قیمت سیم حرارتی

قیمت سیم حرارتی
بروزرسانی : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
بهترین قیمت سیم حرارتی را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

سیم حرارتی در صنایع مختلف با نام سیم جوش نیز شناخته می شود و یکی از مهم ترین محصولاتی است که در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. از این سیم بعنوان رابط برای جوشکاری استفاده می شود. سیم جوش ها در اندازه و استاندارد های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سیم حرارتی پوشش دهی شده قلیایی
 2. سیم حرارتی رتیلی
 3. رتیلی پودر آهن
 4. پوشش سلولزی
 5. پوشش اسیدی

قیمت سیم حرارتی

سیم حرارتی سقف

قیمت سیم حرارتی همچون قیمت ورق و تمامی محصولات دیگر، براساس خصوصیاتی که دارد اعم از:

 • مواد سازنده
 • ضخامت
 • پوشش
 • نوع ساخت

و غیره تعیین می گردد. این محصول در 3 نوع: ضد زنگ، نیکلی و کم کربن تولید می شود. از جمله ویژگی هایی که دارد می توان به کاهش عیوب جوشکاری و سرعت بالای آن اشاره کرد.

میلگرد حرارتی:

میلگردهای حرارتی در سایزهای 6 و 8 تولید می شوند و برای مسلح کردن تیرچه ها بصورت شبکه ای و عمود مورد استفاده قرار می گیرند. میلگردهای حرارتی به منظور جلوگیری از تنش های ناشی از حرارت و جمع شدگی بتن به صورت عمود برهم تحت دال های یک طرفه یا سقف های تیرچه و بلوک در یک سوم بالای لایه بتنی استفاده می شود تا از ترک خوردگی جلوگیری کند.

به چه نوع میلگردی حرارتی می گویند؟

 روند کار میلگرد حرارتی به این صورت است که با بتن درگیر شده و از ترک های پهن و گسترده ای که ناشی از انبساط و انقباض پس از بتن ریزی سقف صورت می گیرد تا حد زیادی جلوگیری کند. به همین علت به آن ها میلگرد حرارتی گفته می شود. قیمت میلگرد را در لینک درج شده مشاهده نمایید.

سیم حرارتی چیست؟

معماران عمدتا برای انجام جوشکاری های ذوبی نیاز به یک ماده کمکی دارند تا با استفاده از آن اتصال را ایجاد کنند وضخامت را کنترول کنند. به ماده ای که در جهت پر کردن فضاهای خالی هنگام جوشکاری به کار برده می شود سیم جوش گفته می شود. سیم جوش ها دارای ترکیبات شیمیایی شبیه به فلز هستند و در دو نوع:

 1. آهنی
 2. غیرآهنی

وجود دارند. به طور کلی سیم جوش ها به دو دسته:

 • سیم جوش های توپر (Solid Wires)
 • سیم جوش های تو پودری (Cored Wires)

تقسیم بندی می شوند.

قیمت سیم حرارتی

مزایا و ویژگی های سیم جوش

مزایای سیم حراتی و سیم جوش

این محصول مزیت هایی همچون نفوذ عمین جهت اتصال سازه های نازک، کاهش عیوب جوشکاری، سرعت بالای جوشکاری، به خاطر پوششی که دارد از سیم جوش محافظت کرده و عمکلیک و کیفیت جوشکاری و اتصال را به ارمغان می آورد.

نفوذ عمیق:

از سیم جوش ها به عنوان یک نفوذی عمیق در ریشه جوشکاری استفاده می کنند. که این مزیت سبب شده تا از این نوع جوشکاری برای ساخت و اتصال سازه های نازک هم استفاده شود.

کاهش عیوب جوشکاری:

در سیم جوش ها انواع دی اکسید وجود دارد که عیوب جوشکاری را کاهش می دهد همچنین باعث می شود قبل از شروع جوشکاری احتیاج کمتری به تمیز کاری داشته باشیم.

مکانیسم تغذیه:

سیم جوش های توپر از تغذیه متفاوت تری به نسبت سایر روش های جوشکاری بهر می برند به این صورت که به کمک یک تزریق کننده به داخل حوضچه های مذاب هدایت می شوند. (Automatic Feeder)

سرعت بالای جوشکاری:

جوشکاری هایی که در آن ها از سیم حرارتی استفاده می شود در دسته جوشکاری های سرعت بالا قرار دارد. به همین علت نرخ جوشکاری با بکارگیری سیم جوش طرفداران زیادی دارد.

مراقبت از سیم جوش:

به طور عمده برای بهتر عمل کردن سیم جوش و افزایش طول عمر آن لایه ای مس به عنوان پوشش روی آن قرار می دهند تا در مواجه با هر گونه سایش در امان بماند.

کاربرد سیم جوش

از سیم جوش ها در صنایع مختلفی همانند:

 1. خودروسازی
 2. حمل و نقل
 3. ساخت تجهیزات
 4. مخازن تحت فشار
 5. انواع مبدل های حرارتی

و غیره استفاده می شود.

انواع سیم های حرارتی

انواع سیم جوش و قیمت آن

سیم حرارتی یا سیم جوش از دسته میلگرد و مفتولی به شمار می رود. این محصول از جنس فولاد و فلزات مختلف می تواند ساخته شود که قطر و سایز آن پایین است. سیم حرارتی کاربردهای زیادی دارد و اصلی ترین آن در صنایع جوشکاری است. جوشکاری ذوبی روش برای اتصال فلزات به یکدیگر است در این روش دو فلز را با یک فلز کمکی و پر کننده به هم متصل می کنند. جنس فلز پرکنند که در اینجا همان سیم جوش است به جنس دو فلزی که قرار است به یکدیگر متصل شوند بستگی دارد.

انواع سیم حرارتی بر اساس نوع پوشش:

 • پوشش قلیلیی
 • رتیلی
 • رتیلی با پودر آهن
 • پوشش سلولزی
 • پوشش اسیدی

سیم حرارتی در انواع  مختلف ساخته می شود که بر اساس ضخامت، جنس مواد سازنده، پوشش و نوع ساخت دسته بندی می شود. لازم به ذکر است هر یک از مواد و خصوصیات ذکر شده بسیار مهم است. قیمت سیم حرارتی بر اساس این خصوصیات تعیین می شود.

سیم جوش ها را می توان بر اساس ضخامت مفتول و الکترود به انواع ضخیم، خیلی ضخیم، متووسط و نازک تقسیم نمود. از نظر جنس مفتول نیز انواع سیم حرارتی با الکترودهای آلومینیومی، ضد زنگ، نیکلی، و کم کربن ساخته می شود.

همچنین الکترود های کم هیدروزن، چسبان، سریع انجماد و انجام پر شده نیز ساخته می شوند که بر اساس ساخت با هم تفاوت دارند.

قیمت سیم حرارتی

سیم جوش CO2

ازاین نوع سیم حرارتی برای انجام جوشکاری های یکنواخت استفاده می شود. این سیم جوش ها از ترکیب گاز آرگون (CO2) تولید می شود. سیم جوش های CO2 در سایزهای مختلف و تحت آلیاژهای متفاوتی تولید می شوند که بستگی به جنس و نوع سازه دارد.

سیم جوش میگ-مگ (Mig-Mag)

این مدل سیم های حرارتی در2 دسته:

 • بدون آلیاژ
 • کم آلیاژ

تقسیم بندی می شود. در فرآیند جوشکاری با این سبک سیم جوش از قوس الکتریکی به عنوان منبع استفاده می شود که سیم جوش  در این روش با سرعت وارد حوضچه های انتقال می شود و به منظور جلوگیری از ورود هوا و آلودگی فلز ازیک گاز محافظ طی فرایند جوشکاری استفاده می شود.

سیم جوش توپودری

این سبک سیم جوش شباهت زیادی به سیم جوش مگ دارد و شبیه به یک لوله توخالی می باشد که در درون آن پودری خاص قرار گرفته است.

سیم جوش زیر پودری

این مدل سیم جوش هم در 3 دسته : بدون آلیاژ، کم آلیاژ، آلیاژ ضدزنگ ساخته می شود و در عملیات های سنگین جوشکاری مانند:

 • جوشکاری راه آهن
 • جوشکاری صنایع کشتی سازی

و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

سیم جوش تیگ

جوشکاری هایی که با استفاده از سیم جوش تیگ صورت می پذیرد به علت استحکام بالا، مقاومت در برابر انواع ضربه و ترک در جوشکاری هایی اعم از فولاد های ساختمانی، مخازن تحت فشار و … مورد استفاده قرار می گیرد. سیم های حرارتی تگ نیز در چند نوع بدون آلیاژ، کم آلیاژ، آلیاژ برای فولاد ضد زنگ و آلیاژ بر پایه نیکل ساخته می شود. اطلاعات بیشتر درمورد قیمت آهن امروز و تمامی محصولات را از کارشناسان ما جویا شوید.

جدول جریان مجاز کابل آلومینیومی 60 درصد مسی

شدت جریان مجار سیم بر حسب آمپر
مقاطع سیم برحسب میلی متر مربع سیم های عایق دار کابل های روکش P.V.C سیم های هوایی
75% 4 آمپر 6 آمپر 10آمپر
1 6 آمپر 10 آمپر 15 آمپر
1.5 10 آمپر 15 آمپر 20 آمپر
2.5 15 آمپر 20 آمپر 25 آمپر
4 20 آمپر 25 آمپر 35 آمپر
6 25 آمپر 35 آمپر 50 آمپر
10 35 آمپر 50 آمپر 60 آمپر
16 50 آمپر 60 آمپر 80 آمپر
25 60 آمپر 80 آمپر 100 آمپر
35 80 آمپر 100 آمپر 125 آمپر
50 100 آمپر 125 آمپر 160 آمپر

قیمت سیم حرارتی

قیمت سیم حرارتی مفتول و سقف و انواع مختلف به معیارهای مختلف بستگی دارد و گاها بروزرسانی می شود. برای اطلاع از قیمت این محصول، قیمت آهن و قیمت ورق آهن و تمامی محصولات سایت، با بهترین کارشناسان آهن آلات در سایت ما در ارتباط باشید