نورد کاری

نورد کاری


 خدمات پرس‌کاری، غلتک کاری و نوردکاری که توسط شرکت ها ارائه می شود؛ جهت فرم دادن، تغییر شکل و تبدیل محصولات فلزی است. در بازار آهن آلات محصولات فولادی و فلزی زیادی در اشکال مختلف وجود دارد.

خدمات پرس‌کاری، غلتک کاری و نوردکاری

اما برای استفاده در صنایع و تولید محصولات مختلف دیگر و یا کاربرد در ساختمان سازی لازم است تا مقاطع فولادی را با روش ها و ابزارهای مختلف تغییر شکل داد. به عنوان مثال گاهی لازم است تا به جای ورق فولادی معمولی از ورق فولادی مشبک و پانچ شده استفاده کرد. یا در برخی مواقع نیاز به خم کردن میلگرد داریم.در پروسه ساخت بعضی از مقاطع فولادی عملیات خم کاری، برش، سوراخ کاری و .. نیز انجام می شود. در مقابل عملیات فوق برای بعضی محصولات بر اساس نیاز مشتری و مصرف کننده پس از خروج از خط تولید و بیرون از کارخانه انجام می شود. برای دریافت خدمات پرس‌کاری، غلتک کاری و نوردکاری با بهترین قیمت ها با ما تماس بگیرید.

نورد کاری

برای دیدن قیمت ورق ck45 کلیک کنید.

دستگاه و ماشین پرس‌کاری

از این دستگاه برای تغییر شکل دادن فلزات بدون براده برداری استفاده می شود. کار با دستگاه پرس ممکن است به صورت خودکار و یا نیمه خودکار انجام شود. پرس‌کاری انواع مختلفی دارد. پرس ضربه ای، پرس دنده ای، پرس پنوماتیک، پرس کلاج دار و … در ابعاد، سایز و مقدار متفاوت انجام می شود. پرس کردن فلزات، شمش های فولادی و آهنی، با کمک انواع غلتک، ابزارها و دستگاه های مختلف در کارگاه ها و کارخانه ها انجام می شود. کاربرد دستگاه های پرس حتی در بازیافت آهن قراضه نیز بسیار اهمیت دارد. نوردکاری فلزات یکی از روش های اصلی ساخت انواع مقاطع فولادی همچون میلگرد، ورق، تیرآهن و … است. در نورد کاری فلزات به دستگاه هایی نیاز است که این دستگاه ها از اجزای مختلفی همچون قفسه نورد، غلتک ها، یاتاقان ها، محفظه های نگه داری و نیرو محرکه ها تشکیل شده اند.همانطور که گفته شد دستگاه های پرس و خدمات پرس‌کاری، غلتک کاری و نوردکاری انواع مختلفی دارند. ظرفیت این دستگاه ها با هم تفاوت دارد. به عنوان مثال دستگاه پرس ضربه ای قابلیت پرس‌کاری حجم های ۲تن، ۳ تن، ۴ تن و ۱۲ تن را دارد. پرس‌کاری به روش ضربه ای و دنده ای نیز می تواند تا ۲۵۰ تن را پشتیبانی کند.اگر بخواهیم دستگاه های پرس را دسته بندی کنیم می توان بر اساس روش کار، کاربرد، ساختار و روش کنترل آنها این کار را انجام داد. به عنوان مثال برخی دستگاه ها دارای شکل ظاهری و ساختار C شکل هستند. از نظر کاربرد دستگاه های پرس برای آهنگری، خمکاری و یا مثلا فرم مورد استفاده قرار می گیرد.

نورد کاری

دستگاه نوردکاری

  1. نورد فلزات از مهمترین روش های تولید مقاطع فلزی است. نورد کاری به دو صورت سرد و گرم انجام می شود. در نوردکاری گرم شمش، بیلت، بلوم و فولاد را حرارت می دهند و در دمای بالا با کمک غلتک ها به شکل های مختلفی همچون ورق، تیر، میلگرد و لوله تبدیل می کنند.
  2. محصولاتی که از نوردکاری گرم خارج می شوند معمولاً در ابعاد و سایز های مختلف هستند. برای تولید این محصولات پرداخت و عملیات زیاد و پیچیده ای نیاز نیست و به همان شکل مورد نظر از خط تولید خارج می شوند.

محصولات ساخته شده به روش نوردکاری سرد بعد از خنک شدن در دمای اتاق، در همان دما با غلتک های مختلف تحت فشار و کشش قرار داده می شوند و به اصطلاح نوردکاری سرد می شوند. از نظر ابعادی این محصولات در سایز های کوچک تر و البته دقیق تر تولید می شوند. سطح صاف و براق تر محصولات نورد سرد نسبت به نورد گرم، از خصوصیات بارز آن ها است. فرایند نورد سردکاری از غلتک های دولایه و قوی تر، از ابزارهای پولیش و .. بهره می برد. ورق های فولادی که از طریق نورد سرد ساخته می شوند، به ورق سرد یا روغنی معروف اند. برای اطلاع از خدمات پرس‌کاری، غلتک کاری و نوردکاری آهن رسان با ما تماس بگیرید.

صفحه اینستاگرام آهن رسان

نورد کاری

« عضویت در خبرنامه آهن رسان »

    برای دریافت آخرین اخبار بازار آهن آلات شماره تماس خود را وارد کنید