...

قیمت سیم خاردار

قیمت سیم خاردار
بروزرسانی : ۲۳ خرداد ۱۴۰۳
بهترین قیمت سیم خاردار را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

قیمت سیم خاردار و کاربرد آن

به سیم بلند و مفتولی که روی بدنه آن لبه‌هایی به شکل خار وجود دارد، سیم‌خاردار می‌گویند.
سیم‌خاردار یکی از بخش‌های اصلی حصار کشی‌های امنیتی است که در قسمت بالایی و مرکزی فنس یا این که توری حصاری اجرا می‌شود . حق ثبت و ابتکار آن برای اولین دفعه به «لوسین بی اسمیت» و «کنت اوهایو» در سال ۱۸۶۷ در آمریکا تحت عنوان اختراع کننده صادر شد.
این سیم را از فلز , استیل , روی و … می‌سازند ; بااین‌وجود بهترین نوع سیم‌خاردار نوع گالوانیزه است که موجب ارتقاء چشمگیر پایداری و استحکام آن می‌گردند. در ادامه ضمن معرفی این محصول به عوامل موثر بر قیمت سیم خاردار نیز اشاره خواهیم کرد.

تاریخچه

تا پیشین از سال ۱۸۶۰ سیم‌خاردارها غالباً به‌صورت سنتی ایجاد می‌شدند و استحکام چندانی نداشتند , ولی در سال ۱۸۶۰ طراح فرانسوی لئونس اگن دسته مدرن را پیاده‌سازی کرد , انگیزه وی پیاده‌سازی مفتول‌هایی بود که بتواند موانعی را برای گذر کردن تولید نماید , در سال ۱۸۶۵ لئونس اگن توانست یاری هزینه‌ی مالی از ارتش فرانسه اخذ نماید و برای اولین دفعه ساخت صنعتی این وسیله آغاز شد . از آن موقع به بعد چند طرح درباره انواع سیم‌خاردار توسط اشخاص متعددی منتشر شد که بیشتر آنان کماکان استفاده‌شده و سال‌هاست ویژگی‌های خود را نشان داده‌اند. لازم به ذکر است که قیمت سیم خاردار به عوامل محیطی زیادی به صورت مستقیم و غیر مستقیم وابسته است.

قیمت سیم خاردار

چند نوع سیم‌خاردار داریم

سیم‌خاردار به دو صورت خطی و حلقوی ساخته می‌شود.

 • خطی: سیم‌خاردارخطی یک‌ رشته مفتول گالوانیزه است که به‌وسیله مفتول‌های تیز خاردار شده است.
 • حلقوی: سیم‌خاردارحلقوی به دو صورت خاردار معمولی و خاردار حلقوی تیغی (تبری) در بازار عرضه می‌شود که دسته معمولی آن به‌صورت سیم‌خاردار خطی خاردار است.

سیم‌خاردار خطی

سیم‌خاردار خطی از دو رشته مفتول به قطر ۲ میلی‌متر تحت عنوان محور و دو رشته خار با قطر ۲٫۵ میلی‌متر که دور محور پیچ می‌خورند ساخته می‌شود و از جنس گالوانیزه گرم است و ازلحاظ  بهترین گزینه برای حصارکشی محسوب می‌شود. مسلما قیمت سیم خاردار نوع خطی و حلقوی با هم تفاوت دارد.

برای بسته‌بندی سیم‌خاردار خطی معمولاً از روش کلاف استفاده می‌کنند و حسب نیاز مشتری بین 15 تا 25 کیلوگرم در هر بسته قرار می‌دهند. البته برحسب ضخامت، وزن کلاف متغیر است.

کاربرد سیم‌خاردار خطی

از آن برای حصارکشی کارخانه‌ها، مراکز نظامی، فرودگاه‌ها، مخابرات و … استفاده می‌شود.

خصوصیات فنی سیم‌خاردار خطی

 • جنس مفتول : گالوانیزه گرم
 • قطر مفتول محور و مفتول خار : ۲ و ۲٫۵ میلی‌متر
 • وزن هر بسته : ۲۰ تا ۲۶ کیلوگرم که هر کیلوگرم سیم‌خاردار خطی با لحاظ کردن  قطر مفتول‌ها و فاصله خارها از نیز بین ۹ تا ۱۰ متر ارتفاع را دربر می‌گیرد.
 • فاصله خار : از ۶ تا ۹ سانتیمتر

سیم‌خاردار حلقوی

از یک رشته اصلی از جنس فولاد سخت فنر شده ساخته‌شده است که دارای قطر اصلی 2.5 میلی‌متر و قطر خار در آن 2 میلی‌متر است. کل سیم‌خاردار حلقوی با کیفیت 180 گرم در مترمربع گالوانیزه شده و قدرت کششی سیم‌خاردار حلقوی 140 کیلوگرم بر میلی‌متر مربع است.

سیم‌خاردار حلقوی معمولی دارای قطر 60 و 90 سانتی‌متر است. کلاف با قطر 60 سانتی‌متر چیزی حدود 10 متر طول و رول با قطر 90 سانتی‌متر چیزی حدود 15 متر طول دارد. بر اساس نوع خار قیمت سیم خاردار در مدل های مختلف متفاوت است.

سیم‌خاردار حلقوی دو نوع دارد:

 1. سیم‌خاردار حلقوی با خار سیمی
 2. سیم‌خاردار تبری یا تیغ کاتری.

سیم‌خاردار حلقوی با خار سیمی

سیم‌خاردار حلقوی معمولی از یک رشته مفتول گالوانیزه به قطر ۳ میلی‌متر تحت عنوان محور و دو رشته خار مفتولی گالوانیزه با قطر 2.5 میلی‌متر که به دو سمت تابیده‌شده، ساخته می‌شود.

سیم‌خاردار حلقوی با مفتول خشک (فنر) از جنس مفتول گالوانیزه گرم تولید می‌شود. از این نوع سیم‌خاردار اغلب در مراکز نظامی و پادگان­ها استفاده می‌شود.

سیم‌خاردار حلقوی تبری یا لیزری

در این نوع یک رشته سیم گالوانیزه با قطر 3 میلی‌متر به‌عنوان پایه و محور است که روی آن با فاصله‌های معین تیغ‌هایی پرس شده‌اند که از جنس گالوانیزه بوده و مشابه تبر هستند. قیمت سیم خاردار نوع تبری نیز به فاصله خارها بستگی دارد.

سیم‌خاردارهای حلقوی در مقایسه با سیم‌خاردارهای خطی دارای قدرت و کارایی بالاتری هستند و گران‌ترند.

این نوع سم خاردار اغلب برای حصارکشی امنیتی کاربرد دارد. محور این سیم‌خاردار از مفتول با کربن بالا ساخته می‌شود که دارای مقاومت بالایی در برابر رطوبت و اشاره‌ای فیزیکی است.

سیم‌خاردار چه مزایایی دارد؟

 • راحتی نصب و سرعت بالا در اجرا
 • عدم نیاز به متخصص برای نصب
 • انعطاف بالا و مناسب برای محیط‌ها و زمین‌های مختلف
 • دوام بالا
 • سبک بودن و اقتصادی بودن آن

برای استفاده از سیم‌خاردار چه قوانینی را باید رعایت کرد؟

به دلایلی همچون صدمه دیدن حیوانات، استفاده از سیم‌خاردار در کشورهای مختلف آزاد نبوده و تحت قوانین و شرایط خاصی می‌توان از آن استفاده کرد. برای استعلام سریع قیمت سیم خاردار همچنین می توانید تماس بگیرید.