میلگرد آلیاژی چست

میلگرد آلیاژی چست


یا می دانید میلگرد آلیاژی چست؟ میلگرد ترمکس چگونه ساخته می شود؟ قیمت امروز انواع میلگرد آلیاژی و غیرآلیاژی چند است؟ چطور می توان میلگرد آلیاژی را از میلگرد ترمکس تشخیص داد؟ برای خرید میلگرد به کجا مراجعه کنیم؟

سایت و شبکه های اجتماعی شرکت آهن رسان مرجع مناسبی برای اطلاع از قیمت روز انواع پروفیل، تیرآهن، میلگرد، ورق، نبشی و ناودانی و .. است.

روش ساخت و تولید میلگرد:

در کارخانه ها میلگردها را به دو روش اصلی تولید می کنند: روش آلیاژی و روش ترمکس.
میلگرد آلیاژی چست؟میلگرد ترمکس چیست؟ تفاوت این دو در چیست؟

مطالب مرتبط:  انواع میلگرد و کاربرد آن    میلگرد آلومینیومی چیست؟    میلگرد استیل چیست؟

میلگرد آلیاژی: میلگرد آلیاژ سازی شده

این میلگرد با اضافه کرردن فرو آلیاژها ساخته شده و شمش تولیدی در پروسه نورد به شکل میلگرد درمی آید و برای سرد کردن آن را در محیط آزاد قرار می دهند تا به تدریج و به آرامی سرد شود.

این سرد شدن تدریجی باعث می شود تا مرکز و سطح میلگرد دارای خواص مکانیکی و شیمیایی یکسان باشد.

بنابراین میلگرد ساخته شده به روش آلیاژی دارای استحکام و مقاومت بالا و یکنواخت است. این نوع میلگرد در مناطق زلزله خیز کاربرد فراوانی دارد.

میلگرد ترمکس:

بر خلاف نوع آلیاژی سازی شده، شمشم فولادی مورد استفاده در روش ترمکس کلاس آنالیز شیمیایی پایین تری دارد و برای رسیدن به استحکام و سختی مورد نظر، میلگرد تولید شده را که دارای دمای بالایی است از درون لوله های آب عبور می دهند تا به یکباره سرد شود.

این خنک شدن سریع میلگرد باعث می شود که سطح آن به سختی مورد نظر برسد ولی مرکز میله از سختی کمتر و مقاومت پایین تری برخوردار باشد.

اکیدا توصیه می شود که از این نوع میلگرد در مناطق زلزله خیز استفاده نشود.

استاندارد ساخت میلگرد در کشورهای مختلف

در کشورهای مختلف بر اساس شرایط اقلیمی و آب و هوایی استانداردهای مختلفی برای ساخت میلگرد وجود دارد.

درکشوری مثل ژاپن به دلیل اینکه یک منطقه زلزله خیز است، استاندارد ملی آن از روش آلیاژی پیروی می کند در حالی که در کشورهای اروپایی به دلیل اینکه از نظر زلزله امن تر است، از  روش ترمکس پیروی می کنند.

اما در ایران میلگردها را بر اساس هر دو استاندارد تولید می کنند.

میلگرد آلیاژی چست

اگر قصد خرید میلگرد آلیاژی را دارید باید دقت کنید که از تولیدکنندکان مطرح و معتبر تهیه کنید. اگر اشتباها میلگرد ترمکس به جای میلگرد آلیاژی مورد استفاده قرار بگیرد ممکن است خسارت های جبران ناپذیری به وجود آورد.

شرکت آهن رسان به شما این اطمینان را می دهد که محصول مورد نظر شما را دقیقا مطابق با کیفیت و مشخصات درخواستی شما با بهترین قیمت موجود در بازار تهیه نماید.

برای اطلاع از آخرین قیمت میلگرد آلیاژی در بازار و سفارش خرید میلگرد با شماره تلفن های درج شده درزیر تماس بگیرید.

عضویت در خبرنامه آهن رسان

    برای دریافت آخرین اخبار بازار آهن آلات شماره تماس خود را وارد کنید

    طراحی سایت ایده پردازش