جدول وزنی لوله

جدول وزن لوله فولادی یک ابزار بسیار مهم و حیاتی برای تولیدکنندگان و خریداران است که حاوی اطلاعات مهمی چون وزن انواع لوله‌های فولادی در سایزها و ضخامت‌های مختلف می‌باشد و برای محاسبه قیمت لوله که خود وابسته به قیمت آهن امروز است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اطلاعات جدول وزنی لوله برای اطمینان از کیفیت و استاندارد بودن محصول یک مرجع کلیدی و مهم هستند. هرچه مشخصات لوله خریداری شده به اطلاعات این جدول نزدیک‌تر باشد، محصول با کیفیت‌تر است و بر عکس. در جدول وزنی لوله اطلاعات هر لوله با جزئیات کامل از جمله قطر لوله و ضخامت لوله بر حسب inch و mm و وزن لوله بر اساس هر متر نشان داده می‌شود. اطلاع از وزن دقیق لوله‌های فولادی به سازندگان کمک می‌کند که متناسب با پروژه، لوله‌های مورد نظر را با توجه به سبک یا سنگین بودن، سایز و ضخامت لوله خریداری کنند. جدول وزن لوله‌های فولادی در انواع سایزها در ادامه به طور کامل آورده شده است.

وزن لوله

وزن لوله، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای خرید این مقطع فولادی است که شما را از کیفیت و استاندارد بودن لوله مطمئن می‌کند. علاوه‌بر کیفیت، قیمت لوله نیز بر اساس وزن آن تعیین می‌شود. پس لازم است تا پیش از خرید این مقطع، از وزن دقیق لوله با استفاده از جدول وزن یا جدول اشتال لوله مطلع شوید.

لوله یک مقطع فولادی توخالی از جنس فولاد کربنی، گالوانیزه یا استیل است که کاربرد فراوانی در صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، هوافضا، کشتی‌سازی، خودروسازی، تأسیسات ساختمانی، کشاورزی، صنایع سرمایشی و گرمایشی و … دارد. لذا محاسبه وزن لوله پیش از خرید این مقطع، تعیین کننده مقدار مورد نیاز لوله و برای تخمین هزینه تمام ‌شده ضروری است.

وزن لوله از طریق محاسبات ریاضی با در نظر گرفتن قطر داخلی و خارجی، ضخامت، طول و دیواره لوله از طریق فرمول محاسبه وزن لوله بدست می‌آید. از آنجایی‌که وزن لوله، قیمت لوله را در بازارهای فولاد هر شهری تعیین می‌کند، شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت روز انواع لوله در مشهد به صفحه قیمت لوله در مشهد مراجعه کنید یا با کارشناسان فروش ما (۳۱۹۱۶ ☎) تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز را جویا شوید.

محاسبه وزن لوله

وزن لوله مانند وزن سایر مقاطع فولادی از روش‌های متفاوتی چون حسابگر آنلاین، فرمول محاسبه وزن لوله، نرم افزارهای محاسبه وزن، جدول وزن لوله و … محاسبه می‌شود. بدین منظور کافیست از مشخصات هر لوله مثل قطر و ضخامت آن اطلاع داشته باشید تا وزن هر لوله را از طریق جایگذاری در فرمول بدست آورید. سپس برای اطمینان از وزن لوله و کیفیت آن، کافیست وزن بدست آمده را با اعداد موجود در جدول وزنی یا جدول اشتال مقایسه کنید تا اطلاعات لازم را کسب کنید.

 1. محاسبه آنلاین وزن لوله (حسابگر آنلاین سایت)

راحت‌ترین روش برای محاسبه وزن انواع لوله‌های فولادی، استفاده از محاسبه‌گر آنلاین در سایت‌ است. حسابگر آنلاین این امکان را فراهم می‌کند که با جای‌گذاری ابعاد لوله در کوتاه‌ترین زمان ممکن به وزن لوله دست یابید. روش محاسبه آنلاین وزن لوله نه‌تنها زمان و هزینه‌های مرتبط با فرآیند محاسبه وزن لوله را کاهش می‌دهد، بلکه موجب صرفه‌جویی در وقت نیز می‌شود. اگرچه وزن لوله بدست آمده از حسابگر آنلاین یا دیگر روش‌ها به صورت تخمینی بدست می‌آید و وزن نهایی با استفاده از باسکول مشخص می‌شود، اما می‌توان وزن حدودی و قیمت لوله را تخمین زد.

 1. فرمول محاسبه وزن لوله

فرمول محاسبه وزن لوله، وزن انواع لوله‌های فولادی را به صورت تقریبی به شما ارائه می‌کند. در فرمول محاسبه وزن لوله، قطر و ضخامت بر حسب میلی‌متر، طول لوله بر حسب متر و چگالی آن بر حسب کیلوگرم بر سانتی‌متر مکعب است. پس می‌توانید با داشتن اطلاعات اولیه از هر لوله، از فرمول زیر برای محاسبه وزن انواع لوله‌های فولادی و فلزی استفاده کنید:

وزن هر شاخه ۱۲ متری لوله فولادی (کیلوگرم) = [چگالی آهن * طول لوله (m) * ۳.۱۴ * ضخامت لوله (mm) * (ضخامت لوله (mm) – قطر بیرونی (mm))] / ۱۰۰۰

وزن هر شاخه ۶ متری لوله فولادی (کیلوگرم) = ( قطرخارجی لوله (mm) * ۱۴۷ * ضخامت لوله (mm)) / ۱۰۰۰

در برخی مواقع به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات لازم و دشوار بودن اندازه‌گیری قطر لوله و محاسبات ریاضی ممکن است استفاده از فرمول چندان برای خوشایند نباشد. در این صورت بهترین راه استفاده از محاسبه آنلاین وزن لوله با استفاده از حسابگر آنلاین در سایت است.

 1. نرم افزار محاسبه وزن لوله

نرم افزارهای محاسبه وزن یکی از روش‌های مطمئن، آسان و سریع است که شما را به وزن لوله می‌رساند. در این نرم افزارها با جایگذاری اطلاعات لازم در فیلدهای مشخص شده، در یک زمان کوتاه به وزن مورد نظر دست می‌یابید. توصیه می‌شود برای اطمینان از وزن و کیفیت محصول، وزن محاسبه شده را با جدول وزنی یا عدد نشان داده شده توسط باسکول مقایسه کنید و در صورت مغایرت، از خرید آن صرف نظر کنید.

 1. جدول اشتال لوله

جدول اشتال لوله، ابعاد، ضخامت‌ها و وزن استاندارد هر لوله را نمایش می‌دهد و این مشخصات توسط سازمان استاندارد جهانی، تعیین و در جدول قرار می‌گیرد. اطلاعات جدول اشتال برای تولیدکنندگان محصولات فولادی و خریداران آن بسیار اهمیت دارد. چراکه بیشتر محصولات فولادی بر اساس جدول اشتال و استانداردهای آن تولید می‌شوند.

جدول وزنی انواع لوله

جدول وزن انواع لوله جزئیاتی در مورد وزن، ضخامت، سایز و طول شاخه انواع لوله‌های فولادی، آهنی، گالوانیزه، مانیسمان، استیل، داربست و … را نشان می‌دهد که مورد استفاده بسیاری از صنایع بزرگ چون ساختمان‌سازی، خودروسازی، کشاورزی، پل‌سازی و … می‌باشد و در ادامه نیز قابل مشاهده است.

 1. جدول وزنی لوله‌های فولادی

جدول وزنی لوله فولادی یکی از بهترین راه‌های اطلاع از وزن لوله فولادی است که بهتر است قبل از خرید، آن را بررسی کنید تا دید بهتری از ابعاد و ضخامت‌های لوله بدست آورید. وزن لوله‌های فولادی تأثیر مستقیمی بر قیمت لوله می‌گذارد. مهم‌ترین کاربرد استفاده از جدول وزن لوله فولادی، برآورد حدودی قیمت محصول مورد نیاز و کاهش هدر رفت منابع مالی در پروژه است.

 1. جدول وزن لوله آهنی

جدول وزنی لوله آهنی یک ابزار مهم در صنایع مختلف است که برای تصمیم‌گیری و انتخاب سایز و ضخامت لوله آهنی استفاده می‌شود. این جدول شامل اطلاعاتی مثل قطر، ضخامت دیواره، وزن متری و ویژگی‌های فنی لوله‌های آهنی است و این امکان را به شما می‌دهد تا وزن دقیق لوله‌ها را متناسب با پروژه‌های ساختمانی خود محاسبه کرده و هزینه نهایی تعداد لوله‌های مورد نیاز را تخمین بزنید. لوله‌های آهنی به عنوان سازه‌های اصلی در هر ساخت‌وساز و تأسیساتی برای انتقال گازها و مایعات استفاده می‌شوند.

 1. جدول وزنی لوله پلی اتیلن

جدول وزنی لوله‌های پلی‌اتیلن یک ابزار مهم در صنایع مختلف است که شامل مشخصات فنی این نوع لوله است. اطلاعات جدول وزنی لوله پلی اتیلن به شما سازندگان و مهندسان کمک می‌کند تا قیمت لوله پلی اتیلن مورد نیاز را تخمین زده و تصمیم‌گیری‌های بهتری در مورد کاهش هزینه‌های مصرفی و اجرای بهتر پروژه‌ها بگیرید. لوله‌های پلی‌اتیلن به دلیل ویژگی‌هایی چون سبکی و استحکام و همچنین مقاومت در برابر زنگ‌زدگی برای انتقال فاضلاب، آب، گاز و مایعات مختلف استفاده می‌شود.

 1. جدول وزنی لوله مانیسمان

با استفاده از جدول وزنی لوله مانیسمان می‌توانید ضمن محاسبه‌ وزن هر شاخه ۱۲ متری یا ۶ متری لوله مانیسمان، میزان تحمل بار لوله، وزن کلی سازه و در نهایت قیمت لوله مانیسمان را تخمین بزنید. جدول وزنی لوله‌ مانیسمان برای ارائه اطلاعات دقیق در مورد وزن این نوع لوله‌ برای استفاده در صنایع مختلف و پروژه‌های متنوع استفاده می‌شود. لوله‌های مانیسمان، به دلیل مقاومت در برابر فشار، ضربه و زنگ‌زدگی برای انتقال گازها و مایعات، آب و فاضلاب و همچنین در پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شوند.

چنانچه در مشهد ساکن هستید و قصد دارید در مورد لوله مانیسمان در مشهد و قیمت بروز آن اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید به صفحه قیمت لوله مانیسمان در مشهد مراجعه کنید.

جدول وزنی لوله مانیسمان

قطر خارجی (mm) ضخامت (mm) سطح جانبی در هر متر (cm2) وزن هر متر (kg/m) وزن شاخه ۶ متری (kg) وزن شاخه ۱۲ متری (kg)
۲۱.۳ ۲ ۱.۲۱ ۰.۹۶۲ ۵.۷۷۲ ۱۱.۵۴۴
۲۱.۳ ۲.۶ ۱.۵۳ ۱.۲۱ ۷.۲۶ ۱۴.۵۲
۲۱.۳ ۳.۲ ۱.۸۲ ۱.۴۴ ۸.۶۴ ۱۷.۲۸
۲۶.۹ ۲ ۱.۵۶ ۱.۲۴ ۷.۴۴ ۱۴.۸۸
۲۶.۹ ۲.۶ ۱.۹۸ ۱.۵۷ ۹.۴۲ ۱۸.۸۴
۲۶.۹ ۳.۲ ۲.۳۸ ۱.۸۹ ۱۱.۳۴ ۲۲.۶۸
۳۳.۷ ۲.۶ ۲.۵۴ ۲.۰۱ ۱۲.۰۶ ۲۴.۱۲
۳۳.۷ ۳.۲ ۳.۰۷ ۲.۴۲ ۱۴.۵۲ ۲۹.۰۴
۳۳.۷ ۴ ۳.۷۳ ۲.۹۵ ۱۷.۷ ۳۵.۴
۴۲.۴ ۲.۶ ۳.۲۵ ۲.۵۷ ۱۵.۴۲ ۳۰.۸۴
۴۲.۴ ۳.۲ ۳.۹۴ ۳.۱۱ ۱۸.۶۶ ۳۷.۳۲
۴۲.۴ ۴ ۴.۸۳ ۳.۸۱ ۲۲.۸۶ ۴۵.۷۲
۴۸.۳ ۲.۶ ۳.۷۳ ۲.۹۵ ۱۷.۷ ۳۵.۴
۴۸.۳ ۳.۲ ۴.۵۳ ۳.۵۹ ۲۱.۵۴ ۴۳.۰۸
۴۸.۳ ۴ ۵.۵۷ ۴.۴۱ ۲۶.۴۶ ۵۲.۹۲
۶۰.۳ ۲.۹ ۵.۲۳ ۴.۱۴ ۲۴.۸۴ ۴۹.۶۸
۶۰.۳ ۳.۶ ۶.۴۱ ۵.۰۷ ۳۰.۴۲ ۶۰.۸۴
۶۰.۳ ۴ ۷.۰۷ ۵.۵۹ ۳۳.۵۴ ۶۷.۰۸
۶۰.۳ ۵ ۸.۶۹ ۶.۸۲ ۴۰.۹۲ ۸۱.۸۴
۷۶.۱ ۲.۹ ۶.۶۷ ۵.۸۲ ۳۴.۹۲ ۶۹.۸۴
۷۶.۱ ۳.۶ ۸.۲ ۶.۴۹ ۳۸.۹۴ ۷۷.۸۸
۷۶.۱ ۴ ۹.۰۶ ۷.۱۷ ۴۳.۰۲ ۸۶.۰۴
۷۶.۱ ۵ ۱۱.۲ ۸.۷۷ ۵۲.۶۲ ۱۰۵.۲۴
۸۸.۹ ۳.۲ ۸.۶۲ ۶.۸۱ ۴۰.۸۶ ۸۱.۷۲
۸۸.۹ ۳.۶ ۹.۶۵ ۷.۵۷ ۴۵.۴۲ ۹۰.۸۴
۸۸.۹ ۴ ۱۰.۷ ۸.۴۳ ۵۰.۵۸ ۱۰۱.۱۶
۸۸.۹ ۵ ۱۳.۲ ۱۰.۳ ۶۱.۸ ۱۲۳.۶
۸۸.۹ ۶.۳ ۱۶.۳ ۱۲.۹ ۷۷.۴ ۱۵۴.۸
۱۰۱.۶ ۳.۶ ۱۱.۱ ۸.۷۶ ۵۲.۵۶ ۱۰۵.۱۲
۱۰۱.۶ ۴.۵ ۱۳.۷ ۱۰.۷ ۶۴.۲ ۱۲۸.۴
۱۰۱.۶ ۵.۶ ۱۶.۹ ۱۳.۲ ۷۹.۲ ۱۵۸.۴
۱۰۱.۶ ۷.۱ ۲۱.۱ ۱۶.۶ ۹۹.۶ ۱۹۹.۲
۱۰۸ ۳.۶ ۱۱.۸ ۹.۲۷ ۵۵.۶۲ ۱۱۱.۲۴
۱۰۸ ۴.۵ ۱۴.۶ ۱۱.۵ ۶۹ ۱۳۸
۱۰۸ ۵.۶ ۱۸ ۱۴.۱ ۸۴.۶ ۱۶۹.۲
۱۱۴.۳ ۳.۶ ۱۲.۵ ۹.۹ ۵۹.۴ ۱۱۸.۸
۱۱۴.۳ ۴.۵ ۱۵.۵ ۱۲.۱ ۷۲.۶ ۱۴۵.۲
۱۱۴.۳ ۵.۶ ۱۹.۱ ۱۵ ۹۰ ۱۸۰
۱۱۴.۳ ۷.۱ ۲۳.۹ ۱۸.۸ ۱۱۲.۸ ۲۲۵.۶
۱۳۳ ۴ ۱۶.۲ ۱۲.۷ ۷۶.۲ ۱۵۲.۴
۱۳۳ ۵.۶ ۲۲.۴ ۱۷.۶ ۱۰۵.۶ ۲۱۱.۲
۱۳۳ ۶.۳ ۲۵.۱ ۱۹.۷ ۱۱۸.۲ ۲۳۶.۴
۱۳۹.۷ ۴ ۱۷.۱ ۱۳.۵ ۸۱ ۱۶۲
۱۳۹.۷ ۵.۶ ۲۳.۶ ۱۸.۵ ۱۱۱ ۲۲۲
۱۳۹.۷ ۶.۳ ۲۶.۴ ۲۰.۸ ۱۲۴.۸ ۲۴۹.۶
۱۳۹.۷ ۷.۱ ۲۹.۶ ۲۳.۳ ۱۳۹.۸ ۲۷۹.۶
۱۵۹ ۴.۵ ۲۱.۸ ۱۷.۲ ۱۰۳.۲ ۲۰۶.۴
۱۵۹ ۵.۶ ۲۷ ۲۱.۲ ۱۲۷.۲ ۲۵۴.۴
۱۵۹ ۶.۳ ۳۰.۲ ۲۳.۷ ۱۴۲.۲ ۲۸۴.۴
۱۶۸.۳ ۴.۵ ۲۳.۲ ۱۸.۱ ۱۰۸.۶ ۲۱۷.۲
۱۶۸.۳ ۵.۶ ۲۸.۶ ۲۲.۴ ۱۳۴.۴ ۲۶۸.۸
۱۶۸.۳ ۶.۳ ۳۲.۱ ۲۵.۲ ۱۵۱.۲ ۳۰۲.۴
۱۶۸.۳ ۷.۱ ۳۶ ۲۸.۳ ۱۶۹.۸ ۳۳۹.۶
۱۶۸.۳ ۸.۸ ۴۴.۱ ۳۴.۵ ۲۰۷ ۴۱۴
۱۹۳.۷ ۴.۵ ۲۶.۷ ۲۱ ۱۲۶ ۲۵۲
۱۹۳.۷ ۵ ۲۹.۶ ۲۳.۳ ۱۳۹.۸ ۲۷۹.۶
۱۹۳.۷ ۵.۴ ۳۱.۹ ۲۵ ۱۵۰ ۳۰۰
۱۹۳.۷ ۶.۳ ۳۷.۱ ۲۹.۱ ۱۷۴.۶ ۳۴۹.۲
۱۹۳.۷ ۷.۱ ۴۱.۶ ۳۲.۸ ۱۹۶.۸ ۳۹۳.۶
۱۹۳.۷ ۸ ۴۶.۷ ۳۶.۵ ۲۱۹ ۴۳۸
۱۹۳.۷ ۸.۸ ۵۱.۱ ۴۰ ۲۴۰ ۴۸۰
۲۱۹.۱ ۴.۵ ۳۰.۳ ۲۳.۸ ۱۴۲.۸ ۲۸۵.۶
۲۱۹.۱ ۵ ۳۳.۶ ۲۶.۴ ۱۵۸.۴ ۳۱۶.۸
۲۱۹.۱ ۵.۹ ۳۹.۵ ۳۱ ۱۸۶ ۳۷۲
۲۱۹.۱ ۶.۳ ۴۲.۱ ۳۳.۱ ۱۹۸.۶ ۳۹۷.۲
۲۱۹.۱ ۷.۱ ۴۷.۳ ۳۷.۲ ۲۲۳.۲ ۴۴۶.۴
۲۱۹.۱ ۸.۸ ۵۸.۱ ۴۵.۴ ۲۷۲.۴ ۵۴۴.۸
۲۱۹.۱ ۱۰ ۶۵.۷ ۵۱.۶ ۳۰۹.۶ ۶۱۹.۲
۲۴۴.۵ ۶.۳ ۴۷.۱ ۳۷.۱ ۲۲۲.۶ ۴۴۵.۲
۲۴۴.۵ ۸ ۵۹.۴ ۴۶.۵ ۲۷۹ ۵۵۸
۲۴۴.۵ ۱۰ ۷۳.۳ ۵۷.۸ ۳۴۶.۸ ۶۹۳.۶
۲۴۴.۵ ۱۱ ۸۰.۷ ۶۳.۶ ۳۸۱.۶ ۷۶۳.۲
۲۷۳ ۵ ۴۲.۱ ۳۳.۱ ۱۹۸.۶ ۳۹۷.۲
۲۷۳ ۵.۶ ۴۷ ۳۶.۹ ۲۲۱.۴ ۴۴۲.۸
۲۷۳ ۶.۳ ۵۲.۸ ۴۱.۴ ۲۴۸.۴ ۴۹۶.۸
۲۷۳ ۷.۱ ۵۹.۳ ۴۶.۷ ۲۸۰.۲ ۵۶۰.۴
۲۷۳ ۸.۸ ۷۳ ۵۷.۱ ۳۴۲.۶ ۶۸۵.۲
۲۷۳ ۱۱ ۹۰.۵ ۷۱.۴ ۴۲۸.۴ ۸۵۶.۸
۳۲۳.۹ ۵ ۵۰.۱ ۳۹.۳ ۲۳۵.۸ ۴۷۱.۶
۳۲۳.۹ ۵.۶ ۵۶ ۴۴ ۲۶۴ ۵۲۸
۳۲۳.۹ ۶.۳ ۶۲.۹ ۴۹.۳ ۲۹۵.۸ ۵۹۱.۶
۳۲۳.۹ ۷.۱ ۷۰.۷ ۵۵.۶ ۳۳۳.۶ ۶۶۷.۲
۳۲۳.۹ ۸.۸ ۸۷.۱ ۶۸.۱ ۴۰۸.۶ ۸۱۷.۲
۳۲۳.۹ ۱۱ ۱۰۸ ۸۵.۳ ۵۱۱.۸ ۱۰۲۳.۶
۳۵۵.۶ ۸ ۸۷.۴ ۶۸.۳ ۴۰۹.۸ ۸۱۹.۶
۳۵۵.۶ ۱۰ ۱۰۹ ۸۵.۲ ۵۱۱.۸ ۱۰۲۲.۴
۳۵۵.۶ ۱۲.۵ ۱۳۵ ۱۰۷ ۶۴۲ ۱۲۸۴
۴۰۶.۴ ۸.۸ ۱۱۰ ۸۵.۹ ۵۱۵.۴ ۱۰۳۰.۸
۴۰۶.۴ ۱۱ ۱۳۷ ۱۰۸ ۶۴۸ ۱۲۹۶
۴۰۶.۴ ۱۴.۲ ۱۷۵ ۱۳۸ ۸۲۸ ۱۶۵۶
۴۵۷.۲ ۱۰ ۱۴۰ ۱۱۰ ۶۶۰ ۱۳۲۰
۴۵۷.۲ ۱۴.۲ ۱۹۸ ۱۵۶ ۹۳۶ ۱۸۷۲
۴۵۷.۲ ۱۷.۵ ۲۴۲ ۱۸۹ ۱۱۳۴ ۲۲۶۸
۵۰۸ ۸.۸ ۱۳۸ ‍۱۰۸ ۶۴۸ ۱۲۹۶
۵۰۸ ۲۰ ۳۰۷ ۲۴۱ ۱۴۴۶ ۲۸۹۲
۵۵۸.۸ ۸.۸ ۱۵۲ ۱۱۹ ۷۱۴ ۱۴۲۸
۵۵۸.۸ ۲۰ ۳۳۰ ۲۶۶ ۱۵۹۶ ۳۱۹۲
۶۰۹.۶ ۱۰ ۱۸۸ ۱۴۸ ۸۸۸ ۱۷۷۶
۷۱۱.۲ ۱۰ ۲۲۰ ۱۷۳ ۱۰۳۸ ۲۰۷۶
۸۱۲.۸ ۱۶ ۴۰۱ ۳۱۳ ۱۸۷۸ ۳۷۵۶
۹۱۴.۴ ۱۰ ۲۸۴ ۲۲۳ ۱۳۳۸ ۲۶۷۶
۹۱۴.۴ ۲۵ ۶۹۹ ۵۵۲ ۳۳۱۲ ۶۶۲۴
۱۰۱۶ ۱۰ ۳۱۶ ۲۴۸ ۱۴۸۸ ۲۹۷۶
۱۰۱۶ ۲۵ ۷۷۸ ۶۱۵ ۳۶۹۰ ۷۳۸۰

جدول وزنی لوله مانیسمان رده ۲۰

سایز (اینچ) ضخامت (mm) وزن هر شاخه (kg)
۸ ۶.۳۵ ۱۹۰
۶ ۵ ۱۲۵
۵ ۴ ۱۰۰
۴ ۴.۵ ۷۴
۳ ۳.۲ ۴۵
۲۱.۲ ۳ ۳۳
۲ ۳ ۲۴
۱۱.۲ ۲.۸ ۱۸
۱۱.۴ ۲.۸ ۱۶
۱ ۲.۶ ۱۲
۳.۴ ۲.۵ ۸
۱.۲ ۲.۵ ۵.۵

جدول وزنی لوله مانیسمان رده ۴۰

سایز (اینچ) ضخامت لوله (mm) وزن هر شاخه لوله (kg)
۱.۲ ۲.۷۷ ۷.۴
۳.۴ ۲.۸۷ ۱۰.۲
۱ ۳.۳۸ ۱۵
۱۱.۴ ۳.۵۶ ۲۰.۳
۱۱.۲ ۳.۶۸ ۲۴.۳
۲ ۳.۹۱ ۳۳
۲۱.۲ ۵.۱۶ ۵۲
۳ ۵.۴۹ ۶۸
۴ ۶.۰۲ ۹۶
۵ ۶.۵۵ ۱۳۰
۶ ۷.۱۱ ۱۷۰

جدول وزنی لوله مانیسمان رده ۸۰

سایز (اینچ) ضخامت (میلی‌متر) وزن هر شاخه (کیلوگرم)
۱.۲ ۳.۷۳ ۹
۳.۴ ۳.۷۳ ۱۳
۱ ۴.۵۵ ۱۹
۱۱.۴ ۴.۵۸ ۲۶
۱۱.۲ ۵.۰۸ ۳۲
۲ ۵.۵۴ ۴۴
۳ ۷.۶۲ ۹۱
۴ ۸.۵۶ ۱۳۰
 1. جدول وزنی لوله گالوانیزه

جدول وزنی لوله‌های گالوانیزه یکی از مهمترین پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت لوله گالوانیزه است و برای خریداران اهمیت دارد. لوله گالوانیزه نوعی لوله فولادی است که سطح آن با لایه نازکی از عنصر روی و زینک پوشش داده شده و در برابر زنگ‌زدگی مقاوم هستند. این لوله‌ها برای کاربردهای متعدد از جمله ساخت‌وساز، انتقال آب و فاضلاب و سیستم‌های گرمایشی استفاده می‌شوند. اگر قصد دارید در مورد این لوله‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید می‌توانید به صفحه قیمت لوله گالوانیزه در مشهد نیز مراجعه کنید و از قیمت انواع لوله‌های گالوانیزه در مشهد نیز مطلع شوید.

اطلاعات دقیق در جدول وزنی لوله گالوانیزه به شما کمک می‌کند تا قبل از خرید، وزن و سایز دقیق لوله‌های گالوانیزه مورد نیاز برای پروژه خود را محاسبه کرده و در هزینه‌های حمل‌نقل و بهینه‌سازی مواد مصرفی و در نهایت کاهش هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

 1. جدول وزنی لوله استیل

جدول وزنی لوله‌های استیل شامل اطلاعاتی چون وزن و ویژگی‌های فنی لوله‌های استیل است و تأثیر بسزایی روی تعیین قیمت لوله استیل دارد. از اطلاعات این جدول می‌توانید برای محاسبه وزن دقیق لوله‌ها، انتخاب سایز لوله مناسب برای پروژه‌ها و برنامه‌ریزی مالی برای خرید استفاده کنید تا در نهایت کیفیت و کارایی پروژه‌ها را افزایش دهید. لوله‌های استیل در صنایع مختلف مانند نفت و گاز، ساختمانی، خودروسازی و صنایع مکانیکی استفاده می‌شود.

 1. جدول وزنی لوله مبلی

اطلاعات جدول وزنی لوله مبلی که شامل وزن و مشخصات فنی انواع این لوله‌هاست، به عنوان یک منبع ارزشمند در صنایع مختلف استفاده می‌شود و به مهندسان و سازندگان این امکان را می‌دهد که با توجه به نیازهای پروژه‌، ابعاد و وزن مورد نیاز را محاسبه کرده و لوله مورد نیاز را خریداری کنند.

لوله‌های مبلی به دلیل مقاومت بالا و وزن کم، قابلیت جوشکاری و خم‌کاری در ساخت لوازم خانگی، لوازم تزئینی، صنعت خودروسازی و هواپیماسازی و … استفاده می‌شوند. چنانچه قصد دارید با دید بیشتری در مورد لوله‌های مبلی و قیمت‌های آن، اقدام به خرید کنید می‌توانید به صفحه قیمت لوله مبلی مراجعه کنید و علاوه‌بر اطلاع از قیمت لوله مبلی امروز از شرایط خرید آن هم مطلع شوید.

 1. جدول وزنی لوله مسی

جدول وزنی لوله مسی جزئیاتی از قطر، ضخامت، وزن و ویژگی‌های فنی هر لوله را نشان می‌دهد و بر قیمت لوله مسی تأثیرگذار است. این جدول به شما امکان می‌دهد تا با دقت ابعاد و وزن لوله‌ها را بررسی کنید و در نهایت بهترین لوله را برای کار خود انتخاب کنید. جدول وزنی لوله مسی به عنوان یک ابزار مهم در صنایع مختلف مانند ساختمانی، نفت و گاز، آب و فاضلاب استفاده می‌شود و به بهبود کیفیت و ایمنی سازه‌ها کمک می‌کند.

لوله‌های مسی به دلیل انعطاف‌پذیری و مقاومت در برابر زنگ‌زدگی، در صنعت ساختمان‌سازی برای سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، تهویه مطبوع و همچنین خطوط آب و گاز استفاده می‌شود. جدول وزنی لوله مسی به شما مهندسان و سازندگان کمک می‌کند تا در پروژه‌های مختلف، سایز لوله مورد نیاز را انتخاب کرده و موجبات افزایش کیفیت کار را فراهم کنید.

 1. جدول وزنی لوله داربست

اطلاعات جدول وزنی لوله داربست به عنوان یک منبع اساسی در صنعت ساختمانی و صنایع پتروشیمی استفاده می‌شود و نقش مهمی در فرآیند انتخاب لوله، اجرای طرح و تعیین قیمت لوله داربست ایفا می‌کند. این جدول جزئیات وزن لوله‌های داربستی را در قطر و ضخامت‌‌های مختلف فراهم می‌کند و این امکان را می‌دهد تا با توجه به پروژه، مناسب‌ترین لوله را انتخاب کنید. انواع لوله داربستی در شاخه‌های ۱۲ متری و ۶ متری بر اساس اطلاعات جدول وزنی لوله تولید می‌شود. شما می‌توانید علاوه‌بر اطلاع از مشخصات کلی این لوله‌، از قیمت آن نیز مطلع شوید. بدین منظور می‌توانید به صفحه قیمت لوله داربست در مشهد نیز مراجعه کرده و قیمت انواع لوله‌های داربست را در سایزهای مختلف ببینید.

انواع لوله داربست در ساخت‌وساز ساختمان‌ها و پل‌ها به عنوان ستون‌ها، سپرها و اجزای سازه استفاده می‌شود. همچنین در صنایع نفت و گاز، از لوله‌های داربست برای انتقال مواد و پایه‌های سازه استفاده می‌شود.

جدول وزن لوله در سایزهای مختلف

جدول وزن لوله در سایزهای مختلف، وزن لوله‌ها را بر اساس سایزهای گوناگون نشان می‌دهد و برای انتخاب سایز مناسب با توجه به هر پروژه‌ یک ابزار بسیار حیاتی محسوب می‌شود. در ادامه جدول وزنی لوله در انواع قطر و ضخامت‌های مختلف آورده شده است تا به انتخاب بهتر شما برای خرید کمک کند.

جدول وزن لوله

قطر لوله (inch) قطر لوله (mm) ضخامت لوله (mm) وزن هر متر (kg)
۱٫۲ ۲۱٫۳ ۱ ۰٫۵۱
۱٫۲ ۲۱٫۳ ۱٫۲۵ ۰٫۶۳
۱٫۲ ۲۱٫۳ ۱٫۵ ۰٫۷۴
۱٫۲ ۲۱٫۳ ۲ ۰٫۹۷
۱٫۲ ۲۱٫۳ ۲٫۵ ۱٫۲۱
۱٫۲ ۲۱٫۳ ۳ ۱٫۴۵
۳٫۴ ۲۶٫۷ ۱ ۰٫۶۶
۳٫۴ ۲۶٫۷ ۱٫۲۵ ۰٫۷۹
۳٫۴ ۲۶٫۷ ۱٫۵ ۰٫۹۶
۳٫۴ ۲۶٫۷ ۲ ۱٫۲۴
۳٫۴ ۲۶٫۷ ۲٫۵ ۱٫۵۲
۳٫۴ ۲۶٫۷ ۳ ۱٫۸۱
۱ ۳۳٫۷ ۱ ۰٫۸۳
۱ ۳۳٫۷ ۱٫۲۵ ۱٫۰۲
۱ ۳۳٫۷ ۱٫۵ ۱٫۲۳
۱ ۳۳٫۷ ۲ ۱٫۶۱
۱ ۳۳٫۷ ۲٫۵ ۱٫۹۴
۱ ۳۳٫۷ ۳ ۲٫۳۲
۱ ۳۳٫۷ ۳٫۵ ۲٫۶۸
۱ ۳۳٫۷ ۴ ۳٫۰۵
۱-۱/۴ ۴۲٫۲ ۱ ۱٫۰۴
۱-۱/۴ ۴۲٫۲ ۱٫۲۵ ۱٫۲۸
۱-۱/۴ ۴۲٫۲ ۱٫۵ ۱٫۵۴
۱-۱/۴ ۴۲٫۲ ۲ ۲٫۰۱
۱-۱/۴ ۴۲٫۲ ۲٫۵ ۲٫۴۸
۱-۱/۴ ۴۲٫۲ ۳ ۲٫۹۵
۱-۱/۴ ۴۲٫۲ ۳٫۵ ۳٫۴۸
۱-۱/۴ ۴۲٫۲ ۴ ۳٫۸۵
۱-۱/۲ ۴۸٫۳ ۱ ۱٫۱۹
۱-۱/۲ ۴۸٫۳ ۱٫۲۵ ۱٫۴۸
۱-۱/۲ ۴۸٫۳ ۱٫۵ ۱٫۷۷
۱-۱/۲ ۴۸٫۳ ۲ ۲٫۲۹
۱-۱/۲ ۴۸٫۳ ۲٫۵ ۲٫۸۱
۱-۱/۲ ۴۸٫۳ ۳ ۳٫۳۸
۱-۱/۲ ۴۸٫۳ ۳٫۵ ۳٫۹۱
۱-۱/۲ ۴۸٫۳ ۴ ۴٫۴۲
۲ ۶۰٫۳ ۱ ۱٫۴۹
۲ ۶۰٫۳ ۱٫۲۵ ۱٫۸۵
۲ ۶۰٫۳ ۱٫۵ ۲٫۲۱
۲ ۶۰٫۳ ۲ ۲٫۹۳
۲ ۶۰٫۳ ۲٫۵ ۳٫۶۴
۲ ۶۰٫۳ ۳ ۴٫۳۲
۲ ۶۰٫۳ ۳٫۵ ۵٫۰۱
۲ ۶۰٫۳ ۴ ۵٫۶۲
۲ ۶۰٫۳ ۴٫۵ ۶٫۲۶
۲ ۶۰٫۳ ۵ ۶٫۹۰
۲ ۶۰٫۳ ۵٫۵ ۷٫۶۳
۲ ۶۰٫۳ ۶ ۸٫۱۳
۱/۲-۲ ۷۶ ۱٫۵ ۲٫۷۹
۱/۲-۲ ۷۶ ۲ ۳٫۷۰
۱/۲-۲ ۷۶ ۲٫۵ ۴٫۵۹
۱/۲-۲ ۷۶ ۳ ۵٫۴۸
۱/۲-۲ ۷۶ ۳٫۵ ۶٫۳۵
۱/۲-۲ ۷۶ ۴ ۷٫۲۰
۱/۲-۲ ۷۶ ۴٫۵ ۸٫۰۴
۱/۲-۲ ۷۶ ۵ ۸٫۸۹
۱/۲-۲ ۷۶ ۵٫۵ ۹٫۸۵
۱/۲-۲ ۷۶ ۶ ۱۰٫۵۱
۳ ۸۸٫۹ ۲ ۴٫۳۸
۳ ۸۸٫۹ ۲٫۵ ۵٫۴۶
۳ ۸۸٫۹ ۳ ۶٫۵۱
۳ ۸۸٫۹ ۳٫۵ ۷٫۵۶
۳ ۸۸٫۹ ۴ ۸٫۵۸
۳ ۸۸٫۹ ۴٫۵ ۹٫۵۸
۳ ۸۸٫۹ ۵ ۱۰٫۵۷
۳ ۸۸٫۹ ۵٫۵ ۱۱٫۷۴
۳ ۸۸٫۹ ۶ ۱۲٫۵۱
۴ ۱۱۴٫۳ ۲ ۵٫۶۸
۴ ۱۱۴٫۳ ۲٫۵ ۶٫۹۸
۴ ۱۱۴٫۳ ۳ ۸٫۳۸
۴ ۱۱۴٫۳ ۳٫۵ ۹٫۷۶
۴ ۱۱۴٫۳ ۴ ۱۱٫۱۸
۴ ۱۱۴٫۳ ۴٫۵ ۱۲٫۴۳
۴ ۱۱۴٫۳ ۵ ۱۳٫۷۵
۴ ۱۱۴٫۳ ۵٫۵ ۱۵٫۲۱
۴ ۱۱۴٫۳ ۶ ۱۶٫۲۶
۵ ۱۴۰٫۳ ۲٫۵ ۸٫۶۲
۵ ۱۴۰٫۳ ۳ ۱۰٫۳۶
۵ ۱۴۰٫۳ ۳٫۵ ۱۱٫۹۵
۵ ۱۴۰٫۳ ۴ ۱۳٫۷۲
۵ ۱۴۰٫۳ ۴٫۵ ۱۵٫۳۹
۵ ۱۴۰٫۳ ۵ ۱۶٫۹۵
۵ ۱۴۰٫۳ ۵٫۵ ۱۸٫۷۵
۵ ۱۴۰٫۳ ۶ ۲۰٫۵۱
۶ ۱۶۸٫۳ ۲٫۵ ۱۰٫۴۸
۶ ۱۶۸٫۳ ۳ ۱۲٫۵۸
۶ ۱۶۸٫۳ ۳٫۵ ۱۴٫۶۹
۶ ۱۶۸٫۳ ۴ ۱۶٫۷۴
۶ ۱۶۸٫۳ ۴٫۵ ۱۸٫۸۱
۶ ۱۶۸٫۳ ۵ ۲۰٫۷۹
۶ ۱۶۸٫۳ ۵٫۵ ۲۲٫۷۰
۶ ۱۶۸٫۳ ۶ ۲۴٫۸۴
۶ ۱۶۸٫۳ ۶٫۵ ۲۶٫۳۵
۶ ۱۶۸٫۳ ۷ ۲۸٫۶۸
۸ ۲۱۹٫۱ ۳ ۱۶٫۰۸
۸ ۲۱۹٫۱ ۳٫۵ ۱۸٫۷۴
۸ ۲۱۹٫۱ ۴ ۲۱٫۳۹
۸ ۲۱۹٫۱ ۴٫۵ ۲۴٫۰۳
۸ ۲۱۹٫۱ ۵ ۲۶٫۶۵
۸ ۲۱۹٫۱ ۵٫۵ ۲۹٫۲۷
۸ ۲۱۹٫۱ ۶ ۳۱٫۸۹
۸ ۲۱۹٫۱ ۶٫۵ ۳۴٫۴۴
۸ ۲۱۹٫۱ ۷ ۳۷٫۷۴

جدول وزنی لوله کارخانجات مختلف

جدول وزنی لوله کارخانجات مختلف، شامل وزن انواع لوله تولید شده در هر کارخانه به همراه ویژگی‌های فنی و سایر مشخصات لوله است و به عنوان یک ابزار مهم در اندازه‌گیری و کنترل کیفیت استانداردهای تولیدی لوله در صنعت به کار می‌رود و به شرکت‌ها، تولیدکنندگان و سازندگان کمک می‌کند تا با دقت بیشتری فرآیند انتخاب و استفاده از لوله‌ها را انجام دهند.

اهمیت استفاده از جدول وزنی لوله

استفاده از جدول وزنی لوله در صنعت ساخت‌وساز و دیگر صنایع یکی از مهمترین ابزارهایی است که در انجام پروژه‌های مختلف استفاده می‌شود. این جدول وزن لوله‌ها را بر اساس ابعاد و اندازه‌های مختلف فراهم کرده و در اختیار شما مهندسان و تولیدکنندگان قرار می‌دهد تا با توجه به نیازهای دقیق پروژه، مقدار وزن لوله‌ها را محاسبه کنید و لوله‌ها را در سایز، ضخامت و میزان لازم تهیه کنید. این اطلاعات حیاتی در انتخاب مصالح مناسب برای ساخت سیستم‌های لوله‌کشی، سیستم‌های گرمایشی، تهویه مطبوع و سایر فرآیندها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با استفاده از جدول وزنی لوله، می‌توانید به بهترین شکل ممکن از مصالح استفاده کرده، هزینه‌ها را بهینه‌سازی کنید و در نتیجه، پروژه‌ها را با بهره‌وری بیشتر و هزینه کمتر اجرا کنید. این اهمیت بهبود کیفیت ساخت و ایجاد اطمینان در استفاده از لوله‌ها را تضمین می‌کند و نقش مهمی در مدیریت موجودی لوله‌ها و صرفه‌جویی در منابع مالی ایفا می‌کند.

جمع‌بندی

جدول وزنی لوله به عنوان یکی از مهمترین مراجعی است که در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان‌سازی، کشاورزی و … بسیار کاربردی است و نقش کلیدی را ایفا می‌کند. به همین دلیل استفاده از روش‌های محاسبه وزن لوله و مقایسه نتایج آن با وزن انواع لوله در جدول وزنی یا جدول اشتال لوله برای سازندگان و مهندسان بسیار اهمیت دارد. چراکه شما را از کیفیت لوله‌ای که قصد خریداری کردن آن را دارید، مطلع کرده و از هدر رفت منابع مالی جلوگیری می‌کند.

آهن‌رسان به عنوان بزرگترین نماینده رسمی شرق و شمال شرق کشور، انواع لوله فولادی و آهنی را با بیشترین کیفیت و مقرون‌به‌صرفه‌ترین قیمت برای شما عرضه می‌کند و با فراهم کردن امکان خرید اعتباری و اقساطی انواع لوله و سایر مقاطع فولادی از طریق تماس تلفنی یا ثبت سفارش اینترنتی، لذت یک خرید آسان را به شما هدیه می‌دهد. بدین منظور می‌توانید به صورت روزانه قیمت انواع لوله را از طریق مراجعه به صفحه قیمت لوله مشاهده کرده و اقدام به خرید کنید.

سوالات متداول

 1. وزن لوله‌ها بر چه اساس تعیین می‌شود؟

وزن لوله‌ها بر اساس ضخامت و قطر داخلی و خارجی لوله با یکدیگر متفاوت است.

 1. از چه روش‌هایی برای محاسبه وزن لوله فولادی استفاده می‌شود؟

برای محاسبه وزن انواع لوله از فرمول محاسبه وزن لوله و حسابگر آنلاین وزن لوله استفاده می‌شود و برای اطلاع از وزن لوله می‌توانید به جدول وزنی لوله و جدول اشتال لوله مراجعه کنید.

 1. آیا نحوه محاسبه وزن انواع لوله با یکدیگر متفاوت است؟

خیر، برای محاسبه وزن انواع لوله‌ از یک فرمول مشخص استفاده می‌شود.

 1. فرمول کلی محاسبه وزن لوله چیست؟

وزن لوله فولادی (کیلوگرم) = (طول * چگالی * ۳.۱۴ * (ضخامت لوله – قطر بیرونی لوله)) / ۱۰۰۰

 1. فرمول محاسبه وزن هر شاخه ۶ متری لوله فولادی چیست؟

وزن هر شاخه ۶ متری لوله فولادی = قطر خارجی لوله (میلی‌متر) * ۱۴۷ *ضخامت لوله (میلی‌متر) / ۱۰۰۰