ارائه برگه آنالیز محصول

ارائه برگه آنالیز محصول یکی از موارد مهم است که در خرید و فروش آهن آلات مطرح است. با رشد صنعت فولاد و آهن‌آلات، رقابت میان شرکت‌های تولیدکننده و تأمین‌کننده نیز افزایش‌یافته است. به همین دلیل شرکت‌های مختلف برای نشان دادن اصالت و کیفیت کالا از گواهینامه‌ها و برگه آنالیز استفاده می‌کنند.

هر محصول با توجه به نوع، جنس، مشخصات و کاربردی که دارد برگه آنالیز مخصوص به خود را خواهد داشت. مثلاً برگه آنالیز میلگرد بر اساس استانداردهای ساخت با برگه آنالیز تیرآهن و نبشی متفاوت است.

آنالیز محصول

در برگه آنالیز چه مواردی مورد آزمایش و آنالیز قرار می‌گیرد؟

مشخصات گواهینامه و برگه آنالیز:

  • شامل بخش معرفی محصول، بخش خواص مکانیکی (فیزیکی) و خواص شیمیایی محصول است.
  • مثل شماره گواهینامه، نام و اندازه و ابعاد محصول، استاندارد ساخت محصول، شماره بندیل، نوع شمش و…
  • استحکام تسلیم، استحکام کشش نهایی، ازدیاد طول

در آنالیز خواص شیمیایی خلوص مواد شیمیایی مثل کربن، سیلیسیم، منگنز، فسفر، نیکل، کروم، گوگرد و… اندازه‌گیری می‌شود.

برگه آنالیز مواد یا برگه تجزیه‌وتحلیل (Certificate Of Analysis) یک گواهینامه و سند معتبر است. این گواهینامه نشان می‌دهد که کالا و محصول موردنظر توسط متخصص در آزمایشگاه معتبر تحت آزمایش‌های مشخصی قرارگرفته و نتایج آن کاملاً شفاف و قابل استناد است.

ارائه برگه آنالیز مطابقت مشخصات محصول معامله‌شده و دریافت شده توسط خریدار را تائید می‌کند.

شرکت آهن رسان به عنوان تامین کننده محصولات و مقاطع فولادی، آهنی و فلزی در کنار تامین بار شما با قیمت مناسب، کیفیت بالا و محصولات دارای استاندارد و برگه کنترل کیفیت و اصالت محصول را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

معمولا تولیدکننده و کارخانه سازنده محصول، آن را به همراه برگه اصالت و آنالیز عرضه می کند، با این وجود خریدار و مصرف کننده مقاطع فولادی و فلزی می توانند این برگه را با ارسال محصول به آزمایشگاه های مربوطه دریافت کند.

صفحه اینستاگرامی آهن رسان کلیک کنید.