سایر دسته بندی ها

قیمت ورق اسیدشویی امروز

قیمت ورق اسیدشویی امروز
بروزرسانی : ۵ اسفند ۱۴۰۲
عنوان محصول
ضخامت
قیمت
2 میلی متر

40,350 تومان

2.5 میلی متر

41,350 تومان

3 میلی متر

40,350 تومان

بهترین قیمت ورق اسیدشویی را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

از محصولات بسیار پرکاربرد و مهم کارخانه های فولاد و بازار آهن تهران می توان به ورق اسیدشویی اشاره کرد. این محصول همانطور که از نامش پیداست توسط اسید (اسید کلریدریک) شست و شو داده می شود. اما آیا می دانید این کار به چه منظور انجام می شود و چه مزیتی برای ورق فولادی دارد؟
ورق فولاد در کارخانه ها به دو روش سرد و گرم تولید می شود. در روش نوردکاری گرم ورق تحت حرارت بالا، فشار و کشش زیادی تولید می شود و بارها در اثر گرمادهی و نوردکاری در سطح آن اکسید آهن ایجاد می شود و در اثر سرد و گرم شدن و پاشیدن آب و غیره در سطح ورق تخلخل مشکلات سطحی ایجاد می شود. سطح ورق فولادی گرم نوردکاری شده پس از خروج از خط تولید دارای لایه هایی از اکسید اهن، آثار پوسته پوسته شدن، روغی و کثیف و مات و یا سیاه است.
آلودگی های سطحی ورق در این حالت باعث می شود تا کیفیت و کارایی آن کم شود بنابراین هم برای تمیز و زیباتر شدن ور و هم برای افزایش کیفیت و کارایی آن عملیات اسیدشویی ورق بر روی آن انجام می شود. قیمت ورق اسیدشویی بر اساس خصوصیات فنی و مکانیکی آن تعیین می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد قیمت ورق در انواع مختلف کلیک کنید.

کاربرد ورق اسید شویی

از ورق اسیدشویی در مواردی مثل مصارف ساختمانی و صنعتی استفاده می شود.
در ماشین سازی، ساخت بدنه و قطعات خودرو
در لوله سازی، مخزن سازی
در ساخت ورق گالوانیزه و محصولات گالوانیزه

مشخصات ورق اسیدشویی

محلول اسیدکلریدریک مقدار اکسید آهن زیادی را در خود حل می کند بنابراین سطح ورق را خیلی تمیز و براق و صیقلی می کند.
این محلول وقتی دارای غلظت و دمای مناسب باشد چیزی حدود 2.5 تا 3.5 برابر اسید سولفوریک اسیدشویی می کند.
اسیدکریدریک باعث می شود تا مصرف اسید در تانکر های اسیدشویی کمتر شود.
خورده شدن خود فلز آهن توسط اسیدکلریدریک بسیار کم است، بنابراین خود فلز در فرایند اسیدشویی با این محلول از بین نرفته و هدر نمی رود در نتیجه ضخامت ورق و کاریی و کیفیت آن در اثر اسیدشویی کاهش نمی یابد.
در طی فرایند اسید شویی مشکلات و آلودگی های سطحی ورق با محلول اسیدی پاک و زدوده می شود و در نهایت ورق خشک و اماده بسته بندی و عرضه به بازار می شود.
ورق اسیدشویی شده هم می تواند به صورت رول و هم به صورت شیت باشد که در ابعاد استاندارد مثل 1000*2000 یا 1250*2500 میلی تر باشد.

قیمت ورق اسید شویی

برای استعلام قیمت ورق اسیدشویی همچون قیمت ورق آهن ۲ میل و سایر محصولات سایت، با کارشناسان ما بعنوان بهترین مشاورین بازار آهن آلات و مرکز خرید و فروش و قیمت آهن در تماس باشید.

سوالات متداول

آیا ورق اسیدشویی قابل رنگ کاری است؟
بله ورق اسیدشویی را می توان رنگ کاری نمود ولی حتما باید قبل از این کار سطح آن را کامل شست و شو داد تا روغن ها تمیز شوند.
برای تمیز کردن ورق های فولادی از چه نوع اسیدی استفاده می شود؟
برای هر نوع ورق فولادی بر اساس نوع آلیاژی که دارد، ترکیب شیمیایی و عناصر تشکیل دهنده، از انواع اسید و محلول های مختلف متناسب با آن استفاده می شود.
آیا ورق اسیدشویی به صورت رول در بازار موجود است؟
بله انواع برش خورده، فابریک و کویل ورق اسیدشویی توسط آهن رسان به فروش می رسد. برای ثبت سفارش با کارشناسان ما تماس بگیرید.