قیمت لوله جدار چاه

قیمت لوله جدار چاه
بروزرسانی : ۴ اسفند ۱۴۰۲
عنوان محصول
ضخامت
قیمت
6 میلی متر

40,000 تومان

5 میلی متر

40,000 تومان

6 میلی متر

40,000 تومان

4 میلی متر

40,000 تومان

5 میلی متر

40,000 تومان

6 میلی متر

40,000 تومان

4 میلی متر

40,000 تومان

6 میلی متر

40,000 تومان

بهترین قیمت لوله جدار چاه را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

لوله جدار چاه یک نوع لوله صنعتی محسوب می‌گردد که دو نوع رایج دارد. این لوله علاوه بر نوع فولادی دارای نوع گلی اتیلن نیز می‌باشد.

  • لوله جدار چاه بدون شیار
  • لوله جدار چاه شیاردار

کاربرد این لوله در چاه‌های آب است البته می‌تواند سیالات دیگر مثل مواد پتروشیمی و نفتی هم باشد. در کل برای اینکه دیواره‌های چاه در اثر رطوبت و مواد دیگر به درون آن ریزش نکند و از مخلوط شدن آلاینده‌های دیگر به آب دون چاه جلوگیری به عمل آورد. لوله‌های جدار چاه در انواع و استانداردهای مختلف استفاده می‌شود. البته این شیارها مزیت‌های بیشتری هم دارند. می‌دانید که در اعماق زمین گازهای مختلفی وجود دارند که هنگام حفر چاه‌ها احتمالاً متوجه آن شده‌اید لوله‌های شیاردار از تجمع گازها در پشت لوله و اعمال فشار بر دیواره‌ها جلوگیری می‌کند ضمن اینکه از به هم مخلوط شدن و آمیختن مایعات مختلف و رسوبات در چاه جلوگیری می‌کند و مجرایی برای آزاد شدن هیدروکربن‌ها فراهم می‌کند.

قیمت لوله جدار چاه

معمولاً لوله‌های جدار چاه چیزی حدود 20 تا 25 سال عمر می‌کنند.

لوله‌های شیاردار درواقع همان لوله‌های معمولی فولادی هستند که در طول آن‌ها شیارهایی افقی در اندازه و شکل مختلف (بسته به استاندارد و کاربرد) وجود دارد.

از کاربردهای مهم و مزیت‌های لوله جدار چاه می‌توان به استفاده از آن برای جلوگیری از فروریختن دیواره چاه، جلوگیری از نشت آب به دیواره‌ها و نشست چاه، جلوگیری ریزش چاه و کاهش شن و ماسه کف آن، کمک به جداسازی و ایجاد لایه‌های سیالات مختلف در مخازن نفتی، کمک به کاهش میزان لای و کف در سیالات چاه و کاهش هزینه لایروبی، کمک به جداسازی لایه‌های کم‌فشار و پرفشار در چاه، از انتقال جریان سیال آشفته درون چاه جلوگیری می‌کند، از تجهیزات و تأسیسات حفاری و کار گذاشته در چاه محافظت کرده و در نهایت به بهره‌وری بالاتر و افزایش مدت بهره‌برداری از چاه می‌انجامد.