سایر دسته بندی ها

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه امروز

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه امروز
بروزرسانی : ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
بهترین قیمت ورق سیاه مبارکه را از ما بخواهید

قبل از خرید از مشاوره تخصصی و رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

استعلام قیمت
دریافت پیش فاکتور
انتخاب نحوه پرداخت
بارگیری و تعیین نرخ حمل
تسویه نهایی و ارسال بار

ورق سیاه از محصولات بسیار پرکاربرد است. از فولاد کربن پایین ساخته می شود و گزینه مناسبی برای کارهای ساختمانی می باشد. کارخانه فولاد مبارکه اصفهان از تولیدکنندگان برتر ورق فولادی در کشور و در دنیا محسوب می شود. ورق فولاد مبارکه در ابعاد مختلف هم به صورت شیت و هم به صورت رول در عرض و ضخامت استاندارد ساخته می شود به راحتی قابل جوشکاری است و به خاطر رنگ سیاه و تیره ای که دارد به این نام معروف است. جهت اطلاع از قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه و سفارش آن با شماره های درج شده در سایت آهن رسان تماس بگیرید.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه

ورق فولادی یا ورق آهن محصولی است که کاربرد زیادی در صنایع بزرگ و کوچک دارد. البته ورق های فولادی و فلزی در انواع و اقسام گوناگونی وجود داشته و این محصولات در ابعاد و اندازه و ضخامت های مختلفی ساخته می شوند.

برای ساخت انواع ورق فولادی در کارخانه ها از روش های مختلفی مثل نوردکاری استفاده می شود. نوردکاری فرایندی است که طی آن فولاد را با کمک غلتک ها به محصول مورد نظر تبدیل می کنند. برای تولید ورق به شیوه نوردکاری با فشار و کشش وارد شده به فولاد آن را به برگه های فلزی تبدیل می کنند که ضخامت کمتری دارد.

البته نوردکاری دو نوع است:

 • نوردکاری سرد
 • نوردکاری گرم

در روش نوردکاری گرم فولاد را تحت دمای بالا قرار می دهند و در دمای بالا و حالت گرم فولاد آن را شکل دهی می کنند (نوردکاری می کنند)

در روش سرد فولادهای خاص را که قابلیت شکل دهی در دمای پایین و حالت سرد دارند را تحت فرایند نوردکاری قرار می دهند.

ورق سیاه فولاد مبارکه

با هر روش می توان محصولاتی را تولید کرد که خصوصیات متفاوتی ممکن است داشته باشند. مثلا ورق تولید شده به شیوه سرد، روغنی و صاف و صیقلی است و اصطلاحا ورق روغنی نام دارد. در حالی که ورق سیاه نوعی ورق گرم نورد است. البته ورق های گرم (ورق فولاد که تحت نوردکاری گرم تولید شده اند) تنوع بالایی دارند. همانطور که می دانید ورق هم به صورت رول و هم به صورت برگه ای تولید می شود.

ورق های رول شده را می توان در طول های دلخواه برشکاری کرد که به آن ورق برشی یا برش خورده می گویند که نوع پرفروش را می توانید در لینک قیمت ورق برشی مشاهده نمایید. به ورق غیر برشی ورق فابریک می گویند که به همان شکل در ابعاد مشخص از خط تولید خارج می شود. ورق برشی کیفیت ورق غیر برشی را ندارد و معمولا گران تر از آن است.

مشخصات ورق فولاد مبارکه

ورق سیاه یکی از انواع ورق فولادی با کربن نسبتا پایینی است که به آن فولاد کم کربن، یا فولاد سیاه هم گفته می شود. ورقی که از این فولاد معمولی ساخته می شود از نظر استحکام و مقاومت در حد خوبی است اما بیشتر کاربردهای ساختمانی دارد یعنی از آن بیشتر در ساخت و سازها استفاده می شود. یک دلیل برای این مورد قیمت مناسب، فراوانی، قابلیت جوشکاری، خمکاری و عملیات مشابه است. این ورق بطورکلی مشخصات ورق سیاه را دارد.

ورق سیاه از آن جهت به این اسم نامگذاری شده است که بعد از خروج از خط تولید، ظاهری به رنگ سیاه و کدر دارد. جنس ورق سیاه از فولاد ST37 است. به خاطر شباهت بسیار زیاد ورق st52 به ST37 ورق تولید شده از هر دو با نام ورق سیاه معروف است اما ST52 کربن بیشتری دارد، سخت تر است و بیشتر کاربرد صنعتی دارد. به عبارتی با نام ورق سیاه صنعتی نیز از آن یاد می شود.

برای استعلام قیمت ورق st37 و قیمت ورق st52 می توانید وارد لینک های مربوطه شوید.

ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان

وقتی در کارخانه فولاد ST37 را حرارت می دهند و بعد تحت فشار و کشش و تغییر دما نوردکاری انجام می شود، فولاد به راحتی دچار اکسید شده و پوسته پوسته می شود، سطحی کدر و مات و سیاه رنگ پیدا می کند و هنگامی که از خط تولید خارج می شود ظاهری سیاه و کثیف دارد که باعث شده به آن ورق سیاه بگویند.

همانطور که می دانید فولاد، آلیاژی از آهن است، فولاد معمولی شباهت زیادی به آهن دارد و همانند آن در مجاورد رطوبت و شرایط جوی گرم و سرد، دچار خوردگی و اکسیداسیون می شود. این موضوع سبب می شود ظاهر ورق تولید شده در بدو خروج از خط تولید سیاه دیده شود. البته برای بهبود کیفیت ورق سیاه تولید شده عملیاتی مثل اسیدشویی را بر روی آن انجام می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فولاد چیست را مطالعه نمایید. انواع آلیاژ و قیمت ورق آلیاژی را در لینک های درج شده مشاهده نمایید.

ورق سیاه فولاد مبارکه اصفهان ویژگی های فنی و مکانیکی مشخصی دارد که بر روی پلاک هایی همراه محصول ارائه می شود. کارخانه های مختلفی در ایران تولید کننده ورق سیاه هستند که فولاد مبارکه اصفهان در راس آن ها قرار دارد. این کارخانه بدلیل اینکه محصولاتی مطابق با استانداردهای دنیا تولید می کند، معروف تر است و بیشتر خرید و فروش می شود.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه

 • با اینکه گفتیم ورق سیاه بیشتر در ساخت و سازها استفاده می شود اما این محصول کاربردهای صنعتی بسیاری نیز دارد. از مهم ترین کاربردهای ورق سیاه کارخانه فولاد مبارکه می توان به صنعت خودروسازی، تجهیزات کشاورزی، کشتی سازی، ساخت تانکر، لوازم خانگی مثل آبگرمکن، بخاری، مخزن و غیره اشاره کرد.
 • این ورق طبق استاندارد شناخته شده DIN آلمان در ضخامت و ابعاد مشخصی ساخته می شود با این حال کارخانه ها آن را در ابعاد سفارشی نیز می توانند تولید کنند اما باید از نظر کارایی و عملکرد مناسب بوده و آنالیز لازم را داشته باشد.
 • این محصول اغلب در ضخامت های 2 تا 50 میلی متر و به صورت رول یا کویل شده و یا به صورت شیت یا برگه ای ساخته می شود. عرض برگه ها عموما 1.5 متر و طول آن ها 6 متری است.
 • لازم است بدانید فولاد ST37 تنها فولادی نیست که از آن ورق سیاه تولید می شود. برخی استانداردهای دیگر نیز در کارخانه ها برای ساخت این ورق مورد استفاده قرار می گیرند که خصوصیات مشابهی دارند.

سفارش ورق سیاه فولاد مبارکه

همانند محصولات دیگر، قیمت ورق  فولاد مبارکه همچون قیمت ورق آهنی در انواع دیگر، نیز تحت تاثیر عوامل زیادی قرار می گیرد:

 • قیمت و نوسان دلار و ارز
 • قیمت سوخت و حامل های انرژی
 • قیمت فولاد و شمش فولاد
 • قیمت مواد اولیه و قراضه آهن
 • شرایط آب و هوایی
 • شرایط جغرافیایی
 • شرایط سیاسی
 • میزان عرضه و تقاضا در بازار

این ها مهم ترین دلایل تاثیر گذار بر قیمت روز آهن آلات از جمله ورق سیاه هستند. قبل از خرید ورق سیاه توجه به این موارد مهم است زیرا برای تخمین هزینه های نهایی کمک کننده هستند.

خرید ورق سیاه فولاد مبارکه

خرید و قیمت ورق فولاد مبارکه

همانطور که گفته شد ورق سیاه در ضخامت 2 میل و بیشتر ساخته می شود، اما ورق های با ضخامت کمتر از 2 نیز قابل تولید است ولی به خاطر کاربرد کمتر، خیلی تولید نمی شود. مهم ترین کارخانه های تولید کننده ورق سیاه در ایران، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، کارخانه فولاد کاویان، کارخانه اکسین اهواز و کارخانه فولاد گیلان هستند. ورق های تولید این کارخانجات را می توانید در لینک های زیر مشاهده نمایید:

 • ورق سیاه گیلان
 • ورق سیاه کاویان
 • ورق سیاه اکسین

در این میان کارخانه فولاد مبارکه اصفهان به صورت ویژه تولید کننده انواع ورق فولادی و آهنی است. محصولات این تولیدکننده تطابق بالایی با استانداردها دارد. خط تولید نورد گرم و سرد به همراه تجهیزات و ماشین آلات به روز در کنار نیروی متخصص منجر به این شده تا فولاد مبارکه به عنوان یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان این ورق در ایران به شمار بیاید. در جدول مندرج در این صفحه صرفا برخی قیمت ها ذکر شد. برای استعلام قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه و قیمت آهن و سایر محصولات می توانید با بهترین کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

برای خرید این محصول چه نکاتی را باید در نظر داشت؟

حتما با کارشناسان فروش آهن رسان تماس بگیرید تا مشاوره کامل ارائه داده شود.

آیا ورق سیاه فولاد مبارکه برای ساختمان چند طبقه مناسب است؟

بله این محصول برای ساخت و سازهای بزرگ و کوچک مناسب است.

سفارش ورق به مقدار چند ظرفیت به کدام شهرها قابل ارسال است؟

شرکت آهن رسان به مشتریان خود در سراسر کشور خدمت رسانی می کند.