قیمت خرپا

قیمت خرپا
بروزرسانی : ۹ اسفند ۱۴۰۲
بهترین قیمت خرپا را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

در ساختمان ها و سازه ها از روش ها و مصالح مختلفی به عنوان عضو باربر استفاده می شود تا تحمل بارهای وارده بیشتر شده و نیروهای کمتری به سازه وارد شود این امر به افزایش دوام و طول عمر سازه می انجامد. خرپا یکی از این مقاطع فولادی و فلزی است که البته می توان نوع چوبی و غیر فلزی ان را نیز مورد استفاده قرار داد. البته امروزه مصالح و مقاطع فولادی یا مقاطع چوبی و غیر فلزی را گرفته اند زیرا مقاومت، استحکام و مشخصات فنی بالاتری دارد.

خرپا در واقع از چند مقطع فولادی تشکیل شده است و یک سازه فلزی است. این یک سازه فلزی مثلثی شکل است. اجزای این مثلث حتماً باید بدون انحنا باشند و برای اتصال این اجزا از لولا استفاده شود. خرپا در ابعاد و انواع مختلفی ساخته می شود و از آن در ساخت سقف و قسمت های مختلف سازه های مسقف استفاده می شود.

قیمت خرپا

اعضای خرپا تحت بارها و نیروهای کششی و فشاری به هم متصل می شوند. خرپا در واقع به عنوان یک سازه باربر در نظر گرفته می شود که در سقف ها، پل ها، سازه های هوا فضا مورد استفاده قرار می گیرد.

خرپا بر اساس کاربردی که در سازه دارد می تواند به صورت دو بعدی، سه بعدی و چندگانه ساخته شود. خرپای سه بعدی می تواند بارهای چندگانه را تحمل کند و حجیم تر از نوع دوبعدی آن است. خرپای چندگانه اما ظرفیت بالاتری در تحمل بار دارد.

انواع خرپا از نظر ساخت و کاربرد:

خرپای پرات، خرپای وارن، خرپای k، خرپا فلزی مسطح، خرپای فضایی، خرپای مرکب، خرپای قوسی، خرپای فینک، پارکر، خرپای هاو، بالتیمور،

سازه خرپا دارای معایب و مزایایی است: این سازه در اغلب سازه های شهری قابل استفاده است، اجرای آن راحت و انعطاف پذیر است. قابلیت استفاده مجدد را دارد، استفاده از خرپا موجب می شود که انحرافات احتمالی سازه کاهش یابد، برای استفاده و نصب و کاربرد خرپا به دستگاه خاصی نیاز نیست. از خرپا می توان برای مسافت های طولانی نیز استفاده کرد، از معایب این سازه هزینه بالای تعمیر و نگهداری آن است و اینکه وزن زیادی داشته و فضای زیادی هم اشغال می کند.