جدول وزن آهن آلات

جدول وزن آهن آلات یکی از مهم‌ترین ابزارهای محاسبه قیمت آهن امروز و وزن مقاطع فولادی است که علاوه‌بر وزن، کیفیت و ایمنی هر مقطع فولادی را مشخص می‌کند. در جدول وزنی آهن نوع آهن آلات، ابعاد، ضخامت، طول و سایر ویژگی‌های فنی هر مقطع فولادی درج می‌شود و برای تولیدکنندگان، سازندگان، صنعتگران و افراد فعال در صنایع مختلف قابل استفاده است. با استفاده از جدول وزن استاندارد آهن آلات می‌توانید، هزینه مواد اولیه مورد نیاز را به صورت حدودی تخمین بزنید و وزن استاندارد هر مقطع فولادی را از جدول وزنی با وزن محاسبه شده از باسکول مقایسه کرده و کیفیت مقطع فولادی مورد نظر را بسنجید.

 علاوه‌براین pdf جدول وزنی آهن آلات توسط کارخانه‌های سازنده هر محصول ارائه می‌شود تا در زمان انتخاب و خرید محصول مورد نیاز؛ به وزن، ابعاد و مشخصات فنی هر محصول با مقادیر دقیق دسترسی داشته باشید و با انتخاب محصول مناسب برای هر پروژه، سازه‌ای مستحکم و ایمن بسازید.

وزن آهن آلات

وزن آهن آلات با استفاده از روش‌های متفاوتی چون فرمول محاسبه وزن آهن آلات، محاسبه‌گر آنلاین، جدول وزن آهن آلات، جدول اشتال و نرم افزارهای محاسبه وزن قابل محاسبه است. در روش‌های ذکر شده برخی دشوارتر و برخی راحت‌تر شما را از وزن انواع آهن آلات مطلع می‌کند. اما نکته‌ای که باید در این مورد در نظر داشته باشید، این است که وزن محاسبه شده توسط هریک از روش ها باید در نهایت با عدد نشان داده شده بر روی باسکول مطابقت داشته یا نزدیک به هم باشند. چنانچه این اعداد با یکدیگر مغایرت زیادی داشته باشند نشان‌دهنده عدم کیفیت محصول است.

وزن آهن یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین عوامل در برآورد قیمت تیرآهن و قیمت سایر محصولات فولادی و هزینه کلی ساخت‌وساز است.

فرمول محاسبه وزن آهن آلات

برای محاسبه وزن آهن آلات می‌توانید با داشتن اطلاعات مورد نیاز از فرمول محاسبه وزن آهن استفاده کنید و وزن محصولات فولادی را تنها با یک حساب کتاب ساده بدست آورید. وزن نهایی به‌دست‌آمده به‌عنوان وزن استاندارد هر مقطع فولادی است که در جدول اشتال وجود دارد. کمتر بودن وزن نسبت به وزن استاندارد جدول اشتال، نشان‌دهنده بی‌کیفیت بودن و نزدیک بودن وزن، نشان از کیفیت خوب محصول است. برای محاسبه وزن هر مقطع آهنی، باید از فرمول زیر استفاده کنید:

وزن مقاطع فولادی (kg) = طول (m) * عرض (m) * ضخامت (mm) * چگالی فولاد (۷.۸۶)

محاسبه‌گر آنلاین وزن آهن آلات

حسابگر آنلاین وزن روش ساده محاسبه وزن مقاطع فولادی است و یکی از مهم‌ترین ابزارها برای فعالان صنایع در حوزه ساخت‌وساز، کشاورزی، خودروسازی و … محسوب می‌شود. با استفاده از ابزار محاسبه‌گر آنلاین در سایت می‌توانید به‌راحتی و در یک مدت‌زمان کوتاه وزن مقاطع فولادی مورد نظر را از جمله وزن میلگرد، ورق، تیرآهن، لوله، پروفیل، نبشی و … را بدون نیاز به استفاده از فرمول خاص و تنها با وارد کردن طول، عرض، ضخامت، چگالی و تعداد بدست آورید. استفاده از ابزار حسابگر آنلاین وزن آهن آلات باعث صرفه‌جویی در زمان محاسبات و بررسی کیفیت سازه (اصل یا تقلبی بودن آن) می‌شود و موجبات انتخاب درست را فراهم کرده و ایمنی و کیفیت سازه را افزایش می‌دهد.

جدول وزن انواع آهن آلات

جدول وزن انواع آهن ‌آلات یک ابزار مهم در صنایع است که وزن هر نوع آهن‌آلات را بر اساس ابعاد و خصوصیات فیزیکی آنها نشان می‌دهد. این جداول به صورت دقیق و جامع وزن تمامی آهن‌آلات مانند ورق‌، میلگرد، تیرآهن، لوله‌، پروفیل و … را بر اساس اندازه، ضخامت و ابعاد مشخص می‌کنند. اطلاعات جدول وزنی آهن آلات اهمیت بسیاری در تهیه مصالح ساختمانی، انتخاب مواد مناسب برای پروژه‌ و برنامه‌ریزی ساخت‌وسازها دارد.

جدول وزن مخصوص آهن آلات برای هر یک از محصولات آهنی ایجاد می‌شود تا به کمک محاسباتی ساده‌تر و در زمانی کوتاه‌تر، از وزن آهن آلات مورد نیاز مطلع شوید و انتخاب‌های بهتری برای اجرای اصولی و با کیفیت پروژه داشته باشید. چنانچه می‌خواهید در مورد جدول وزنی ورق، جدول وزنی میلگرد، جدول وزنی لوله، جدول وزنی پروفیل و جدول وزنی تیرآهن اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید روی لینک‌های مربوطه کلیک کنید و اطلاعات لازم را مشاهده کنید.

 1. جدول وزن ورق آهن

محاسبه وزن لوله یکی از مهم‌ترین پارامترهای تعیین کیفیت و قیمت ورق آهن است که در انتخاب ورق مورد نیاز در صنعت ساختمانی بسیار تأثیرگذار است. اطلاع دقیق از وزن ورق آهن از هر کارخانه، امکان بهینه‌سازی استفاده از این مصالح در پروژه‌های ساختمانی و صنعتی را فراهم می‌کند.

جدول وزنی ورق سیاه - وزن ورق سیاه | آهن رسان

 1. جدول وزن میلگرد

جدول وزن میلگرد از مهم‌ترین مراجع‌ سنجش وزن و کیفیت استاندارد میلگرد است که تأثیر مستقیم بر قیمت میلگرد و هزینه نهایی پروژه‌ها دارد. چنانچه پیش از خرید میلگرد، درمورد وزن و مشخصات فنی میلگرد مورد نظر سوالی داشتید و مایل به دریافت مشاوره فنی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر بودید، کافی‌ است با کارشناسان فروش آهن‌رسان (۰۵۱۳۱۹۱۶ ☎) تماس بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید.

جدول وزنی میلگرد آجدار - وزن میلگرد آجدار | آهن رسان

جدول وزنی میلگرد ساده - وزن میلگرد ساده | آهن رسان

 1. جدول وزن تیرآهن

جدول محاسبه تیرآهن، استانداردترین و پر کاربردترین انواع تیرآهن‌ را در همه سایزها و ضخامت‌ها نشان می‌دهد و تأثیر زیادی روی قیمت و کیفیت تیرآهن دارد. بنابراین پیش از خرید انواع تیرآهن بهتر است اطلاعات فنی درباره استانداردها و مشخصات هر تیرآهن‌ را داشته باشید تا بتوانید خرید مطمئن‌تری انجام دهید.

جدول وزنی تیرآهن - وزن تیرآهن | آهن رسان

 1. محاسبه‌گر وزن لوله

محاسبه وزن لوله یک ابزار بسیار مهم برای تولیدکنندگان و خریداران است که حاوی اطلاعات مهمی چون وزن انواع لوله‌های فولادی در سایزها و ضخامت‌های مختلف می‌باشد و برای محاسبه قیمت لوله استفاده می‌شود.

جدول وزنی لوله مانیسمان - وزن لوله مانیسمان | آهن رسان

 1. محاسبه آنلاین وزن پروفیل

محاسبه وزن پروفیل، وزن هر پروفیل را نسبت به ابعاد و ضخامت آن را نشان می‌دهد تا بتوانید در هنگام خرید، با توجه به وزن هر پروفیل محصول مناسب‌تری را انتخاب کنید. جدول وزن آهن آلات پروفیل، یک ابزار بسیار کاربردی برای برآورد قیمت پروفیل امروز است.

جدول وزنی پروفیل - وزن پروفیل | آهن رسان

 1. جدول وزنی نبشی

جدول وزن نبشی به شما کمک می‌کند از استاندارد بودن وزن، سایز و ابعاد انواع نبشی اطمینان یابید و قیمت نبشی مورد نظر را محاسبه کنید. از آنجایی‌که نبشی کاربرد زیادی در صنایع مختلف و ساختمان‌سازی دارد، اطلاع از وزن نبشی کمک می‌کند تا تحمل سازه و میزان هزینه‌های لازم را تخمین بزنید.

جدول وزنی نبشی - وزن نبشی | آهن رسان

 1. جدول وزنی ناودانی

جدول وزن ناودانی با توجه به مشخصات ظاهری و فرآیند تولید ناودانی در هر کارخانه متفاوت است. وزن ناودانی برای استفاده از آن در کاربردهای مختلف و تعیین قیمت ناودانی امروز اهمیت دارد.

جدول وزنی ناودانی - وزن ناودانی | آهن رسان

جدول وزن آهن آلات اصفهان

جدول وزنی آهن اصفهان، یک مرجع معتبر برای اطلاع از وزن، سایز، ضخامت و سایر مشخصات فنی انواع محصولات تولیدی کارخانه ذوب آهن اصفهان برای پروژه‌هاست. در این جدول پر کاربردترین مقاطع فولادی اصفهان همراه با مشخصات فنی فهرست می‌شوند و شما می‌توانید وزن استاندارد هر محصول را مشاهده کنید. از جمله پر فروش‌ترین آهن آلات اصفهان می‌توان به آهن ۱۴ اصفهان اشاره کرد که در مشهد و سایر شهرها بسیار استفاده می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت روز آهن ۱۴ اصفهان در مشهد به لینک درج شده مراجعه کنید. اما چنانچه قصد خرید انواع تیرآهن اصفهان را دارید، می‌توانید به صفحه قیمت تیرآهن اصفهان امروز مراجعه کرده و پس از استعلام قیمت محصول مورد نظر از کارشناسان ما (۰۵۱۳۱۹۱۶ ☎) اقدام به خرید کنید.

جدول وزن تیرآهن ذوب آهن اصفهان | آهن رسان

جدول اشتال آهن آلات

جدول اشتال آهن، مرجعی است که وزن انواع آهن آلات را به صورت تفکیک شده مطابق با استانداردهای جهانی نشان می‌دهد. در این جدول، طول، عرض، ضخامت، سایز و چگالی انواع آهن آلات وجود دارد و شما می‌توانید از وزن محصول آهنی مورد نظر اطلاع پیدا کنید.

مزایای استفاده از جدول وزن آهن

 1. افزایش سرعت در محاسبه وزن محصولات فولادی
 2. کاهش میزان خطا در محاسبات ریاضی
 3. کاهش میزان خطا در مقدار برآورد میزان مقطع مورد نیاز پروژه
 4. برآورد دقیق بودجه مورد نیاز برای خرید متریال آهنی

جمع‌بندی

جدول محاسبه وزن آهن آلات یکی از بهترین ابزارهای محاسبه وزن مقاطع فولادی است که با گردآوری وزن انواع آهن آلات و سایر مشخصات فنی آن‌ها به شما کمک می‌کند که پیش از خرید کالاهای مورد نیاز خود، بتوانید از اصل بودن و کیفیت آن‌ها اطمینان حاصل کنید. استفاده از جداول وزنی آهن آلات، کمک بسیاری در تخمین هزینه‌های نهایی هر پروژه می‌کند.

سوالات متداول

 1. وزن آهن آلات را از چه روش‌هایی می‌توانید محاسبه کنید؟

برای محاسبه وزن آهن آلات، می‌توانید از ابزار محاسبه آنلاین، فرمول محاسبه وزن و جدول وزنی مخصوص آهن آلات استفاده کنید.

 1. استفاده از جدول وزن آهن آلات، چه اهمیتی دارد؟

با مشاهده جدول وزن آهن، می‌توانید از اصل یا تقلبی‌بودن محصول اطمینان حاصل کنید و بهای هر محصول را محاسبه کنید.

 1. فرمول محاسبه وزن مخصوص آهن آلات چیست؟

وزن مقاطع فولادی (kg) = طول (m) * عرض (m) * ضخامت (mm) * چگالی فولاد (۷.۸۶)

 1. pdf جدول وزن آهن آلات را از کجا دانلود کنم؟

در سایت امکان دریافت pdf جدول وزن مقاطع فولادی وجود دارد.

 1. محاسبه آنلاین وزن آهن به چه صورت است؟

برای محاسبه وزن آهن آلات به صورت آنلاین می‌توانید از محاسبه‌گر آنلاین سایت استفاده کنید و وزن هرگونه محصولات آهنی را حساب کنید.

 1. آیا نحوه محاسبه وزن انواع آهن آلات با یکدیگر متفاوت است؟

بله، هر یک از انواع آهن آلات دارای فرمول مشخصی برای محاسبه وزن هستند.