...

جدول وزن میلگرد

جدول وزن میلگرد یک ابزار مهم در صنعت ساخت‌وساز است که برای اطلاع از ابعاد و وزن انواع میلگرد در سایزهای مختلف و برندهای متفاوت استفاده می‌شود. از آنجایی‌که وزن میلگرد یکی از عوامل موثر بر قیمت میلگرد و کیفیت آن است؛ لازم است که پیش از خرید، به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. به همین دلیل، توجه به جدول وزنی میلگرد در برند مورد نظر به هنگام خرید، شما را از کیفیت میلگرد خریداری شده و تعیین استحکام سازه، مطمئن‌تر می‌کند.

جدول وزنی میلگرد بر اساس میلگردهای تولیدشده در سایزها و کارخانه‌های تولیدکننده مختلف متفاوت است و اطلاعات کمتری نسبت به جدول اشتال میلگرد در اختیارتان قرار می‌دهد. از آنجایی‌که وزن میلگرد در برندهای مختلف با توجه به چگالی، ویژگی‌های مکانیکی و ویژگی‌های شیمیایی تغییر می‌کند، لذا تغییر در این متریال باعث تغییر در وزن میلگرد و متفاوت بودن اطلاعات جدول وزنی میلگرد می‌گردد. با استفاده از چنین جدولی می‌توانید به محاسبه وزن میلگرد مورد نیاز برای پروژه‌های ساختمانی بپردازید و کیفیت و دقت کارهای عمرانی خود را افزایش داده و همچنین در مدیریت هزینه‌های خود بهتر عمل کنید و صرفه‌جویی بیشتری داشته باشید.

از طرفی توجه داشته باشید که تأثیر قیمت آهن بر جدول وزنی میلگرد یکی از عوامل مهم در صنعت ساخت‌وساز و استفاده از مصالح ساختمانی است. چراکه قیمت آهن امروز به عنوان یک منبع اصلی برای تولید میلگرد تأثیر مستقیمی بر هزینه‌های تولید دارد و در نتیجه، بر جدول وزنی میلگرد نیز تأثیرگذار است. این تعامل میان قیمت آهن و جدول وزنی میلگرد نشان‌دهنده اهمیت بررسی و تحلیل دقیق وضعیت بازار فلزات و مصالح ساختمانی است تا تصمیمات موثری در مدیریت هزینه‌ها و انتخاب بهینه‌ترین مصالح برای پروژه‌های ساختمانی گرفته شود.

وزن میلگرد

وزن میلگرد یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین کیفیت و قیمت میلگرد در مشهد و سایر شهرهاست. بنابراین اولین چیزی که پس از خرید این محصول باید چک کنید، وزن آن است. چراکه ارتباط مستقیمی با نوع و گرید فولاد به‌کار رفته در آن و توان تحمل فشارهای وارده را دارد. بر این اساس می‌توان گفت جدول وزن میلگرد از مهم‌ترین منابع سنجش وزن و کیفیت استاندارد میلگرد است.

وزن هر شاخه میلگرد

وزن هر شاخه میلگرد بستگی به اندازه و ضخامت، جنس و طول هر شاخه میلگرد دارد و بر اساس کیلوگرم یا تن اندازه‌گیری می‌شود. شاخه‌های میلگرد به طور معمول در طول‌های استاندارد ۶ متر یا ۱۲ متر تولید می‌شوند، اما طول آن‌ها ممکن است بر اساس استانداردها و نیاز پروژه شما متغیر باشد. وزن هر شاخه میلگرد ۱۲ متری باتوجه به استاندارد جهانی محاسبه شده است. در صورتی‌که بخواهید وزن هر شاخه میلگرد را محاسبه کنید، باید مشخصات فنی میلگرد را در اختیار داشته باشید تا بتوانید با استفاده از فرمول، وزن هر شاخه میلگرد را محاسبه کنید. فرمول محاسبه وزن هر شاخه میلگرد به شرح زیر است:

وزن هر شاخه میلگرد (kg) = 3.14 × (قطر (mm) × قطر (mm)) ÷ ۴ × طول شاخه (m) × ۷.۸۶ ÷ ۱۰۰۰ × تعداد شاخه

محاسبه وزن میلگرد

برای بدست آوردن وزن میلگرد می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید که هر یک با توجه به اطلاعات فنی که در اختیار دارید، قابل ‌استفاده هستند. از جمله روش‌های موجود برای محاسبه وزن انواع میلگرد عبارتند از:

 • محاسبه‌گر آنلاین وزن میلگرد
 • جدول وزنی میلگرد
 • جدول اشتال میلگرد
 • فرمول محاسبه وزن میلگرد

محاسبه آنلاین وزن میلگرد

محاسبه آنلاین وزن میلگرد با حسابگر آنلاین، سریع‌ترین و راحت‌ترین روش محاسبه وزن میلگرد است که بدون انجام محاسبات ریاضی پیچیده شما را به پاسخ نهایی می‌رساند. روش محاسبه آنلاین وزن میلگرد نه‌تنها زمان و هزینه‌های مرتبط با فرآیند محاسبه وزن میلگرد را کاهش می‌دهد، بلکه موجب صرفه‌جویی در وقت نیز می‌شود. از این روش می‌توانید در هر مرحله از فرآیند طراحی و اجرای پروژه بهره ببرید و به سرعت به نتایج دقیق برسید.

جدول وزن میلگرد کارخانجات مختلف

میلگردهای هر کارخانه مطابق با استانداردهای ساخت کارخانه تولیدکننده، طول و قطر میلگرد دارای وزن متفاوتی است. در ادامه اطلاعاتی در مورد جدول وزن میلگرد برخی از محبوب‌ترین برندهای تولید میلگرد آورده شده است.

 1. جدول وزنی میلگرد نیشابور

جدول وزن میلگرد نیشابور وزن آرماتورهای این کارخانه را در ابعاد و سایزهای مختلف به همراه سایر اطلاعات فنی مهم نمایش می‌دهد. اطلاعات جدول وزنی میلگرد نیشابور به عنوان یک منبع ارزشمند در صنعت ساخت‌وساز استفاده می‌شود و به مهندسان و سازندگان این امکان را می‌دهد که با توجه به نیازهای پروژه‌، ابعاد و وزن مورد نیاز را برای ساخت‌وساز محاسبه کرده و میلگرد مورد نیاز را خریداری کنند. چنانچه قصد دارید با دید بیشتری در مورد میلگردهای نیشابور، اقدام به خرید کنید می‌توانید به صفحه قیمت میلگرد نیشابور مراجعه کنید و علاوه‌بر اطلاع از قیمت روز میلگرد نیشابور از شرایط خرید آن هم مطلع شوید.

وزن میلگردهای نیشابور را می‌توانید در جدول درج شده مشاهده کنید.

 1. جدول وزنی میلگرد ظفر بناب

اطلاعات جدول وزنی میلگرد ظفر بناب به عنوان یک منبع اساسی در صنعت ساختمانی استفاده می‌شود و نقش مهمی در فرآیند طراحی و اجرای پروژه‌ها ایفا می‌کند. این جدول جزئیات وزن میلگردهای ظفر بناب را در اندازه‌های مختلف فراهم می‌کند و این امکان را می‌دهد تا با توجه به پروژه خود، مناسب‌ترین میلگرد را انتخاب کنید و سازه‌ای با استحکام و پایداری بالا بسازید. انواع میلگرد ظفر بناب در شاخه‌های ۱۲ متری از سایز ۸ تا ۳۲ و گریدبندی A2 و A3 بر اساس جدول وزنی زیر تولید می‌شود. شما می‌توانید علاوه‌بر اطلاع از مشخصات کلی این میلگردها، از قیمت آن‌ها نیز مطلع شوید. بدین منظور می‌توانید به صفحه قیمت میلگرد ظفر بناب مراجعه کرده و قیمت انواع میلگرد ظفر بناب در سایزهای مختلف را ببینید.

 1. جدول وزنی میلگرد اصفهان

جدول وزنی میلگرد ذوب آهن اصفهان، یک مرجع معتبر برای انتخاب انواع میلگردهای اصفهان در سایز و ابعاد مناسب با استانداردهای کیفی لازم برای پروژه‌هاست. در این جدول وزن و ابعاد پر کاربردترین سایزهای میلگرد اصفهان، فهرست می‌شود و شما می‌توانید وزن استاندارد آن‌ها را در شاخه‌های ۱۲ متری مشاهده کنید.

میلگرد اصفهان یکی از بهترین و باکیفیت‌ترین میلگردها در صنعت ساخت‌وساز است که متقاضیان زیادی برای خرید دارد. لذا شما می‌توانید پس از کسب اطلاعات لازم در مورد وزن میلگرد اصفهان از جدول وزنی، جدول اشتال یا حسابگر آنلاین، قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان را از کارشناسان ما (۰۵۱۳۱۹۱۶ ☎) استعلام بگیرید و اقدام به خرید کنید.

 1. جدول وزنی میلگرد راد همدان

جدول وزن میلگرد راد همدان نقش مهمی در فرآیند خرید مصالح ساختمانی دارد. این جدول شامل جزئیات دقیق از وزن میلگردها در اندازه‌های مختلف است که به شما این امکان را می‌دهد تا با توجه به نیازهای خود، میلگرد مناسب را با وزن مورد نیاز برای پروژه‌های ساختمانی خود انتخاب کنید. اطلاعات جدول وزنی این امکان را به شما می‌دهد تا میلگردهای راد همدان را با دقت انتخاب کنید تا از نقاط ضعف سازه‌ها جلوگیری شود. در نتیجه، جدول وزن میلگرد راد همدان نه تنها به بهینه‌سازی فرآیند خرید و ساخت، بلکه به بهبود کیفیت و اثربخشی پروژه‌های ساختمانی نیز کمک می‌کند.

میلگردهای راد همدان در سایزبندی ۸ تا ۳۲ در شاخه‌های ۱۲ متری بر اساس جدول وزنی آن تولید می‌شوند. میلگرد راد همدان در سایز ۸ و ۱۰ در گرید A2 و سایزهای بالاتر، در گرید A3 تولید می‌شود. چنانچه قصد کسب اطلاعات بیشتر در مورد این میلگرد را دارید، می‌توانید به صفحه قیمت میلگرد راد همدان مراجعه کنید و علاوه‌بر استعلام قیمت میلگرد همدان از نحوه خرید آن هم مطلع شوید.

 1. جدول وزنی میلگرد میانه

جدول وزن میلگرد میانه به عنوان یک راهنمای معتبر در فرآیند طراحی و ساخت سازه استفاده می‌شود و تأثیر مستقیمی بر کیفیت و استحکام سازه‌ها دارد. این جدول، اطلاعات دقیقی از وزن میلگردهای میانه مختلف در ابعاد و سایزهای گوناگون را ارائه می‌کند و تأثیر قابل توجهی در انتخاب مصالح مناسب برای سازه‌ها و پروژه‌های ساختمانی و همچنین قیمت میلگرد میانه دارد. چنانچه قصد دارید وزن میلگردهای میانه را با مقادیر جدول وزنی مقایسه کنید و از کیفیت میلگردهای خریداری شده اطمینان یابید، می‌توانید از حسابگر آنلاین استفاده کنید تا در سریع‌ترین زمان ممکن به وزن میلگرد دست یابید.

 1. جدول وزنی میلگرد بافق یزد

اطلاعات جدول وزنی میلگرد بافق یزد برای اطلاع از استانداردهای کیفی و وزن میلگردهای تولیدی این شرکت در جهت ساخت سازه و تأمین استحکام و ایمنی ساختمان‌ها نقش مؤثری ایفا می‌کند. کارخانه بافق یزد، بخشی از نیاز کشور به مقاطع فولادی را تأمین می‌کند. میلگردهای تولید شده در این کارخانه بر اساس جدول وزنی ارائه شده به بازار عرضه می‌شوند. با مقایسه وزن میلگردهای بافق یزد با وزن درج شده در جدول اشتال در می‌یابید که میلگرد بافق یزد از باکیفیت‌ترین میلگردهای بازار است که دارای وزن بالا و استحکام زیادی است. چنانچه قصد خریداری کردن این میلگرد را دارید، می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه قیمت میلگرد بافق یزد مراجعه کنید و از قیمت‌ روز انواع میلگرد بافق یزد مطلع شوید.

 1. جدول وزنی میلگرد شاهین بناب

جدول وزنی میلگرد شاهین بناب، اختلاف وزنی میلگردهای تولید شده در این کارخانه را با استانداردهای جهانی نشان می‌دهد. بررسی این جدول به مهندسان و پیمانکاران این امکان را می‌دهد که با در اختیار داشتن این اعداد و ارقام، پروژه را با دقت و کیفیت بیشتری به اتمام برسانند. وزن میلگرد شاهین بناب تفاوت اندکی با وزن میلگردهای این کارخانه در جدول اشتال دارد و بر قیمت میلگرد شاهین بناب نیز تأثیرگذار است.

 1. جدول وزنی میلگرد آناهیتا

با بررسی جدول وزنی میلگرد آناهیتا متوجه می‌شوید که وزن سایزهای مختلف میلگردهای این کارخانه کمتر از وزن میلگردهای ذوب آهن اصفهان است. چراکه میلگردهای آناهیتا همچون میلگردهای راد همدان در دسته میلگردهای سبک وزن هستند و وزن آن‌ها از وزن ذکر شده در جدول اشتال کمتر است. بنابراین قیمت میلگرد آناهیتا در هر شاخه، از قیمت میلگرد اصفهان کمتر خواهد بود. برای اطلاع از وزن میلگردهای آناهیتا می‌توانید به جدول وزنی میلگرد آناهیتا مراجعه کنید یا از حسابگر آنلاین استفاده کرده و وزن هر میلگرد را محاسبه کنید.

 1. جدول وزنی میلگرد هیربد

جدول وزن میلگرد هیربد اطلاعات دقیقی از هر میلگرد و وزن آن را نشان می‌دهد و شما می‌توانید با اطلاع از وزن ورق از کیفیت آن مطلع شوید و حدود قیمت میلگرد هیربد و قیمت حمل‌ونقل آن را نیز محاسبه کنید. میلگردهای تولید شده در مجتمع فولاد هیربد زرندیه بر اساس جدول وزنی به بازار عرضه می‌شوند.

 1. جدول وزنی میلگرد ابهر

جدول وزنی میلگرد ابهر، اطلاعات مورد نیاز شما را در مورد میلگردهای این کارخانه در اختیارتان قرار می‌دهد. کارخانه میلگرد ابهر انواع میلگردهای تولید شده را براساس جدول وزنی به بازار عرضه می‌کند. انواع میلگردهای ابهر، جزو پرفروش‌ترین میلگرد‌های موجود در بازار هستند. برای استعلام قیمت روز میلگرد ابهر می‌توانید به صفحه قیمت میلگرد ابهر مراجعه کنید.

 1. جدول وزنی میلگرد زاگرس

یکی از راه‌های بدست آوردن وزن میلگرد مراجعه به جدول وزن میلگرد زاگرس شهرکرد است که توسط این کارخانه ارائه شده است. در این جدول وزن تقریبی هر شاخه میلگرد بر اساس طول ۱۲ متری و ضخامت آن بیان شده است. از آنجایی‌که میلگردهای زاگرس یکی از پرفروش‌ترین برندهای موجود در بازار هستند، وزن آن تأثیر زیادی روی قیمت این میلگرد می‌گذارد. پس شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت روز این محصولات به صفحه قیمت میلگرد زاگرس مراجعه کنید.

کارخانه میلگرد ۸ میلگرد ۱۰ میلگرد ۱۲ میلگرد ۱۴ میلگرد ۱۶ میلگرد ۱۸ میلگرد ۲۰ میلگرد ۲۲ میلگرد ۲۵ میلگرد ۲۸ میلگرد ۳۲ میلگرد ۳۴ میلگرد ۴۰
وزن میلگرد آذر فولاد امین ۴.۵ ۷.۱ ۱۰.۲ ۱۴ ۱۸.۲ ۲۳ ۲۸.۴ ۳۴.۲ ۴۴.۷ ۵۶.۱ ۷۳.۲
وزن میلگرد آذر گستر سدید ۷.۲ ۱۱ ۱۵ ۱۹ ۲۴.۴ ۳۰.۴ ۳۶.۵ ۴۶ ۵۰ ۶۶ ۷۴
وزن میلگرد بردسیر کرمان ۷.۱ ۱۰.۵ ۱۴.۳ ۱۸.۲ ۲۴ ۲۹ ۳۵ ۴۶.۲ ۵۷ ۷۴
وزن میلگرد ذوب آهن اصفهان ۱۰.۶ ۱۴.۵ ۱۹.۵ ۲۴.۵ ۳۰ ۳۵ ۴۶ ۵۸ ۷۶
وزن میلگرد ظفر بناب ۴.۲ ۶.۳ ۹.۴ ۱۳.۸ ۱۷.۸ ۲۲.۶ ۲۷.۷ ۳۳ ۴۴ ۵۶ ۷۴
وزن میلگرد کاوه تیکمه داش ۴.۵ ۷ ۱۰ ۱۳.۸ ۱۸.۲ ۲۳.۲ ۲۸.۵ ۳۴.۵ ۴۴.۵ ۵۶.۵ ۷۴
وزن میلگرد بافق ۴.۷ ۷.۴ ۱۰.۷ ۱۴.۵ ۱۹ ۲۴ ۲۹ ۳۵ ۴۶ ۵۸ ۷۵
وزن میلگرد زاگرس ۷.۴ ۱۰.۶ ۱۵ ۱۹.۵ ۲۴ ۲۹ ۳۵.۵ ۴۵ ۵۸.۵ ۷۵
وزن میلگرد فولاد گلستان ۴.۸ ۷.۵
وزن میلگرد جهان فولاد غرب ۹.۹ ۱۳ ۱۶.۵ ۲۱.۷ ۲۶.۳ ۳۵ ۴۲
وزن میلگرد کویرکاشان ۴.۷ ۸ ۱۰.۶ ۱۴.۵ ۱۹ ۲۴ ۲۹.۶ ۳۵.۸ ۴۶.۲ ۵۷.۹ ۷۵.۷ ۹۵.۸ ۱۱۸.۴
وزن میلگرد ابرکوه ۷.۶ ۱۰.۷ ۱۴.۶ ۱۹ ۲۴.۵ ۲۹.۵ ۳۷ ۴۷ ۵۷ ۷۲
وزن میلگرد روهینا ۴.۶ ۷.۳ ۱۰.۳ ۱۴.۲ ۱۸.۵ ۲۳.۲ ۲۹ ۳۵ ۴۵ ۵۷ ۷۴
وزن میلگرد پرشین فولاد ۷.۵ ۱۱ ۱۴ ۱۸ ۲۴ ۲۹ ۳۵ ۴۶ ۵۷ ۷۴
وزن میلگرد هیربد ۴.۷۴ ۷.۳۹ ۱۰.۶۵ ۱۴.۵۲ ۱۸.۹۶ ۲۳ ۲۸.۹۲ ۳۵.۷۶ ۴۶.۲ ۵۷.۹۶ ۷۵.۷۲
وزن میلگرد شاهین بناب ۴.۵ ۷.۲ ۱۰.۴ ۱۴.۱ ۱۸.۵ ۲۳.۴ ۲۸.۹ ۳۴.۹ ۴۵.۱ ۵۶.۶ ۷۴
وزن میلگرد آریا ذوب ۶.۷ ۹.۸ ۱۳.۵ ۱۷.۵ ۲۱.۵ ۲۷.۲ ۳۱.۵ ۴۲.۵
وزن میلگرد جهان فولاد سیرجان ۴.۷ ۷.۲ ۱۰.۴ ۱۴.۲ ۱۸.۷ ۲۳.۵ ۲۸.۹ ۳۴.۶ ۴۵.۱ ۵۶.۴ ۷۳.۵
وزن میلگرد سیادن ابهر ۵ ۷.۵ ۱۰.۵ ۱۴.۵ ۱۸.۵ ۲۳.۵ ۲۹.۵ ۳۵.۵ ۴۵.۵
وزن میلگرد اهواز ۱۰.۵ ۱۴.۵ ۱۸.۹ ۲۴ ۲۹.۶ ۳۵.۸ ۴۶.۲
وزن میلگرد حسن رود ۴.۳ ۶.۹ ۱۰ ۱۳.۸ ۱۸ ۲۲.۵ ۳۵.۷ ۴۶.۲
وزن میلگرد قزوین ۵.۸-۵.۹ ۷.۸-۹ ۱۱-۱۲ ۱۳.۵-۱۴ ۱۶.۵-۱۷ ۲۲-۲۳ ۲۹.۶۴
وزن میلگرد سیرجان حدید ۴.۷ ۶ ۸.۵ ۱۱-۱۱.۷ ۱۵-۱۶
وزن میلگرد پارس آرمان شفق ۵ ۷.۲-۷.۸ ۱۰.۵-۱۱
وزن میلگرد سپهر ایرانیان ۴.۷ ۱۱
وزن میلگرد آریان فولاد ۷-۸ ۱۰-۱۱ ۱۵ ۱۹ ۲۴ ۲۹ ۳۵ ۴۵ ۵۵
وزن میلگرد ارگ تبریز ۱۰.۵ ۱۴-۱۴.۵ ۱۸ ۲۳ ۲۹ ۳۵.۵ ۴۹.۵
وزن میلگرد نوین متین ۴.۷ ۷.۴ ۱۰.۶ ۱۴.۱ ۱۸.۹ ۲۴ ۲۹.۶ ۳۵.۸ ۴۶.۲ ۵۷.۹ ۷۳.۶
وزن میلگرد راد همدان ۴.۳ ۶.۳ ۹.۵ ۱۳.۵ ۱۷.۵ ۲۱.۵ ۲۷ ۳۱ ۴۲ ۵۵
وزن میلگرد نیشابور ۷.۳ ۱۰.۵ ۱۴.۴ ۱۸.۹ ۲۴ ۲۹.۶ ۳۵.۷ ۴۶ ۵۷.۹ ۷۵.۶
وزن میلگرد فولاد اردبیل ۷ ۳۷۸۷۳ ۱۲.۵ ۱۷.۵
وزن میلگرد آناهیتا گیلان ۴.۲ ۶.۵ ۹.۸ ۱۳.۸ ۱۸ ۲۳ ۲۸ ۳۴.۵ ۴۵ ۵۵ ۷۳
وزن میلگرد نیک صدرای توس ۱۰-۱۰.۳ ۱۳.۸-۱۴ ۱۸-۱۸.۹ ۲۴ ۲۹.۶۴ ۳۵.۷۶ ۴۶.۲ ۵۷.۹۶ ۷۵.۷۲
وزن میلگرد قائم ۹.۵-۹.۷ ۱۳.۵ ۱۷.۵-۱۷.۹ ۲۱.۵-۲۲ ۲۷-۲۸ ۳۴-۳۵ ۴۵-۴۶
وزن میلگرد فایکو ۱۰.۹ ۱۴-۱۴.۲ ۱۸.۶ ۲۴ ۳۰ ۳۵ ۴۶ ۵۷ ۷۵
وزن میلگرد کیان کاشان ۴.۳-۴.۵ ۷ ۱۰
وزن میلگرد شمس تهران ۹.۵-۱۰
وزن میلگرد امیرکبیر خزر ۷.۵ ۱۰ ۱۴ ۱۸ ۲۳ ۲۸ ۳۴.۵ ۴۴ ۵۶ ۷۳
وزن میلگرد میانه ۱۴.۵ ۱۹ ۲۴ ۲۹.۵ ۳۶ ۴۶.۵
وزن میلگرد هشترود ۱۳.۲ ۱۷ ۲۲ ۲۷ ۳۳
وزن میلگرد دماوند ۱۴.۸-۱۵.۵ ۱۸ ۲۳ ۲۸
وزن میلگرد ذوب و نورد کرمان ۱۴-۱۴.۵ ۱۸-۱۸.۵ ۲۳ ۲۸
وزن میلگرد شاهرود ۷.۴ ۱۰.۷ ۱۴.۵ ۱۸.۴ ۲۴ ۲۹.۶ ۳۵.۸ ۴۶.۲
وزن میلگرد کیان ابهر ۷.۳ ۷.۲ ۱۰.۵ ۱۳.۹ ۱۷.۵ ۲۳.۲ ۲۸.۵
وزن میلگرد فولاد کاوه ۱۷.۲ ۲۲.۷ ۲۷.۸ ۳۳.۸
وزن میلگرد نورد گرم سمنان ۵
وزن میلگرد اروند ۱۳.۷ ۱۷.۵ ۲۳ ۲۸ ۳۴ ۴۳
وزن میلگرد تاکستان ۷.۴ ۱۰.۵ ۱۴ ۱۸ ۲۳ ۲۹
وزن میلگرد خرمدشت ۷.۲
وزن میلگرد احرامیان ۱۴.۳ ۱۸.۶ ۲۲.۵ ۲۹
ورن میلگرد درشاهین تبریز ۴.۲ ۶.۷ ۹.۵-۹.۷ ۱۳.۵ ۱۷
وزن میلگرد راستین استارا ۱۳.۷ ۱۷ ۲۳ ۲۹.۵ ۳۶
وزن میلگرد معراج کردکوی ۱۲.۵ ۱۵.۷ ۲۱ ۲۷
وزن میلگرد فردوس ارومیه ۱۴.۵ ۱۸

جدول وزن میلگرد در سایزهای مختلف

جدول وزن میلگرد در سایزهای مختلف یکی از مهمترین موارد انتخاب میلگرد در صنعت ساخت‌وساز است. لذا اطلاع از وزن میلگرد سایزهای مختلف به سازندگان این امکان را می‌دهد تا به بهترین شکل ممکن از مصالح استفاده کرده و از ضعف در سازه‌ جلوگیری کنند. در ادامه به بررسی وزن میلگرد در سایزهای مهم و پر کاربرد می‌پردازیم.

 1. وزن میلگرد ۸

وزن میلگرد ۸ در جدول اشتال برای هر شاخه ۱۲ متری، حدوداً ۵ کیلوگرم است. وزن این میلگرد با توجه به طول هر شاخه و کیفیت متریال استفاده شده در آن متفاوت است و در زمان خرید دارای اهمیت ویژه‌ای است. میلگرد سایز ۸ در استاندارد A1 تولید شده و یکی از پرکاربردترین انواع میلگرد در صنایع مختلف است.

میلگرد ۸ کمترین سایز میلگرد است که به دلیل وزن نسبتاً کمی که دارد، دارای انعطاف بالایی است و برای ساخت سازه‌های کوچکتر، کارگاهی، پروژه‌های مختلف ساختمانی و دیگر صنایع استفاده می‌شود. قابلیت انعطاف این میلگرد موجب سهولت در خم‌کردن این محصول و استفاده از آن برای کاربردهایی که نیاز به خمکاری دارند می‌شود. این میلگرد از جنس‌ فولاد کربنی یا فولاد ضد زنگ به بازار عرضه می‌شود. برای اطلاع از وزن میلگرد ۸ می‌توانید به جدول اشتال موجود در صفحه مراجعه کنید یا از حسابگر آنلاین وزن میلگرد را در کوتاه‌ترین زمان بدست آورید. علاوه‌براین اگر می‌خواهید در مورد قیمت انواع میلگرد ۸ از برندهای مختلف نیز اطلاعاتی کسب کنید، می‌توانید به صفحه قیمت میلگرد ۸ مراجعه کنید.

 1. وزن میلگرد ۱۰

وزن میلگرد سایز ۱۰ در شاخه‌های ۱۲ متری بین ۶ تا ۷.۵ کیلوگرم است که با توجه به برند تولیدکننده تغییر می‌کند. میلگرد ۱۰ در دسته میلگردهای آجدار است و به دلیل سایز کوچک، وزن کم و قابلیت انعطاف بالایی که دارد، در پروژه‌ها و ساختمان‌های کوچک به منظور تقویت سازه و ساخت اجزای فلزی، دورپیچ میلگردهای طولی یا عرضی، ساخت خاموت، تزئینات ساختمانی و حوزه‌ی مبلمان استفاده می‌شود. این محصول در استانداردهای A2، A1 و A3 تولید و عرضه می‌شود و یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف است؛ به همین دلیل وزن میلگرد ۱۰ و قیمت میلگرد ۱۰ برای بسیاری از ساختمان‌سازان دارای اهمیت است. برای محاسبه سریع و آسان وزن دقیق میلگرد ۱۰ می‌توانید از ماشین حساب آنلاین موجود در صفحه استفاده کنید.

 1. وزن میلگرد ۱۲

وزن میلگرد ۱۲ مطابق با جدول اشتال و جدول وزنی میلگرد برابر با ۱۱ کیلوگرم است. وزن میلگرد ۱۲ یکی از اصلی‌ترین پارامترهای تعیین قیمت میلگرد ۱۲ است که با افزایش یا کاهش وزن، کیفیت میلگرد متغیر شده و در نتیجه قیمت میلگرد نیز افزایش یا کاهش می‌یابد. میلگرد ۱۲ یکی از پرفروش‌ترین سایزهای میلگرد است که در مقایسه با میلگردهای کوچکتر، دارای وزن و مقاومت بیشتری است. این محصول می‌تواند در پروژه‌های صنعتی و ساختمانی برای ساخت قطعات فلزی، به عنوان دورپیچ و میلگردهای تقویتی بتن مورد استفاده قرار گیرد. برای محاسبه وزن میلگرد ۱۲ می‌توانید از حسابگر آنلاین موجود در این صفحه استفاده کنید.

 1. وزن میلگرد ۱۴

وزن هر شاخه میلگرد سایز ۱۴، با توجه به استانداردهای تولید و برند تولیدکننده، در جدول اشتال بین ۱۳ تا ۱۵ کیلوگرم است. میلگرد ۱۴ پرکاربردترین سایز میلگرد در بازار است که به دلیل سایز مناسب و میزان استحکامی که دارد، در بیشتر پروژه‌های عمرانی برای ساخت ستون‌های اصلی، فونداسیون و ساخت انواع تیرچه استفاده می‌شود. به همین دلیل وزن میلگرد ۱۴ برای سازندگان دارای اهمیت بالایی است که بیشترین میزان تأثیرگذاری را روی قیمت میلگرد ۱۴ می‌گذارد. برای محاسبه وزن میلگرد ۱۴ می‌توانید از جدول وزنی، جدول اشتال و فرمول محاسبه وزن استفاده کنید.

 1. وزن میلگرد ۱۶

وزن میلگرد ۱۶ بین ۱۷ تا ۲۰ کیلوگرم است. میلگرد ۱۶ در استاندارد A3 تولید شده و یکی از محصولات پر فروش در صنعت و ساخت‌وساز است که با توجه به برندهای مختلف، دارای وزن متفاوتی است. از میلگرد ۱۶ به دلیل وزن بالایی که دارد، برای پی‌ریزی ساختمان، ساخت ستون، میلگردهای طولی و عرضی فونداسیون و ساخت دکل‌ها در سازه‌های بزرگ و صنایع سنگین استفاده می‌شود. لذا اطلاع از وزن میلگرد ۱۶ در صنایع از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچه وزن میلگرد ۱۶ یک کارخانه به وزن مشخص شده آن در جدول استاندارد وزنی نزدیک‌تر باشد، نشان از کیفیت بالاتر آن دارد. برای مثال میلگرد ۱۶ ذوب‌آهن اصفهان به دلیل داشتن وزن بسیار نزدیک به استانداردها به عنوان باکیفیت‌ترین میلگرد داخلی شناخته می‌شود. چنانچه قصد دارید در مورد قیمت میلگرد ۱۶ اصفهان، اطلاعات بیشتری کسب کنید می‌توانید به صفحه قیمت میلگرد ۱۶ ذوب آهن اصفهان مراجعه کنید.

برای محاسبه وزن میلگرد ۱۶ از برند موردنظر خود می‌توانید به جدول وزنی یا جدول اشتال میلگرد مراجعه کنید یا از حسابگر آنلاین موجود در سایت وزن میلگرد مورد نظر را محاسبه کنید.

 1. وزن میلگرد ۱۸

وزن هر شاخه ۱۲ متری میلگرد ۱۸، به دلیل قطر و مقاومت بالایی که دارد بین ۲۳ تا ۲۵ کیلوگرم است. وزن این محصول نسبت به سایر میلگردها بیشتر بوده و مقاومت بالاتری نیز دارد. میلگرد ۱۸ در استانداردهای A1، A2، A3 و A4 تولید و به بازار عرضه می‌شود. این میلگرد جزو میلگردهای سنگین است و به دلیل مقاومت بالایی که در برابر فشار، کشش و خمش دارد، اغلب در ساخت فونداسیون سازه‌های بزرگ و ستون‌های قطور کاربرد دارد.

وزن میلگرد ۱۸ در برندهای مختلف متغیر و یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار روی قیمت میلگرد ۱۸ است. برای اطلاع از وزن میلگرد ۱۸ از کارخانه‌های مختلف می‌توانید از جدول وزنی میلگرد در این مورد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 1. وزن میلگرد ۲۰

وزن میلگرد ۲۰ به ازای هر شاخه میلگرد ۱۲ متری، برابر با ۳۰ کیلوگرم است. میلگرد ۲۰ سنگین‌ترین سایز میلگرد در بین انواع میلگردهاست که به دلیل وزن بالا و استحکام بیشتری که دارد، برای ساخت فونداسیون سازه‌های بزرگ مانند برج‌های عظیم و آسمان‌خراش‌ها استفاده می‌شود. برای محاسبه وزن این محصول می‌توانید از ماشین حساب موجود در این صفحه استفاده کنید. همچنین وزن این محصول در برندهای مختلف را می‌توانید در جدول وزنی مشاهده کنید و جهت استعلام قیمت به صفحه قیمت میلگرد ۲۰ مراجعه کنید.

سایز میلگرد (mm) وزن هر متر مربع گرید  وزن شاخه ۱۲ متری (kg)
۸ ۰.۳۹۵ A3 ۴.۷
۱۰ ۰.۶۱۷ A3 ۷.۴
۱۲ ۰.۸۸۸ A3 ۱۰.۶
۱۳ ۱.۰۴ A3 ۷.۴
۱۴ ۱.۲۱ A3 ۱۴.۵
۱۵ ۱.۳۹ A3 ۱۶.۶
۱۶ ۱.۵۸ A3 ۱۸.۹
۱۸ ۲ A3 ۲۴
۱۹ ۲.۲۳ A3 ۲۶.۷
۲۰ ۲.۴۷ A3 ۲۹.۶
۲۲ ۲.۹۸ A3 ۳۵.۷
۲۵ ۳.۸۵ A3 ۴۶.۲
۲۸ ۴.۸۳ A3 ۵۷.۹
۳۲ ۶.۳۱ A3 ۷۵.۷
۳۶ ۷.۹۹ A3 ۹۵.۸
۴۰ ۹.۸۳ A3 ۱۱۸

جدول اشتال میلگرد

جدول اشتال میلگرد، مرجعی است که وزن انواع میلگرد را مطابق با استانداردهای جهانی نشان می‌دهد. با این که معمولاً میلگردهای تولید شده در ایران از نظر وزنی با اعداد مشخص شده در این جدول اختلاف دارند؛ اما بسیاری از مهندسان عمران با کمک جدول اشتال میلگرد از وزن میلگرد مورد نظر اطلاع پیدا می‌کنند. چنانچه قصد دارید از وزن انواع میلگرد در سایزهای متفاوت مطلع شوید، می‌توانید به جدول اشتال میلگرد مراجعه کنید.

مقایسه وزن میلگرد در جدول اشتال و جدول وزنی

سایز میلگرد وزن جدول اشتال شاخه ۱۲ متری وزن جدول وزنی شاخه ۱۲ متری
۸ ۴.۷۴ ۵
۱۰ ۷.۴ ۸
۱۲ ۱۰.۶۶ ۱۱
۱۴ ۱۴.۵۲ ۱۵
۱۶ ۱۸.۹۶ ۱۹
۱۸ ۲۴ ۲۴
۲۰ ۲۹.۶۴ ۳۰
۲۲ ۳۵.۷۶ ۳۶
۲۵ ۴۶.۲ ۴۷
۲۸ ۵۷.۹۶ ۵۸
۳۲ ۷۵.۷۲ ۷۶
۳۶ ۹۵.۸۸ ۹۶

فرمول محاسبه وزن میلگرد

یکی از روش‌های محاسبه وزن میلگرد، استفاده از فرمول وزن میلگرد است. این روش سخت‌ترین روش موجود برای حساب کردن وزن میلگرد است چراکه باید علاوه‌بر سایز و طول میلگرد، از چگالی آن هم اطلاع داشته باشید و با اعداد ریاضی سروکله بزنید.

فرمول محاسبه وزن میلگرد، شما را از میزان کیفیت میلگرد مورد نظر مطلع می‌کند. بدین صورت که با جای‌گذاری پارامترهای لازم در این فرمول، اگر وزن میلگرد با عدد استاندارد در جدول وزنی و جدول اشتال یکی بود، یعنی میلگرد با کیفیت استاندارد تولید شده و اگر حاصل از وزن میلگرد در جدول وزنی کمتر باشد یعنی میلگرد کیفیت لازم را ندارد و دارای استاندارد‌های لازم نیست. برای محاسبه وزن میلگرد می‌توانید از فرمول محاسبه وزن میلگرد استفاده کنید.

وزن میلگرد = [شعاع میلگرد (mm) × شعاع میلگرد (mm) × طول میلگرد (mm) × ۳.۱۴ × × ۷.۸۶ (چگالی آهن)] / ۱۰۰۰  

وزن انواع میلگرد

وزن انواع میلگرد با توجه به نوع میلگرد متفاوت است. به صورت کلی میلگردها در دو نوع ساده و آجدار به صورت شاخه‌ای یا کلاف بندیل‌بندی شده و به بازار عرضه می‌شوند. از این رو هر نوع میلگرد با توجه به گرید، دارای وزن، کیفیت و استحکام متفاوتی است که بهتر است قبل از خرید به آن توجه داشته باشید.

 1. وزن میلگرد ساده

برای محاسبه وزن میلگرد ساده می‌توانید با داشتن شعاع و طول میلگرد، از فرمول محاسبه وزن میلگرد ساده استفاده کنید و وزن هر نوع میلگردی را که نیاز دارید، تنها با یک حساب کتاب ساده بدست آورید. عدد به‌دست‌آمده به‌عنوان وزن استاندارد شناخته می‌شود و کمتر بودن وزن میلگرد مورد نظر شما از مقدار استاندارد، نشان‌دهنده بی‌کیفیت بودن میلگرد است که بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید.

میلگردهای ساده دارای سطحی صاف هستند و هیچ آجی روی آن‌ها وجود ندارد. وزن میلگرد‌های ساده با توجه به سایز آن محاسبه و در جداول وزنی درج می‌شود. به علاوه، با استفاده از فرمول محاسبه وزن میلگرد ساده می‌توان، وزن این میلگردها را محاسبه کرد. وزن میلگرد ساده یکی از مهمترین عوامل موثر در تعیین قیمت میلگرد ساده است.

فرمول محاسبه وزن میلگرد ساده = [شعاع میلگرد (mm) × شعاع میلگرد (mm) × طول میلگرد × ۷.۸۶ (چگالی آهن)] / ۱۰۰۰

 1. وزن میلگرد آجدار

برای محاسبه وزن میلگرد آجدار از فرمول محاسبه وزن میلگرد ساده استفاده می‌شود و جالب است که وجود آج‌های فراوان این میلگرد در فرمول محاسبه وزن لحاظ نمی‌شود. میلگردهای آجدار در چهار گرید A1 – A2 – A3 و A4 در بازار وجود دارند و هر کدام دارای ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی هستند که بدین شرح است:

 • میلگرد با گرید A1 سطح صاف و بدون آج دارد که انعطاف پذیری بالایی دارد و برای مصارف خمکاری مناسب است.
 • میلگرد با گرید A2 دارای آج‌های مارپیچ بوده که از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است.
 • میلگرد با گرید A3 دارای آج‌های جناقی و با رنگ تیره است که انعطاف‌پذیری کمی دارد و شکننده است.
 • میلگرد با گرید A4 دارای آج‌های مرکبی شکل است و غیر قابل انعطاف است و استحکام بالایی دارد.

برای محاسبه وزن میلگرد آجدار در هریک از این گریدها می‌توانید از فرمول محاسبه وزن میلگرد آجدار استفاده کنید.

فرمول محاسبه وزن میلگرد آجدار = [شعاع میلگرد (mm) × شعاع میلگرد (mm) × طول میلگرد × ۷.۸۶ (چگالی آهن)] / ۱۰۰۰

 1. وزن میلگرد بستر

برای محاسبه وزن میلگرد بستر دو راه وجود دارد. یکی استفاده از فرمول محاسبه وزن میلگرد بستر و دیگری استفاده از حسابگر آنلاین موجود در صفحه. اما برای اطلاع سریع و آسان نیز می‌توانید به جدول وزنی یا جدول اشتال مراجعه کنید. اگر برای خرید میلگرد بستر نیاز به استعلام قیمت میلگرد داشتید می‌‎توانید به صفحه قیمت میلگرد بستر مراجعه کنید و علاوه‌بر کسب اطلاعات لازم در مورد قیمت روز این محصول، اطلاعات بیشتری در مورد جزئیات میلگرد بستر نیز بدست آورید.

فرمول قدیمی محاسبه وزن میلگرد بستر = شعاع (mm) × شعاع (mm) × ۳.۱۴ × طول (mm) × ۷.۸۶ / ۱۰۰۰

فرمول جدید محاسبه وزن میلگرد بستر = سایز میلگرد × سایز میلگرد / ۱۶۲

 1. وزن میلگرد استیل

وزن میلگرد استیل برای تعیین قیمت میلگرد استیل بسیار اهمیت دارد. چراکه هر چقدر که وزن این محصول بالاتر باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. برای اطلاع از وزن میلگرد استیل می‌توانید به سه روش استفاده از جدول وزنی، جدول اشتال و فرمول محاسبه وزن میلگرد استیل؛ وزن این میلگرد را بدست آورید. همچنین حسابگر آنلاین موجود در سایت نیز برای استعلام وزن میلگرد استیل فراهم شده است.

فرمول محاسبه وزن ورق استیل = چگالی × عرض × طول × ضخامت

 1. وزن میلگرد آلومینیوم

وزن میلگرد آلومینیوم تأثیر قابل توجهی بر فرآیند طراحی و ساخت سازه‌ها در پروژه‌های مختلف و تعیین قیمت میلگرد آلومینیوم دارد. میلگرد آلومینیوم به عنوان یک مقطع فولادی سبک و با وزن کمتر نسبت به دیگر میلگردها، به سازندگان این امکان را می‌دهد تا سازه‌ها را با استحکام بالا و همچنین با وزن کمتر اجرا کنند. برای محاسبه وزن میلگرد آلومینیوم می‌توانید از فرمول محاسبه وزن میلگرد آلومینیوم یا حسابگر آنلاین استفاده کنید و برای اطمینان حاصل را با جدول وزنی میلگرد آلومینیوم یا جدول اشتال میلگرد مقایسه کنید تا از کیفیت میلگرد آلومینیوم مطمئن شوید.

فرمول محاسبه وزن میلگرد آلومینیوم (γ) = چگالی میلگرد آلومینیوم (ƿ) × ۹.۸ (شتاب جاذبه زمین) (g)

γ= ƿ. g

 1. وزن میلگرد حرارتی

وزن میلگرد حرارتی در صنعت فلزات و خصوصاً در کارهای حرارتی بسیار اهمیت دارد. این نوع میلگرد به عنوان یکی از اجزای اصلی در فرآیندهای حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که از آن جمله می‌توان به حرارت‌زدایی، تصفیه حرارتی، و تصفیه حرارتی برای تقویت خواص فیزیکی و مکانیکی فلزات اشاره کرد. امکان تحمل دماهای بالا، توانایی حفظ استحکام و خواص فیزیکی در شرایط دمایی متنوع، و ویژگی‌های حرارتی مطلوب این نوع میلگرد از عواملی است که تأثیر مستقیمی در کیفیت و بهره‌وری فرآیندهای حرارتی و تأثیر قابل توجهی روی قیمت میلگرد حرارتی دارد. به همین دلیل، انتخاب میلگرد حرارتی با وزن مناسب و ویژگی‌های حرارتی ایده‌آل برای صنایع مختلف، از جمله صنایع فولاد، متالورژی و ساخت و تولید، امری بسیار حیاتی و کلیدی است.

برای محاسبه وزن میلگرد حرارتی می‌توانید از محاسبه‌گر آنلاین موجود در صفحه استفاده کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن از وزن میلگرد حرارتی مورد نظر مطلع شوید.

محاسبه وزن استوانه فولادی

برای محاسبه وزن استوانه آهنی و فلزی، ابزارهای مختلفی در دسترس هستند که فرآیند محاسبه را ساده‌تر و دقیق‌تر می‌کنند. ماشین‌حساب‌های مهندسی و نرم‌افزارهای تخصصی مانند AutoCAD و SolidWorks از جمله این ابزارها هستند که با وارد کردن ابعاد استوانه (شعاع و ارتفاع) و چگالی آهن، وزن نهایی را به سرعت محاسبه می‌کنند. همچنین، ابزارهای آنلاین مثل ماشین حساب محاسبه وزن استوانه و اپلیکیشن‌های موبایل نیز وجود دارند که با وارد کردن داده‌های مورد نیاز، نتیجه را به‌طور دقیق ارائه می‌دهند. این ابزارها دقت و سرعت بالایی در محاسبات دارند و در سریع‌ترین زمان ممکن اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه می‌دهند.

چنانچه می‌خواهید در مورد چگونگی و ابزارهای محاسبه وزن استوانه و سطح مقطع میلگرد اطلاعات بیشتری کسب کنید، می‌توانید به صفحه سطح مقطع میلگرد مراجعه کنید.

فرمول محاسبه وزن استوانه

برای محاسبه وزن استوانه آهنی، ابتدا باید حجم استوانه را محاسبه کنید. فرمول حجم استوانه به صورت زیر است:

V=π * r۲ * h

پس از به دست آوردن حجم، آن را در چگالی آهن (که معمولاً حدود ۷.۸۵ گرم بر سانتی‌متر مکعب است) ضرب ‌کنید تا وزن استوانه به دست آید. فرمول نهایی به صورت زیر است:

وزن استوانه = حجم (V) * چگالی (۷.۸۵ گرم بر سانتی‌متر مکعب)

اهمیت محاسبه وزن میلگرد

محاسبه وزن میلگرد یکی از عوامل اساسی و مهم در صنایع مختلف از جمله صنایع ساختمانی، فلزی، حمل‌ونقل و … است که دارای اهمیت بسیار ویژه‌ای است. به این دلیل که قبل از شروع ساخت باید مقدار میلگرد مورد نیاز هر سازه با توجه به متراژ بنا، تعداد طبقات و تعداد ستون‌هایی که قرار است در ساخت اسکلت بتنی لحاظ شوند، تخمین زده شود و برای این منظور باید وزن میلگرد را به صورت دقیق محاسبه کنید.

زمانی‌که شما تناژ دقیق میلگرد مورد نیاز را می‌دانید، خرید بهتر و به‌صرفه‌تری خواهید داشت. به این دلیل که محاسبه دقیق مقدار میلگرد مورد نیاز هر پروژه از هدر رفت سرمایه به خصوص در پروژه‌های بزرگ با تناژ بالای خرید، جلوگیری می‌کند. علاوه‌براین، باعث به موقع انجام شدن کارهای ساخت و جلوگیری از خوابیدن پروژه در صورت خرید در تناژ کم می‌شود. همچنین موجب بلا استفاده ماندن میلگرد در صورت خرید در تناژ زیاد و هدر رفت بودجه نیز نمی‌شود. پس محاسبه دقیق وزن میلگرد باعث خرید بهینه در تناژ مصرفی مورد نیاز ، به موقع انجام شدن کارها و صرفه‌جویی در هدر رفت منابع مالی می‌شود.

جمع‌بندی

جدول وزن میلگرد هم از مهم‌ترین مرجع‌های سنجش وزن و کیفیت استاندارد میلگرد به شمار می‌رود و درصورتی‌که از این موضوعات اطلاعات کافی نداشته باشید، ممکن است مورد سوءاستفاده برخی افراد سودجو قرار بگیرید. چراکه اختلاف زیاد وزن میلگرد با وزن استاندارد، نشان از غیراستاندارد بودن میلگرد و نامناسب بودن خواص مکانیکی آن برای هر سازه‌ای است. این غیراستاندارد بودن باعث می‌شود میلگرد تحمل لازم را برای فشارهای وارده نداشته باشد و باعث غیرمستحکم بودن سازه شود.

علاوه‌براین کمک گرفتن از جدول وزن میلگرد، یکی از مهم‌ترین پارامترهای تعیین قیمت میلگرد است که برای تعیین هزینه نهایی پروژه‌ها اهمیت دارد. چنانچه پیش از خرید میلگرد، درمورد وزن و قیمت آن سوالی داشتید و مایل به دریافت مشاوره فنی و کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصول مورد نظر بودید، کافی‌ است با کارشناسان فروش آهن‌رسان (۰۵۱۳۱۹۱۶ ☎) تماس بگیرید و از آن‌ها راهنمایی بخواهید و پس از مشخص کردن محصولات مد نظرتان، آن‌ها را با بالاترین کیفیت از آهن‌رسان بخرید.

سوالات متداول

 1. ساده‌ترین روش محاسبه وزن میلگرد کدام است؟

مراجعه به جدول وزن میلگرد آسان‌ترین و سریع‌ترین روش اطلاع از وزن میلگرد است.

 1. کدام روش حساب کردن وزن میلگرد دقیق‌تر است؟

جدول وزن میلگرد و جدول اشتال دو روش سریع و موثر برای محاسبه وزن میلگرد هستند.

 1. آیا وزن میلگرد در برندهای مختلف بازار یکسان است؟

خیر، وزن میلگرد در یک سایز از برندهای مختلف به دلیل فرمول، تکنولوژی و مواد اولیه متفاوت، با یکدیگر اختلاف دارند. مثلا وزن میلگرد ۱۶ از برند میلگرد نیشابور با میلگرد اصفهان متفاوت است.

 1. میلگرد کدام کارخانه‌ها سبک وزن است؟

میلگرد راد همدان و میلگرد حدید وزن کمتری نسبت به سایر کارخانجات دارند.

 1. آیا فرمول محاسبه وزن میلگرد ساده و آجدار یکسان است؟

بله، فرمول محاسبه وزن این دو نوع میلگرد یکسان است.

 1. آیا تغییر در متریال میلگرد، جدول وزن آن را تغییر می‌دهد؟

بله، تغییر در متریال میلگرد وزن آن را تغییر می‌دهد. وزن میلگرد به طور مستقیم به چگالی، ویژگی‌های مکانیکی و ویژگی‌های شیمیایی هر میلگرد وابسته است. لذا تغییر در این متریال می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر وزن میلگرد داشته باشد، به همین خاطر جدول وزن میلگرد با متریال مختلف، یکسان نیست.