10 دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازهای مسکونی

۱۰ دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازهای مسکونی


۱. قدرت، زیبایی، آزادی در طراحی

فولاد در طراحی، ساختار و شکل آزادی بیشتری را به معماران ارائه می‌دهد. ترکیبی از قدرت، دوام، زیبایی، دقت و انعطاف‌پذیری پارامترهای وسیع‌تری را به معماران می‌دهد تا ایده‌ها را کشف کنند و راه‌حل‌های جدیدی را توسعه دهند. توانایی پوشاندن طولانی‌مدت فولاد باعث ایجاد فضاهای باز بزرگ، عاری از ستون‌های میانی یا دیوارهای تحمل بار می‌شود. ظرفیت خم شدن آن تا شعاع مشخص و ایجاد انحناهای تقسیم‌شده یا ترکیبات فرم آزاد برای نماها، قوس‌ها یا گنبدها، آن را از هم متمایز می‌کند. نتیجه نهایی فولاد قابل پیش‌بینی و است و خطر تغییر در محل را از بین می‌برد. با ۱۰ دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازهای مسکونی را در این نوشته می توانید آشنا شوید.

قیمت میلگرد امروز

 ۲. سریع، کارآمد، مدبر

فولاد را می‌توان به‌سرعت و با کارآیی در تمام فصول جمع کرد. قطعات با حداقل نیروی کار در محل از قبل تولید می‌شوند. یک قاب کامل می‌تواند در طی چند روز و نه هفته نصب شوند که با توجه به مقیاس پروژه، ۲۰٪ تا ۴۰٪ مربوط به زمان ساخت نسبت به ساخت در محل کاهش می‌یابد. برای مسکن‌های تکی، در مکان‌های با چالش بیشتر، فولاد اغلب نقاط تماس کمتری با زمین را امکان‌پذیر می‌کند و میزان حفاری موردنیاز را کاهش می‌دهد. وزن سبک‌تر سازه نسبت به سایر مواد مانند بتن، پایه ساده‌تر و کوچک‌تر را امکان‌پذیر می‌کند. این کارآیی در اجرا به معنی بهره‌وری قابل‌توجه منابع و منافع اقتصادی است، ازجمله برنامه‌های تسریع شده پروژه و کاهش هزینه‌های مدیریت سایت و بازگشت سرمایه قبلی است.

10 دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازهای مسکونی

۳. سازگاری و در دسترس بودن

این روزها عملکرد ساختمان می‌تواند به‌سرعت و به طرز چشمگیری تغییر کند. یک مستأجر ممکن است بخواهد تغییراتی ایجاد کند که بار کف را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهد. برای ایجاد چیدمان داخلی جدید بر اساس نیازهای مختلف و میزان استفاده از فضا، ممکن است نیاز به تغییر مکان دیوارها باشد. سازه‌های ساخته‌شده از فولاد می‌توانند پاسخگوی چنین تغییراتی باشند. تیرهای فولادی غیر کامپوزیت را می‌توان با کف موجود، صفحات پوششی اضافه‌شده به تیرها برای افزایش مقاومت تیرها را به‌راحتی تقویت کرد و با قاب‌های اضافی تکمیل کرد و یا حتی برای جابجایی بارهای تغییریافته دوباره جابجا کرد. قاب‌های فلزی و سیستم‌های کفی همچنین امکان دسترسی آسان و تغییر در سیم برق موجود، کابل‌های شبکه رایانه‌ها و سیستم‌های ارتباطی را فراهم می‌کنند. ۱۰ دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازهای مسکونی به شما می گوید که چرا از فولاد و فلزات مختلف استفاده می کنیم و این محصولات چه مزیت هایی برای ما دارند.

برای اطلاع از آخرین اخبار فولاد و آهن صفحه اینستاگرام آهن رسان را دنبال کنید.

۴. ستون کمتر فضای بازتر

بخش‌های فولادی روشی زیبا و مقرون‌به‌صرفه برای پوشاندن مسافت‌های طولانی را ارائه می‌دهد. دهانه‌های فولادی تمدید می‌توانند فضاهای داخلی بزرگ و بدون ستون را ایجاد کنند، در حال حاضر بسیاری از مشتریان خواستار فاصله شبکه ستون با فاصله بیش از ۱۵ متر هستند. در ساختمان‌های یک طبقه، تیرهای نورد دارای دهانه‌های واضح بیش از ۵۰ متر هستند. ساختاری خرپا یا مشبک می‌تواند این طول را به ۱۵۰ متر برسانند. به حداقل رساندن تعداد ستون‌ها تقسیم کردن و خصوصی‌سازی فضا را آسان می‌کند. ساختمان‌های ساخته‌شده از فولاد اغلب سازگارتر هستند و پتانسیل بیشتری برای ایجاد تغییرات در طول زمان و افزایش طول عمر سازه را دارا هستند.

10 دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازهای مسکونی

۵. کاملاً قابل بازیافت

هنگامی‌که یک ساختمان با اسکلت فلزی تخریب می‌شود، می‌توان اجزای آن را دوباره استفاده کرد یا در سیستم بازیافت حلقه بسته صنعت فولاد برای ذوب شدن و استفاده مجدد از آن استفاده کرد. فولاد می‌تواند بدون از بین رفتن خواصش، به‌طور بی‌وقفه بازیافت شود. هیچ‌چیز از آن هدر نمی‌شود. فولاد در استفاده از منابع خام طبیعی صرفه‌جویی می‌کند زیرا حدود ۳۰٪ از فولاد جدید امروزه از فولاد قابل بازیافت استفاده‌شده است. حالا میدانید که دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازها چیست و این آلیاژ پرکاربرد چه خصوصیات خوبی دارد.

 هشت سازه فولادی معروف

۶. مقاوم در برابر آتش

آزمایش گسترده سازه‌های فلزی سازه‌ای و سازه‌های فولادی کامل، درک کاملی از این موضوع را در مورد واکنش ساختمان‌های فلزی به آتش را در اختیار صنعت قرار داده است. تکنیک‌های پیشرفته طراحی و تجزیه‌وتحلیل اجازه می‌دهد تا مشخصات دقیق موردنیاز برای حفاظت از آتش در ساختمان‌های دارای قاب فولادی که اغلب منجر به کاهش قابل‌توجهی در میزان حفاظت در برابر آتش می‌شود.

۷. مقاوم در برابر زلزله

زمین‌لرزه‌ها ازنظر اندازه، فراوانی، مدت‌زمان و موقعیت مکانی قابل پیش‌بینی نیستند. فولاد ماده انتخابی برای طراحی است زیرا ذاتاً شکل‌پذیر و قابل‌انعطاف است. در زیر بارهای شدید خم می‌شود تا این‌که خرد شود. بسیاری از اتصالات تیر به ستون در یک ساختمان فولادی اصولاً برای پشتیبانی از بارهای جاذبه طراحی‌شده‌اند. ظرفیت قابل‌توجهی برای مقاومت در برابر بارهای جانبی ناشی از باد و زمین‌لرزه دارند.

10 دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازهای مسکونی

۸. زیبایی و برآورد عملکرد

قاب‌بندی باریک استیل باعث ایجاد ساختمان‌هایی با حس راحتی می‌شود. انعطاف‌پذیری آن، معماران را برمی‌انگیزد تا اهداف خود را ازنظر کاوش در اشکال و بافت‌های متمایز دنبال کرده و به آن‌ها برساند. این ویژگی‌های زیبایی با ویژگی‌های عملکردی فولاد که شامل توانایی استثنایی شکل، ثبات ابعادی در طول زمان، توانایی‌های کاهش صدای صوتی، قابلیت بازیافت بی‌پایان و سرعت و دقت ساخت و با زحمت آن، تکمیل می‌شوند. پس یک دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازها زیباتر کردن سازه است.

۹. فضای قابل‌استفاده بیشتر، مواد کمتر

توانایی فولاد در به حداکثر رساندن فضا و عرض داخلی با نازک‌ترین لایه ممکن، به معنای نازک‌تر بودن عناصر ساختاری آن است. عمق تیرهای فولادی تقریباً نیمی از عمر تیرهای چوبی است، فضای قابل‌استفاده بیشتر، مواد کمتری و هزینه کمتری در مقایسه با سایر مواد دارد. ضخامت دیوارها می‌تواند نازک‌تر باشد زیرا استحکام فولاد و ظرفیت پوششی عالی بدان معنی است که نیازی به ساخت دیوارهای آجری جامد و کم‌مصرف نیست. این امر می‌تواند به‌ویژه برای ساختمان‌های دارای محدودیت شدید، جایی که خواص صرفه‌جویی در فضای فولاد می‌تواند کلید غلبه بر چالش‌های مکانی باشد، مهم باشد.

۱۰. سبک بودن و توانایی تأثیرگذاری کمتر در محیط

اما دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازها تنها به موارد فوق ختم نمی شود. سازه‌های فلزی می‌توانند به‌طور قابل‌توجهی سبک‌تر از بتن باشد و به پایه‌های کمتری احتیاج دارند و باعث کاهش اثرات زیست‌محیطی سازه می‌شوند. مواد کم و سبک به معنی جابجایی راحت‌تر آن‌ها است و باعث کاهش حمل‌ونقل و مصرف سوخت می‌شود. پایه‌های فولادی، در صورت لزوم، می‌توانند در پایان عمر ساختمان استخراج و بازیافت یا مورداستفاده مجدد قرار گیرند و هیچ ماده زائد در محل باقی نماند. فولاد همچنین ازنظر مصرف انرژی کم‌مصرف است، زیرا گرما به‌سرعت از بالای بام فولادی آن تابش می‌کند و باعث ایجاد محیط خنک‌تری در خانه‌ها در مناطق دارای آب‌وهوای گرم می‌شود. در آب‌وهوای سرد می‌توان دیواره‌های پانل دوتایی فولادی را به‌خوبی عایق‌بندی کرد تا گرما را بهتر مهار کند.10 دلیل استفاده از فولاد در ساخت‌وسازهای مسکونی

عضویت در خبرنامه آهن رسان

    برای دریافت آخرین اخبار بازار آهن آلات شماره تماس خود را وارد کنید

    طراحی سایت ایده پردازش