد نبشی (ضخامت و طول بال) بستگی دارد و مانند دیگر انواع نبشی‌ها در جدول قیمت نبشی ارائه شده است. نبشی ۴ یکی از پرکاربردترین انواع نبشی در صنایع مختلف است که در دو ضخامت ۴ و ۵ میلی‌متر تولید می‌شود. این نبشی به دلیل وزن مناسب و استحکام بالا برای پروژه‌های سبک‌ و در مقیاس کوچکتر مناسب است و برای مصارف مختلفی مانند ساخت سازه‌های فلزی، ساختمان‌سازی، پل‌سازی و … استفاده می‌شود.

 1. قیمت نبشی 6

قیمت نبشی 6 با توجه به برند تولیدکننده و وزن هر شاخه نبشی متفاوت است که می‌توانید برای اطلاع از قیمت روز آن با کارشناسان فروش ما (05131916 ☎) در تماس باشید. نبشی 6 یکی از پر کاربردترین انواع نبشی در صنعت ساختمان‌سازی و دیگر صنایع است که با ابعاد مختلفی تولید می‌شود و شبیه به حرف L انگلیسی است. نبشی 6 به دو صورت پرسی و فابریک و در ابعاد و ضخامت‌های متنوعی تولید می‌شود که بسته به نوع نبشی می‌تواند از 4 تا 6 میلی‌متر متغیر باشد. نبشی ۶ دارای دو بال با عرض 60 میلی‌متر و طول 6 یا 12 متر است و در ساخت انواع ستون و خرپا، اتصال پل‌ها و ستون‌ها، ساخت فونداسیون ساختمانی و صنعتی و سازه‌های فلزی کاربرد دارد.

 1. قیمت نبشی 8

قیمت نبشی 8 سنگین نسبت به قیمت نبشی 6، به دلیل وزن و ضخامت بیشتر بالاتر است. نبشی سایز 8، از محصولات پر کاربرد در صنایع مختلف است و به دلیل وزن بیشتر، در پروژه‌های سنگین و با اهمیت بالا مانند ساختمان‌سازی، پل‌سازی، درب و پنجره سازی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت نبشی 8 کارخانه‌های فولادی به نسبت سایر سایزهای این مقطع بالاتر است. شما می‌توانید قیمت روز نبشی 8 را در جدول لیست شده مشاهده کنید.

نمودار قیمت نبشی امروز

نمودار قیمت نبشی در کنار جدول قیمت نبشی امروز شما را از بهترین زمان خرید نبشی فلزی و فولادی آگاه می‌کند. چراکه این نمودار قیمت نبشی را در بازه‌های زمانی 1 هفته تا 1ماهه برای تحلیل بهتر شما خریداران نمایش می‌دهد.

قیمت روز نبشی آهن 2، 3، 4، 5، 6 و 8 – خرید نبشی فلزی | آهن رسان

نبشی آهن

فلز نبشی به نوعی پروفیل گفته می‌شود که از دو بال عمود برهم به شکل حرف انگلیسی L تشکیل شده است و در سازه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. نبشی از جمله مصالح و پروفیل‌های مهم در صنعت ساختمان‌سازی است که به اشکال مختلف در پروژه‌های عمرانی، ساختمانی و صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نبشی آهن به دو صورت شاخه‌ای و خرد یا در اصطلاح لقمه‌ای در صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد و در کارخانه‌ها بر اساس استانداردهای گوناگون ساخته می‌شود. قیمت روز آهن، روش و استاندارد ساخت، سایز و ضخامت نبشی، سرعت تولید، استحکام، خصوصیات مختلف مکانیکی و فیزیکی قیمت نبشی آهن را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بنابراین داشتن اطلاعات کامل نبشی و قیمت آن پیش از خرید لازم است.

انواع نبشی 

انواع نبشی از لحاظ اندازه، روش ساخت، کارخانجات فولاد سازنده، جنس و سایز خصوصیات با هم متفاوت‌اند و دارای قیمت‌های متفاوتی هستند. در ادامه انواع نبشی و قیمت‌های هر یک را بررسی می‌کنیم.

الف) انواع نبشی از نظر روش ساخت

 1. روش پرسی: در این حالت ورق فولادی در ابعاد، ضخامت‌ها و استانداردهای مختلف را با ابزارها و دستگاه‌های خم‌کاری، پرس و خم می‌کنند تا به صورت دو بال عمود بر هم درآید. به این محصول، نبشی پرسی گفته می‌شود که معمولاً قیمت آن مقرون‌به‌صرفه‌ است.
 2. روش فابریک: در این روش برای ساخت و تولید نبشی از فرایند نوردکاری استفاده می‌شود که می‌تواند نورد گرم یا سرد باشد. در این روش به‌طور فابریک نبشی از فولاد نیمه ساخته (ذوب و نورد) ساخته می‌شود و از خط تولید به شکل نبشی خارج می‌شود. کیفیت نبشی فابریک معمولاً از نوع نبشی پرسی بالاتر و قیمت آن نیز بیشتر است.

ب) انواع نبشی از نظر شکل ظاهری

 1. نبشی بال مساوی: در این نوع نبشی اندازه و طول دو بال عمود برهم با یکدیگر مساوی هستند. قیمت نبشی بال مساوی بستگی به عوامل مختلفی دارد، از جمله مشخصات نبشی (ابعاد و ضخامت)، بازار محلی، جنس مصرفی (معمولاً از جنس فولاد، آلومینیوم یا فلزات دیگر) و تأمین‌کننده یا تولیدکننده مورد نظر. برای اطلاع دقیق از قیمت این محصول با آهن‌رسان در تماس باشید.
 2. نبشی بال نامساوی: در این نوع نبشی اندازه و طول دو بال عمود برهم با یکدیگر مساوی نیستند. نبشی بال نامساوی می‌تواند ابعاد مختلفی داشته باشد، مانند عرض و ارتفاع متفاوت، و این ابعاد تعیین کننده قیمت باشند. همچنین، جنس مصرفی نیز تأثیر زیادی بر قیمت دارد، زیرا متریال‌های مختلف هزینه‌های تولید متفاوتی دارند. برای اطلاع از قیمت نبشی بال نامساوی با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

پ) انواع نبشی بر اساس وزن

 1. نبشی سبک: نبشی سبک یکی از پرکاربردترین انواع نبشی است که ضخامتی کمتر از سایز استانداردهای اروپایی دارد.
 2. نبشی سنگین: نبشی سنگین مطابق با ابعاد مشخص شده در استانداردهای اروپایی تولید می‌شود و وزن آن استاندارد است.

ت) انواع نبشی براساس جنس

نبشی با جنس‌های متنوعی دربازار موجود است که هر کدام ویژگی خاصی دارند و موارد مصرف آن نیز به تناسب همین ویژگی‌ها متغیر است. از مهمترین جنس‌های نبشی‌ موجود در بازار می‌توان موارد زیر را نام برد.

 1. نبشی گالوانیزه : نبشی گالوانیزه نوعی ورق آهن است که با روی پوشش داده شده است به این صورت که اگر در مواجه با خوردگی و زنگ زدگی قرار بگیرد دچار آسیب نشود و عمر و دوام بالایی داشته باشد.
 1. نبشی استیل: نبشی استیل توسط آلیاژهای متفاوتی تولید می‌شود و در مقایسه با سایر انواع نبشی در برابر زنگ‌زدگی و خوردگی دوام و مقاومت بیشتری دارد. علاوه‌براین قابلیت جوشکاری و برشکاری و ضدزنگ بودن را نیز داراست.
 1. نبشی آلومینیوم: این نوع نبشی که از آلومینیوم و آلیاژهای آن ساخته شده به دلیل سختی و مقاومت بالایی که دارد در صنایع سنگین‌تر مورد استفاده قرر می‌گیرد. این محصول در برابر خوردگی مقاوم است و استحکام بالایی نیز دارد. نبشی آلومینیوم نرم بوده و شکل‌پذیری بالایی نیز دارد و برای استفاده سازه‌های مخابراتی گزینه مناسبی است.

ث) انواع نبشی از نظر سایزبندی

نبشی‌ها در سایزهای 3، 4، 5، 6، 8، 10 و … وجود دارند. ابعاد و سایزبندی نبشی‌ها به میزان استفاده و نیازهای مختلف در پروژه‌ها بستگی دارد. نبشی‌ها ممکن است بسیار کوچک و معمولی باشند که برای کاربردهای خانگی یا سازه‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند، یا بزرگ و سنگین باشند که در صنایع ساختمانی یا صنایع سنگین استفاده می‌شوند. همچنین، نبشی‌ها می‌توانند در انواع ضخامت‌ها و ارتفاع‌ها تولید شوند تا با نیازهای مختلف سازندگان و مصرف‌کنندگان سازگار باشند. در نتیجه، انتخاب مناسب از انواع نبشی‌های موجود به معنای انتخاب سایزبندی مناسب برای پروژه‌ها و کاربردهای خاص می‌باشد.

خرید نبشی

برای خرید نبشی از آهن‌رسان به دو روش تلفنی و ثبت سفارش اینترنتی می‌توانید اقدام کنید. در روش ثبت سفارش اینترنتی نبشی لازم است فرم‌های مربوط به سفارش محصول را پر کنید و منتظر بمانید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و ادامه فرآیند خرید را انجام دهند. و در صورتی‌که قصد دارید خرید خود را به صورت تلفنی انجام دهید، کافیست با شماره (05131916 ☎) تماس بگیرید تا کارشناسان فروش آهن‌رسان مراحل خرید شما را کامل کنند. سپس بعد از ارسال فاکتور و واریز وجه توسط شما خرید نهایی انجام می‌شود و فرآیند ارسال بار در مدت زمان کوتاهی پس از پرداخت نرخ موردنظر انجام خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه خرید، نحوه ارسال بار و مشخصات محصول نیز می‌توانید اطلاعات لازم را از کارشناس مربوطه جویا شوید.

نحوه نام‌گذاری نبشی

انواع نبشی بر اساس طول بال‌ها و ضخامت آن‌ها نام‌گذاری می‌شوند. به عنوان مثال نبشی L40x40x4 نشان دهنده یک نبشی بال مساوی با طول بال 40 میلی‌متر و ضخامت 4 میلی‌متر است. در صورتی که نبشی بال مساوی باشد ممکن است برای نام‌گذاری آن تنها طول یک بال ذکر شود. مثلاً نبشی L50x6 نبشی بال مساوی با طول 50 و ضخامت 6 میلی‌متر است. برای نبشی‌های بال نامساوی طول دو بال متفاوت است. مثلاً نبشی 65 L80x8 نبشی بال نامساوی می باشد. طول یک بال 65 میلی‌متر، طول بال دیگر 80 میلی‌متر است و ضخامت هر دو بال 8 میلی‌متر می‌باشد.

قیمت نبشی امروز + قیمت روز نبشی سبک و سنگین و قوطی | آهن رسان

وزن نبشی

وزن نبشی نقش تعیین‌کننده‌ای در هزینه بار و هزینه‌های حمل‌ونقل و همچنین کاربرد نبشی دارد. برای محاسبه وزن نبشی به صورت دقیق می‌توانید از جدول اشتال استفاده کنید یا از فرمول زیر استفاده کنید و خودتان وزن نبشی را بدست آورید. بدیهی است که هر چقدر میزان اندازه بال نبشی افزایش پیدا کند به طبع وزن آن نیز بیشتر می‌شود و قیمت نهایی بالاتر می‌رود.

وزن نبشی = مجموع طول بال‌های نبشی * ضخامت نبشی * طول نبشی * 7850

خصویات و ویژگی‌های نبشی

نبشی‌ها دارای خصوصیات و ویژگی‌های متعددی هستند که آنها را برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می‌دهند. برخی از این خصوصیات و ویژگی‌ها عبارتند از:

 1. مقاومت مکانیکی: نبشی‌ها از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند و می‌توانند دارای مقاومت مکانیکی بالا باشند. این ویژگی مهم برای استفاده در سازه‌ها و سیستم‌هایی است که نیاز به پایداری و مقاومت دارند.
 2. مقاومت به عوامل محیطی: بستگی به جنس مصرفی، نبشی‌ها ممکن است مقاومت به عواملی مانند آب، رطوبت، حرارت، اشعه UV، و تغییرات جوی داشته باشند.
 3. زیبایی و طراحی: برخی نبشی‌ها با پوشش‌های زیبا و رنگ‌های متنوع تولید می‌شوند، که از نظر ظاهری جذابیت دارند و در دکوراسیون داخلی یا خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 4. سبکی و سهولت نصب: برخی نبشی‌ها بسیار سبک و قابل حمل هستند که نصب آنها آسان است و بدون نیاز به تخصص خاصی انجام می‌شود.
 5. مقاومت در برابر ضربه: بعضی از نبشی‌ها دارای مقاومت به ضربه هستند که آنها را برای مصارفی که نیاز به حفاظت از ضربات و خطوط خورده دارند، مناسب می‌کند.
 6. بازدهی و قابلیت انعطاف: نبشی‌ها ممکن است برای ایجاد اتصالات قوی و استفاده‌های متنوع قابل انعطاف باشند.
 7. مقاومت در برابر آتش‌سوزی: برخی از نبشی‌ها مقاومت به آتش دارند که برای مصارفی که نیاز به ایمنی در مقابل حریق دارند، مناسب می‌باشند.

با توجه به نوع نبشی و کاربرد مورد نظر، ویژگی‌های مختلفی مهم واقع می‌شوند و انتخاب مناسب بر اساس نیازها و استفاده موردنظر انجام می‌شود.

کاربردهای نبشی

از نبشی فولادی می‌توان در مصارف مختلف چون ساخت‌وساز، صنایع خودروسازی، ساخت انواع ماشین‌آلات و تجهیزات، لوازم خانگی و … استفاده کرد. اما از آنجایی‌که این مقطع فولادی در صنعت ساختمانی بسیار پر کاربرد است، در ادامه برخی از موارد مصرف نبشی در این صنعت را نام می‌بریم.

 1. اتصال پل به ستون
 2. اتصال انواع ستون به صفحات فونداسیون
 3. ساخت ستون
 4. اتصال تیرآهن‌ها به یکدیگر
 5. سقف کرمیت برای بال بالایی تیرچه‌ها
 6. ساخت خرپا و اسکلت‌های فلزی
 7. اتصال نبشی به جان
 8. اتصال نیم گیردار و گیردار
 9. ساخت سازه‌های مربوط به آسانسور

کارخانه‌های تولیدکننده نبشی

در ایران تولیدکنندگان بسیاری برای این محصول فولادی پرکاربرد وجود دارند تا تأمین‌کننده نیاز صنایع باشند، از جمله این تولیدکنندگان می‌توان به کارخانه آریان فولاد، شکفته مشهد، ناب تبریز، جاوید بناب، ماهان ذوب، آونگان، منظومه، زنجان، ابهر، نستا، صنایع ذوب کوهپایه، سپهر ایرانیان، سپاهان، سدید، اسپیرال، نورد گرم تهران، مگا استیل و ظهوریان اشاره کرد.

پس از مشاهده و مقایسه قیمت و کیفیت نبشی کارخانه‌های مختلف از جمله قیمت نبشی شکفته مشهد می‌توانید درخواست خرید نبشی در سایزها و استانداردهای مختلف را به صورت تلفنی با کارشناسان فروش آهن‌رسان مطرح کنید.

سوالات متداول

 1. قیمت روز نبشی را از کجا مشاهده کنم؟

در سایت آهن‌رسان و شبکه‌های اجتماعی آن، قیمت نبشی امروز در انواع مختلف و سایزهای متفاوت ارائه شده و قابل رویت است.

 1. در بازار آهن آلات، نبشی در چه سایز و اندازه‌هایی وجود دارند؟

نبشی‌های موجود در بازار ایران در سایز‌های 2 تا 20 عرضه می‌شوند.

 1. انواع نبشی با چه طول‌هایی در آهن‌رسان به فروش می‌رسد؟

آهن‌رسان نبشی‌های استاندارد به طول 6 و 12 متر و همچنین انواع نبشی خرد و طول سفارشی را برای مشتریان خود تأمین می‌کند.

 1. آیا امکان خرید نبشی از کارخانه وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید نبشی مورد نیاز خود را توسط آهن‌رسان به طور مستقیم از کارخانه خرید کنید.

 1. آیا خرید اقساطی و اعتباری نبشی توسط آهن‌رسان امکان‌پذیر هست؟

بله، در آهن‌رسان این امکان وجود دارد که شما بتوانید نبشی و سایر مقاطع فولادی را به صورت اقساطی یا اعتبار اسنادی بخرید.