قیمت میلگرد حرارتی

قیمت میلگرد حرارتی
بروزرسانی : ۵ تیر ۱۴۰۳
بهترین قیمت میلگرد حرارتی را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

قیمت میلگرد حرارتی و قیمت آهن امروز به عنوان دو نمونه از اصلی‌ترین مواد ساختمانی، بر صنعت ساخت‌وساز و فلزات بسیار مهم و تأثیرگذار هستند. قیمت میلگرد حرارتی ممکن است نسبت به قیمت‌ میلگرد بالاتر باشد؛ زیرا میلگرد حرارتی از آلیاژهای ویژه‌ای تشکیل شده است که ویژگی‌های حرارتی، مکانیکی و مقاومت بالایی دارد. در عین حال، هر دو این مقاطع فولادی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند و نقش بسیار حیاتی در ساخت‌وساز، خودروسازی، الکترونیک و صنایع دیگر ایفا می‌کنند. تغییرات در قیمت این مواد، ارتباط مستقیم با شرایط بازار و عوامل اقتصادی دارد و این قیمت‌ها ممکن است در طول زمان تغییر کنند. برای اطلاع از قیمت میلگرد حرارتی می‌توانید علاوه‌بر بررسی روزانه این صفحه از سایت، در کانال قیمت لحظه‌ای میلگرد عضو شوید.

قیمت میلگرد حرارتی امروز

قیمت میلگرد حرارتی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل در صنعت ساخت‌وساز و صنایع مختلف، تأثیر قابل توجهی بر هزینه‌های پروژه‌ها و تولیدات دارد. این محصول با ترکیبات شیمیایی خاص و خواص حرارتی و مکانیکی برتر، برای کاربردهایی مانند ساخت قطعات موتورها، لوله‌ها و تجهیزات صنعتی از جمله ماشین‌آلات استفاده می‌شود. به علت اهمیت ویژه‌ای که میلگرد حرارتی دارد، قیمت‌های آن تحت تأثیر نوع میلگرد (ساده یا آجدار)، نوسانات بازار آهن، بازار ارز و دلار، سایز و اندازه، وزن، کارخانه تولیدکننده و عوامل داخلی و خارجی قرار می‌گیرد. بنابراین قیمت میلگرد حرارتی امروز با توجه به عوامل ذکر شده و شرایط اقتصادی و سیاسی کشور تعیین می‌شود و تغییرات در هر یک از این عوامل می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر روی قیمت میلگرد حرارتی ساده یا آجدار داشته باشد. بنابراین داشتن اطلاعات کافی و آگاهی نسبت به قیمت روز میلگرد حرارتی برای داشتن یک خرید مقرون‌به‌صرفه اهمیت بسیاری دارد.

برای اطلاع از قیمت میلگرد حرارتی امروز، توصیه می‌شود ابتدا با کارشناسان فروش آهن‌رسان (05131916 ☎) تماس بگیرید یا قیمت‌ها را در صفحه قیمت میلگرد مشهد مقایسه کنید تا میلگردهای مورد نیاز را با بهترین قیمت بخرید.

قیمت میلگرد حرارتی سقف تیرچه بلوک

قیمت میلگرد حرارتی سقف بر اساس قطرهای 6، 6.5 و 8 و کارخانه تولیدکننده آن تعیین می‌شود. میلگرد حرارتی سقف به صورت عمود و از جهات مختلف چپ و راست بر تیرچه، سقف تیرچه بلوک و تیرچه‌های کامپوزیت به شکل شبکه‌ای اجرا می‌شوند. میلگرد حرارتی سقف برای جلوگیری از ترک خوردن بتن در سقف ساختمان‌ها، به ویژه دال‌های بتنی تیرچه بلوک و جلوگیری از انقباض و انبساط بتن و بالا بردن مقاومت سازه در برابر آتش‌سوزی و زلزله استفاده می‌شوند.

قیمت میلگرد حرارتی در سایزهای مختلف

قطرهای 6، 6.5 و 8 میلگرد حرارتی پر استفاده‌ترین سایزهای میلگرد حرارتی سقف هستند که به صورت کلاف تولید و به بازار عرضه می‌شوند و خرید آن‌ها بسیار رایج است، از این رو قیمت آن‌ها برای خریداران اهمیت بسیاری دارد.

1. قیمت میلگرد حرارتی 6

قیمت میلگرد حرارتی 6 در هر شاخه به کارخانه تولیدکننده و وزن میلگرد حرارتی 6 بستگی دارد و شما می‌توانید با در نظر داشتن برند تولیدکننده دلخواه، قیمت این محصول را در سایت و شبکه‌های اجتماعی آهن‌رسان مشاهده کنید. میلگرد حرارتی 6 از جمله پر کاربردترین سایزهای میلگرد حرارتی است که در سقف تیرچه بلوک استفاده می‌شود.

2. قیمت میلگرد حرارتی 6.5

میلگرد حرارتی ۶.۵ جزو میلگردهای کلاف کم کربن است که قیمت آن از برندهای متفاوت نورد کوثر اهواز، فولاد کویر کاشان، پرشین فولاد آریا، ذوب و نورد ملایر و … در جدول قیمت محصولات میلگرد حرارتی در ابتدای صفحه آورده شده است. علاوه‌براین برای اطلاع از قیمت میلگرد حرارتی 6.5 می‌توانید با شماره‌ درج شده در سایت تماس بگیرید.

3. قیمت میلگرد حرارتی 8

قیمت میلگرد حرارتی 8 به صورت روزانه در سایت و شبکه‌های اجتماعی آهن‌رسان بروزرسانی می‌شود و تا حد زیادی به وزن میلگرد حرارتی 8 بستگی دارد. چنانچه قصد خرید این محصول از کارخانه‌های مختلف را دارید، داشتن اطلاعات لازم در مورد این محصول و قیمت آن به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید.

قیمت هر کیلو حرارتی

قیمت هر کیلو میلگرد حرارتی با توجه به وزن هر کیلو میلگرد حرارتی تعیین می‌شود و در زمان‌های مختلف، متفاوت است. این تغییرات قیمتی با توجه به عوامل‌ مختلفی که در تعیین قیمت این محصول موثرند، ایجاد می‌شود. چنانچه قصد اطلاع از قیمت هر کیلو میلگرد حرارتی را دارید، می‌توانید با کارشناسان فروش ما (05131916 ☎) در تماس باشید.

قیمت میلگرد حرارتی امروز – خرید میلگرد حرارتی ساده | آهن رسان

انواع میلگرد حرارتی

میلگرد حرارتی از نظر سایزبندی، کارخانه و برند و همچنین بر اساس جنس می‌تواند به دسته‌بندی‌های مختلفی تقسیم شود.

الف) انواع میلگرد حرارتی بر اساس سایزبندی

میلگرد حرارتی بر اساس سایزبندی می‌تواند در انواع مختلفی در دسترس باشد. این انواع بر اساس قطر و ابعاد میلگرد به شرح زیر است:

1.میلگرد حرارتی قطر کوچک: این نوع میلگرد‌ها دارای قطر کمتر از حداکثر قطر استاندارد میلگرد حرارتی هستند که برای کاربردهای خاصی مانند تولید قطعات کوچک و دقیق، موتورها و الکترونیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. مثل میلگرد حرارتی 6 و میلگرد حرارتی 8. برای اطلاع از قیمت میلگرد حرارتی 6 امروز و قیمت میلگرد حرارتی 8 به همراه وزن میلگرد حرارتی 6 و وزن میلگرد حرارتی 8 با کارشناسان آهن‌رسان در تماس باشید.

2. میلگرد حرارتی قطر متوسط: این نوع میلگرد‌ها دارای قطر متوسط بوده و برای کاربردهای عمومی مانند ساخت قطعات صنعتی، لوله‌ها، و تجهیزات مکانیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

3. میلگرد حرارتی قطر بزرگ: این نوع میلگرد‌ها دارای قطر بزرگتر از حداکثر قطر استاندارد میلگرد حرارتی هستند که برای کاربردهایی مانند ساخت ستون‌ها، تیرها، و سازه‌های بزرگ ساختمانی استفاده می‌شوند. به طور کلی، تنوع در سایزبندی میلگرد حرارتی به علت نیازهای مختلف صنایع و کاربردهای متنوع آن ایجاد می‌شود و انتخاب صحیح اندازه میلگرد حرارتی با توجه به نیازهای هر پروژه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

ب) انواع میلگرد حرارتی بر اساس کارخانه و برند

انواع میلگرد حرارتی بر اساس کارخانه و برند متنوع است. برخی از این کارخانه‌ها و برندها عبارتند از:

 • میلگرد حرارتی یزد
 • میلگرد حرارتی اصفهان
 • میلگرد حرارتی ابهر
 • میلگرد حرارتی میانه

برای استعلام قیمت میلگرد ساده و قیمت میلگرد حرارتی یزد، قیمت میلگرد حرارتی اصفهان، قیمت میلگرد حرارتی ابهر و قیمت میلگرد حرارتی میانه کافیست با شماره (05131916 ☎) تماس بگیرید.

خرید میلگرد حرارتی

خرید میلگرد حرارتی در آهن‌رسان می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای تأمین این محصول مهم در صنعت ساختمانی و صنایع مختلف باشد. آهن‌رسان به عنوان یکی از تأمین‌کنندگان معتبر انواع مقاطع فولادی، میلگرد حرارتی با کیفیت و استاندارد را ارائه می‌دهد.

برای خرید میلگرد حرارتی در آهن‌رسان، می‌توانید پس از دریافت اطلاعات دقیق در مورد میلگرد حرارتی و قیمت‌های آن؛ از طریق ثبت سفارش اینترنتی در فرم‌های مربوطه در سایت، دایرکت شبکه‌های اجتماعی و همچنین به صورت تلفنی از طریق شماره تماس (05131916 ☎) اقدام کنید.

در نظر داشته باشید پس از خرید میلگرد حرارتی در آهن‌رسان، از مزیت انبارداری بدون هزینه و ارسال فوری نیز بهره‌مند می‌شوید که باعث راحتی در تأمین محصول و لذت یک خرید راحت نیز می‌شود. علاوه‌براین‌ها می‌توانید از مزیت خرید آهن آلات با چک نیز بهره‌مند شوید.

ویژگی‌های میلگرد حرارتی

از خصوصیات میلگرد حرارتی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شکل‌پذیری و انعطاف‌پذیری خوب
 • استحکام و مقاومت بالا در برابر تنش‌های وارده
 • قابلیت اتصال بالا
 • مقاومت در برابر خوردگی، حرارت بالا و زلزله
 • افزایش ایمنی
 • انتقال حرارت بهینه
 • کنترل دما و حفظ استحکام سازه‌ها

کاربردهای میلگرد حرارتی

اصلی‌ترین کاربرد میلگرد حرارتی، جلوگیری از ترک خوردن سقف است. این میلگردها به صورت عمده وظیفه جلوگیری از تنش‌های ناشی از جمع شدگی و حرارت بتن را بر عهده دارد. اما میلگرد حرارتی کاربردهای متفاوت دیگری در سقف‌های مختلف دارد که به نوع خاصی برای هر سقف اجرا می‌شود. در ادامه به کاربرد این مقطع فولادی در سقف‌ها اشاره می‌کنیم.

1.میلگرد حرارتی در سقف تیرچه بلوک: اصطلاح سقف تیرچه و بلوک برای سقف‌هایی استفاده می‌شود که با استفاده از تیرچه و انواع بلوک‌ها ساخته‌ شده‌اند. میلگرد حرارتی در این نوع سقف به کمک بتن آماده از جمع‌شدگی آن جلوگیری می‌کند. چنانچه قصد خریداری کردن این میلگرد حرارتی را دارید، می‌توانید برای اطلاع از قیمت میلگرد حرارتی سقف تیرچه بلوک، با کارشناسان فروش آهن‌رسان تماس حاصل کنید تا اطلاعات به‌روز و دقیق را دریافت کنید.

2. میلگرد حرارتی در سقف عرشه فولادی: میلگرد حرارتی در سقف عرشه‌های فولادی، نقش حیاتی در استحکام و پایداری ساختمان‌ها را ایفا می‌کند. این میلگردها به عنوان اجزای اصلی سیستم سقف فولادی استفاده می‌شوند و برای تقویت سازه و افزایش مقاومت آن در برابر بارهای ناشی از وزن خود و بارهای زنده نظیر بارهای برف، بارهای باد و بارهای انسانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از میلگردهای حرارتی به دلیل ویژگی‌های خاصی همچون مقاومت بالا در برابر حرارت و مغناطیس، استفاده می‌شود تا از انبساط حرارتی در سازه‌ها جلوگیری کند و از تغییر شکل‌های ناخواسته و آسیب به سازه‌ها جلوگیری نماید. به این ترتیب، میلگرد حرارتی در سقف عرشه‌های فولادی باعث بهبود عملکرد و ایمنی سازه‌ها می‌شود و نقش بسیار مهمی در صنعت ساخت‌وساز ایفا می‌کند.

3. میلگرد حرارتی در سقف اسکلت بتنی: در سقف‌هایی که دارای اسکلت بتنی هستند، میلگردهای حرارتی دقیقا بعد از اینکه ورق‌های فولادی سرجای خود قرار گرفتند نصب می‌شوند. میلگردهای حرارتی در این نوع سقف وظیفه تقسیم و تنظیم حرارت را دارند و اجازه نمی‌دهند که اسکلت بتنی بر اثر انقباض و انبساط دچار ترک‌های عمیق شود‌.

4. میلگرد حرارتی در سقف کرومیت: بستن میلگرد حرارتی در سقف کرومیت به عنوان آخرین مرحله انجام می‌گیرد و پس از آن عملیات بتن‌ریزی صورت می‌پذیرد. قبل از بتن‌ریزی، میلگردهای حرارتی یا همان آرماتورها به تیرچه‌ها توسط جوش سرد یا مفتول متصل می‌شوند.

5. میلگرد حرارتی در دیوار حائل: برای کاهش آثار حرارت در دیوارهای حائل بتنی از میلگردهای حرارتی به صورت عمودی و افقی استفاده می‌گردد.

6. استفاده از میلگرد حرارتی در دال‌ها: در ساختمان‌هایی که دال بتنی در آن‌ها یک طرفه اجرا شده است، برای اجرای میلگرد حرارتی در سقف باید آن را به‌گونه‌ای قرار دهید که در خلاف جهت میلگرد خمشی دال باشد. زمانی که میلگرد و آرماتور حرارتی در کنار آرماتور خمشی مورد استفاده قرار بگیرد، استحکام آرماتور و در راستای آن استحکام سازه افزایش پیدا می‌کند. به طور کلی وظیفه میلگرد حرارتی در دال‌ها، جلوگیری از ترک خوردن بتن به هنگام خشک شدن است.

جمع‌بندی

میلگرد حرارتی یکی از اصلی‌ترین مقاطع مورد استفاده در صنایع مختلف است که نقش کلیدی در انتقال حرارت و انرژی ایفا می‌کند. این مقطع فولادی با ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که دارد، در زمینه‌های مختلفی مانند انرژی، خودروسازی، الکترونیک، و فضانوردی به کار می‌رود. لذا اطلاع از قیمت میلگرد حرارتی برای بسیاری از افراد از اهمیت بسیاری برخوردار است. لذا بررسی تمامی عوامل و آگاهی نسبت به قیمت میلگرد حرارتی امروز به شما در انجام یک خرید مقرون‌به‌صرفه و مناسب کمک شایانی می‌کند. با توجه به مشکلات اقتصادی دنیای امروز، اطلاع از قیمت میلگرد حرارتی منجر می‌شود تا در بهترین زمان ممکن بتوانید خرید بهینه‌ای را داشته باشد. اقدام برای خرید میلگرد حرارتی به شما این امکان را می‌دهد تا پس از بررسی قیمت‌ها و مقایسه کارخانه‌های تولیدکننده، برای ثبت نهایی سفارش خود زیر نظر کارشناسان فروش آهن‌رسان اقدام کنید.

سوالات متداول

1.قیمت میلگرد حرارتی، بسته به چه عواملی در روز تغییر می‌کند؟

قیمت میلگرد حرارتی با توجه به نوع میلگرد (ساده یا آجدار)، نوسانات بازار آهن، بازار ارز، سایز و اندازه، وزن، کارخانه تولیدکننده و شرایط سیاسی و اقتصادی جامعه، میزان عرضه و تقاضا و … قرار گرفته و دچار نوسان‌های افزایشی یا کاهشی می‌شود.

2. قیمت هر کیلو میلگرد حرارتی چقدر است؟

برای استعلام قیمت دقیق میلگرد حرارتی می‌توانید با کارشناسان آهن‌رسان تماس بگیرید.

3. در تولید میلگرد حرارتی از چه استانداردهایی استفاده شده است؟

در میلگرد حرارتی استاندارد‌های مختلفی مانند ASTM A193، ASTM A194 و ASTM A320 وجود دارند که برای اطمینان از کیفیت و عملکرد بهینه محصول باید به آن‌ها توجه شود.

4. چطور می‌توانم میلگرد حرارتی را بخرم؟

برای خرید میلگرد حرارتی می‌توانید از طریق تماس تلفنی یا به صورت آنلاین در سایت آهن‌رسان اقدام کنید.

5. آیا امکان ارسال میلگرد حرارتی به سراسر کشور وجود دارد؟

بله، آهن‌رسان قادر به ارسال میلگرد حرارتی و سایر مقاطع فولادی به تمام نقاط کشور است و خدمات ارسال به صورت مطمئن و سریع انجام می‌شود.

6. چگونه می‌توانم میلگرد حرارتی را به صورت اقساطی یا اعتباری بخرم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید اعتباری اقساطی میلگرد حرارتی می‌توانید به صفحه خرید آهن آلات با چک مراجعه کنید یا از کارشناسان ما اطلاعات لازم را جویا شوید.