قیمت پشم سنگ

قیمت پشم سنگ
بروزرسانی : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
عنوان محصول
قیمت
بهترین قیمت پشم سنگ را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

پشم سنگ

پشم سنگ یک عایق قوی برای صدا و حرارت است. این محصول در ساخت و ساز و البته صنایع بزرگ و کوچک مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

برای تولید پشم سنگ از مواد و سنگ معدنی استفاده می شود. پس از استخراج سنگ بازالت آن را درون کوره های ذوب به همراه کک و مواد دیگر تا دمای 2000 درجه حرارت داده تا ذوب شده و از زیر کوره خارج شود. مواد مذاب سنگ را سپس وارد دستگاه های سانتیفیوژ کرده و با نیروی گریز از مرکز به الیاف سنگ پشم تبدیل می کنند. در ادامه خط تولید و در دستگاه پخت الیاف پشم سنگ به هم چسبیده و گاهی رزین به آن ها اضافه می شود و بعد از رسیدن به ضخامت و چگالی سفارشی یا استاندارد در ابعاد و قطعات مختلف برش داده و بسته بندی می کنند.

پشم سنگ همانند پشم شیشه هم به صورت تخته ای (شیت یا پانل) و هم به صورت پتویی (رول شده) در بازار یافت می شود. از انواع دیگر آن می توان به پشم سنگ لوله ای و لحافی اشاره کرد.

قیمت پشم سنگ

  • پشم سنگ لوله ای بری پوش عایق کردن لوله در سایزهای مختلف کاربرد دارد.
  • پشم سنگ پتویی در یک طرف تور سیمی دارد که با نخ نسوز توری سیمی به آن دوخته می شود. دارای چگالی بالاتری از پشم سنگ لحافی است و ضریب انتقال حرارت آن بسیار پایین است و عایق فوق العاده قوی دارد. از این پشم سنگ برای عایق کاری تانکرهای قیر، خط لوله های نفت و گاز و انبار های آن استفاده می شود.
  • نوع لحافی اما برای سقف سوله و تأسیسات استفاده می شود، اقتصادی است و عایق خوبی برای دمای بین منهای 5 تا 150 می باشد. پشم سنگ لحافی دارای کاور کاغذ آلومینویم مسلح به کاغذ گرافت است.

از خصوصیات مهم پشم سنگ همان عایق حرارت و صوت بودن آن را می توان معرفی کرد به گونه ای که استفاده از این محصول در ساخت و سازها تا 99 درصد در انرژی صرفه جویی شده و صدای محیط را کم می کند.