قیمت تیرآهن امروز


قیمت تیرآهن امروز را می توانید هر روز به صورت آنلاین در این صفحه از سایت آهن رسان مشاهده کرده و آن را با قیمت دیگر منابع مقایسه نمایید. برای اطلاع از قیمت تیرآهن ۱۴ ذوب آهن اصفهان،قیمت تیرآهن ۱۴اصفهان امروز، کرمانشاه، فایکو و محصولات کارخانه های مختلف داخلی و تیرآهن وارداتی را در استانداردهای مختلف و در اندازه و سایزهای گوناگون اینجا در اختیار شما قرار می دهیم. برای خرید تیرآهن قیمت آن را بر اساس وزن و شاخه ۱۲ متری می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و یا صورت سفارش خود را از طریق فرم استعلام فوری قیمت سایت ارسال کرده و در کمترین زمان ممکن پیش فاکتور دریافت نمایید.

لیست قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

بروز‌رسانی : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۵:۲۳

لیست قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان
نام طول قیمت / شاخه
تیرآهن ۱۲ ذوب آهن ۱۲ متر ۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۱۴ ذوب آهن ۱۲ متر ۱,۹۶۲,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۱۸ ذوب آهن ۱۲ متر ۲,۹۶۰,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۱۶ ذوب آهن ۱۲ متر ۲,۴۲۱,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۲۰ ذوب آهن ۱۲ متر ۳,۸۹۰,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۲۲ ذوب آهن ۱۲متر ۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۲۴ ذوب آهن ۱۲ متر ۵,۶۷۸,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۲۷ ذوب آهن ۱۲ متر ۶,۷۳۳,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۳۰ ذوب آهن ۱۲ متر ۷,۳۲۹,۰۰۰ تومان

لیست قیمت تیرآهن فایکو

بروز‌رسانی : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۵:۲۳

لیست قیمت تیرآهن فایکو
نام طول قیمت / شاخه
تیرآهن ۱۴ فایکو ۱۲ متر ۱,۷۳۰,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۱۶ فایکو ۱۲ متر ۲,۱۸۹,۹۵۰ تومان
تیرآهن ۱۸ فایکو ۱۲ متر تماس بگیرید
تیرآهن ۲۰ فایکو ۱۲ متر ۳,۴۱۰,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۲۲ فایکو ۱۲ متر تماس بگیرید
تیرآهن ۲۴ فایکو ۱۲ متر تماس بگیرید

لیست قیمت تیرآهن ترک

بروز‌رسانی : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۵:۲۳

لیست قیمت تیرآهن ترک
نام طول قیمت / شاخه
تیرآهن ۸ ترک ۱۲ متر تماس بگیرید
تیرآهن ۱۰ترک ۱۲ متر ۲,۰۹۰,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۱۲ ترک ۱۲ متر تماس بگیرید
تیرآهن ۳۳ ترک ۱۲ متر ۲۰,۸۱۷,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۳۶ ترک ۱۲ متر ۲۳,۹۹۰,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۴۰ ترک ۱۲ متر ۲۷,۵۳۰,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۴۵ ترک ۱۲ متر ۳۲,۸۱۹,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۵۰ ترک ۱۲ متر ۳۸,۱۱۴,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۵۵ ترک ۱۲ متر ۴۵,۱۷۴,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۶۰ ترک ۱۲ متر ۵۰,۷۶۹,۰۰۰ تومان

لیست قیمت تیرآهن اهواز

بروز‌رسانی : ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ , ۱۵:۲۳

لیست قیمت تیرآهن اهواز
نام طول قیمت / شاخه
تیرآهن ۱۴ اهواز ۱۲ متر ۱,۷۳۵,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۱۶ اهواز ۱۲ متر ۲,۰۱۰,۰۰۰ تومان
تیرآهن ۱۸ اهواز ۱۲ متر ۲,۸۳۹,۰۰۰ تومان

کاربرد تیرآهن چیست

تیرآهن معمولاً در ساخت‌وساز بناها، ساختمان‌ها، برج‌ها، آسمان‌خراش‌ها، پل‌ها و سازه‌هایی ازاین‌دست مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای افزایش استحکام سازه از فولاد، آهن و فلزات مختلفی استفاده می‌شود و در این میان فولاد و آهن کاربرد بیشتری دارند. از تیر فولادی در اسکلت سازه استفاده می‌شود تا استحکام آن را افزایش داده و از آن در برابر نیروهای وارده محافظت کنند.

بنابراین می‌توانید اندازه‌های مختلفی از این مقطع فولادی را در اسکلت ساختمان‌ها و سازه‌های مختلف مشاهده کنید. به‌خصوص وقتی قرار باشد سازه‌هایی بزرگ، مرتفع و مهم ساخته شوند، اشکال متنوعی از تیرآهن‌ها را نیز می‌توانید در پروژه ساختشان مشاهده نمایید.

قیمت تیرآهن امروز

کارخانه های تولیدکننده تیرآهن

در دنیا کارخانه‌های فولاد مختلف و زیادی وجود دارد که محصولات متنوعی ازجمله تیرآهن تولید می‌کنند. در ایران نیز چندین کارخانه با استانداردهای رایج و مورد تائید کشورهای مختلف، تیرآهن‌هایی با اندازه و مشخصات گوناگون می‌سازند تا نیاز صنایع داخلی به آن تأمین گردد.

همان‌طور که می‌دانید قیمت تیرآهن بر اساس نوع کارخانه سازنده و ویژگی‌هایی که آن محصول دارد، متغیر است. دلیل این امر وجود تفاوت‌هایی در روش ساخت، استاندارد محصول، خصوصیات آن، وزن و … است. به همین دلیل است که شاهد تفاوت قیمت در محصولات کارخانه‌های مختلف هستید. قیمت تیراهن به روز، در ایران معمولاً قیمت تیرآهن اصفهان بالاتر از قیمت آهن سایر کارخانه‌ها است. ذوب‌آهن اصفهان سابقه بالاتری داشته و معمولاً محصولات آن تطابق بیشتری با استانداردهای رایج دارند.

از کارخانه‌های تیرآهن دیگر می‌توان به کارخانه تیرآهن کرمانشاه، اهواز، ناب تبریز، شاهین بناب، ظفر بناب و غیره اشاره نمود.

در هر کارخانه علائم خاصی به‌صورت برجسته بر روی محصول خروجی حک می‌شود که این موجب شناسایی و تشخیص راحت‌تر می‌شود. به‌علاوه کارخانه تولیدکننده پلاک‌هایی شامل خصوصیات فنی و مشخصات محصول را به همراه آن در بسته‌بندی قرار می‌دهند.

استانداردهای رایج تیرآهن

تیرآهن به‌طور رایج دارای سطح مقطعی با شکل I است. این نوع تیر فولادی را با نام تیرآهن معمولی می شناسند که با استانداردهای رایج اروپایی و چینم و روسی بیشتر تولید می شود.

نوعی تیرآهن دیگر نیز ساخته می‌شود که سطح مقطع آن دارای شکلی H مانند است؛ یعنی اندازه بال و جان آن با هم برابر می‌باشد. این تیرآهن سنگین‌تر از نوع معمولی آن است. به‌تبع دارای مقاومت و استحکام بالاتری نیز هست. از تیرآهن هاش بیشتر در سازه‌های عظیم، مرتفع، بزرگ، در ساخت ماشین‌آلات صنعتی بزرگ، جرثقیل‌ها، بالابرها و امثال آن استفاده می‌کنند.

چند سالی هست که تیرآهن دیگری با نام تیر لانه زنبوری یا تیرآهن مشبک نیز ساخته می‌شود که مزایای و معایب خاص خود را دارد. از تفاوت‌های بارز این نوع تیر با تیرآهن معمولی، وجود سوراخ‌هایی شش‌ضلعی در سطح جان است. این سوراخ‌ها هم باعث سبک و مقرون‌به‌صرفه شدن و هم مزایای دیگر شده است.

  • تیرآهن معمولی اروپایی- با علامت IPE نشان داده می‌شود
  • تیرآهن معمولی چین و روسی – با علامت INP نشان داده می‌شود.
  • تیرآهن هاش یا بال پهن یا تیرآهن عریض- با علامت IPB نشان داده می‌شود.
  • تیرآهن لانه زنبوری یا مشبک – با علامت CPE نشان

قیمت تیرآهن

همان‌طور که قبل‌تر نیز اشاره شد، قیمت تیرآهن به چیزهایی مثل وزن، استاندارد و مشخصات آن بستگی دارد. شهرت کارخانه سازنده نیز بر قیمت آن تأثیر دارد. برای محاسبه قیمت آهن معمولاً وزن آن را محاسبه می‌کنند تا بر اساس نرخ روز آهن و سایز فلزات، به نرخ روز آن مقطع فولادی رسید. برای محاسبه وزن تیرآهن در انواع مختلف فرمول‌هایی مشخص وجود دارد.

اما جدا از این‌که کارخانه سازنده تیرآهن کدام باشد، وزن تیرآهن چقدر باشد، خصوصیات فنی و مکانیکی محصول چه باشد، قیمت تیرآهن امروز به عوامل مختلفی مثل قیمت آهن، فولاد، قراضه، مواد اولیه، سنگ‌آهن و آهن اسفنجی، نرخ دلار و نفت و… نیز بستگی دارد.

خرید تیرآهن به نرخ کف بازار

بر اساس توضیحاتی که داده شد، قبل از خرید تیرآهن در انواع مختلف، بهتر است تا اطلاعات لازم را در مورد ان به دست آورید. تیرآهن عضو مهمی در تأمین استحکام سازه است بنابراین باید از استاندارد و کیفیت لازم برخوردار بوده و به‌درستی انتخاب و مورداستفاده قرار بگیرد.

طراحی سایت ایده پردازش