قیمت ورق st52 امروز


قیمت ورق st52 امروز در کارخانه های کاویان، گیلان، اکسین خوزستان و فولاد مبارکه اصفهان به صورت زیر است. قیمت ورق سیاه یا ST52 بر اساس نوع و درجه کیفیت آن، وزن و ابعاد و کارخانه سازنده متغیر است. بنابراین قبل از خرید ورق ST52 ابتدا از نوع آن مطلع شوید و محصول مورد نیاز خود را تعیین نمایید. قیمت ورق سیاه صنعتی کارخانه کاویان در ابعاد و ضخامت های تا ۵۰ میلی متر را می توانید اینجا مشاهده کنید. برای استعلام فوری قیمت ورق فولادی گرم نوردکاری نوع ST52 با آهن رسان تماس بگیرید.

قیمت‌ها بدون احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است.

لیست قیمت ورق سیاه (ST52) فولاد مبارکه اصفهان

بروز‌رسانی : ۳۱ شهریور , ۰۸:۴۴

لیست قیمت ورق ST52 فولاد مبارکه اصفهان
نام حالت ضخامت ابعاد/عرض قیمت / کیلوگرم
ورق ST۵۲ فولاد مبارکه شیت ۴.۵ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ فولاد مبارکه شیت ۵ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ فولاد مبارکه شیت ۴ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ فولاد مبارکه شیت ۳ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ فولاد مبارکه شیت ۱۵ میل ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ فولاد مبارکه شیت ۱۲ میل ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ فولاد مبارکه شیت ۸ میل ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ فولاد مبارکه شیت ۱۰ میل ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ فولاد مبارکه شیت ۶ میل ۱۵۰۰*۶۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید

لیست قیمت ورق سیاه (ST52) اکسین اهواز

بروز‌رسانی : ۳۱ شهریور , ۰۸:۴۴

لیست قیمت ورق ST52 اکسین اهواز
نام حالت ضخامت ابعاد/عرض قیمت / کیلوگرم
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۴۰ میل ۲۰۰۰*۶۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۳۵ میل ۲۰۰۰*۶۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۳۰ میل ۲۰۰۰*۶۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۲۵ میل ۲۰۰۰*۶۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۲۰ میل ۲۰۰۰*۶۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۸۰ میل ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۶۰ میل ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۵۰ میل ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۱۵ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۱۲ میل ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ اکسین اهواز شیت ۱۰ میل ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید

لیست قیمت ورق سیاه (ST52) کاویان

بروز‌رسانی : ۳۱ شهریور , ۰۸:۴۴

لیست قیمت ورق ST52 کاویان
نام حالت ضخامت ابعاد/عرض قیمت / کیلوگرم
ورق ST۵۲ کاویان شیت ۵۰ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ کاویان شیت ۴۵ میل ۶۰۰۰*۲۰۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ کاویان شیت ۴۰ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ کاویان شیت ۳۵ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ کاویان شیت ۳۰ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ کاویان شیت ۲۵ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید
ورق ST۵۲ کاویان شیت ۲۰ میل ۶۰۰۰*۱۵۰۰ میلی متر تماس بگیرید

خصوصیات ورق st52

ورق فولادی که از آلیاژ st52 و به روش نوردکاری گرم ساخته شده باشد را در اصطلاح بازار، ورق سیاه صنعتی می نامند زیرا از دسته ورق های سیاه محصوب می شود و بیشتر کاربرد آن در صنعت است. برای ساخت مخزن، لوله، قطعات صنعتی، ماشین آلات و امثال آن است. به عنوان مثال برای ساخت لوازم خانگی، یخچال، آبگرمکن، کابینت و غیره از انواع استانداردهای ورق سیاه st52 استفاده می شود. ورق سیه دارای ظاهری سیاه و کدر است و همین موضوع دلیل نامگذاری آن شده است. سیاهی ورق به دلیل نوردکاری گرم آن است که موجب پوسته پوسته شدن و اکسیداسیون سطحی ورق می گردد.

قیمت ورق ST52

ورق st52 از دسته ورق های ساختمانی و صنعتی به شمار می رود. این دسته که شامل فولادهای st33-st52 و بیشتر است دارای خصوصیات مشترکی مثل مقاومت کشش بالا و انعطاف پذیری خوب هستند. مقاومت و استحکام این ورق ها مناسب است. ورق سیاه صنعتی st52 در سه نوع و سه کیفیت ساخته می شود که در واقع گفته می شود این ورق دارای سه درجه ۱، ۲ و ۳ است. هر یک از این انواع در موارد مختلف کاربرد دارند.

ورق ST52 شکلی از ورق سیاه آلیاژدار، معروف به ورق سیاه فولادی اس تی ۵۲ است که در صنایع کاربرد فراوانی دارد.

ورق اس تی ۵۲ دارای ساختاری با مقاومت بالا بوده و به دلیل داشتن مقدار زیادی عنصر سیلیسیم و منگنز به‌راحتی با فولادهای دیگری که قابلیت جوش‌کاری داشته باشند، جوش می‌خورد.

ساختار فولاد کربنی (st یعنی دارای ساختار فولاد کربنی است) ورق اس تی ۵۲ وقتی با مقادیر کمی از آلیاژ مس، نیکل و منگنز ساخته می‌شود، مقاومت آن افزایش می‌یابد.

ازجمله ویژگی‌های مهم ورق st52 مقاومت بالا در برابر پیچش، خمش، کشش، تحمل وزن بالا و قابلیت ماشین‌کاری است.

از مهم‌ترین کاربردهای ورق st52 در تولید تسمه و چهار پهلو، ساخت ریل، شاسی ماشین‌های سنگین و جرثقیل است.

در خرید ورق ST52 به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام خرید ورق ST52 به استاندارد بودن مقدار کربن و درصدها و نرمال بودن ورق توجه داشته باشید.

اگر دارای ضخامت بیشتر از پنجاه میلی‌متر است، حتماً از تست UT هم استفاده کنید.

تست UT: این تست، یک تست صوتی التراسونیک و غیر مخرب است و تمام عیب‌های سطحی و زیرسطحی مثل ترک‌خوردگی‌ها، تورق شدگی‌ها، حفره‌ها و ترکیدگی‌ها و … را مشخص می‌کند.

وجود حرف N در انتهای نام ورق (مثلاً ST52-3N) به معنی نرمالایز کردن است. نرمالایز کردن به معنی آستینیته کردن فولاد تا دمایی حدود ۳۰ الی ۸۰ درجه بالاتر از خط Ac3 در نمودار تعاملی آهن کربن برای فولادهای هیپو یوتکتوئیدی و دمایی حدود ۳۰ الی ۸۰ درجه بالاتر از خط Acm برای فولادهای هایپر یوتکتوئیدی، نگه داشتن ماده در این بازه دمایی در یک مدت‌زمان مناسب و سپس سرد کردن آن در هوا است.

بر اساس میزان اکسیژن داخل فولاد می‌توان نامه‌ای فولاد آرام، نیمه آرام و نا آرام را معرفی کرد. هرچه میزان اکسیژن داخل فولاد بیشتر باشد شکنندگی بیشتر آن را در پی خواهد داشت؛ بنابراین اگر اسم فولاد ناآرام به گوش شما خورد باید بدانید که شکنندگی آن زیاد است و اگر اسم فولاد نیمه آرام به گوش شما خورد باید بدانید که میزانی شکنندگی دارد ولی این شکنندگی کمتر از فولاد نارآرام است.

و اگر اسم فولاد مطلقاً آرام یا بسیار آرام و یا کاملاً آرام به گوش شما خورد باید بدانید که این فولاد شکنندگی فوق‌العاده کمی دارد و می‌توانید از آن در مکان‌هایی که نیاز به انعطاف بالایی دارید استفاده نمایید.

البته شاید بد نباشد بدانید که وجود عنصر گوگرد در فولاد نیز باعث شکنندگی آن خواهد شد بنابراین اگر شکنندگی برایتان اهمیت دارد به این فاکتور هم توجه کنید و مطمئن باشید که عملیات گوگردزدایی برای این فاکتور انجام‌شده باشد.

مهم‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده ورق فولادی در ایران

ممکن است در هر کارخانه قیمت ورق st52 رقم متفاوتی باشد. معمولاً ورق‌های فولادی در کارخانه‌ها به دو روش نورد گرم و نورد سرد تولید می‌شوند. در روش نورد کردن، شمش و اسلب و بیلت را از بین چند غلتک عبور می‌دهند و به ورق‌های باریک‌تر تبدیل می‌کنند. معمولاً به ورق‌هایی که از طریق نورد سرد تولید می‌شوند ورق روغنی و به ورق‌هایی که از طریق نورد گرم تولید می‌شوند، ورق سیاه می‌گویند؛ مانند ورق‌های خانواده ST که از طریق روش نورد گرم تولید می‌شوند.

درواقع ورق سیاه که به آن ورق نورد گرم هم گفته می‌شوند معمولاً در دودسته صنعتی و معمولی تولید می‌شود. از ورق ST37 به‌عنوان ورق معمولی و در کارهای ساختمانی استفاده می‌شود و از ورق ST52 معمولاً در کارهای صنعتی استفاده می‌شود.

معمولاً دو نوع فولاد با شناسه ۳۶A که قابلیت جوشکاری بهتری دارد و شناسه ۱۰۱۱A که استحکام بیشتری دارد، مواد اولیه تشکیل‌دهنده ورق‌های فولادی سیاه هستند. در ادامه مهم­ترین کارخانه­های تولید انواع ورق فولادی در ایران را معرفی می‌کنیم.

کارخانه بزرگ فولاد مبارکه اصفهان

این کارخانه که در اصفهان قرار دارد، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کارخانه و مجتمع صنعتی ایران در تولید ورق‌های سیاه است که هرسال بیش از چهار میلیون تن ورق سیاه تولید می‌کند. این کارخانه ورق‌های سیاه را به ضخامت‌های ۱.۲ یک و دودهم میل و ۱۶ شانزده میلی‌متر تولید می‌کند ولی بیشترین تولید آن در ضخامت‌های ۲ دو میلی‌متر و ۵ پنج میلی‌متر است. عرض این ورق‌ها معمولاً یک تا یک و نیم متر است.

کارخانه شرکت فولاد کاویان – خرمشهر

این کارخانه که در خرمشهر اهواز و از اولین تولیدکنندگان ورق‌های فولادی سنگین در ایران است، به‌صورت تخصصی در زمینه نورد کردن کار می‌کند. این کارخانه می‌تواند سالانه ۸۴۰ هزار تن ورق ۸ هشت میلی‌متر و ۲۰ بیست میلی‌متر با عرض‌های ۱.۲۵ و ۱.۵ متر تولید کند.

کارخانه فولاد اکسین شهر اهواز

کارخانه فولاد اکسین شهر اهواز، از کارخانه‌های دیگر شهر اهواز است که ورق فولادی سیاه تولید می‌کند. این کارخانه در سال ۱۳۸۸ با بهره‌گیری از مدرن‌ترین تجهیزات و با ظرفیت تولید ۱۰۰۰۰۰۰ تن در سال و به‌منظور تولید انواع ورق و ساخت مخزن‌هایی به‌منظور ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی ساخته شد. ورق‌های تولیدشده توسط این کارخانه معمولاً ۲ متر عرض و ضخامت آن از شش میلی‌متر به بالاست.

کارخانه مجتمع فولاد شهر گیلان

ورق‌های سیاه تولیدشده در کارخانه فولاد شهر گیلان معمولاً ۲ دو میلی‌متر و ۴۰ چهل میلی‌متر ضخامت و با عرض‌های ۱ یک و ۱.۵ یک و نیم متر و بیشتر برای صنایع خودروسازی، سختمان و لوله‌سازی تولید می‌شوند. ظرفیت تولید این کارخانه ۳۰۰۰۰۰۰ تن در سال است.

وزن ورق را چطور محاسبه کنیم؟

برای محاسبه وزن ورق فقط کافیست طول و عرض و ضخامت را در هم ضرب و سپس در عدد ۷.۸ که چگالی است ضرب کنید. نکته مهم این است که هنگام ضرب کردن، طول و عرض را برحسب متر و ضخامت را برحسب میلی‌متر وارد نمایید. مثلاً برای محاسبه وزن ورق ۲ در ۶ متر با ضخامت ۱۰ میلی‌متر می‌بایست ۲ را در ۶ ضرب کنید که ۱۲ می‌شود و ۱۲ را در ۱۰ ضرب کنید که ۱۲۰ می‌شود و ۱۲۰ را در عدد چگالی که ۷.۸۵ است ضرب کنید که ۹۴۲ می‌شود؛ بنابراین وزن ورق ۲ در ۶ متر با ضخامت ۱۰ ۹۴۲ کیلوگرم می‌شود.